Divadlo Mazurek

Davam vam do pozornosti obycajny komentar, obycajneho diskutera zo SME, co napisal pod clankom o stihani poslanca Mazureka, pretoze si myslim, ze toto divadlo pre obcanov SR vystihol:

.

„Výroky o islame

Je možné, že Mazurek bude obvinený za úplne iné vyjadrenia, či činy. Uvidíme…
.
Ale všimol si si, že vo všetkých „mienkotvorných médiách“ sa prezentuje práve tento výrok o Islame?
Že pokutovaný v NRSR bol práve za tento výrok?!
.
Nemyslím si, že je to náhoda. Je to účelová propaganda, ktorá má presvedčiť verejnosť, že kritika inej ideológie je trestná. Že je trestné kritizovať Islam a odmietať imigráciu z moslimských krajín riadenú vedením EU. Inak povedané, vnútiť verejnosti „politickú korektnosť“ a presvedčiť ju, že je to zákonná norma.
.
Politická korektnosť a pozitívna diskriminácia sú základné nástroje tzv. ľavicových liberálov (neomarxisti, progresivisti…). Cieľom je ľudí zastrašiť a vnútiť im samocenzúru, aby neboli schopní slobodne vyjadriť svoje názory a brániť svoj spôsob života. A tak sa dala ľahšie presadiť nová totalitná ideológia.
.
Mazurek možno nebude za nič odsúdený, ak áno, tak pravdepodobne za niečo úplne iné. Pochybnosti však v ľuďoch zostanú a vytvorí sa atmosféra strachu. A to tu ide.Tzv. boj „proti extrémizmu“ je len iné pomenovanie pre cenzúru a prenikanie „politickej korektnosti“ do právneho systému.
Je to ideologická vojna.“

.

Mazurek na to len posluzil. Keby sme boli o par storoci skor, tak napriklad Marii Stuartovne pisali ini panovnici – To nemozes dat zopar ludi obesit, povedzme patnast a predhodit ich davu na vystrahu? Takto sa to robi. Kotlebu by bolo trufale, ale nejaky poslancek je na to maximalne vhodny a vzdy je za co.

Dav sa zlakne a ludia si povedia – Takze ja uz nemozem kritizovat islam, ked aj poslanca takto popravili. Mna sa to netyka. Ja nie som extremista, zasluzil si to. Ale strach v nich zostane.

Je dobry, aby sme neboli extremisti. Aby sme inym ludom svojim extremizmom nekazili ich opravnene poziadavky a pravo na slobodu slova. A hlavne nedali pricinu na ich farebne revolucie, lebo ako si zozenu hercov na popravu, tak isto aj hercov na priciny zakrocit. Hodit flasu nie je take tazke, zvlast v dave, ked su ludia sprosti a rozvasneni.

Je potrebne ich len rozvasnit. Na to je teda strach dobry.

.

Ale ked stichnu, nie je dobry. A nie je dobry, ked odchadzaju z takych „poprav“ a hovoria si – Mna sa to netyka. Lebo najprv to zacne hercami, par extremistami a potom na rad pridete aj vy a za minimum. 

.

.

Vyhnanie z Raja

27.03.2026

Pamätám si jeden deň, keď som bola u sesternice v kuchyni a prišiel tam bratranec. Skontroloval si ma pohľadom ako sliepku, čo môže naňho už len pozerať ako ma má v paži a ja som tam postojačky snívala. Predstavovala som si, aké by to bolo úžasné, keby som bola dievča z dediny, čo ho môže chcieť a mala by som takého frajera. A samozrejme, takého by som si mala [...]

Takto ju vidí nebo ako duchovnú bytosť

26.03.2026

Kto z našej rodiny prvý pôjde do neba. Moja sesternica, druhá najkrajšia žena v rodine. Duchovne je najďalej z celej rodiny. Ale nikto to o nej nevie, lebo žije veľmi skromne. Viete, taký ten prípad nenápadného Ježiša. Je taký typ ako táto herečka, len je od nej krajšia. Táto herečka je všednejší typ. Moja sesternica je od nej [...]

Hodné holky netouží

25.03.2026

A prišla som aj na to, čo bol môj tieň. To niečo, čo som v sebe zabila a pochovala. Bola to sexualita. Ten ako druhý vymenovaný tieň, lebo do kúta ma nikto nedal, ale teta mi dala pocítiť, že hodné holky netouží. A ona predsa vždy bola pre mňa vzorom. Ctila som si jej názor a chcela som byť ako ona. Nedokázala by to, keby pre mňa nebola vzorom správnej ženy. Aj ja [...]

Maroš Žilinka

Stíhanie daňovej kriminality? Po koaličnej novele ani nie polovičné, upozornil Žilinka

27.03.2026 09:30

Žilinka zároveň poukázal aj na štatistiky týkajúce sa inštitútu „účinnej ľútosti“.

Maroš Žilinka

Žilinka hovorí o poklese stíhania daňovej kriminality po novele Trestného zákona

27.03.2026 09:24

Na prepad trestnoprávnej reakcie štátu na daňové delikty v roku 2025 mala podľa generálneho prokurátora nepochybne vplyv novela.

putin

Putin údajne požiadal ruských oligarchov o príspevok do rozpočtu

27.03.2026 09:03

Putin počas schôdzky diskutoval o financovaní a pokračovaní vojny na Ukrajine.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,309
Celková čítanosť: 6451243x
Priemerná čítanosť článkov: 2794x

Autor blogu

Kategórie