Založ si blog

O rizikách konšpirácií v súvislosti s požiarom Katedrály Notre-Dame

Pozrite sa, myslím si, že vraždu Kuciaka si objednali páni za obidvomi stranami, ktoré tu bojujú a myslím si, že požiar Katedrály Notre Dame bol úmyselný. No za najdôležitejšie považujem, aby si ľudia uvedomili, ako sa tieto konšpirácie dajú proti ľuďom zneužívať!

 

Len predpokladať, kto je vrah, je konšpirácia, len dohad, kto môže byť vrahom. Rovnako považovať akýkoľvek požiar za úmyselný, je tiež len dohad a konšpirácia. Môžte si niečo myslieť, ale stále je to len dohad a konšpirácia, na čo by sme nikdy nemali zabúdať, nech už si myslíme čokoľvek, čo nie je dokázané.

 

Konšpirácie udržuje pri živote nielen šírenie konšpirácií a dohadov, ale hlavne to, keď ľudia neveria, že sú pravdivo informovaní, na základe predchádzajúcich svojich skúsenosti, či boli pravdivo informovaní.

Preto najsilnejšou zbraňou proti konšpiráciám a dohadom je minulosť pravdivého informovania a možnosť porazenia konšpirácií argumentami.

 

(Takže sa ju pokúsim poraziť tým, že vám poviem, že je podla mňa pravdivá, ale nebezpečná ako polovica pravdy, čo je klamstvo o celej pravde.)

 

To práve nám tu chýba a preto sa konšpirácie o úmyselnom požiari Katedrály Notre -Dame budú šíriť, či si to želáte alebo neželáte. No menej venujeme pozornosť tomu, v čom je presne táto konšpirácia nebezpečná a to bez ohľadu na to, či je pravdivá. Aj keby bola pravdivá (čo ja si len myslím, že je), je táto konšpirácia nebezpečná a môže spôsobiť veľmi veľa zlých udalosti a zla v Európe.

 

Toto si liberáli uvedomujú a preto majú tendenciu také a teraz konkrétne túto konšpiráciu umlčať.

 

Človek, čo nad tým nepremýšľa, môže si myslieť: Fuj tí liberáli, zas sa snažia niečo umlčať a zas sa nám snažia vnútiť, že v žiadnom prípade to nemohol byť úmyselný požiar.

No oni si môžu uvedomovať, že mohol to byť aj úmyselný požiar, ale môžu si hlavne uvedomovať dôsledky, čo všetko by sa dialo, keby si ľudia mysleli, že šlo o úmyselný požiar.

 

Keby si ľudia mysleli, že za požiar môžu moslimovia, vyvolalo by to veľkú nevraživosť voči moslimom, od čoho je skutočne len na krok, aby sa vzájomne s moslimami vraždili.

Drvivá väčšina ľudí si myslí, že to nie je možné, lebo si nevedia predstaviť, že by Európania niekoho vraždili, čo je vždy naivitou bežných ľudí, že neveria tomu, ako rýchlo sa dá skĺznuť k vzájomnému vraždeniu, keď sa začnú vzájomne obviňovať rôzne skupiny a pritom predtým bežných ľudí (ako keby sme dôkazy aj v ten Wolyni nemali).

Preto nebezpečným je každý človek, ktorý obviňuje akúkoľvek skupinu iných bežných ľudí, miesto toho, aby sa snažil pochopiť, že bežní ľudia akejkoľvek skupiny nikdy nie sú príčinami nevraživosti rôznych skupín.

 

Základná vec, ktorú by si mal každý mierumilovný človek pamätať, je, že ako ja nemôžem za svojich politikov za mnou, ani tí druhí nemôžu za to, že aj za nimi stoja tí istí politici. Boli rovnako manipulovaní, ako ja!

 

Ťažko je tomu uveriť, keď vám niekto ublížil, keď cítite hnev a proti vám v čomkoľvek idú iní bežní ľudia. V tej chvíli sa vám vždy zdá, že tí iní obyčajní sú nositeľmi toho zla a preto ich máte všetkých nenávidieť. No práve to je najväčšou pascou, pretože váš najväčší nepriateľ chce, aby ste sa vyčerpali v boji proti jeho len obetiam a už ako nenávistní a najlepšie by bolo, keby ste sa preto stali aj vrahmi, nevideli, kde sa skrýva.

 

Kde sa skrýva?

 

Hovoríme tomu otázka – Kto je na vine?

 

Na vine sú politici, čo to dopustili. A tí sú obeťami vplyvnejších politikov, čo ich k tomu donútili vydieraním a podplácaním. Je vrahom Kuciaka len zaplatený vrah? Zaujíma vás ten, alebo kto je objednávatelom?

