Založ si blog

Trump – Príďte si vypratať pivnicu, sťahujeme sa

Trump 17.2.:

 

„Spojené štáty žiadajú Britániu, Francúzsko, Nemecko a ďalších európskych spojencov, aby vzali späť viac ako 800 bojovníkov ISIS, ktoré sme zachytili v Sýrii a postavili ich k súdu.“

 

 

„Podľa údajov Organizácie Spojených národov cestovalo do Iránu a Sýrie až 42 000 zahraničných bojovníkov , vrátane približne 900 z Nemecka a 850 z Británie.

V decembri Washington Post uviedol, že orgány v oblastiach kontrolovaných zo strany SDF nechcú „zodpovednosť“ za stráženie a kŕmenie uväznených militantov a  im chýba kapacita“ na to, aby im podali súdy. Miestni predstavitelia novinárom oznámili, že 900 mužských bojovníkov zo 44 štátov je držaných vo väzniciach, ktoré americké armády pomáhajú udržiavať.“

 

Voľný preklad hoaxu od Trumpa:

Trump 17.2. požiadal predstaviteľov viac ako 15 európskych krajín, aby zabezpečili prevzatie zajatých bojovníkov ISIL v Sýrii a ich prevoz do európskych krajín. Pred rokmi tam šli bojovať a nedávno boli zajatí. Američania už nechcú zajatcov živiť a doslova uviedol v rozhovore pre americké médiá, že sú to občania európskych krajín a prečo by sa USA mali starať o ich džihádistov? Americká armáda sa bude zo Sýrie sťahovať a preto je potrebné, aby si európske krajiny prevzali zo zajateckých táborov  v Sýrii svojich občanov a postavili ich doma pre súdy!

Jedná sa pritom o najnebezpečnejšiu skupinu členov ISILu, teda tých členov, ktorí boli zajatí v aktívnom boji. Čiže o žiadne siroty, ale o bojovníkov z mnohých krajín Európskej únie. Najviac ich je z Veľkej Británie a Francúzska, Nemecka, Dánska, Holandska, Belgicka, Švedska. Trump sa zmienil o 15 európskych krajinách.

 

Prečo v Európe skončia na slobode

 

Na to upozorňujú právnici, ktorí pripomínajú, že v európskych krajinách celkom reálne hrozí, že budú prepustení na slobodu alebo dostanú len malé tresty, pretože v Európe neexistujú zákony, ktoré by riešili účasť svojich občanov v cudzích ozbrojených skupinách v zahraničí ako niečo trestné. Európske súdy ich môžu súdiť len podľa civilného práva a na to by potrebovali dôkazy, že niečo v Sýrii spáchali. V mnohých európskych krajinách platí teritorialita v trestnom práve a pokiaľ občan takej krajiny niekoho zastrelí v inej krajine a obeťou nie sú občania danej európskej krajiny, tak súd sa tým nebude zaoberať a maximálne predá trestnú vec do Sýrie. Okrem toho dokazovanie činov týmto bojovníkom bude prakticky vylúčené, pretože svedčiť proti nim môžu len ich spolubojovnící a tí proti sebe svedčiť nebudú.

 

Keby to boli zemiaky, mohli by sme im odkázať, nech ich vyhodia. Ale je to niektorá naša generácia. To je naozaj zaujímavé, prečo tam už nie sú doma a prečo je každý doma len v Európe?!

 

Takéto absurdné súvislosti potom povedú k tomu, že džihádisti budú musieť byť prepustení a dostanú sa na slobodu do ulíc európskych miest. Tajné služby ich síce budú nejakú dobu monitorovať, ale to nebude trvať večne a ľudia, ktorí prešli vojenskými operáciami ISILu v Sýrii, sa stanú vyhľadávaní v radikálnych komunitách krajín Európskej únie. Skôr, či neskôr sa o nich budú zaujímať militantné organizácie a požiadajú ich o spoluprácu v príprave teroristických akcií v Európe.

