Založ si blog

Pomaly sa žaba varí

TENTOKRÁT 250 UTEČENCOV. POMALY SA ŽABA VARÍ

„Postoj občanov Slovenska je v tejto veci nad slnko jasnejší: utečencov a migrantov odmieta drvivá väčšina z nich. Chápem, že premiér Peter Pellegrini chce byť v Bruseli alebo inde za pekného a nemal silu povedať NIE, ale to ho neoprávňuje robiť takéto dohody.
Pritom súhlasím, aby sme utečencom pomohli. Správa síce nehovorí, odkiaľ utečenci prídu, ale tam s najvyššou pravdepodobnosťou mohli tých 6 mesiacov ešte ostať (keďže kapacity sú, lebo počet migrantov klesol) a Slovensko mohlo v rámci pomoci hradiť náklady na pobyt, stravu a hygienické potreby. Alebo možno mohlo Slovensko akýkoľvek spôsobom prispieť k rýchlejšiemu vybaveniu papierov na presun do krajín, ktoré ich prijímať chcú. Nevidím najmenší dôvod presúvať utečencov po polke Európy ako mačka mladé a chcem veriť, že hlavný dôvod nie je pripravovať občanov na migrantov.
Za mňa hovorím, že takéto dohody podpisovať nebudem.“

(Sulík)

V čom je Lajčák lepší, že ho chcú ľudia za prezidenta?

Sulík v europarlamente zaútočil na USA: Spojenec EÚ všade spôsobuje katastrofu!

https://www.topky.sk/cl/100535/1433047/VIDEO-Sulik-v-europarlamente-zautocil-na-USA–Spojenec-EU-vsade-sposobuje-katastrofu-

Lajčák sa obul do Sulíka: Opúšťať elitný klub EÚ by bol nezmyselný krok späť

https://www.topky.sk/cl/11/1621651/Lajcak-sa-obul-do-Sulika–Opustat-elitny-klub-EU-by-bol-nezmyselny-krok-spat

https://domov.sme.sk/c/20497818/lajcak-proti-rusku-sa-treba-branit-nadalej.html

24. sep 2018

„Zdôraznil, že úloha Spojených štátov amerických bola a je nepostrádateľná. Víťazstvo v tomto storočí sa dá preto dosiahnuť iba v prípade, že Európa vytvorí spoločne s Amerikou pevné partnerstvo.

„Za takmer sedemdesiat rokov existencie Severoatlantickej aliancie sme dozreli a naučili sa byť dostatočne pragmatickými“, uviedol Lajčák s tým, že Európa pozorne načúva tomu, na čo apeluje Washington.“

https://domov.sme.sk/c/20921738/lajcak-nato-a-eu-maju-jednotnu-viziu-bezpecnejsieho-sveta.html

 

Presne pre toto som SaS volila. Videla som, že SaS má jasnú politiku v otázke migračnej krizy a Smer niečo iné hovorí a niečo iné robí.

A videla som, že Smer EÚ nekritizuje a Sulík kritizuje. Presne preto sa ho takz. liberáli boja a považujú ho za nespoľahlivého a nemorálneho a už pre nich nie je liberál. Presne pre toto ho opúšťali a dennodenne kritizovali.

Chápem, že sa vám to všetko môže zdať málo. Nestačí kritizovať EU, nestačí mať jasný postoj k migračnej kríze…  Ale ako je možné, že pri Lajčákovi a Smere už stačí úplný opak? Čoho zárukou je teda Lajčák a Smer?

Že vás už neuvaria?

.

Prečo sa na učiteľov toľko nadáva

21.09.2019

Musím vám vysvetliť, prečo sa na učiteľov toľko nadáva, čo je za tým, lebo to si ľudia už neuvedomujú a nevedia to, nič nevedia o manipuláciách o učiteľoch! Keby sa na nich v spoločnosti viac »

Wallaceovia sa nám hádajú, doplatíme na to všetci!

20.09.2019

Jáj, pekne to vymysleli, že pokiaľ sa budú naše strany hádať, vnútia nám tu kvóty na nelegálnych migrantov alebo ekonomické tresty za neposlušnosť. Dnes proeurópskym znamená byť proimigračným, viac »

Reakcia Blahu na naliehanie americkej ambasády

17.09.2019

Koncom júna sa len jediný poslanec nášho parlamentu ohradil proti tomu, aby do našich vnútorných záležitostí nezasahovali Američania a nediktovali a nevnucovali našim politikom, čo presne viac »

peniaze, eurá

Smršť opatrení sociálneho balíčka, ľuďom zostane viac peňazí

22.09.2019 09:30

Vláde v parlamente prechádzajú zásadné sociálne opatrenia. Deje sa tak napriek tomu, že po odchode niektorých poslancov koalícia stratila väčšinu.

Sri Lanka Church Blasts

Srílanský prezident zriadil novú komisiu, aby vyšetrila veľkonočné útoky

22.09.2019 09:09

Katolícka cirkev na Srí Lanke tvrdí, že doterajší priebeh vyšetrovania je nedostatočný.

Venezuela, Maduro,

Kolumbijský prezident varoval venezuelského lídra Madura pred útokom

22.09.2019 09:00

Predpokladá sa, že Duque slovne zaútočí na Madura priamo na pôde VZ OSN.

greta thunbergová

Thunbergová otvorila mládežnícky klimatický summit v New Yorku

22.09.2019 08:45

Na mládežníckom klimatickom summite sa zúčastnil aj Guterres, ktorý svoju generáciu vyzval, aby hlasom mladých ľudí venovala pozornosť.