Založ si blog

Tu ide o bezprostrednú právomoc prezidenta

Odpovedali vám kandidáti na tieto otázky?

 

Z Chmelárových vyjadrení (k najdôležitejšej téme v zahraničnej politike) som vynechala časť, kde sa prihovára voličom. Nechcem vám Chmelára vnucovať, len vás upozorniť, aby ste si pýtali vyjadrenia od vašich kandidátov, ako v tomto budú postupovať.

Ak vám neodpovedajú a odmietajú sa k tejto téme vyjadriť, tak vám zatajujú, ako v nej mienia postupovať. 

Niet inej, dôležitejšej témy pre Slovensko (v zahraničnej politike). Zopakujem vyjadrenie Chmelára:

„Najsilnejšia právomoc prezidenta je v oblasti zahraničnej politiky“

 

„Na dnešné predpoludnie som zvolal tlačovú konferenciu so zásadným vyhlásením nezávislého kandidáta na prezidenta SR. Počas celej svojej volebnej kampane som nezažil na tlačovke toľko novinárov, prišli naozaj všetky celoštátne médiá – zrejme očakávali, že sa vzdám kandidatúry. Mrzí ma, že som ich strašne sklamal, boli takí šokovaní, že sa nezmohli na nijakú doplňovaciu otázku. Ešte viac ma však mrzí, ale neprekvapuje, že informáciu z mojej tlačovej konferencie nepriniesla napokon žiadna televízia. Už zajtra ráno vám prinesiem ďalšie dôkazy, že ministerstvo zahraničných vecí hanebne zavádza verejnosť. Týmto ma však nezastavia. Som rád, že k mojej kritike postupu rezortu diplomacie sa dnes pridala aj SNS. Pravda postupne vypláva na povrch. V žiadnom prípade sa nevzdám. Ponúkam voličom skutočnú zmenu, nie pokračovanie Kiskových, Ficových a Mečiarových praktík inými prostriedkami. Tým skôr, že dnes je v ohrození samotná nezávislosť a bezpečnosť našej domoviny a pred týmito výzvami, ktorým bude musieť budúci prezident a hlavný veliteľ ozbrojených síl čeliť, strkajú ostatní kandidáti hlavy do piesku.

 

 

Ministerstvo zahraničných vecí sa topí vo vlastných klamstvách čím ďalej, tým viac, ako vychádzajú na povrch nové a nové skutočnosti o chystanej americkej vojenskej prítomnosti na Slovensku. Jeho taktikou je zámerne ignorovať najnovšie informácie, vyhnúť sa odpovediam na konkrétne otázky a namiesto otvorenej komunikácie osočovať kritikov. Keď sa toto všetko skončí, budem rázne žiadať od ministerstva zahraničných vecí verejné ospravedlnenie, ale teraz nie je čas na márnomyseľnosť, pretože treba verejnosti objasniť to, čo zamlčiava rezort diplomacie a čo zanedbávajú mé diá.

 

Keď sa vláda správa ako sovietske politbyro a zamlčiava aj informácie, ktoré sú vo verejnom záujme, pravdu treba hľadať v zahraničí. Kým Lajčákov rezort diplomacie sa usiluje budiť dojem, že nič sa nedeje a uniknuté informácie sú len konšpirácie, maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó na zasadnutí parlamentného výboru pre obranu v emotívnom prejave vyhlásil, že pri rokovaní s americkou stranou o DCA (dohode o obrannej spolupráci) nejde v súvislosti s pobytom amerických vojsk v Maďarsku o nič menšie ako o zachovanie suverenity štátu a že podobnú dohodu pripravuje USA aj so Slovenskom. Vidíme, že zatiaľ čo maďarská vláda komunikuje s vlastnými ľuďmi otvorenejšie a zodpovednejšie v súlade s verejným záujmom a potrebou chrániť životy a bezpečnosť svojich občanov, slovenská diplomacia vyhľadáva vnútorných nepriateľov ako za čias Viliama Širokého.

