Založ si blog

Ale povedzme si, kto je pudlík!

„Oni sa úplne trasú zlosťou a útočia ako nejaké hororové kobylky.“

 

Slabosť na SaS mi zostala. Keď si môžu smeráci veriť na lepšieho Šefčoviča, ja si môžem veriť na lepšieho Sulíka od liberálkov. Spoľahlivým znakom je, že ho za liberála nepovažujú!

Naozaj verím, tiež tak romanticky, že keby sa liberáli s ešte nejakým zdravým rozumom dostali k moci, tak sú schopní sa brániť nátlaku od EU, čo už Sulík mnohokrát dokázal, že dokáže aj nesúhlasiť, nielen vždy súhlasne kvákať.

Ja viem, že sa mu dá vytknúť, že napokon to otočia a dajú na súhlas so všetkým, „aby netrhali partu“ (Sulíkov výraz), ale Sulík tiež nežije vo vzduchoprázdne, ale medzi snaživými kolaborantami čohokoľvek. Takže taká je moja romantická predstava o Sulíkovi, že keby takých Sulíkov bolo viac, už by partu aj trhať mohli a neboli by sme len podnožkami.

 

V podstate si myslím, že aj keď sa vám to nezdá, majú títo traja, Sulík, Chmelár a Blaha, veľa spoločné!

Všetci traja majú takú zlú vlastnosť, že je ich málo, lebo inak sa dokážu vzoprieť a to je presne to, čo Slováci s ohnutými chrbtami a otvorenými peňaženkami nevedia.

Všetci traja by sa vedeli ozvať, len aj Blaha, aj Sulík nemôžu trhať svoje zdanlivo opačné party a Chmelár žiadnu na moc nemá!

Ale pre toto si ich ja všetkých troch vážim ako migrantov, Breivikov, ako sa to zvykne písať, že majte pre nich pochopenie! Tak ja mám! Oni len netrhajú partu a Edo nemá čo trhať.

 

Škoda, že sa nenašli v jednej jedinej strane, takej morálnej, kde by Blaha so Sulíkom spoločne už mali, ako sa hovorí gule. Proste potrhať tú slovenskú úslužnosť – za odmenu budem ticho a budem tvrdiť, že tak je to rozumné.

Každý z nich vie, že je sám a ako Sulík nepohne „liberálmi“, tak Blaha tiež nepríde o svoj mandát a obidvaja to dajú na svojich mopslíkov.

Ja im to vyčítam. Ale viem, chlapci, že keby ste mohli, boli by ste aj muži! Verím, tak romanticky, že v hĺbke duše ste obidvaja muži, inak len vzhľadom.

 

A teraz ruvačky medzi nimi. Blaha píše:

„Oni sa úplne trasú zlosťou a útočia ako nejaké hororové kobylky. Zhruba s rovnako veľkým mozgom.“

 

Nehovorte mi, že Sulík nevie, že za sebou má hororové kobylky. Stačí sa pozrieť na jeho výraz, keď diskutuje s Miklošom alebo Havranom! Drží sa vtedy ako Chmelár, ktorý vie, že za sebou nemá nikoho, čo je tiež horor. Všetkých troch niečo ohrozuje, ako Chmelára politické vzduchoprázdno, tak tých dvoch ich zúriví mopslíci. Ešte krok a poskáču na vás s trpaslíčou rozumnosťou, že „pudlík-smečka“ sa netrhá!

 

Ale povedzme si, kto je pudlík!

 

Tento pojem do našej politiky priniesol a vymyslel Blaha. A v tomto predbehol aj Huďa, lebo predsa len pojem „liberálko“ stále nevyjadruje podstatu slovenskej servilnej politiky. 

S trefnejším názvom prichádza až Blaha, keď v slove „pudlík“ alebo „mopslík“, zachytáva vnútornú servilnosť naoko rozumných lokajov. 

 

Taký mopslík može byť aj ženou a ukážeme si to na Čaputovej.

 

Mopslík je v prvom rade sympatický človek, inak by nám ani neevokoval mopslíka, takú príjemnú, môže byť rasu?

Nemá síce mašličku, ale blúzku jej naozaj vybrali dobre, aj farbu, aj to našuchorenie. Pôsobí seriózne (preto vyhrala aj Merkelová) a mierne. V prvom rade máte dojem, že nebude zo svojho vankúša skákať a to Slováci najviac ocenia ako znak múdrosti. Všetci predsa vieme, že sme málo početní a náš rozumný obraz bude distingvovaný mopslík. Muž oblek, krivý úsmev, reč ako pri jóge a žena hlavne ten mopslík, čo v zahraničnej politike vie, kde sú okraje toho vankúša! Áno, Slováci oceňujeme diplomaciu! Odtiaľ – potiaľ, hlavne s kufrom a oblekom. Hlavne, aby sme v hanbe neostali a nemali nebodaj nejakého Farage, čo bude len vykrikovať ako menejcenný. My musíme pôsobiť, že s tým súhlasíme a nezbierame len omrvinky zo stola.

