Veľmi odporúčam prečítať si ukážku, ako si SME predstavuje správnych voličov!

Začína to Miklošovou otázkou v nadpise článku:

 

„Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť?

Len štyridsať percent z nás netrpí úplnou pomätenosťou.“

 

A končí:

 

„Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť? Tiež o tom už roky pochybujem!!!!!“

 

 

Radím prečítať si celú diskusiu, ako má vyzerať uvedomelý a inteligentný volič, reprezentujúci „intelektuálnu elitu“!

 

https://komentare.sme.sk/diskusie/5218605/mame-vobec-na-vlastnu-statnost-zasluzime-si-slobodu-a-nezavislost-pise-ivan-miklos.html

 

 

 

Čo poviete, dobre sú predvarení na súhlas v hlasovaní o strate suverenity Slovenska v EÚ?

 

Najvtipnejšie je, že sa po tomto pýtajú, prečo tak pamätení Slováci nenávidia Slovensko?

 

 

Povedzte mi, ako by aj mohli s týmto večným rozoštvávaním občanov osloviť voličov?

Pomätenci, voľte nás?

 

 

 

„Lídri EÚ diskutovali o tom, či sa má zmeniť pravidlo jednomyseľnosti pri schvaľovaní dôležitých rozhodnutí. Toto pravidlo dnes dáva jednotlivým štátom Únie právo veta. Snahu o jeho zrušenia posilňuje fakt, že lídri najmocnejších štátov Nemecka, Francúzska a Talianska takúto zmenu podporujú. Ale nielen oni. Súčasne sa totiž v Európskom parlamente pripravil súbor návrhov na revíziu zakladajúcich zmlúv EÚ a medzi nimi figuruje aj návrh na zrušenie jednomyseľného hlasovania členských štátov.

 

V takom prípade si totiž pokojne môžeme predstaviť aj to, že v budúcnosti sa v Bruseli rozhodne povedzme o našom vstupe do vojny, a to aj v prípade, že nebudeme súhlasiť.

 

Človek snáď ani nemusí byť školený diplomat, aby mu nenapadlo, že posun v hlasovaní od jednomyseľnosti k hlasovaniu kvalifikovanou väčšinou by znamenal pre malé štáty, ako je Slovensko, stratu akéhokoľvek vplyvu v orgánoch EÚ, hoci aj dnes ich fakticky riadia Nemecko a Francúzsko. Predsa len však nastávajú situácie, keď je potrebný súhlas každého člena a aj situácie, keď sa o súhlase každého musí rokovať a prácne hľadať kompromis. A to je predsa demokratická cena za prevažujúcu súdržnosť Európskej únie, ktorá zatiaľ rešpektuje suverenitu svojich členov. Aj preto sa v iných štátoch EÚ diskutuje o tom, či navrhované zmeny nie sú faktickým pokusom o premenu EÚ na federáciu a či v konečnom dôsledku nespôsobia jej rozpad či vypudenie ďalších štátov, ako sa to už stalo v prípade Spojeného kráľovstva. A naozaj to nie sú len teoretické úvahy. Pretože Európsky parlament už koná a požiadal hlavy štátov, aby vytvorili tzv. konvent, ktorý by mohol rozhodnúť o revízii základných zmlúv EÚ.

 

Zmôže sa teda Slovensko na svoju vlastnú, vnútroštátnu debatu? A dozvieme sa aspoň, aký je postoj našej vlády? Alebo až na poslednú chvíľu sa spustí jednostranná kampaň, v ktorej nás budú etablované médiá a v nich rôzni euroutopisti a mladučkí analytici horlivo presviedčať, že tu ide o európsku solidaritu, zodpovednosť, o naše spoločné hodnoty, že občania Únie si to želajú a byť proti znamená byť historicky na nesprávnej, dokonca ruskej strane. Možno aj súčasná vláda si myslí, že naším najvyšším záujmom je práve pasívne prežívanie pod bezpečným dáždnikom EÚ a v podriadenosti silnejších štátov, čomu by iste protirečilo trvať na možnosti strčiť občas nohu do dverí a zabojovať vetom za nejaký svoj záujem. A ak sa teraz pýtate, ako by ten náš záujem mohol vyzerať, spomeňte si na tzv. kvóty pre rozdelenie utečencov, keď tu bola snaha nadiktovať nám koho a v akom počte máme prijať na svoje územie. Stálo vtedy za to povedať nie?“

 

https://standard.sk/223982/mozu-mat-clenske-staty-eu-vlastne-zaujmy/

 

 

 

Na SME už teraz môžete vidieť, že „intelektuálnu elitu“ majú dostatočne predvarenú.

