Progresívne Slovensko
ešte nie je na vraždu čas
„V septembri 2016 avizoval podnikateľ v oblasti startupov Ivan Štefunko vznik občianskeho združenia Progresívne Slovensko s možnou budúcou transformáciou na politickú stranu.[15] K projektu sa ešte v septembri pridal aj zakladateľ webhostingovej spoločnosti Websupport Michal Truban.[16] Truban bol zároveň najväčším investorom hnutia. Do hnutia investoval 900 000 € s 5 % úrokom a ďalších 20 000 € s 3 % úrokom.[17] Medzi prvých medializovaných podporovateľov združenia patril spolumajiteľ softvérovej spoločnosti ESET Anton Zajac, zároveň figurujúci ako spolumajiteľ a člen predstavenstva spoločnosti, vydávajúcej Denník N.[18]„
ani v roku 2017 nie je na vraždu čas
20. januára 2018 v Žiline sa konal zakladajúci snem[19], ktorý schválil stanovy, zvolil predsedníctvo a stanovil programové priority hnutia. Jediným zástupcom hnutia v NR SR bol vo volebnom období 2016 – 2020 Martin Poliačik, ktorý do PS vstúpil v decembri 2017 krátko po odchode z SaS.
Prezidentské a európske voľby 2019
.
„V prezidentských voľbách 2019 sa hnutie rozhodlo nepodporiť žiadneho nezávislého kandidáta, ale postaviť do súboja o post slovenského prezidenta vlastnú kandidátku, vtedajšiu podpredsedníčku strany, Zuzanu Čaputovú. Čaputová v prvom kole získala 40,57 % hlasov a postúpila do druhého kola voľby s Marošom Šefčovičom, podpredsedom Európskej komisie, nad ktorým následne zvíťazila so ziskom 58,40 %.“
.
„Ficove blaboly nie su vobec podstatne. Jeho volici mu ich zozeru a ti co ho nevolia nie. Zaujimavejsi je vsak postoj medii.
Fico klasickym, manipulativnym a zavadzujcim sposobom zautocil na Simecku, ako predtym na X inych opozicnych politikov. Ale iba malemu Miskovi okamzite pribehli na pomoc media.
Kym Aktuality.sk dali v podstate objektivny, viac menej spravodajsky clanok, SME a N isli dusu vypustit, aby co najskor dali na titulky clanky ochranujuce cest sefa PS. Blerskurychle, tempom, ktore sa v piatok poobede dalo bez pripravy len tazko stihnut vyprodukovali obhajobne clanky na maleho Miska. Hrdinsky sa postavili za Miska ako musketieri za cest kralovnej.
A tym len bohuzial opat potvrdili, ze su to stranicke media PS.
No este trapnejsie to vychadza pre PS, ktora posobi, ako keby sa ani sama branit nevedela. Simecka v reakcii zacal rozpravat o zalobe, co je ozaj detinske a cela tato Ficom vyfabrikovana kauza, akych vo svojej kariere vyfabrikoval desiatky ukazala aka uboha PS v skutocnosti je.“
„S Ficom treba bojovat politicky. Je Fico vystraseny z mitingov ? Fajn, zvolam dalsie a vo viacerych mestach, nech je vydeseny este viac.
Ked zvola tlacovku, kde si vymysla, zvolam 3 na ktorych to vyvratim a poukazem na Ficove zlociny. Materialu na tlacovky Fico dodava viac nez dost.
Problem je, ze Simecka je slaboch. Nema na to byt na Slovensku kde je politika tvrda, vulgarna byt lidrom opozicie ci dokonca buduci premier.
Vies si predstavit, ako by tento chlapcurik riadil stat napriklad pocas COVIDu, ak by nan z jednej strany utocil Sulik, ze chce otvorene gastro, pridal by sa Majersky, ze chce otvorene kostoly, divadelnici divadla, Fico by bol proti uplne vsetkemu ?
Vsak ten chlapcek by sa nerovo zrutil. Media okolo neho vytvaraju sanitarny kordon, akusi ochranku. Ale ten chlap ma byt lidrom a buducim vodcom 5 milionoveho naroda. Naroda, ktory mozu postihnut krizy, dokonca i vojna.
