Vzbura slobodných novinárov – Vybudovali z nuly úspešný mediálny projekt, ktorý nevznikal ani zo zahraničných zdrojov, ani na objednávku progresívneho mainstreamu!

 

„Vznikol ako domáci, národný projekt, ktorý ponúkal národno-konzervatívnu žurnalistiku a iný ako „atlantický“ či „progresivistický“ pohľad na svet. Slovom, Štandard sa pokúšal uvažovať suverénne, v slovenskom záujme.“

 

„Nikto nám nezasahoval do obsahu, nikto nás nepoúčal, ako máme myslieť.“

 

„Dôležité je, či má novinár čo povedať (alebo len poslušne „zdieľa“ názory iných).“

 

 

Nie každý vie, čo sa odohralo v alternatívnych novinách Štandard. Z ničoho nič rozviazali pracovnú zmluvu so šéfredaktorom Daniškom a spolu s ním na protest odchádzajú všetci novinári, ktorí tvorili tieto alternatívne noviny v ktorých sa mohli čitatelia dočítať pravdu o realite v politike a nielen nám cenzúrované správy.

 

Keď sa tak stalo, čitatelia sa búrili, že tiež odchádzajú za slobodnými novinármi a hromadne rušili predplatné. Hoci tam býva do 100 komentárov pod jedným článkom, pod týmto bolo vyše 1500 komentárov, kde čitatelia redakcii za to „nadávajú“.

 

Tiež si myslím, že niekto chce ukradnúť alternatívnym novinám ich čitateľov a začať tam loviť svojich voličov, možno KDH v prospech progresívnej koalície.

 

Aj ja som rovno ten deň ako iní zrušila predplatné.

 

 

Dag Daniš na FB:

 

„Milí priatelia, potom, čo Denník Štandard a nový zahraničný spolumajiteľ ukončil spoluprácu so šéfredaktorom – a zakladateľom – Jarom Daniškom, ukončujem ja spoluprácu so Štandardom. Dnes som doručil vydavateľovi písomné formality (výpoveď).

 