Bol skutočný vrah, čo si to celé objednal, na mieste činu?

 

Nevraživosť moslimov a kresťanov niekomu vyhovuje. A nielen vyhovuje, objednávateľom to nestačí. Ako urobí zmeny, keď budete cítiť len nevraživosť? Dajú sa urobiť, keď zostanete doma?

Potrebuje vás v uliciach, nenávistného, nahnevaného, strácajúceho rozum… a čo ešte, aby aj vraždiaceho?

Ak je to stále málo, založí, dá si založiť nový požiar (alebo teroristický útok) a bude ich zakladať všemožne dovtedy, pokým vás do tých ulíc nedostane, aby ste zabíjali jeho obete ako návnadu na vás a oni vás ako návnadu na nich.

 

Pre toto vám liberáli od roku 2015 hovoria, aby ste „zostali doma“, necítili hnev, necítili nevraživosť, neukazovali prstom na obyčajných ľudí – Oni sú na vine!

Nie, nie sú tak sprostí, aby nevedeli, že x krát klamú, keď vám hovoria, nemáte sa čoho báť. Mnohí vedia, že je sa čoho báť, ale vedia, že to môže viesť len k vzájomnému vraždeniu v Európe.

Pre toto, presne pre toto množstvo liberálov klamalo, lebo si mysleli, že najlepšie je a bude ľudí udržať takto, aby neskĺzli k vzájomnému vraždeniu. Týmto si ospravedlňovali všetky pre nich drobné klamstvá, že vám celkom nič nehrozí. A preto vždy opakovali, že len od vás samých.

Nehovorím, že všetci. Množstvo liberálov si to myslelo presne takto a myslí dodnes, že jediná cesta, ako predísť ozbrojeným stretom medzi moslimami a kresťanmi je, keď budú všetko popierať, aby nedošlo k žiadnym ozbrojeným stretom. 

Preto aj dnes opakujú, že požiar v žiadnom prípade nebol založený úmyselne a je to len konšpirácia, hoci sa to ešte ani nevyšetrilo.

 

Je toto chyba liberálov?

 

Čo by ste robili na ich mieste vy?

Nehovorím o politikoch, ale o liberáloch. O bežných liberáloch, ktorí vás chcú len zastaviť, tých bežných slušných na uliciach, to nie sú politici.

 

Ak vás nezastavia, urobíte radosť ich politikom. Bude dôvod k totalite, bude dôvod k ozbrojeným stretom, následne k zásahom, následne k cenzúre, následne ku kontrole a majú presne to, čo chceli.

Niečo celkom iné, než si dodnes myslia ich vlastní liberáli.

 

Preto je táto konšpirácia nebezpečná. Prináša presne to, čo nechcú ani bežní liberáli, len ich politici. Aj za všetkými moslimami, ako vinní, sú len politici – biely človek, bieli ľudia. A nie preto, že sú bieli!

Moslimovia sú rovnaké obete v tomto, ako vy.

 

Takže majú PRAVDU, moslimovia to celkom určite neboli aj keby bola táto konšpirácia pravdivá! Čo podľa mňa je, ale nehovorí celú pravdu.

 

Preto majú pravdu, že šíriť ju je zbytočné! Nie je zbytočné o tom diskutovať a rozumieť tomu, prečo je to zbytočné! Polovica pravdy by aj tak nebola celá pravda, ale klamstvo o celej pravde.

 

 

A stále je to len konšpirácia, lebo existujú aj náhody a omyly v konšpiráciách. Na to by sme nikdy nemali zabúdať, že môže to tak byť, ale nemusí!

Aj tento článok je len konšpiráciou o tom, že polovica pravdy je stále klamstvo a nebezpečná konšpirácia. 

Akurát si myslím, že dobré je sa o tom porozprávať, aby sme tie konšpirácie aj domysleli a nevraždili sa tu skôr, než ich domyslíme. Podľa mňa vždy lepšie, než šíriť ju len umlčiavaním.

 

 

Denník N:

https://dennikn.sk/1444537/tie-najvaznejsie-skody-mozno-nebudu-na-budove-notre-dame/?ref=list

 

 

česká alternatíva:

„Rozeštvání křesťanů a muslimů mezi sebou povede k vypuknutí Superkrize, která bude záminkou pro nastolení…“

 

„Rozzuřit muslimy a rozzuřit křesťany“

 

 

A náš „nenásilný“ potenciál v Slovákoch. V tomto má Benčík pravdu, keď na toto poukázal:

Možno ten vrah s kyselinou v Nových Zámkoch si len zmýlil obeť…

https://dennikn.sk/blog/1443303/kotlebovski-grobiani-a-kyselinari/?ref=list

 

 

A teraz následky, na ktoré začínajú upozorňovať aj liberáli. Ukazuje to, presne kam to všetko smeruje:

 

 

„Hromadný sběr dat z internetu o občanech ČR podle amerického modelu odhaleného Edwardem Snowdenem.

