Založ si blog

Dokumentárny film jednej strany o opačnej, pričom obidve sú rovnaké

Nemyslím si, že slovo by mala mať len jedna strana, nech by bola akákoľvek. A rovnako, ako mi vadilo, keď liberálkovia neumožňovali diskusie, rovnako, len celkom rovnako mi vadí, keď sa zas umlčiava opačná strana alebo akákoľvek. Napríklad nie som zástancom toho, aby sa umlčiavali nejakí príslušníci strany ĽSNS a nedostávali priestor k diskusiám. Proti názorom sa bojuje diskusiami a v diskusiách, aby ľudia počuli všetky protiargumenty a sami si mohli utvoriť názor, lebo len vtedy sa menia dobrovoľne a nielen dočasne násilím, čo sa prejaví len v opačnom extréme. Ak si niekto myslí, že diskusiami to nepôjde, vždy to znamená len to, že nebude mať argumenty, že sa bojí, že nemá dostatočné argumenty, ktoré by mohli ľudí presvedčiť.

Porušenie pracovnej disciplíny v čase osobného voľna v nedeľu, keď sa pracovníčka svojvoľne rozhodla zúčastniť sa na demonštrácii za slušné Slovensko.

 

video od 44 min:

 

https://www.aktuality.sk/clanok/634779/dokument-o-praktikach-primatorky-humenneho-je-vonku/

Ja sama som sa týchto demonštrácií nezúčastnila, o čom som už písala, lebo podľa mňa mali byť zneužité na presadzovanie nových strán v politike s ktorých smerovaním pre ich politickú servilnosť nesúhlasim, čo som tiež písala prečo a čo sa aj potvrdilo. Ale absolútne nesúhlasím s tým, aby sa ľuďom zakazovalo zúčastňovať sa akýchkoľvek demonštrácií, lebo toto sa môže otočiť aj proti vám a demonštráciám, ktoré budete schvaľovať a ktorých sa budete chcieť zúčastniť.

 

od 45 min. Poškodzujete školu (z pracovnej porady) – keď sme v demokracii:

„O demokracii chceš?

Demokracia nikdy nebude a nikdy nebola na Slovensku.

A tam, kde to došlo teraz, za to ja nie som zodpovedný. Končím!“

 

Na proteste vystúpila v nedeľu – „Bola som písomne napomenutá o porušení pracovnej disciplíny.“

 

„Riaditeľka okrem toho trvala na tom, aby škola dostala viac z peňazí, ktoré na ňu platí štát. Tvrdila, že majú na ne právo, nemusia fungovať s priškrteným rozpočtom.

Navyše urobila z pohľadu mesta hanbu, keď sa bez konzultácie s primátorkou rozhodla pomenovať školu po Breinerovi, známom kritikovi vládnej strany Smer. Zákon nevyžaduje súhlas mesta s premenovaním školy. Kultúra vládnutia v Humennom je však taká, že súhlas sa očakáva.“

 

Tento dokumentárny film mi pripomenul socializmus. Presne tak sa ľudia aj v socializme správali – „Daj si pokoj! Preboha, čo to nechápeš!“ Každý bol cvok, kto by sa chcel ozvať a tak je to aj dnes. A tu môžte vidieť, že to vôbec nebolo len socializmom, ale presne takí ľudia sú a takú náturu majú – správať sa takto totalitne kdekoľvek.

 

Takú náturu majú aj liberálkovia, čo sme nedávno mohli zas vidieť na kauze „Lívia“ a o čom by dokument mohla zas točiť opačná strana. (Naozaj mohla? Ja si myslím, že už nemohla.) Každý sa snaží opačných až totalitne umlčiavať a vysmievať, keď neslúži takým pánom ako on.

 

Ani liberálkovia nie sú iní, čo si už zrejme ten študent VŠMU neuvedomuje. Ale akákoľvek moc ľudí sa po čase začne správať takto totalitne s arogantnosťou moci a preto je veľmi dobré, že tu stále budú existovať aj ľudia, čo s vami nebudú súhlasiť, lebo len ich existencia túto slobodu dokazuje, aj zaručuje. A rovnako aj vo všetkých diskusiách.

.

Čitateľ SME: „Niekedy mam pocit, ze aj Marx by bol pre nich pravica a vlavo od nich su snad iba pol Pot a Mao Ce-tung. . . „

10.06.2024

Nie vždy sú čitatelia SME a N vymytí do správnej podoby, niekedy sa vymývajú ťažšie (majú viac rozumu než progresívni novinári). Pozrela som aj na český iDnes a aj tam ide vymývanie ťažšie. Aj pre morálne uvedomelých bola Nerudová Danuše – Blbuše. Nasledujú komentáre ťažšie vymývateľných: Čitatelia SME dnes ku článku: Krajná pravica [...]

Kde je táto blogerka SME Anna Brawne scenzúrovaná? Nikde, pracuje pre stranu, ktorá voličov iných strán vyhlasuje za nacistov a ľudský odpad!

08.06.2024

Na blogoch SME blogujú blogeri, ktorým nevadí, že SME cenzúruje iné názory. Podľa mňa toto charakterizuje ich boj za demokraciu a že im nevadilo, že ľudí s inými názormi než vyžadovanými, nálepkovali ich novinári ako nacistov a dezolátov, keď povinne nevolili ich stranu. Akoby sa im páčilo, keby ich niekto umlčiaval a cenzúroval? Jednou z tých žien, [...]

Progresívci si zas strelili do nohy, teraz zrušením Dannyho Kollára

03.06.2024

V minulosti sa nepohodlní ľudia na výstrahu vešali. Iných to malo zastrašiť alebo zastrašilo, aby sa neopovážili nesúhlasiť s niečim takto tvrdo presadzovaným. Dnes sa ľudia nevešajú, ale scenzúrujú a zablokujú akokeby neexistovali. Rovnako to má iných zastrašiť, aby sa neopovážili nesúhlasiť s niečim tvrdo presadzovaným. Vraždenie vymenilo vymazanie, čo je [...]

Emmanuel Macron

Zacharovová: Francúzsko sa príliš angažuje v konflikte na Ukrajine, hrozí mu stret s Ruskom

13.06.2024 18:15

Podľa hovorkyne ruskej diplomacie je načase, aby sa ľudia vo Francúzsku prebudili a uvedomili si, do čoho sú zaťahovaní.

Putin Gold

Veľká sedmička prinúti úspory Moskvy pracovať pre Kyjev

13.06.2024 18:04

Šéf Kremľa s nimi kedysi sedel za jedným stolom. Z niekdajšej Veľkej osmičky je ale dnes Veľká sedmička, a jej lídri na summite G7 v Taliansku chystajú veľké zúčtovanie s Vladimirom Putinom za jeho agresiu proti Ukrajine.

Emmanuel Macron

Aká budúcnosť čaká úniu? Viac ako eurovoľby ju ovplyvní prípadný pád Macrona, či úspech Trumpa

13.06.2024 18:00

Vráti sa Smer po eurovoľbách do rodiny európskych socialistov? Analytici sú skeptickí.

Russia Belarus

Diktátor sľubuje férové voľby a pohľadá básne zo svojej mladosti. Vytvoria z Lukašenka novodobého Lenina?

13.06.2024 18:00

Alexandr Lukašenko si zaslúži Nobelovu cenu , tvrdí jeho zaslepený obdivovateľ Valerij Šumilov, ktorý sa živí ako novinár štátnej propagandy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,520
Celková čítanosť: 5595596x
Priemerná čítanosť článkov: 3681x

Autor blogu

Kategórie