A tento zufalec zacne na tlacovke nariekat pri prvom zakernom utoku Fica a davat zaloby ? Ved je to na smiech. Alebo skor na plac.
Simecka nema na to aby viedol krajinu. Abolutne na to nema vlohy. Nie je to lider, iba chlapcek z dobrej BA rodiny, ktore vyrobil media ako SME a PS. A ak by sa nedaj boze raz stal premierom, skonci to este vacsou katastrofou ako bacovanie Matovica.“
1. Kladivo Šutaja Eštoka
„Začneme tým, ako sa v stredu líder Hlasu Šutaj Eštok zahnal – a nečakane vyťal progresívcom. V rámci augustového výročia invázie sovietskych vojakov do Československa vyhlásil, že zradcov a kolaborantov s „cudzou mocou“ tu máme aj dnes. Aj keď v inej podobe, v tej progresívnej.
Šutaj Eštok obvinil europoslancov PS, že v Bruseli žalujú na Slovensko a na demokraticky zvolené vedenie, „aby sa zapáčili cudzím“. A aby sa s podporou zahraničných spojencov dostali k moci.
Pre progresívcov to muselo byť bolestivé.
Pred par týždňami sa zahrávali s myšlienkou, že by mohli Šutaja Eštoka politicky rehabilitovať. Očakávali od neho, že skrotí Šimkovičovú s Tarabom, alebo že Hlas prevezme problémové ministerstvá SNS. A popri tom dúfali, že „nový Hlas“ by mohol byť nielen protiváhou Fica s Dankom, ale aj možným budúcim partnerom PS. Pretože bez ďalších partnerov PS vládu nikdy nezostaví.
V stredu dostali od Šutaja Eštoka odpoveď. Rovno medzi oči.
Pokiaľ ide o obsah odkazu Šutaja Eštoka, môžeme mu vyčítať len jedno – bol až príliš mierny. A mnohé veci nedopovedal.
S novodobou kolaboráciou – službou cudzej moci – je to dnes oveľa vážnejšie a oveľa horšie, ako to vyzerá. A nie, nehovoríme o kolaborácii slovenských elít s Ruskom. Páky Moskvy na slovenskú politiku alebo na rozhodnutia slovenskej vlády sú dnes chvalabohu buď blízke nule, alebo silne limitované. Kolaboráciu a poslušnosť dnes vidíme skôr na opačnej, „atlantickej“ strane.
Nejde len o tradičné vyplakávanie progresívcov v Bruseli a vo Washingtone. To je najmenší problém.
Ohybnosť, poslušnosť a kolaborácia v záujme cudzej moci, hlavne tej britsko-americkej, je dnes podstatne širšia a hlbšia. Deformovala bývalé vlády, bývalú prezidentku, viaceré politické strany (PS, SaS, Demokrati). A deformuje aj progresívne médiá, mimovládne organizácie a časť úradov, respektíve časť úslužných kádrov. Tých kádrov, ktoré nekonali a nekonajú v záujme Slovenska, ale v záujme spojencov.
Ak by boli britsko-americké záujmy totožné so záujmami Európy a Slovenska, všetko by bolo v poriadku. Lenže – minimálne od roku 2014 a éry hybridnej vojny v Európe to tak nie je. V životnom záujme Európy a špeciálne východnej Európy, bolo predchádzať konfliktom na kontinente. Alebo ich tlmiť. Takto európski lídri fungovali za éry Kohla, Thatcherovej, Chiraca…
A dokonca tak fungovali aj za éry Merkelovej a Sarkozyho, keď v roku 2008 na samite NATO v Bukurešti zablokovali pozvánku pre Ukrajinu a Gruzínsko. S rozumným argumentom, že expanzívna politika NATO by mohla viesť k vojne vo východnej Európe. A k ukončeniu éry voľného obchodu a mierovej prosperity EÚ.