 

Vyhodnocování hrozeb z hromadných dat je ve skutečností hromadná špionáž obyvatelstva v masovém měřítku.

 

Montovat sondy do internetových sítí domácích uživatelů internetu je obyčejná legalizace státem posvěceného špehování a šmírování celého národa pod záminkou bezpečnosti před hackery, aby např. nevypnuli elektrárnu, jako se tomu prý stalo už jednou na Ukrajině. Pokud by někdo chtěl provést útok proti strategickému objektu v ČR na kybernetické úrovni, bude útok pocházet od sofistikovaného týmu hackerů a útok nebude proveden z rezidenčních sít&ia cute; českých uživatelů internetu.

 

Pouze se však ukazuje, že 30 let po Sametu se i z ČR stává totalitní stát, který bude prolezlý špiclováním, šmírováním, sledováním, odposlechy a sběry informací o všech občanech. A občanům to bude jedno, protože jim nevadí, když jim někdo čte (nebo dokonce zahazuje a nedoručuje) emaily, odposlouchává nepřetržitě telefon a podle slov potom telefon zobrazuje v mobilu příslušné reklamy.

 

V dnešním vydání Lidových novin vyšel alarmující článek [1] o tom, že Vojenské zpravodajství (VZ) skrze ministra obrany Lubomíra Metnara předložilo návrh novely zákona, který by udělil vojenské rozvědce nevídané pravomoci na hromadné odposlechy a hromadné shromažďování dat na internetu od všech občanů České republiky, a to 24 hodin denně. Návrh předpokládá, že by VZ zákonem mělo pravomoc nařídit všem poskytovatelům internetu v ČR, aby do svých sítí nainstalovali speciální sondy, které budou sledovat veškerý datový provoz v síti.“

 

Posílení armádních špionů naráží

PRAHA Ačkoli hackerských útoků ve světě přibývá, Česku chybí systém ochrany před sofistikovanými hrozbami, které přináší rozvoj internetu. Už před třemi lety zadala vláda armádní tajné službě – Vojenskému zpravodajství (VZ) –, aby se obraně před kyberútoky věnovala. Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) v únoru předložil novelu zákona. Ten by měl nové pravomoci VZ upravovat.

 

Jak zjistily LN, novela, která už v minulé sněmovně spadla pod stůl, znovu naráží na zásadní odpor. V rámci připomínkového řízení vznesly ministerstva a další úřady k návrhu desítky zásadních připomínek. Kritizuje ho i Bezpečnostní informační služba (BIS) a civilní rozvědka Úřad pro zahraniční styky a informace (ÚZSI). Poukazují na vágní vymezení toho, co by měli vojenští zpravodajci dělat, i na údajně nedostatečnou ochranu před zneužitím VZ. Na ministerstvu obrany se nyní vypořádávají připomínky. Předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jana Černochová (ODS) je opatrná. „Na klubu ODS jsme se o tom ještě nebavil i. Počkáme se stanoviskem na další čtení i na odborný seminář, který by měl být uspořádán a snad by měl jednoznačně odpovědět na nevyjasněné otázky,“ napsala LN Černochová.“

 

https://www.lidovenoviny.cz/nahled.aspx?d=18.04.2019&e=LN-PRAHA&id=8223054

 

 

„Na téma v podobném duchu upozornili i Piráti, takže kdo tentokrát bude nadávat, že aeronet je “zlé proruské dezinformační medium”, bude muset to samé říct i o Pirátech 🙂zde: https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/soukromi-obcanu-v-ohrozeni-vojenska-rozvedka.html?fbclid=IwAR3Tsa6InrdyZKT_Vta65-YS_jTWEH8WK1cXtSNrORxnXlQihvjS0IZvjl8

 

20. 03. 2019

Piráti: Soukromí občanů v ohrožení. Vláda chce zavést možnost zpravodajských služeb šmírovat občany na internetu

Umístění takových sond by mohla podle návrhu rozvědka provést bez povolení soudu. Soukromí občanů je tak kvůli vládnímu návrhu opět ohroženo.

