Založ si blog

Rozhovor Fica so Sulíkom

Ja si myslím, že v takých dvoch tretinách bol lepší Fico a v poslednej tretine Sulík. Fico bol lepší preto, že on jednoducho vie ako na ľudí, aby to všetko pôsobilo veľmi prosociálne. Smer si jednoducho vie získať ľudí, lebo sa k nim nespráva okato pohrdlivo, ako sa o to opozícii postarali liberálkovia.

Teraz im teda môže opozícia ďakovať, čo také skvelé svojou arogantnosťou k ľuďom dosiahli. Keby im platili za odstrašujúcu kampaň od opozície, nemohli by to robiť lepšie, ani ja by som na to fantáziu nemala.

Ak ste si nevšimli, ja som vždy mala dôveru v Sulíka a to práve preto, čo mu opozícia najviac vyčítala, že povalil vládu. Tiež si myslím, že on ju nepovalil, ale naopak bol schopný si za niečim principiálne stáť a keby mu šlo len o moc, tak by to neurobil. Tým mňa naopak nadobro presvedčil, že bol by schopný takej principiálnosti aj v budúcnosti. Vidím to teda ako jeho klad.

Nedávno tu bol článok, že radšej 100 Dankov, než 1 ten a ten a ďalší. Pre mňa zas táto opozícia by bola voliteľná, keby v nej bolo aspoň 100 Sulíkov, ktorí by neboli tak ľahko predajní liberálkovia. Chápem, že vy v tom vidíte naivitu, ale vy napokon nerozoznávate v bývalej pravici nič iné, okrem jedného vreca s nálepkou Sulík.

Ja v tom vreci rozoznávam kadečo a rozhodne by som tomu nedala nálepku Sulík. Skôr im Sulík robí to vrece, čo všetko potom môže z neho po voľbách koalične povyskakovať a zlikvidovať aj samotného Sulíka.

Pre mňa je teda Sulíka škoda, že je tak osamelý v mori liberálkov, čo oni volajú, že je pri nich skrytý fašista. Ale na to sa im ten fašista hodí, aby sa mali s kým dostať do vlády, keď sami to pre odstrašujúcu kampaň nedokážu. Neverím, že by ho v budúcnosti nezlikvidovali, lebo pracujú na tom každý deň. Aj včera ho prirovnávali k Ficovi. On je pre nich len nutné zlo ako schody.

Je ale pozoruhodné, že si myslia, že o Ficovom populizme presvedčia voličov Smeru a voličov koalície, keď samotný Matovič a možno aj Kollár bude hlasovať za populistické ťahy Smeru. Tak sú populistické alebo nie? Nevie to ani samotná opozícia? Prečo potom čakáte, že voliči budú chápať to, čo teda nechápe ani Matovič, prípadne Kollár?

 

Napokon som sa nedozvedela z tejto diskusie vôbec nič k nejakým podstatným otázkam okolo Slovenska. Obedy alebo dôchodky to iste nie sú, keď nám tu hrozí vojna s Ruskom a strácame suverenitu deň za dňom. Skôr by ma zaujímalo, ako to prežijeme a či sa vôbec dožijeme dôchodkov, či budeme živí po všetkých vojenských operáciách.

Taktiež nerozoberali prílev cudzincov do našich podnikov alebo aké postoje bude mať Slovensko v migračnej kríze, čo všetko ľudí zaujíma kvôli platom a kriminalite.

V poslednej tretine bol lepší Sulík, lebo už sa mu lepšie darilo vytvárať dojem, že Smer kradne aj keď argumenty k tomu už nemal žiadne. Veď všetko vždy vyšetrovala aj skorumpovaná mašinéria. Nemáme teda žiadne dôkazy, za ktoré by mohol ísť niekto do basy. Čiže je stav, že sa vám len zdá, že sa tu niečo rozkrádalo, lebo ani z opozície nikto nie je v base, na koho by ste mohli ukázať prstom.

To je inak kuriózna situácia, že všade sa celé roky píšu články, že sa tu kradne a ožobračuje, ale nikto nie je odsúdený v base. Tak to už písať prestaňte, keď vidíte, že nekradne a dôkazy nemáte na nikoho a naopak prosperujeme a máte sa stále lepšie a lepšie. Alebo choďte na políciu a uvidíte, že nekradne.

 

SaS-ku by som volila len vtedy, keby sa rovnako, ako od Smeru, dištancovala aj od extrémistov liberálkov, ktorí sa vydávajú za liberálov. Pomáhať extrémistom na žiadnom konci nebudem. No to je tiež nereálne, pretože potom by už zo SaS asi nič nezostalo a nemal by ju ani kto voliť. Takže ich chyba, že sa rozhodli ísť cestou extrémov, kde pôsobia na ľudí hrôzostrašnejšie než zlodeji.

