Založ si blog

Čo všetko nemám proti Čaputovej

Vždy som sa cítila ako liberálka a veľmi slobodomyseľný človek. To neznamená, že nemáte žiadnu morálku, keď máte slobodu, ale že k nej slobodne dospejete na slobode. Predstava, že sloboda znamená úpadok morálky a rodiny a bohvie čoho ešte, je taká hlúpa, ako myslieť si, že pri švédskych stoloch by sa ľudia len prežierali.

A prežierajú sa?

Kto to nezažil, ten sa prežiera ako utrhnutý z reťaze alebo ako pes, ktorý bol priviazaný. Ale až na slobode prídete na to, aké sú vaše skutočné hodnoty, keď si už naozaj môžte vybrať. Prežierajú sa ľudia, čo sú na švédske stoly zvyknutí? Naopak, stávajú sa z nich fajnšmekri, ktorí presne vedia, čo chcú. Ja som tak pri švédskych stoloch na jednej luxusnej svadbe skončila len na melónoch. Vylúčila som ešte aj zákusky a z ovocia mi zostali melóny. Niečo ako – len toho milujem, keby to bolo o vzťahoch. Či na slobode by ste už nechceli terajšiu manželku a svoj vlastný život, keď sa musíte slobody báť?

Verím tomu, že všetko sa ukáže a vycizeluje len na slobode, morálka, láska, navyše sa aj nájdete, čo všetko vám už môžu zbytočne hovoriť. Nájdete seba a ste verní sami sebe. Aj vernosť sa ukáže až na slobode.

 

Takže mne u Čaputovej nevadí, že je (skôr sa považuje) liberálka. Ani keby bola ultra na n-tú liberálka, ktorá navštevuje svadby gejov, obhajuje potraty, kritizuje cirkev a všetko ďalšie, z čoho ostatných poráža. Ale je ona liberálka naozaj? Nie, žeby mi to vadilo! Lebo ako liberálke je mi jedno aj to, či niekto je liberál alebo nie je. Nech si žije ako chce a vyznáva to, čo chce, pokiaľ to neobmedzuje moju slobodu a slobodu iných ľudí. A tu sme pri tom, ako nie je liberálka. Žiadne, že na n-tú, nie je ani obyčajná liberálka, pretože tiež nemá odvahu kritizovať všetko rovnakým metrom, čo si liberál môže dovoliť a v politike sa neodváži vybočiť ani o milimeter od príkazov „zhora“.

To „hore“ nie je strana Smer, že by vládla celému svetu. Na Smere len predvádza, že akože odvahu niekde má. Inak nikde. Môže byť takto obmedzený skutočný liberál?

Človek so zmyslom pre slobodu? Tá sa predsa nedemonštruje len na potratoch alebo gejoch! To by bolo príliš malé mólo na predvádzanie odvahy.

 

Súhlasím, ako ju zhodnotila Belousovová:

 

Začnem Čaputovou a Šefčovičom, keďže títo kandidáti sú naozaj názorové dvojičky

Stručne povedané, nič nové, ani prevratné by sa tu nedialo, pretože by pokračovala politika súčasného prezidenta Andreja Kisku.

Prezidentský palác by pokračoval v tvrdej prozápadnej a proamerickej orientácii zahraničnej politiky a presadzovaní hodnôt, ktoré sú západu vlastné.“

 

Dobre to vystihla, že títo dvaja politici – pandrláci sú názorové dvojičky a to sa Šefčovič nepovažuje za liberála, ani na n-tú, ani na žiadnu, ani ním nie je, len poskok, ktorí sa dnes vznešene nazývajú liberáli! Aj podľa tohto vidíte, že ona žiadny liberál nie je, ale je čokoľvek a bude čokoľvek, čo od nej „zhora“ budú vyžadovať, lokajská duša, nie liberál.

 

Nesúhlasím len s jej vetou „presadzovaní hodnôt, ktoré sú západu vlastné“. Práve tie hodnoty má západ pochybné, keď v nich nevidíte rovnaký meter na všetkých!

Západ má hodnoty, že čo jeden môže, iný nemôže a čo sa jednému neprepečie, pri inom sa nesmie ani spomínať. Západné hodnoty najviac symbolizuje dvojaký meter podľa toho, o koho ide. A to teda nemá so slobodou a liberalizmom celkom nič spoločné ani na tom západe, ani nikde. Takú si utrhli len nálepku, aby sa nejako honosne volali. Tak akože im ide o slobodu.

 

 

Ako by vyzeral liberál

 

 

No ako Chmelár, lebo ten sa nebojí slobodne hovoriť a rovnako aj Branislav Fábry má k liberálom bližšie, než by si sám o sebe myslel. Práve v najdôležitejších otázkach má zmysel pre slobodu. Nebojí sa mať vlastný názor, nebojí sa ich vyjadrovať, slobody dožadovať a to je už dnes ten najväčší luxus, aký si môžte predstaviť a dovoliť.

Preto som liberál, lebo na tej slobode som prišla na to, že najväčším luxusom je práve tá sloboda a možnosť vyberať si a vybrať si. Vyberám si teda skutočných liberálov, ktorých tí len maskovaní neznášajú práve za ich slobodomyseľnosť a slobodné vyjadrovanie myšlienok. 

