SME Beblavý: „Dlhodobá frustrácia elít sa násobí s frustráciou redakcie a vytvára identitnú bublinu, ktorá je nepriepustnejšia ako plášť jadrovej elektrárne. „

 

Nacistický psychopat Šimečka aj dnes urážal voličov vládnej koalície!

 

 

Nacistický preto, že len nacisti vyhlasovali iných ľudí za ľudský odpad a psychopat preto, že už všetkých občanov okolo seba, čo nevolili jeho syna, vidí ako nacistov, čo už nie je normálne!

 

Starší Šimečka je už psychopat, vo svojej hlave bojuje proti spoluobčanom ako proti nacistom

 

Určite mu za to jeho sponzori vyčistili žalúdok, že ich takto oberá o hlasy a zobral si z toho len to, že si pre zmenu obhajuje, prečo sú ľudská lúza! 

A to ich s týmto nacizmom chcú agitovať, aby ich volili! Nacistické nadradené maniere jednoducho už zakryť nedokáže!

 

Dnes nás navyše uráža, že spomíname na mladosť s nostalgiou, keď sme boli šťastní v normalizačnom režime, čo bol aj jeho otec keď vyučoval marxizmus leninizmus skôr než stihol ísť s dobou!

 

Moja mama bola prenasledovaná a tento novodobý komsomolec si o nás takto otiera hubu, že sme boli šťastní!

 

Práve za to, že bola prenasledovaná, kládla mi na srdce, že sa vždy mám ozvať, keď sa k moci budú chcieť dostať noví totaliťáci ako Šimečkovci s novou jedinou pravdou! 

 

To práve ich voliči sú sprostí, keď si myslia, že totalitná ideológia môže byť len výlučne komunistická!

 

 

Denník N – Šimečka dnes:

 

 

„Ale Fico sa k tejto propagande vracia aj z iného dôvodu. Je to kotva, ktorá drží jeho vlastný životný príbeh pokope a ponúka ju aj svojim voličom, z ktorých mnohí sú v jeho veku a starší. Spomínajú na mladosť s nostalgiou a konečne im niekto hovorí: nemáte sa za čo hanbiť, keď ste boli šťastní v normalizačnom režime, ktorému ste slúžili.

Fico sebe aj svojim voličom ponúka príbeh života, ktorý im dáva zmysel a útechu, že sú to oni, kto vždy stál na správnej strane dejín.“

 

 

(Pritom on sám voličov klame, že s ním nacistom, čo má ľudí za ľudský odpad, sú na správnej strane dejín!

Pričom toto je rozpoznávací znak nacistov, že iných majú za menejcenných ľudí!)

 

 

„Problém je, že tento príbeh má priveľa trhlín, ktoré sa dajú preklenúť iba absurdnou lžou, napríklad o mojom synovi a mojej rodine. Fico je presvedčený, že jeho voliči túto lož prijmú, preto s ňou prišiel.

Nikdy som nemal veľké ilúzie o charaktere jeho voličov a občas som o nich hovoril ako o luze, čo mnohým ušiam znelo neprístojne a urážlivo. Ja som však len používal tento termín podľa filozofky Hannah Arendtovej, ktorá takto pomenúvala nahnevané davy upínajúce sa k diktátorom.

Robert Fico však má o svojich voličoch ešte horšiu mienku než ja. Považuje ich za beztvarú masu hlupákov, ktorí uveria hocijakej sprostosti, ktorú im predloží. Nikto v skutočnosti nedokáže uraziť jeho voličov tak ako on sám.“

 

 

(Čiže jemu, nacistovi, to stále neznie uražlivo, len iným! On sa svojho nacizmu hrdo nevzdá!

 

Keby sme tu diktátora mali, ale máme len v takom Šimečkovi, čo by rád tvrdo trestal cenzúrou iné názory než jeho!

Práve tento nacista Šimečka je diktátor, len bez moci, inak by nás cenzúrovali ešte tvrdšie než teraz, čo nikde nemajú diskusie s inými názormi a žiadne nepripustia!

 

Hocijakej sprostosti veria voliči Šimečkovcov, čo ja tu dávam konkrétne ukážky ako si nikde neoverujú informácie a len komsomoľsky slepo veria svojim progresívnym vodcom v ich straníckych novinách!)

 

 

„Ja sa pri počúvaní Ficových záchvatov paniky a hnevu nudím už dávno a dúfam, že jedného dňa sa začnú nudiť aj jeho voliči.“

 

 

(Ja by som sa tiež zo Šimečkovcov nudila, keby nám nerozbíjali ako komunisti rodiny!)