Ačkoliv jsem přesvědčený, že armáda jedná v nejlepším zájmu této republiky, nemůže mít její tajná služba neomezenou pravomoc. Silové složky a tajné služby státu musí jednat v zákonem jasně stanovených mantinelech. Pokud je potřeba v zájmu bezpečnosti zasáhnout do soukromí jednotlivce, musí k tomu existovat souhlas soudu,” popisuje pirátský člen Výboru pro obranu František Kopřiva a dodává: „Stát nesmí zneužívat svého postavení, ústavní práva občanů musí být vždy na prvním místě, a to i na internetu.

Kybernetická bezpečnost je pirátským dlouhodobým tématem. Podle Pirátů není jasné, na jaký typ útoků by se mělo nově vojenské zpravodajství pomocí plošného sledování občanů na internetu zaměřovat. Za důležitější považují zabezpečení kritické infrastruktury. Vládní návrh považuje za problematický i řada organizací, včetně ICT unie. Návrh negarantuje náhradu škody pro provozovatele internetových sítí v případě narušení běžného chodu, naopak zavádí drakonické sankce v případě nespolupracováni. Provozovatelé by byli vázaní naprostou mlčenlivostí a případné zneužití sond by to podle návrhu nesměli ani hlásit.

Vojenská rozvědka měla dva roky na přípravu nové verze zákona. A za tyto dva roky nezvládla odstranit jeho zásadní problémy. Neexistuje žádná záruka, že bude chráněno právo na soukromí garantované Ústavou ČR. Je dokonce možné, že si vojenská rozvědka ani plně neuvědomuje, o co žádá. Což bylo zcela zřejmé u minulého projednávání. Vojenská rozvědka se snaží si uzurpovat pravomoci, které ji v demokratické společnosti nemohou náležet,” varuje člen podvýboru pro kybernetickou bezpečnost a pirátský odborník na otevřené ; technologie Ondřej Profant.

 

https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/soukromi-obcanu-v-ohrozeni-vojenska-rozvedka.html?fbclid=IwAR3Tsa6InrdyZKT_Vta65-YS_jTWEH8WK1cXtSNrORxnXlQihvjS0IZvjl8

 

 

„Proč má civilisty šmírovat vojenská rozvědka? Kde to žijeme?“

 

 

.

O overovaní lekárov

22.09.2021

Nebudem tvrdiť, že všetci lekári sú zlí, ani to, že všetci sú dobrí lebo liečia a zachraňujú životy. Lekári sú tiež len ľudia a to ľudia bývajú rôzni. V každej profesii nájdete dobrých, vynikajúcich, horších a zlých a myslím si, že tak je to aj s lekármi. Nemyslím si, že môžete dôverovať akémukoľvek remeselníkovi, že niečo neodfušuje a ako musíte [...]

Prečo neverím Hložníkovi

21.09.2021

Človek nemusí byť ani len lekár, aby videl, či daný človek v diskusii odpovedá k veci, zjavne neklame alebo zavádza a to len na základe faktov, ktoré pozná a ktoré nie sú spochybnené ani len v mainstreame. Asi je už propagátorom Pfizeru trápne stále používať len Sabaku, tak teraz vytiahli Hložníka. Keby ich bolo tých propagátorov naozaj veľa, bolo by ich [...]

O čom je sloboda dnešných akože liberálov

19.09.2021

Ich sloboda začína a končí pri sexe. Nie že by ich sex až tak zaujímal, ale slobodu majú dovolenú len a výlučne len v sexe. Sloboda je pre nich, že môžeš súložiť s kýmkoľvek a ako ktokoľvek. Môžeš si vybrať, či budeš muž alebo žena, žiť so ženou, s mužom, s transvestitom, stále sa točíme len v kruhu malinkej slobody okolo sexuálneho života. V posteli si [...]

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

Rusko voľby

Rusko oznámilo konečné výsledky volieb, Jednotné Rusko získalo 324 kresiel

24.09.2021 15:05

Dolná komora ruského parlamentu sa skladá zo 450 poslancov.

polícia

Muž chcel skočiť zo strechy obchodu v Malackách, od činu ho odhovorili

24.09.2021 14:47

Po krátkom rozhovore s policajným tímom muž dobrovoľne zo strechy zišiel.

Jozef Chovanec, zásah

Kolíková: Na rekonštrukcii prípadu Chovanca budú traja svedkovia a dvaja znalci zo SR

24.09.2021 14:28

K nepozvaniu ďalšieho svedka Romana Behúla na rekonštrukciu ministerka povedala, že ide o rozhodnutie sudkyne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 977
Celková čítanosť: 3822937x
Priemerná čítanosť článkov: 3913x

Autor blogu

Kategórie