 

https://noveslovo.sk/c/Ministerstvo_zahranicnych_veci_verzus_Eduard_Chmelar_a_rokovania_s_USA?fbclid=IwAR1JASWRzFr0tfWTC1rKR9OKN4_vVgn5J2fagYxE9rgS-beSxPm1u7Mf81E

 

„MOJE INFORMÁCIE BOLI SPRÁVNE – SUVERENITA SLOVENSKA JE V OHROZENÍ

Vítam hrdé rozhodnutie ministerstva obrany SR, ktorým odmietlo peniaze americkej vlády na modernizáciu našich letísk s odôvodnením, že „ponuka Spojených štátov zasahuje do majetkových práv a suverenity Slovenskej republiky“. Potvrdilo tak, že moje informácie boli správne a že ministerstvo zahraničných vecí zavádzalo verejnosť. Len veľmi naivný človek si môže myslieť, že USA nám chceli dať 105 miliónov eur len tak, lebo nám chcú pomôcť. Washington chcel investovať do seba, do potrieb svojej armády a propagandistické reči štátneho tajomníka Róberta Ondrejcsáka, že naše letecké základne sú základňami NATO, a preto je americká vojenská prítomnosť na nich úplne prirodzená, sú brutálnym nezmyslom. NATO je spojenecká aliancia suverénnych štátov, nie nadnárodná organizácia. Je naším výsostným právom vylúčiť operácie cudzích armád na našom území. Letecké základne na Slovensku sú majetkom Ozbrojených síl Slovenskej republiky, nie majetkom NATO. Ústavný činiteľ, ktorý tomu nerozumie a koná proti záujmom tohto štátu, nemá čo robiť vo svojej funkcii.“

(Chmelár)

 

Takže, pozerajte a učte sa, ako by sa správali liberáli, keby sme tu nejakých mali a volili ich!

Týchto mopslíkov, ktorých vám dnes ponúkajú, lepšie povedané vnucujú ako psíkov na ich vankúšikoch, ani omylom nepovažujte za liberálov, keďže ide len o nohsledov rovnako vnucovanej politiky. A dali by si ju liberáli vnútiť? No isteže nie, keby liberálmi zostali alebo vôbec niekedy nimi boli.

 

.

Aby ľudia povinne verili klamstvám

02.12.2022

Cenzúrovať nás chcú takí novinári, ktorí uverejňujú v mainstreame klamstvá o počte padlých vojakov na Ukrajine. Tak, alternatívne médiá chcú cenzúrovať za pravdivé počty padlých vojakov, aby ľudia povinne verili len klamstvám o počte padlých. Tak toto je tá dobrovoľnosť Ukrajincov bojovať, že ich klamú o počte padlých vojakov a je ich desaťnásobne viac! [...]

Každý deň som vďačná za túto vládu

01.12.2022

Lebo tak sa desím tej, čo príde po voľbách! Absolútne nezdieľam optimizmus a naivitu ľudí, že v nových voľbách ľudia zvolia lepšiu vládu. Zvolia Hlas a ten určí smerovanie tým, že sa spojí s Progresívnym Slovenskom a vytvoria progresívnu lokajskú koalíciu len cudzím záujmom. Aj keď túto vládu kritizujem z lokajstva, stále to nie je také [...]

„Pohrozil, že ak všetci nenavýšia svoje výdaje na obranu na 2 %, nastane peklo! „

30.11.2022

Aj osud krajiny sa dá prirovnať osudu človeka. Už mnohokrát som opisovala Slovensko, že keby to bola žena, tak je to príbeh týranej ženy najprv jedným primitívom (Ruskom) a potom druhým primitívom (USA). A taký býva aj osud mnohých týraných žien, že sa nepoučia po týraní jedným mužom a vlezú pre svoju zakomplexovanosť a neuvedomeniu si vlastnej hodnoty a [...]

sex, vzťah, intimity

Indonézia sa chystá zákonom zakázať pohlavný styk mimo manželstva

03.12.2022 06:42

Indonézsky parlament plánuje v decembri prijať zákon, ktorým zakáže pohlavný styk mimo manželstva.

Eduard Burda, dekan, právnická fakulta

Burda o obvinení Fica: Ak ho chceme vidieť vo väzení, môže s ním sedieť polovica politikov

03.12.2022 05:55

„Tých pochybení a nepresvedčivých konštrukcií, z ktorých sa právny text jednoducho skladať nemôže, tam na prvý pohľad bolo evidentne veľa,“ hovorí dekan Eduard Burda.

Gepard, vojna na Ukrajine

Nemecké gepardy si na Ukrajine našli korisť. Ruské drony

03.12.2022 05:45

Nemci vyvinuli samohybný protilietadlový systém Gepard už koncom 70. rokov minulého storočia. Teraz pomáha Ukrajincom proti dronom,

Margarita Simonian

Ak prehráme, skončíme všetci v Haagu. Propagandisti odhalili strach Kremľa

03.12.2022 03:53

Začali sa moskovské elity báť, že budú skladať účty za podiel na vojnových zločinoch? Alebo sa hlásne trúby Kremľa len snažia mobilizovať Rusov strašením, že po porážke nik z nich trestu neujde?