 

Je taká inteligentná, že sa ešte s nadšením vzdá akejkoľvek suverenity a v mene toho, že slobodu a nezávislosť si ani nezaslúžime!

 

 

Zaslúžime si podľa nich diktát múdrejších a inteligentnejších štátov, cenzúru a tvrdé prenasledovanie občanov Slovenska ako pomätencov!

 

Stačí dehumanizovať ľudí (dezoláti, svine, pomätenci) a môžeš zavádzať totalitu a represie od „intelektuálnej elity“, ktorá sa len trasie o svoju kariéru, inak by si už ako neuvedomelí neškrtli.

 

Považovali by ste za intelektuála človeka, čo bude ochotne spolupracovať na strate suverenity vlastného národa?

To je dementná elita, nie intelektuálna elita!

 

 

 

A kto s nimi vo všetkom nesúhlasí, nenávidí Slovensko! Nájdete v diskusii.

To mi vždy pripomenie náboženských fanatikov, že kto s nimi nesúhlasí, je proti samotnému Bohu! 

 

 

 

 

.

Všimnite si, koľko novináriek a predajných moderátoriek v službách mafie nadnárodných korporácií je mladých

19.08.2025

Hoci sú akože vraj liberáli, čo vraj chápu, čo to je mýtus krásy a mladosti, využívajú ženy ako prostitútky, že lepšie zmanipulujú ľudí ako pekný a čerstvý tovar. Celkom primitívne využívajú takúto konzervatívnu reklamu, že mladá lepšie predáva nielen telo ale aj vojnu! Tateovci sú oproti tomu nič, lebo to nie sú obchodníci so smrťou a [...]

Zelenský sa zachraňuje a vybral si bezpečnosť pre seba a svoju rodinu a nakradnutý majetok

19.08.2025

Prečo teraz nie je odvážny a netvrdí, že žiadna dohoda s Ruskom, pokým Rusi neodídu aj z Krymu? Lebo sa rozhodol, že bude si zachraňovať svoju bezpečnosť, bezpečnosť svojej rodiny a svoj nakradnutý majetok! Dostal garancie, že jeho bezpečnosť nebude ohrozená, ani jeho rodiny, ani jeho nakradnutého majetku! To všetko má za odmenu, že bol [...]

Dúfam, že Zelenský kapituláciu odmietne a nestane sa z neho len odprataný režisér ale chodiaca mŕtvola!

18.08.2025

„Podle ukrajinského politologa Vladislava Olenčenka jede Zelenský v pondělí do Washingtonu podepsat mírovou dohodu, a protože se bude cukat, dostane nabídku na osobní ochranu, na ochranu rodiny, na ochranu svého kapitálu, a k tomu navíc práci režiséra v Hollywoodu, anebo roli profesního lektora, který jako slavný politik bude účtovat obrovské peníze za [...]

Taliansko, Benátky, sucho

Boli ste v Taliansku? Česi vyradili takýchto ľudí na 28 dní z darovania krvi

20.08.2025 22:41

Česi budú po návrate z Talianska kvôli vyššiemu výskytu západonílskej horúčky na 28 dní vyradení z darovania krvi.

Afganistan / Taliban /

Lítium, meď, železo. Čína chce v Afganistane ťažiť nerasty

20.08.2025 22:25

Čína má záujem o prieskum a ťažbu nerastných surovín v Afganistane a chce, aby sa krajina oficiálne pripojila k jej iniciatíve Nová Hodvábná cesta.

štvorkolka, nehoda

Desaťročné dievča neprežilo pád zo štvorkolky pri obci Dolná Streda

20.08.2025 20:42

Podľa prvotných informácií sa malo dieťa viezť na ,bugine‘ spolu so 42-ročným mužom.

NRSR 37. schôdza mimoriadna parlament

Prieskum AKO: PS pred Smerom a Hlasom. SaS sa derie hore, opozícia na vládnutie potrebuje Matoviča

20.08.2025 19:16

Do parlamentu by sa podľa prieskumu AKO dostalo 7 strán, ďalšie tri nie sú ďaleko od piatich percent.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,989
Celková čítanosť: 6127730x
Priemerná čítanosť článkov: 3081x

Autor blogu

Kategórie