 

 

https://dennikn.sk/4163316/nuda-s-ficom/

 

 

 

Kde Fico rieši jeho voličov?

 

 

 

=========

 

SME – Beblavý:

 

 

„Rozpad SME na dve časti tak na prvý pohľad pôsobí ako príbeh so šťastným koncom. Kde bolo jedno silné nezávislé médium, sú dnes dve. Tak to radi navonok prezentujú aj manažmenty eNka a SME. Pravda je však zložitejšia.

 

Číslo sedemdesiattisíc je obrovský úspech, ale v rámci Slovenska ide o necelé dve percentá dospelej populácie. Na prežitie a rast novín tak nie je najdôležitejšie, aby si z nich široké vrstvy populácie aspoň niečo prečítali, ale aby relatívne malá skupinka lepšie zabezpečených bola ochotná každý mesiac či rok vysoliť peniaze za prístup k zamknutému obsahu.

 

V čase, keď je na internete obsahu „zadarmo“ viac než dosť, to vyžaduje okrem túžby po informáciách často aj emocionálny, niekedy až na identite založený vzťah k médiu. Vzniká tak prirodzená motivácia nielen venovať sa témam, ktoré zaujímajú predplatiteľov, ale tiež osvojiť si ich svetonázor a udržiavať ich vo vare a presvedčení o svojej „pravde“.

 

V prípade eNka sa dá predpokladať, že nejde o cynické marketingové rozhodnutie, ale splynutie názorov redakcie a čitateľov, ktorí prirodzene tvoria bublinu slovenských spoločenských, kultúrnych a politických elít prítomných najviac v Bratislave, ale vo väčšej či menšej miere rozhádzaných po mestách celého Slovenska.

Elity sú špecifické tým, že majú nadštandardný vplyv nielen v orgánoch štátu, ale aj v médiách, biznise, vzdelávacích a výskumných inštitúciách a kultúre. Hoci je eNko relatívne malá firma s obmedzenou čitateľskou základňou, často určuje, čo sa v politike a na verejných fórach rieši.

Osobitne dôležité je to vo vzťahu k politickým stranám. Progresívne Slovensko čelí dileme – aj keď je najúspešnejšou liberálnou stranou v histórii Slovenska, vďaka slabosti zvyšku opozície je ďaleko od schopnosti zostaviť vládu. Preto sa evidentne rozhodli, že stredových voličov Hlasu neponechajú KDH, SaS či Demokratom, ale zabojujú o nich sami.

 

Doba praje bublinám, ale nie krajine

 

Už dnes platí, že väčšina poslancov a predstaviteľov PS je verným čitateľom eNka, spolu so svojimi rodinami a výraznou, ale v skutočnosti menšinovou časťou svojho voličstva. Ak sa chcú ďalej rozširovať a dokonca osloviť sklamaných stúpencov Hlasu, musia mentálne vystúpiť z eNkárskej bubliny.

Aby sme si to ukázali na názornom príklade – pre túto bublinu je suverénne najväčším príbehom ostatných týždňov vyčíňanie Martiny Šimkovičovej v kultúre…

 

Dlhodobo možno fungovanie tohto mechanizmu vidieť napríklad na tom, ako Newsfilter plynulo prešiel od jemne komentovaného spravodajského sumára do žánra ohnivej kázne pre pravoverných, či na vyjadreniach Šimečku seniora o tom, že nemá pochopenie pre voličov vládnej koalície, ktorých dal navyše všetkých do jednej škatuľky a nalepil na ňu antidemokratickú nálepku.

Za normálnych okolností sú základom novinárskej práce snahy pochopiť a informovať. Dnes sa však dlhodobá frustrácia elít, vystupňovaná najprv Matovičom a potom Ficom, násobí s frustráciou redakcie a vytvára identitnú bublinu, ktorá je nepriepustnejšia ako plášť jadrovej elektrárne.

 

Dnešné SME – s regionálnymi mutáciami a spotrebiteľskými prílohami, široko rozkročeným internetovým spravodajstvom a mierne plebejskejším zástojom – o niečo lepšie vystihuje záujmy širších más (najmä) opozičného voličstva, no nemá prestíž ani vplyv eNka.