 

Ja vás nestraším, pretože to píšem občanom, ktorých nevzrušujú ani jadrové zbrane. Veď stačí sa ísť pozrieť na ulicu a vidíte tam nejakého džihádistu? Ja nie. A pokiaľ nemáte sprchový kút, tak si ho zabezpečte.

 

Ako by som to riešila. Najprv by som sa uistila, či je to ozaj tak, že každý človek je od dnes kdekoľvek doma. A keď je, tak je nezmysel hovoriť o tom, že si nejakých svojich občanov máme vziať, ktorí sú doma aj tam. Veď ani od nás si domov nikto nikoho neberie, keď sú doma zas u nás. Ak nie je trestné, že v cudzej krajine niekoho vraždili a nedá sa to dokázať, nemôže byť trestné ani to, že sú tam odídení a vybrali si svoj domov tam. Načo ich byrokraticky vláčiť do Európy a potom to predať Sýrii? Prečo ich neodsúdia tam, keď zabíjali ich občanov a najskôr tam to môžu dokázať?
Za hromadné vraždenie som za trest smrti a nie za to, aby ich doživotne živili ľudia, čo sú len momentálne doma práve v Európe (ako Breivika a riešili, či môže mať plastový príbor). A ak sa vám to zdá kruté, tak ich vypustite kdekoľvek, ale doma chceli byť v Afrike, tak to rešpektujte, že to je väčšia požiadavka, než plastový príbor.
Súdne by som v Európe riešila len ľudí, čo toto zavliekli do Afrických krajín, včetne dodávania zbraní pre nich a vyrábania vojnových konfliktov tam. Mali by byť odsúdení ako nacisti za hromadné vraždenia.

Aj nejaké názory k tomu od našich početnejších susedov:

 

„Trumpeta to rozjel . A kolik je mezi temi dzihadisty občanu ČR? Ani jeden. Jinak co si zapad svym vazalstvim k USA nadrobil, to si boužel i sni a to včetne vlastni islamizace. Staženi US armady z Afganistanu a ze Syrie nestači. Meli by vypadnout i z Nemecka, Japonska a ostatnich zemi. At si jdou domu stavet a hlidat zed .“

 

„Myslim, ze Trump ma spise v umyslu zdiskreditovat evropské pacholky svetovych sionistu, kteri jedou otevrene proti nemu …a to jsou vesmes vsichni zapadoevropsti neoliberalové. Vidim to jako jeho osobni odvetu. Trump vi moc dobre, ze oni si nebudou vedet rady. Jejich neoliberalni “hodnoty” jim nedovoli logicky myslet.“

 

„Bojovníky ISIL předat Sýrii -kde páchali zločiny ,Asad s nimi naloží podle místních zvyků .“

 

„Trump ma vlastne pravdu. At si teroristy vezmou ty evropske staty, odkud teroristi prisli.“

 

„Přepadení Iráku na základě lží USA a náhlé rozpuštění armády Iráku vedlo ke vzniku Islámského státu! Takže původci zla USA, by se měli postarat o všechny škody, které způsobili! “Vláda” USA obelhala vlastní národ, obelhala svět a OSN a v Iráku bylo povražděno na statisíce obyvatel a pachatelé těchto zločinů jsou na svobodě a to jsou naši “spojenci”, zločinci ! Přidám ještě jeden komentář: USA a vyvolávání války

Astronomicky a nesplatitelně zadlužené USA jsou politickou rakovinou světa!! Proto se snaží rozpoutat válku za každou cenu, protože už jim nic jiného nezbývá, myslím tím současnou politickou reprezentaci USA a nikoliv obyvatele USA!! Ti jsou pouze “zblblí” konzumem a vysokou nadspotřebou, což se týká také obyvatel EU!! Budeme muset brzdit, jinak Zeměkoule havaruje! Máme jenom ten jeden svět, který až spotřebujeme , nepůjde zmačkat a odhodit do koše!! A to nejsou nějaké “zelené” kecy , ale realita, ke které se blížíme mílovými kroky.“

 

