Založ si blog

Dokumentárny film jednej strany o opačnej, pričom obidve sú rovnaké

Nemyslím si, že slovo by mala mať len jedna strana, nech by bola akákoľvek. A rovnako, ako mi vadilo, keď liberálkovia neumožňovali diskusie, rovnako, len celkom rovnako mi vadí, keď sa zas umlčiava opačná strana alebo akákoľvek. Napríklad nie som zástancom toho, aby sa umlčiavali nejakí príslušníci strany ĽSNS a nedostávali priestor k diskusiám. Proti názorom sa bojuje diskusiami a v diskusiách, aby ľudia počuli všetky protiargumenty a sami si mohli utvoriť názor, lebo len vtedy sa menia dobrovoľne a nielen dočasne násilím, čo sa prejaví len v opačnom extréme. Ak si niekto myslí, že diskusiami to nepôjde, vždy to znamená len to, že nebude mať argumenty, že sa bojí, že nemá dostatočné argumenty, ktoré by mohli ľudí presvedčiť.

Porušenie pracovnej disciplíny v čase osobného voľna v nedeľu, keď sa pracovníčka svojvoľne rozhodla zúčastniť sa na demonštrácii za slušné Slovensko.

 

video od 44 min:

 

https://www.aktuality.sk/clanok/634779/dokument-o-praktikach-primatorky-humenneho-je-vonku/

Ja sama som sa týchto demonštrácií nezúčastnila, o čom som už písala, lebo podľa mňa mali byť zneužité na presadzovanie nových strán v politike s ktorých smerovaním pre ich politickú servilnosť nesúhlasim, čo som tiež písala prečo a čo sa aj potvrdilo. Ale absolútne nesúhlasím s tým, aby sa ľuďom zakazovalo zúčastňovať sa akýchkoľvek demonštrácií, lebo toto sa môže otočiť aj proti vám a demonštráciám, ktoré budete schvaľovať a ktorých sa budete chcieť zúčastniť.

 

od 45 min. Poškodzujete školu (z pracovnej porady) – keď sme v demokracii:

„O demokracii chceš?

Demokracia nikdy nebude a nikdy nebola na Slovensku.

A tam, kde to došlo teraz, za to ja nie som zodpovedný. Končím!“

 

Na proteste vystúpila v nedeľu – „Bola som písomne napomenutá o porušení pracovnej disciplíny.“

 

„Riaditeľka okrem toho trvala na tom, aby škola dostala viac z peňazí, ktoré na ňu platí štát. Tvrdila, že majú na ne právo, nemusia fungovať s priškrteným rozpočtom.

Navyše urobila z pohľadu mesta hanbu, keď sa bez konzultácie s primátorkou rozhodla pomenovať školu po Breinerovi, známom kritikovi vládnej strany Smer. Zákon nevyžaduje súhlas mesta s premenovaním školy. Kultúra vládnutia v Humennom je však taká, že súhlas sa očakáva.“

 

Tento dokumentárny film mi pripomenul socializmus. Presne tak sa ľudia aj v socializme správali – „Daj si pokoj! Preboha, čo to nechápeš!“ Každý bol cvok, kto by sa chcel ozvať a tak je to aj dnes. A tu môžte vidieť, že to vôbec nebolo len socializmom, ale presne takí ľudia sú a takú náturu majú – správať sa takto totalitne kdekoľvek.

 

Takú náturu majú aj liberálkovia, čo sme nedávno mohli zas vidieť na kauze „Lívia“ a o čom by dokument mohla zas točiť opačná strana. (Naozaj mohla? Ja si myslím, že už nemohla.) Každý sa snaží opačných až totalitne umlčiavať a vysmievať, keď neslúži takým pánom ako on.

 

Ani liberálkovia nie sú iní, čo si už zrejme ten študent VŠMU neuvedomuje. Ale akákoľvek moc ľudí sa po čase začne správať takto totalitne s arogantnosťou moci a preto je veľmi dobré, že tu stále budú existovať aj ľudia, čo s vami nebudú súhlasiť, lebo len ich existencia túto slobodu dokazuje, aj zaručuje. A rovnako aj vo všetkých diskusiách.

.

Prečo sa na učiteľov toľko nadáva

21.09.2019

Musím vám vysvetliť, prečo sa na učiteľov toľko nadáva, čo je za tým, lebo to si ľudia už neuvedomujú a nevedia to, nič nevedia o manipuláciách o učiteľoch! Keby sa na nich v spoločnosti viac »

Wallaceovia sa nám hádajú, doplatíme na to všetci!

20.09.2019

Jáj, pekne to vymysleli, že pokiaľ sa budú naše strany hádať, vnútia nám tu kvóty na nelegálnych migrantov alebo ekonomické tresty za neposlušnosť. Dnes proeurópskym znamená byť proimigračným, viac »

Reakcia Blahu na naliehanie americkej ambasády

17.09.2019

Koncom júna sa len jediný poslanec nášho parlamentu ohradil proti tomu, aby do našich vnútorných záležitostí nezasahovali Američania a nediktovali a nevnucovali našim politikom, čo presne viac »

peniaze, eurá

Smršť opatrení sociálneho balíčka, ľuďom zostane viac peňazí

22.09.2019 09:30

Vláde v parlamente prechádzajú zásadné sociálne opatrenia. Deje sa tak napriek tomu, že po odchode niektorých poslancov koalícia stratila väčšinu.

Sri Lanka Church Blasts

Srílanský prezident zriadil novú komisiu, aby vyšetrila veľkonočné útoky

22.09.2019 09:09

Katolícka cirkev na Srí Lanke tvrdí, že doterajší priebeh vyšetrovania je nedostatočný.

Venezuela, Maduro,

Kolumbijský prezident varoval venezuelského lídra Madura pred útokom

22.09.2019 09:00

Predpokladá sa, že Duque slovne zaútočí na Madura priamo na pôde VZ OSN.

greta thunbergová

Thunbergová otvorila mládežnícky klimatický summit v New Yorku

22.09.2019 08:45

Na mládežníckom klimatickom summite sa zúčastnil aj Guterres, ktorý svoju generáciu vyzval, aby hlasom mladých ľudí venovala pozornosť.