Proamerickí trolli

Este nikdy ma neobtazoval prorusky troll, ale proamericki trolli ma uz velakrat obtazovali.

Napriklad sa mi pacil clanok, v ktorom sa pisalo ako americka ambasada financovala skolenia slovenskych novinarov a uz to im vadilo, ze sa mi moze ten clanok pacit. Napisala som len – skvely clanok a tesim sa na dalsie podobne. A na to som si precitala:

„A na čo si akože prišla?

Na verejnú diskusiu, na verejné témy a tézy, a obsadenie, aby si verejne vedela, že je to jedno z mnohých školené, ktoré sa kdekade robia, ale ak to robí proruská agenda, už to je v poriadku?

Či si objavila nejaké tajomno, židoamerického sprisahania?

Ale ak sa taký konšpiračný zemovekový guru Rostás zúčastní stretnutí s RUSKÝM veľvyslancom, a žobre o peniaze na svoje médium, a politiku, teda de facto a de iure, chce robiť proruskú propagandu za ruské peniaze, už je to v poriadku?“

.

Taki proamericki trolli si myslia, ze vam jasnovidne vidia do hlavy, aj na co ste prisli, aj ze ste objavili nejake tajomno, aj ze nejake zidoamericke sprisahanie, aj ze Rostas je moj guru, aj ze co robi, je uz pre mna vsetko v poriadku.

Neviem, co robi proruska agenda, lebo sa o Rusko nezaujimam. Ja sa zaujimam vylucne len o proamericku propagandu a preto neodoberam Zem a vek, ale pravidelne citam a sledujem SME a Dennik N, kde sa pise len proamericka! Takze ma uz neobvinujte, ze sa zaujimam o prorusku, ked sustavne uz dva roky sa zaoberam len proamerickou. 

Je sama o sebe taka odstrasujuca a hlupa, ze vobec nemusim citat nic ine, aby mi bolo jasne, aka je hlupa a asi aki naivni hlupaci s nou suhlasia. K tomu sa vobec nepotrebujem zaujimat o proruskych trollov. Celkom sa venujem len proamerickym, pretoze ma uz dva roky neprestava udivovat, co su este schopni pisat a ako si to ospravedlnovat. Robim si aj zbierku takych hluposti, kto este koho ako v tom tromfol a komu by som za to dala prvu cenu za naivitu, ale vzdy sa najde niekto, kto este aj to tromfne. Mohlo by byt zaujimave raz to vydat ako svedectvo naivity dnesnej doby, co v nej ludia pisali. Uz raz to vsetko pomizlo, ked nas takto lanarili pre zasah v Iraku, tak aj toto raz moze vsetko pomiznut a uz o tom nebude ziaden zaznam, aki boli ludia naivni a co vsetko boli schopni pisat. Takze preto si robim tu zbierku ako svedectvo tejto doby o ludskej naivite.

Takze iste chapete, ze na proruskych trollov mi uz nezostane a nezostava ziadny cas, aby som este sledovala, co robia, ked o tolko zaujimavejsim fenomenom su proamericki. 

Mam proste na nich slabost a neodolam precitat si, co este vymysleli. 

Tajomno to preto pre mna nie je, co sledujem uz dva roky! Zidoamericke sprisahanie ma nezaujima, pretoze ludi nerozlisujem podla ras a narodnosti, skor podla naivity a vztahu k ludskej rovnopravnosti. Rostas nie je moj guru, lebo na moj vkus sa viac venuje politike ako duchovnu a Zem a vek nepise on. Neviem, co vsetko robi, ale k tomu, ci je proruskym agentom sa vyjadrim.

Keby bol, tak ako prorusky agent nemusi „verejne zobrat o peniaze“ ruske velvyslanectvo. Staci si ho vypocut aj v diskusii, kde vysvetluje, ze rovnako sa obratili o pomoc aj na americke velvyslanectvo, ale to im ani neodpovedalo, pretoze na financnu pomoc maju svoje kriteria poslusnosti:

diskusia s Rostasom

od 13 min. – My sme mali zaujem komunikovat aj s americkou ambasadou, tak isto sme poslali otazky aj im – nemali zaujem odpovedat.