 

 

„V České republice už není v parlamentu ani jedna strana, která by stála ostře proti NATO a proti rozpoutání nové války, konference KSČM v sobotu ukázala, že už v odporu proti NATO nezůstal vůbec nikdo

Americký prezident zahájil kroky ke zrušení dohody, který v roce 1987 ukončila jaderné zbrojení. Jakmile smlouva INF padne, je pouze otázkou času, kdy USA odstoupí i od zákazu nových jaderných zkoušek. Protože nové rakety středního doletu opravdu neponesou konvenční zbraně, ale termonukleární hlavice. A tak zatímco Washington usiluje, aby KLDR a Írán zničily své raketové a jaderné programy, USA mezitím hledají cesty, jak výroby nových raket a hlavic naopak obnovit a nastartovat.

A země, které jsou členskými státy NATO, se na těchto přípravách na nasunutí a rozmístění amerických raket středního doletu v Evropě spolupodílejí.“

„Trumpovo rozhodnutie ohľadom INF kritizovala aj nemecká opozícia.

Alexander Graf Lambsdorff z frakcie Slobodnej demokratickej strany v nemeckom parlamente napríklad vyzval na čo najrýchlejšie zvolanie mimoriadneho summitu NATO, ktorý by bol venovaný najnovšie oznámeným plánom USA.

Predstavitelia iných opozičných strán v Nemecku zasa upozornili, že odstúpenie USA od INF zvýši riziko jadrovej vojny a apelovali na nemeckú vládu, aby nepovolila rozmiestnenie rakiet stredného doletu na nemeckom území, ak by o to USA požiadali.“

 

Kde sa u nás o tom píše okrem toho faktu o zrušení?

KDE je kritika a diskusia k tomu od politikov a novinárov? Či u nás končí politika pri obedoch a dôchodkoch? Len to sú naše záujmy pre budúcnosť a prežitie?

.

 

Blahova ukážka, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru

08.08.2020

a prečo Blahovi držím palce Blaha 7.8.: „15. Fakt si ten podcast vypočujte, je to krásne svedectvo o tom, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru. A ako by nás chceli zničiť, no nevedia ako. Úprimne súcitíme… https://www.aktuality.sk/clanok/812541/minar-premier-je-stelesnenim-archetypu-jokera-otazkou-je-ci-moze-klaun-krajine-vladnut-podcast/„ „Premiér je [...]

Keď sa vaši najdrahší nepoznajú

07.08.2020

Naša babička mala herecký talent. Moja mama mi hovorila, že ona by bola túžila byť herečkou a mať jedného syna, aby sa mohla zrealizovať. Miesto toho bola len domáca a mala päť dcér. Ona, čo tak túžila mať syna. Keď odniekiaľ babička prišla, zahrala im to ako divadlo, čo zažila, v ktorom bola všetky postavy. Asi takto: – Takto som tam prišla a hovorím… [...]

Ako a hlavne terajší progresívni novinári manipulovali čitateľmi už predtým

06.08.2020

Aj pre toto ste nedostali volebné hlasy (vaše strany), že ste vždy boli štváčmi do vojen! Na toto sa prepožičali liberáli! Takže, kto je tu psychopat? Kto sú tu tí psychopati, čo naozaj ohrozujú ľudí a nielen na Slovensku ale po celom svete? Kto napíše infantilnú vetu alebo seriózne a inteligentne štve do vojny a robí propagandu na vojenské [...]

Bielorusko, voľby

Bielorusi volili, novinárov zatýkali, internet takmer nefungoval

09.08.2020 19:10

Bieloruské prezidentské voľby sprevádza zatýkanie novinárov, v krajine tiež takmer nefunguje internet a ulice mesta Minsk zaplnili vojenské vozidlá.

Andrej Danko

SNS spustila petíciu za predčasné voľby

09.08.2020 17:31

Mimoparlamentná SNS spustila v nedeľu zber podpisov pre vypísanie referenda za predčasné parlamentné voľby.

plyn, oheň, sporák

Panelák horel aj v Medzilaborciach. Mladík zaspal pri varení

09.08.2020 16:38

V Medzilaborciach zachvátili plamene panelák. Záchranári museli evakuovať obyvateľov.

Nový Zéland, New Zealand, koronavírus

Blackout à la Nový Zéland. Už sto dní bez vírusu

09.08.2020 15:37

Na Novom Zélande, ktorý má približne päť miliónov obyvateľov ako Slovensko, nebol už 100 dní zaznamenaný lokálny prenos koronavírusu.