Vidíte, čo všetko s nami dokáže naša aj liberálna zakomplexovanosť? Ovláda ju aj ten posledný občan v inštinkte – Musíš pôsobiť aspoň ako pracovník banky a to najskôr, keď nebudeš na seba upozorňovať nejakým nesúhlasom. Preto sme takí snaživí a kávu v únii roznášame so zrejmým súhlasom s čímkoľvek. Chudobní pre komplex a bohatší za tringelt.

 

Ako teda pôsobiť odborne?

 

Na to máme Fica! Keby nebolo Smeru, vymreli by oligarchovia na Slovensku. Vedecká odbornosť a jemná morálka by sa zrútila, lebo už by sa nedalo opakovať, že ja tu BOJUJEM so Smerom.

Napokon aj ten mopslík niečo má, ako svoju kosť, ktorú si aj na tom vankúšiku zúrivo trhá ako ukážku boja s celým svetom, kde som už pustil do gatí. Presne vedia, pred kým pustiť a čo držať v zuboch na znak boja a chrabrosti v predvolebnom boji! Z jednej strany papuľky visí hranatá hlava Fica a z druhej strany papuľky Putin s Blahom. Mopslík vie, ktoré sú jeho granule a ktorých sa nesmie dotknúť, lebo to by bolo ako plaviť sa v koryte proti Trumpovi, povedal Mistrík. Bolo by to tak smiešne, ako keby bol mopslík naozaj mopslíkom!

 

Takže máme svoju skládku, svoj vankúš, svoje granule a svojho Fica na zábavu. Aby sa mopslík nenudil, má aj vyššie položené hračky na ukážku štekotu – balóny s Putinom. Povedzte Putin a začne štekať! Dajte mu jeho kostičku a zahryzne sa. Nahrádza väčšie plemeno, ktoré si už chovať nebudú. A ktoré by z nás aj tak nikto nezvolil.

 

.

„Na Slovensku chýba strana ako sú v Čechách Piráti! „

11.08.2020

Keď som hľadala maturitnú fotku Nicholsonovej, preletela som mnoho jej statusov na fb, ktoré som nikdy nevidela. A neverili by ste, koľko ich má spoločných s Matovičom. Keď šla do Bruselu, tiež si fotila jedlo a dokonca aj len nohy v kraťasoch po bicyklovaní. Spomínam si, že aj batériu, ako tam automaticky tečie voda. Nepochybujem, že všetko toto by si Matovič nemohol fotiť [...]

Vysvetlím vám rozdiel východného a západného Slovenska

10.08.2020

Vysvetlím vám rozdiel východného a západného Slovenska v mojich očiach. Možno to tak nie je, ale ja som to tak vnímala. Ten môj raj je a bol na západnom Slovensku a preto som ostro vnímala všetky rozdiely, keď sme cestovali z východu na západ. Na východe som nezažila takú zdieľnosť ľudí, ako na západnom Slovensku. Vyzeralo to asi tak, že keby ma hodili do vlaku a neviem, [...]

Lebo oni sú už seriózni!

09.08.2020

Darmo sa tu nad Blahom hádate, väčšina politikov nemá odvahu pomenovať, že sme vazalmi a znovu len poslúchame. Takého politika len tak vysmejú ako v socializme, že nechápe, nie je uvedomelý! A konkrétne Matovič sa z toho zobudil len raz a potom znovu zaspal. Kto si toto myslí, je pre našu spoločnosť blázon a oveľa nebezpečnejší, než keby sa fotil na motorke: [...]

Bejrút

Libanonský parlament odobril vyhlásenie výnimočného stavu v Bejrúte

13.08.2020 15:52

Vláda okrem iného udelila armáde aj právomoc vyhlasovať zákaz vychádzania, brániť verejným zhromaždeniam a cenzurovať médiá.

migranti

Polícia zadržala 26 migrantov, po kamióne a prevádzačoch ďalej pátra

13.08.2020 15:20

Nelegálnych migrantov zadržala polícia v lese pri diaľnici medzi Stupavou a Lozornom.

Čína, jedlo, zmrzlina

Čína spustila kampaň proti plytvaniu jedlom

13.08.2020 14:53

"Kampaň za čistý tanier" je odozvou na vyjadrenie prezidenta Si Ťin-pchinga, že pandémia Covid-19 "znie ako alarm" v súvislosti s plytvaním jedlom.

jurika  Marianka

Exstarostu Marianky odsúdili za korupciu na 3 roky podmienečne

13.08.2020 14:18, aktualizované: 15:12

Radovana Juriku odsúdil Špecializovaný trestný súd na tri roky trestu odňatia slobody so skúšobnou dobou na tri roky s probačným dohľadom.