23.06.2026
Ten Jung mi pripomína moju mamu. Celé roky, od mojich deviatich až do dospelosti ma presviedčala, že môj otec ma miluje a aby som mu napísala. To vždy bola nepríjemná povinnosť, napísať mu list, lebo furt ma tým otravovala – Napíš mu list. Má ťa rád. Čaká na list. Lenže ona s ním nebola a až dnes si uvedomujem, aké to bolo schizofrenické. Ona mi [...]
22.06.2026
Každého poškodil niekto iný. Niekoho otec, niekoho mama, niekoho obidvaja. Ja si myslím, že mňa poškodil otec. Toto je trauma, ktorú poznám len z rozprávania mojej mamy: Pre mňa to bol tak zbožňovaný otec ako pre Vašíka z filmu Ako vytrhnúť veľrybe stoličku. Len s tým rozdielom, že môj otec bol živý, žiadny nedostupný horolezec, čo zomrel na svahu, ale [...]
20.06.2026
To bola obyčajná kuchynská stolička s operadlom. Ale na Silvestra, keď sme hrali Človeče nezlob se, tak sa moja mama na nej práve hojdala, keď ju sesternica so smiechom pľasla po ramene. V tej chvíli moja mama aj so stoličkou preletela dozadu a jej operadlo sa odtrhlo. Našťastie sa mame nič nestalo. Ale odvtedy sme mali stoličku bez operadla. V iných rodinách by si [...]
Celá debata | RSS tejto debaty