 

Viac informácií ako od Miroslava Lajčáka vyškoleného v sovietskom štýle zamlčiavať aj to, čo netreba, sa dozvieme dokonca aj od Američanov. Dnes už je jasné, že hlavným cieľom návštevy šéfa americkej diplomacie Mikea Pompea v Maďarsku, na Slovensku a v Poľsku bolo dobudovanie východného valu NATO od Estónska až po Bulharsko resp. Turecko. Washington tlačí na to, aby sa letecké základne európskych členov NATO prispôsobovali potrebám amerického letectva. V osemdesiatych rokoch minulého storočia bolo takou hraničnou krajinou západné Nemecko, dnes sú to stredoeurópske štáty. „Slovensko je členský štát NATO, a preto sa od neho žiada hostiť nasadené jednotky americkej armády,“ píše sa v materiáli amerického ministerstva obrany z roku 2017. Plány USA potvrdzuje aj vplyvný odborný časopis Defense News, ktorý tvrdí, že letecké sily Spojených štátov testujú základne v strednej Európe na to, aby sa pripravili na budúce vojny. Nie je ťažké uhádnuť, proti komu. Zverejnili pritom túto mapku, ktorá ukazuje, ako plánujú „vylepšiť“ americké letectvo v Európe. https://www.defensenews.com/…/us-air-force-tests-base-in-…/…

https://www.defensenews.com/air/2018/08/27/us-air-force-tests-base-in-a-box-in-poland-to-prep-for-future-wars/?fbclid=IwAR2zjnfaO5q0ZFCXC7zZHrMgO4z3tKrXyCxm_0suRNcqjzwrYMi3lOas_24

 

Problém je v tom, že slovenské ministerstvo zahraničných vecí a jeho nohsledi z proamerických think-tankov zavádzajú aj v informácii o „veľkorysom“ príspevku USA na rekonštrukciu našich letiskových základní. Z týchto údajov totiž vyplýva, že z peňazí, ktoré nám Američania ponúkajú, by v skutočnosti išlo pre nás len 25 percent, kým 75 percent by Američania investovali prakticky do seba, pre USAF. Z materiálu tiež vyplýva, že až 56 percent financií pôjde – a teraz pozor – na vybudovanie skladov munície v Kuchyni. Môžeme predpokladať, že práve toto je informácia, ktorú sa nám pokúša ministerstvo zahraničných vecí zatajiť. Či už pôjde o základne, vojakov, zbrane alebo muničné sklady americkej armády, v prípade vojenského konfliktu sa z nás stane legitímny terč a keďže rezort slovenskej diplomacie to vie, nie po prvýkrát sa správa nedôveryhodne. Stále zisťujem nové informácie, na ktoré MZV neodpovedá. Dopátrať sa pravdy je veľmi ťažké a hoci by to mala byť aj práca médií, z ich správania na mojej včerajšej tlačovej konferencii ste mohli vidieť, ako sa dá na ne spoľahnúť. Predovšetkým je to však krajne nezodpovedné zo strany rezortu diplomacie. Ak si ministerstvo zahraničných vecí zamieňa konšpirácie s kritickým myslením, ak sa vedome usiluje, aby sa pravda a lož nedali rozoznať, potom nesie leví podiel viny na nedôvere občanov v úprimnosť a ciele jeho zahraničnej politiky.

 

Znepokojuje ma to o to viac, že k tejto téme sa odmietajú vyjadriť favoriti prezidentských volieb. Pritom je to kľúčová vec, ktorú bude musieť riešiť budúca hlava štátu a hlavný veliteľ ozbrojených síl, ktorý podľa čl. 102 ods. 1 pís. a dojednáva a ratifikuje medzinárodné zmluvy. Slovensku by bol nanič taký prezident, ktorý sa chváli, že ho pozná celá Európa, ale názory bruselských papalášov sú mu bližšie ako postoje občanov Slovenskej republiky. Nepomohli by sme si ani sympatickou dámou, ktorá len čo otvorí ústa o zahraničných záležitostiach, okamžite pochopíme, že to nie je žiadna zmena, ale pokračovanie Kiskovej politiky inými prostriedkami.