Ak dobre rátam, odchádza nás sedem, okrem Jara a mňa Vlado Palko, Peter Števkov, Danka Vitálošová, Mišo Čop, Ivan Lučanič (plus celý rad externých autorov). Sú to skvelí ľudia, vážim si ich a mám ich rád. Napríklad aj preto, že si nikdy nemodelovali názory podľa „autorít“, módy či novinárskej väčšiny. Uvažovali samostatne a slobodne, aj s rizikom, že za to dostanú palicou po krížoch.
.
Dnes je táto schopnosť pomerne vzácna. Vyžaduje istú dávku sily, odolnosti, odvahy. A vyžaduje si aj tvrdú hlavu, čo sa často považuje za konfliktnosť, ale nie je to tak.
Chcem sa poďaovať za roky výbornej spolupráce všetkým kolegom zo Štandardu. Držím im palce, nech sa im darí.
Špeciálne sa chcem poďakovať dvom mužom, Petrovi Núñezovi a Jarovi Daniškovi. Podarila sa im veľká vec. Vybudovali z nuly úspešný mediálny projekt, ktorý nevznikal ani zo zahraničných zdrojov, ani na objednávku progresívneho mainstreamu. Vznikol ako domáci, národný projekt, ktorý ponúkal národno-konzervatívnu žurnalistiku a iný ako „atlantický“ či „progresivistický“ pohľad na svet. Slovom, Štandard sa pokúšal uvažovať suverénne, v slovenskom záujme.
.
Zrejme aj preto bol časom vydavateľský úsek čoraz viac prelezený „agentmi“ rôzneho druhu. A nie, neboli to ruskí agenti (ako vás presviedčali insitní analytici z facebookov). Vetry, zaprdené vetry prišli skôr z opačnej strany. Možno preto, aby dostali pod kontrolu národný projekt, ktorý vybočoval z programu, resp. z predpísanej mediálnej línie. A ktorý by mohol byť prlíliš samostatný a suverénny, čo sa dnes, v ére hybridnej vojny, považuje za hrozbu. Bezpečnostnú hrozbu. O tom ale viac niekedy nabudúce.
Neskrývam, že mi je ľúto, ako to dopadlo. Štandard som považoval za najlepší mediálny projekt, v akom som pracoval. Nikto nám nezasahoval do obsahu, nikto nás nepoúčal, ako máme myslieť. A ak to niekto skúšal „zboku“, neuspel. Narazil na tvrdé hlavy. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo nás domáci poskokovia Georgea Sorosa (nazvime ich svedkovia Sorosovi) zaradili na zoznam konšpirátorov, zradcov, hrozieb… Nech. Pre mňa to bola pocta. A naopak, ak by ma nejaké slaboduché progresívne kvasinky chválili, hanbil by som sa chodiť po ulici.
.
Ďalej sa chcem poďakovať aj čitateľom, ktorí nás podporovali. Pracovali sme pre nich a verím, že v ich záujme. Cítil som, že nás majú radi, čo nám dobíjalo energiu. Iste, sú aj takí, ktorí nás nenávidia. Väčšinou sú to tí, ktorí nás nečítali a nepoznali – a prekážalo im, že nazapadáme do mediálnej spartakiády. Rušilo ich to. Ale to je normálne.
Možno si niektorí kladú otázku, čo bude ďalej. „Co dál“…
„Co dál“ je povestná scéna z môjho obľúbeného filmu Pulp Fiction. Vidím to tak, že onedlho bude voľná Zedova motorka. Alebo iný vehikel.
Ale to ma nebude až tak zaujímať. Dôležité je, či má novinár čo povedať (alebo len poslušne „zdieľa“ názory iných). Ak má čo povedať, mal by hovoriť. Nahlas, otvorene, verejne. Všetko ostatné, či už nový spoločný projekt, alebo vlastný, závisí len od toho.
Lúčim sa s vami starým rímskym pozdravom.
Sila a česť.
Virtus et honor. ✊
A… Do skorého videnia.“
.
.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=3850808448490898&set=a.1528037050768061
.
.
.
.
To sú novinári, čo si zaslúžia obdiv za to, že zostali písať slobodne a nenechali si vnútiť písať len propagandu, ktorá nám je vnucovaná.
.
.
To sú novinári, čo odmietli byť servilnými sluhami pri zavádzaní novej totality, ktorá sa len hrá na liberalizmus!
.
.
Hoci sú to konzervatívci, týmto majú v sebe viac liberalizmu aj než bežní liberáli, ktorí by to nedokázali, aby za to zaplatili stratou práce!
.
.
Tými bežnými liberálmi nemyslím progresívcov, lebo tí robia opak liberalizmu a servilne pracujú na novej totalite pod nálepkou „liberalizmus“. Tí tu roky demontujú aj liberalizmus aj demokraciu za kariéru alebo prežitie medzi vlastnými vydieračmi.
.
.
Najskôr toto sú ľudia, čo by sa ozvali aj v socializme a nezľakli sa ani straty práce a kariéry!
Ako liberál si ich liberalizmus nesmierne cením!
.
.
.
Ja by som možno na ich mieste bola zbabelá ako Zdena Studenková, lebo viem, aké je to strašné, keď sa vaši priatelia pod mediálnym vydieraním menia na totaliťákov, ktorí všetkých len odsudzujú a rozbíjajú im aj rodiny!
.
.
Neodsudzujem nikoho, kto sa nechal vydierať, lebo človek je sociálny tvor a ťažko nesie šikanu vo svojom prostredí, nieto ešte rozbitie vlastnej rodiny!
.
.
.
Zdenu Studenkovú si ako herečku vážim a prajem jej nerušené dožitie, nemusela by to psychicky zvládnuť, keby sa v tak zvlčenom prostredí v akom sú dnes umelci, búrila hoci prijatím ocenenia. Len preto umelci kolaborujú ako v socializme s novým totalitným režimom za federalizáciu EÚ a vojnové propagandy. Umelcov preto nemôžeme brať vážne, chcú len prežiť ako v socializme.
.
.
.
.
Nie každý má silu ako títo novinári!
.
.
No keby boli na svete len takí, neodohrá sa mnoho vojen, ktorým novinári robia len servilných sluhov s najväčším počtom ich obetí!
.
.
.
.