Namiesto prezieravej európskej línie sa však po Euromajdane presadila tvrdšia – a výbušná – línia Británie a Spojených štátov. Za výdatnej pomoci „atlantických jastrabov“ v EÚ a európskych vládach…
Američania napriek odporu Nemecka a Francúzska ďalej tlačili na program rozširovania NATO o Ukrajinu. Popri tom vyzbrojovali ukrajinskú armádu a podporovali jej nasadenie proti proruským separatistom a ruským menšinám na východe Ukrajiny, v Donbase.
Vojna na Ukrajine si v rokoch 2014 a 2015 vyžiadala tisíce obetí a viac ako milión utečencov, prevažne z radov ruských menšín na Ukrajine.
Výsledok: po ôsmich rokoch vojny na Donbase, vo februári 2022, Rusko napadlo Ukrajinu. EÚ ako mierový projekt zanikla a zmenila sa na vojnovú banku v službách NATO.
Európa stráca zvyšky suverenity. Hlavné slovo prevzali atlantickí aktivisti a vojnoví jastrabi oddaní tvrdej línii, ktorú určujú Spojené štáty. Pokojne ich môžeme nazvať kolaborantmi (kolaborant znamená spolupracovník). Ich úlohou je potláčať domácich suverenistov – a slúžiť záujmom cudzej moci. Hoci aj takým záujmom, ktoré menia Európu na bojisko hybridnej vojny a ohrozujú jej bezpečnosť a prosperitu.
Aby sme boli konkrétnejší, za príklady kolaborantskej mentality môžeme označiť Hegera, Korčoka, Naďa, Káčera, Čaputovú a rad ďalších, ktorí pod tlakom zhora odzbrojili Slovensko – darovaním raketového štítu S-300 Ukrajine bez náhrady, protiústavným darovaním bojového letectva Ukrajine bez reálnej kompenzácie, darovaním strategických muničných zásob…
Ďalšími príkladmi kolaborantskej mentality sú progresívni a atlantickí aktivisti ako Púchovský, Milo a mnohí ďalší, ktorí pred voľbami 2023 vycestovali do Bruselu. A žiadali, aby na Slovensko prišli zasahovať protihybridné tímy NATO. Mali podľa nich potlačiť „bezpečnostné hrozby“. Pričom za „bezpečnostné hrozby“ považovali domácu opozíciu s väčšinovou podporou obyvateľov.
Tímy NATO mali podľa ich logiky bojovať proti stranám, ktoré odmietali spoluprácu a mali nebezpečne vysokú verejnú podporu. A proti hrozbám, ktoré by mohli priniesť voľby.
Na tejto kolaborantskej mentalite a kolaborantskej logike je príznačné, že má podobnú povahu ako v roku 1968. Jej motívy nie sú prvoplánovo finančné či materiálne a jej úmysly nemusia byť zlé. Často pramení zo snahy zorientovať sa a mať „správne presvedčenie“. A to zas pramení zo snahy zaradiť sa, zapáčiť sa, potlačiť slaboverných, patriť na „správnu stranu“. K „svojim“ a proti „nepriateľovi“.
K mentalite kolaboranta patrí, že o sebe nepochybuje.
A už vôbec nepochybuje o pánoch, ktorým slúži.“
Nešťastná história sa nešťastne opakuje…
Progresívny „mein kampf“ od postintelektuálov Buzalku a Šimečku v knihe „Postsedliaci“
.
.
Progresívny „mein kampf“ samozvaných „postintelektuálov“ alebo „pseudointelektuálov“ z minulého roku, na ktorom si postavil svoj nacizmus voči ľudskému odpadu v spoluobčanoch, čo ich nevolili, Šimečka a ďalšie progresívne papagáje po ňom.
.
.
.
.
No ved ludia veria aj tomu, ze 89 bol... ...
ja si myslím, že objednávateľom je Kočner, som... ...
Hoaxy pisalo SME a zavadzali na taliansku... ...
https://malinova.blog.pravda.sk/2018/03/02/p…... ...
Toto som pisala 10 dni po vrazde Kuciaka,... ...
Celá debata | RSS tejto debaty