 

Toto má byť naše politické rozhodnutie, naše zvrchované právo nezávislého štátu a kto na to nemá odvahu, nemá v tejto funkcii čo robiť. Nepochybujem o tom, že sú medzi nami kandidáti, ktorí by nás zapredali za misu šošovice a radi by zo Slovenska urobili americkú kolóniu. Uvedomte si, prosím, že keď ich sem raz pustíme, už ich odtiaľto nedostaneme rovnako ako nedokázali vyhnať Kubánci Američanov zo základne Guantánamo, ktorú okupujú 116 rokov. Nechcem, aby sa zo Slovenska stala predsunutá základňa pre vojnu s Ruskom. Toto nedopustím a s úctou a pokorou si na to od vás pýtam mandát.“

 

 

E. Chmelár o chystanej vojenskej prítomnosti USA na Slovensku:

 

 

Nie je to náš záväzok, ale nadpráca. Verejnosť má právo vedieť, aký je to záujem a byť o tom informovaná. Musí to byť zodpovedané.
Prečo o tom médiá neinformujú? A prečo sa na to nepýtajú a to aj kanditátov? Veď toto bude musieť riešiť budúci prezident a bude k tomu musieť zaujať veľmi jasné stanovisko.
Aké bude? Viete to?

 

.

Nielen testovať ale aj liečiť!

14.01.2021

Lekári by mali proti covidu podávať ambulantnú liečbu, nielen vypísať pacienta. Očkovanie ide pomaly a pôjde pomaly. Aj podľa Matoviča bude pri tomto tempe zaočkovaných do konca júna len 20 % obyvateľov, čiže očkovanie ich teraz nezachráni a testovanie nie je možné stíhať pre všetkých aj keby chceli! Je možné mať len samé lockdowny? Ale pomôcť ľuďom by mohli [...]

Vzťah Matovič – Sulík nie je podstatný

10.01.2021

Nie je to tak dávno, čo tu bol veľmi dobrý článok o direktívnom riadení v školstve a že každý správny pracovný kolektív by mal byť plný diskusií, kde by išlo až o tvorivé hádky, ako postupovať pri čomkoľvek, že tak by vyzeral slobodný kolektív. Aj vláda by tak mala vyzerať, podotýkam v inteligentnej spoločnosti, že by v nej zaznievali aj celkom protichodné [...]

Matovič! Chcel si bojovať proti korupcii a teraz máš takú pod zadkom a to s liekmi, ktoré rozhodujú už o životoch ľudí!

09.01.2021

Na Slovensku ľudí nezaujíma liečba koronavírusu, len politický boj opozície proti vláde. Pritom by tej vláde mohli vyčítať, že miesto záujmu o liečenie koronavírusu sa zaujíma len o očkovanie a testovanie. Aj keď budete testovať všetkých a každý deň, aj tak budú obete, ktoré je nutné liečiť a nie ich doraziť drahým remdesivirom za 2000 eur a len preto, že [...]

celoplošné testovanie Covid 19

PCR testy odhalili 1060 infikovaných. Pribudlo 52 úmrtí

18.01.2021 10:05

Celkovo evidujeme 3526 obetí koronavírusu.

Zuzana Čaputová, Igor Matovič, Richard Sulík

NÁZOR: (Za)chráň sa kto môžeš. S vírusom bojujú Mat a Pat

18.01.2021 10:00

Krátky príbeh o tom, ako Matovič a Sulík dokázali v krátkom čase premeniť operáciu Spoločná zodpovednosť na donebavolajúcu nezodpovednosť.

Alexej Navaľnyj

V súvislosti s Navaľného návratom do Ruska zadržali 69 osôb

18.01.2021 09:14, aktualizované: 10:09

Proti trom osobám bola zo strany polície použitá neprimeraná sila, pričom dve z nich boli následne hospitalizované.

Donald Trump

Trump neplánuje udeliť milosť sebe ani svojej rodine

18.01.2021 07:50

Dosluhujúci americký prezident chce v posledný deň vo funkcii pred inauguráciou svojho nástupcu Joea Bidena udeliť ešte viac ako 100 milostí.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 834
Celková čítanosť: 3060885x
Priemerná čítanosť článkov: 3670x

Autor blogu

Kategórie