Jaroslav Haščák tak vyvolal rozdelenie veľmi silného média, ktorého sa báli Mečiar aj Fico, na dve životaschopné časti, z ktorých každej veľa chýba. Doba praje bublinám, ale rozmach na ne orientovaných médií či politikov nepraje krajine ako celku.“

https://komentare.sme.sk/c/23375255/ako-hascak-pomohol-ficovi-pise-miroslav-beblavy.html

 

 

 

Uvedomuje si, že v tých bublinách sú odtrhnutí od reality a preto nemajú voličov!

 

 

Ešteže sú Šimečkovci extrémisti v bubline nepriepustnejšej ako plášť jadrovej elektrárne, inak by mohli získať voličov!

 

Ale logicky z Beblaveho článku vyplýva, že ich voliči sú hlupáci, keď to nevedia, že sú voči realite len v nepriepustnej bubline!

 

 

 

z komentárov pod tým článkom na SME:

 

„Ze SME a N (plati aj pre ine media) uz rezignovali na zurnalistiku a robia iba ‚ohnive kazne pre pravovernych‘. Ze posobenie papa Simecku taha nadol cely dennik aj PS, kedze taky dennik sa uz z principu ani nemoze tvarit ako nezavisly.

Snad desiatky, ak nie stovky prispevkov som tu za tie roky napisal, ake je skodlive, ked sa klucove opozicne denniky SME a N zmenili na sluzbu PS, resp. progresivnej ideologie.

No a teraz na to prisiel aj Beblavy.

Dobre rano…“

 

 

 

.

Z genocídy v Gaze najviac profituje 48 nadnárodných spoločností

03.07.2025

Ani o tomto neinformujú médiá, keďže nemôžu, lebo médiá slúžia nadnárodným spoločnostiam! Kto si môže dovoliť investovať miliardy do výnosnej genocídy a teda do toho, čo všetko sa tam postaví a vybuduje po genocíde, nemôže mať problém investovať aj do médií na ohlupovanie ľudí, aby to nevedeli – ako z toho nadnárodná mafia, teda [...]

47 percent opýtaných v Izraeli súhlasilo s tým, aby ich armáda pri dobývaní arabských miest vyvraždila všetko obyvateľstvo

03.07.2025

Predstavte si takýto prieskum v Rusku, keby 56 % Rusov sa vyjadrilo, aby boli Ukrajinci v Rusku pozbavení občianstva a 47 % Rusov by sa vyjadrilo, aby ich armáda pri dobývaní Ukrajiny vyvraždila všetko obyvateľstvo na Ukrajine! Ani raz som si neprečítala od nikoho z mojich kamarátov liberálov, že by odsúdili genocídu v Gaze! Pritom oni od nás chceli, aby sme [...]

Pre toto učitelia nemajú radi progresívnych aktivistov. Aby ste tomu rozumeli, prečo.

02.07.2025

Problém inklúzie v školstve Ani problémy s inklúziou nie sú čiernobiele, aby sa dalo jednoducho povedať, že inklúzia je len prospešná alebo len zlá myšlienka. Myšlienka je to krásna ale prináša so sebou veľa praktických problémov v dopadoch, čo všetko sa zvládnuť dá a čo už nedá v našich podmienkach. Napríklad inklúzia je možná keď ju [...]

Robert Fico, Michal Šimečka

Hrabko: Nie dôvodu myslieť si, že budú predčasné voľby. Iba ak by sa Fico rozhodol, že sú výhodné

05.07.2025 07:47

Dlhé váhanie PS s obsadením postu podpredsedu parlamentu bolo iba stratou času, hovorí publicista Juraj Hrabko.

dopravná zápcha

V sobotu a nedeľu budú uzavreté vetvy križovatky Lamač na diaľnici D2

05.07.2025 07:34

Bratislavskí policajti upozorňujú vodičov na víkendové obmedzenie na zjazde a výjazde z diaľnice D2.

autom na dovolenku, auto, dovolenka, batožina

Pozor na vodu, jedlo a komáre, aby sa dovolenka nezmenila na katastrofu. Ako sa brániť parazitom a infekciám pri cestovaní?

05.07.2025 07:00

Letné mesiace prinášajú zvýšené riziko rôznych infekcií vrátane tých, ktoré spôsobujú parazity.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Ukrajinské drony leteli aj na Petrohrad. Rusko bude schopné útočiť tisíc 'šáhidmi' denne

05.07.2025 06:55

Obidve strany sa vo vojne spoliehajú stále viac na drony. Ukrajina ich využíva na diaľkové údery, Rusko na masívne útoky.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,937
Celková čítanosť: 6044641x
Priemerná čítanosť článkov: 3121x

Autor blogu

Kategórie