Tisíc čínských raket středního doletu USA neřeší, soustředí se na Rusko

Čína má přes tisíc raket

Thompsonová dodala, že se Spojené státy ani nyní nemíní věnovat otázce čínských raket, soustředí se na Rusko.

https://www.novinky.cz/zahranicni/497368-tisic-cinskych-raket-stredniho-doletu-usa-neresi-soustredi-se-na-rusko.html

 

Včera som tu čítala také moderné vyjadrenie, že nás je málo a musíme sa šikovne len prispôsobiť. To znamená hovoriť o tom, až keď budú hovoriť početnejší. Dovtedy sa tváriť, že sme o tom nevedeli. A ďalej podľa pokynov!

Myslím si, že v dnešnej dobe je mimoriadne ukľudňujúca reklama. Ukazujú vám v nej, ako by mal svet vyzerať a ako ho máte vidieť. Rovnako ukľudňujúco na nás pôsobia aj prezidentské voľby, lebo veriť tomu, že o našej budúcnosti rozhodujú percentá Čaputovej a Mistríka, je úžasná predstava. Potom máte dojem, že všade naokolo sú normálne početnejšie krajiny, ktoré nás len živia a ochraňujú, pokým my riešime – Kedy bude domáca bielizeň belšia?!

Stačí si vypočuť kandidátov a môžme si pochrupkať ako spokojne nesvojprávni.

 

.

Blahova ukážka, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru

08.08.2020

a prečo Blahovi držím palce Blaha 7.8.: „15. Fakt si ten podcast vypočujte, je to krásne svedectvo o tom, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru. A ako by nás chceli zničiť, no nevedia ako. Úprimne súcitíme… https://www.aktuality.sk/clanok/812541/minar-premier-je-stelesnenim-archetypu-jokera-otazkou-je-ci-moze-klaun-krajine-vladnut-podcast/„ „Premiér je [...]

Keď sa vaši najdrahší nepoznajú

07.08.2020

Naša babička mala herecký talent. Moja mama mi hovorila, že ona by bola túžila byť herečkou a mať jedného syna, aby sa mohla zrealizovať. Miesto toho bola len domáca a mala päť dcér. Ona, čo tak túžila mať syna. Keď odniekiaľ babička prišla, zahrala im to ako divadlo, čo zažila, v ktorom bola všetky postavy. Asi takto: – Takto som tam prišla a hovorím… [...]

Ako a hlavne terajší progresívni novinári manipulovali čitateľmi už predtým

06.08.2020

Aj pre toto ste nedostali volebné hlasy (vaše strany), že ste vždy boli štváčmi do vojen! Na toto sa prepožičali liberáli! Takže, kto je tu psychopat? Kto sú tu tí psychopati, čo naozaj ohrozujú ľudí a nielen na Slovensku ale po celom svete? Kto napíše infantilnú vetu alebo seriózne a inteligentne štve do vojny a robí propagandu na vojenské [...]

Andrej Danko

SNS spustila petíciu za predčasné voľby

09.08.2020 17:31

Mimoparlamentná SNS spustila v nedeľu zber podpisov pre vypísanie referenda za predčasné parlamentné voľby.

plyn, oheň, sporák

Panelák horel aj v Medzilaborciach. Mladík zaspal pri varení

09.08.2020 16:38

V Medzilaborciach zachvátili plamene panelák. Záchranári museli evakuovať obyvateľov.

Nový Zéland, New Zealand, koronavírus

Blackout à la Nový Zéland. Už sto dní bez vírusu

09.08.2020 15:37

Na Novom Zélande, ktorý má približne päť miliónov obyvateľov ako Slovensko, nebol už 100 dní zaznamenaný lokálny prenos koronavírusu.

úmrtie, sviečka, pohreb

Pomsta. Zrejme pre ňu zahynulo 11 ľudí v bohumínskom paneláku

09.08.2020 14:13

Sobotňajší požiar bytu na 11. podlaží panelového domu v meste Bohumín, ktorý si vyžiadal 11 obetí, je zrejme výsledkom sporu bývalých partnerov.