Ak povazujete za kriterium agenta uz stretnutie s velvyslancom, potom vsetci novinari, co sa stretli s americkym velvyslancom, su zas proamericki agenti, ktori to o sebe na rozdiel od Rostasa ani nezverejnili a odmietaju verejnost informovat, ako boli za to a za uz schvalenu a zrealizovanu spolupracu a skolenia odmenovani a financovani. O tom su nimi natocene videa a zaznamy kde? To uz je v poriadku, ze nikde a odmietaju to zverejnit?

„Ambasáda v Bratislave však akékoľvek údaje o programe malých grantov ako podporené inštitúcie, ich projekty či konkrétne sumy odmieta zverejniť. „Veľvyslanectvo USA vám tieto informácie momentálne nedokáže poskytnúť,“ hovorí Stephanie Fiztmaurice, hovorkyňa americkej ambasády.

Ambasáda USA v Prahe však na svojom webe bez problémov zverejňuje organizácie aj projekty, ktoré sú v rámci programu malých grantov podporené. V roku 2017 podporili Spojené štáty na území Českej republiky 60 projektov mimovládnych organizácií a ďalších inštitúcii. Z týchto údajov vyplýva, že americká ambasáda finančne podporila napríklad Novinársku cenu organizovanú Nadáciou otvorenej spoločnosti, podujatie LGBTI komunity Prague prideLetnú školu NATO českej mimovládky Prague Security Studies Institute či už chronicky známy think-tank Evropské hodnoty.“

http://artur.blog.pravda.sk/2017/06/16/americka-ambasada-financovala-skolenia-slovenskych-novinarov/

Chmelar k tomu napisal, tuto to mate vo videu: (Potvrdzujem, staci mi citat aj SME a Dennik N, nemusim mat ani televizor, co nemam)

Tiene informacnej vojny Chmelar

Najdolezitejsie z toho a k veci je:

Manipulacia s verejnou mienkou 

Trvám na tom, že nijaký prokremeľský server nepomáha Moskve viac ako redaktori spravodajstva RTVS či denník N. (Potvrdzujem, staci mi citat aj SME a Dennik N, nemusim mat ani televizor, co nemam) Minuloročná výzva na vyhľadávanie vnútorných nepriateľov (denník N) či odhaľovanie ruských špiónov v každom kriticky mysliacom človeku je nielen čistá švejkovina, ale nebezpečná činnosť, ktorá môže v konečnom dôsledku vrátiť atmosféru teroru päťdesiatych rokov.

Už dnes zneužívajú informačnú vojnu na zbabelé zastieranie vlastnej viny pri cielenej dezinformácii občanov počas vojny v Kosove či Iraku, za ktorú sa doteraz neospravedlnili. Už dnes vyhlasujú legitímne názory, ktoré vo verejnom diskurze zdieľali rešpektovaní západní politici a diplomati ako Henry Kissinger, Helmut Schmidt či Hans-Dietrich Genscher, za ruskú propagandu, stigmatizujú kriticky mysliacich intelektuálov ako agentov Moskvy a odporcov militarizmu obviňujú z nedostatku vlastenectva – čo sú metódy, ktoré používal v Spojených štátoch Joseph McCarthy a v Európe Adolf Hitler. Začne sa to „monitorovacou skupinou“ na ministerstve vnútra s postupne zvyšovanými právomocami a skončí sa to inkvizíciou. Naozaj sa chceme vydať týmto smerom?