Nedostávajú novinárske ceny za servilnosť a poslušnosť, ale ľudia ich nečítajú s odporom ako tých servilných!

 

To je pre nich tá najväčšia cena, ktorú im môžu progresívni novinári závidieť!

 

Tí sa boja chodiť po ulici po tom, čo uvideli ich prácu na propagandách a vojnovom štváčstve!

 

 

Musím povedať, že od toho je morálnejšie robiť aj umývača mŕtvol alebo na bitúnku alebo v pornopriemysle, než robiť takých novinárov!

Novinári musia mať obzvlášť ťažkú karmu, keď je to rozhodnutie, či hodíš do pece tisíce nevinných obetí alebo kariéru novinára!

 

 

„Májový atentát na slovenského predsedu vlády dal Spirit do súvislosti s novinármi, ktorí podľa neho „sejú zrnká agresie“. „Média predžúvajú názory, to neni moc fér. Hecovať ľudí proti sebe, to fakt neni košer,“ kritizuje novinársku obec raper.

 

 

K vašej prvej propagande a vašej „vyššej morálke“ v nej:

 

Angažovaná žurnalistika – už hymna predajných novinárov:

 

 

 

 

 

 

 

Voľakedy ľudia potajme počúvali Kryla, dnes slobodných novinárov!

 

 

 

 

.

O tom, kto tu bol schopný za 15 rokov skritizovať Smer

15.11.2025

Progresívni novinári si myslia, že to boli oni, čo kritizovali Fica a malo to nejakú spoločenskú váhu. No nemali žiadnu, videli ste, že s tým nepohli a to preto lebo ľudia im pre ich neobjektívnosť neverili! Keď títo novinári kritizovali alebo kritizujú Fica, nemá to okrem ich voličov na ľudí žiadnu váhu! Pre neobjektívnosť novinárov im to neverili a [...]

Vojnový štváč Kostolný: „Fico posiela deti do vojny“

14.11.2025

„A to je konečná. Premiér posiela do vojny naše deti. Vníma študentov ako nepriateľov, ako bojovníkov, ktorí ho ohrozujú.“ . https://dennikn.sk/4969874/fico-posiela-deti-do-vojny/ KAŽDÝ vojnových štváčov posiela do vojny! Nie tam majú dementných, skutočne aj dementných posielať do vojny, ale vás! A prvý by mal ísť svinským krokom [...]

Keď už ide o odvahu, odvážny bol Kirk!

14.11.2025

Svet nie je len čiernobiely ale nie je ani jednoduchý pre moralizovanie. To len progresívni mladí tupovoliči zostali naivne čakať ako pri rozprávke pre 5-ročné deti s otázkou nie pre mamičku ale pre novinára – A kto je tu dobrý a kto zlý? Milé progresívne deti, napríklad Dostojevskij bol taký geniálny spisovateľ tým, že nenapísal knihy v štýle [...]

odrážadlo, bicykel, bezpečnosť

Cyklokoalícia: Prezidentov podpis pod novelu zákona o cestnej premávke definitívne vyhnal malé deti na cestu

15.11.2025 19:23

Novelu obmedzuje rýchlosť na chodníkoch pre deti na bicykloch do 10 rokov, bežných kolobežkách či kolieskových korčuliach.

zelenskyj

Zelenskyj po korupčnom škandále oznámil zmeny v energetickom sektore Ukrajiny

15.11.2025 18:55

Sektor sa potýka s korupčným škandálom, v dôsledku ktorého odstúpili dvaja ministri.

SR Pečovská Nová Ves, Robert Fico

VIDEO: Fico prišiel medzi študentov v Poprade, časť z diskusie odišla. Pozrite si celú debatu

15.11.2025 17:25

Na stretnutí s premiérom sa zúčastnilo približne sto študentov z troch miestnych stredných škôl.

transsibírska

VIDEO: Ukrajinci zaútočili na ruskú Transsibírsku magistrálu

15.11.2025 17:05

Podľa rozviedky bolo cieľom zablokovať dodávky munície, ktoré po trati prúdia do Ruska.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,099
Celková čítanosť: 6257616x
Priemerná čítanosť článkov: 2981x

Autor blogu

Kategórie