Je dôležité pochopiť, že žijeme uprostred informačnej vojny, v ktorej klame nielen Rusko, ale aj Západ a že slobodný občan má právo túto špinavú hru odmietnuť bez toho, aby sa musel pridať na jednu alebo druhú stranu. (Ja som taky obcan, co to odmieta, hovori aj o mne) Rovnako je dôležité pochopiť, že to, čo sa javí ako úspech ruskej propagandy, je v mnohých prípadoch iba výsledkom chybnej politiky Západu a zatajovania informácií. Myslieť si, že Rusku na nás špeciálne záleží a vydáva obrovské peniaze na špecializovanú propagandu proti Bratislave, by bolo komické, (Potvrdzujem, je to az komicke, co pisu) keby takéto uvažovanie nemalo tragické následky. Nemôžeme hľadať za každou neschopnosťou západných politikov presvedčiť vlastné obyvateľstvo cielenú ruskú propagandu. A ak sa aj taká vyskytuje, je proti nej jediný účinný nástroj: NEKLAMAŤ.“ (Dodavam, ze ani nemusia klamat, uz len ta ich naivita staci na to, aby ste im neverili)

A nepotrebujete k tomu ani Rostasa, ani Zem a vek. Uz davno tvrdim, ze celkom vam staci citat Dennik N a SME a mate predstavu, comu vsetkemu sa neda verit. Vsak preto ich odporucam sledovat, co dokazu bez jedineho rubla napisat.

Pýtaj sa svojich, či USA hýbe len Trump, alebo také svine riadili USA už dlhé roky!

06.02.2025

„Nepoznám síce postup pri pozývaní hostí, ale pochybujem, že by Schutza niekto vyslal, tam to bude skôr o nejakej osobnej pozvánke pre konkrétnu osobu. Okrem toho je komentátorom na voľnej nohe, nemá ho ani kto do diskusií vysielať. Ale nie o tom som chcel. V minulých dňoch som si na teba spomenul: spomínaš si, ako si v novembri 2023 tvrdila, že izraelská tajná [...]

Tak sme tu mali prvých 15 minút Schutza, čo bolo prelomové po deviatich rokoch, že do takej diskusie vyslali Schutza!

06.02.2025

Diskusia Do kríža zo včera: . . Podľa mňa nebola dobrou diskusiou a tiež len hrou na diskusiu, pretože tu máme zhruba dve strany, ale diskutovali dvaja proti jednému Schutzovi. Chmelár s Palkom hovorili 25,5 min. a Schutz 15,5 min. Vznikol teda z toho chaos, kde sa môže cítiť ukrivdená progresívna strana, že tam tiež nemali dvoch. Mal diskutovať jeden proti jednému [...]

Prijme Fero Joke výzvu alebo nikdy neparoduje „uvedomelé progresívne odborníčky“?

05.02.2025

Taký gól sa len tak nevidí, aby organizátorka protestov, ktoré sa podľa Vašáryovej vysmievajú z vlády, predviedla niečo 100x hlúpejšie než Šimkovičová! Keby sa to stalo Šimkovičovej, to by prekonalo výsmech ešte aj Danka, desaťročie by si na to robili vtipy a scénky, aká je to hlupaňa! Všimnite si, že Bielik sa k nej správal slušne aj [...]

USA Washington lietadlo vrtuľník zrážka pád rieka

Bezpečnostný systém vo vrtuľníku, ktorý sa v USA zrazil s lietadlom, bol vypnutý

06.02.2025 21:38

ADS-B je pokročilá vyhľadávacia technológia, ktorá sleduje polohu stroja.

Szijjártó

Szijjártó bol v Prahe: ANO by nikdy neútočilo na Maďarsko za ochranu suverenity

06.02.2025 21:05

V rámci súkromnej návštevy sa stretol s lídrami ANO vrátane bývalého premiéra Babiša.

Elon Musk / Donald Trump /

Demokrati v Snemovni reprezentantov USA žiadajú vyšetriť Muskov tím

06.02.2025 19:36

Podľa iniciátorov komisia pre efektívnosť vlády predstavuje možnú hrozbu pre národnú bezpečnosť.

Vodikovy autobus  ktory bude jazdit v Kosickom kraji

Vodíkové autobusy, drony, aj smetiarsky voz. Košický kraj sa stane centrom pre výrobu a spotrebu ekolpaliva

06.02.2025 19:15

S využitím vodíka rátajú v Košickom kraji v autobusovej, lodnej i leteckej doprave.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,769
Celková čítanosť: 5866269x
Priemerná čítanosť článkov: 3316x

Autor blogu

Kategórie