Založ si blog

Tri hodiny telesnej výchovy sú v zime priveľa a v teplom období málo!

Práve som si vypočula tlačovku k tretej hodine telesnej výchovy, kde jeden z poslancov povedal, že nikto nemá lepší nápad ako s tou telesnou výchovou pomôcť, okrem tohto nápadu s treťou hodinou telesnej výchovy.

Tak píšem tento článok, aký nápad mám ja a čo som si aj realizovala.

Ja sama sebe som si dala záväzok, že moje deti v škole budú mať každý deň telesnú výchovu, keď bude pekne. Zdalo sa mi to celkom prirodzené, že keď najprv bola korona a nemohli cvičiť, že sme im to nahrádzali. Potom to bolo prirodzené preto, že predsa v horúčavách sa nebudú dusiť v triede, keď potrebujú čerstvý vzduch. Deti si na to tak zvykli, že každý deň sme mali jednu telesnú výchovu na ihrisku, že som v tom len celkom prirodzene chcela pokračovať pokiaľ bolo dobré počasie. Behali sme štafetu, hrali rôzne hry a prišla som na to, že neovládajú veľa hier, ktoré sa vonku voľakedy deti hrávali. Napríklad za dobrú hru na pohyb pre menšie deti považujem skákanie gumy. Na pohyb málo sa pohybujúcich detí je to skvelé. Taktiež sme napríklad preskakovali cez obrovské švihadlo, ktoré dvaja točia.

 

Prečo to píšem! Robila som to načierno! Nemala som žiadne telesné výchovy navyše, takže som zakaždým riskovala nepríjemnosti, že vzbudím pozornosť, že mám viac hodín telesnej výchovy, že teraz nemáme čo byť vonku, ale máme inú hodinu.

 

Takže ja by som ako nápad mala, keby tak ráčili dovoliť učiteľom, aby si aj každý deň mohli organizovať telesnú výchovu, keď je vonku pekne, aj keď je horúco a nediktovali to nepružne, že len tri hodiny telesnej výchovy v týždni, keď deti v teplejšom období potrebujú telesnú výchovu každý deň a keď prší, tak tretia vychádzková je zbytočná strata času pre učenie!

 

Plnú hubu majú toho, že učitelia by mali mať väčšie právomoci rozhodnúť si čo a ako budú učiť, ale potom veľmi nepružne a direktívne nariaďujú niečo, čo nemá logiku! Keď už v minulosti boli tretie hodiny telesnej výchovy, tretia sa volala vychádzková a v zimnom období chodili len na prechádzku, keďže telocvičňa nebola voľná. Tak sa to robí nepružne, že v zime je to priveľa a v teplom období málo!

 

Najkrajší mesiac, čo som v školstve zažila, bol jún po korone v tom prvom roku, keď dali učiteľom slobodu a voľnú roku zorganizovať si hodiny ako chcú a nebolo to obmedzené ani 45 minútovými hodinami. Každý deň sme mohli mať telocvik a nikto ma preto neprenasledoval, že čo robím na ihrisku.

 

Keď deti vedia, že všetok ušetrený čas nám zostane na telesnú, tak mali motiváciu aj do iných hodín, aby sme všetko postíhali čo najskôr!

Takto si predstavujem celý rok! Keď prší, prispôsobím sa a máme navyše výtvarnú alebo pracovnú. Keď je vonku čerstvo a v triede už priteplo, nebudem v triede! A nedá sa to! Vždy riskujem, že si ma niekto všimne, že nemám mať telesnú. Prečo za to ja mám byť stresovaná, že chcem telesnú výchovu v takom období každý deň a nič sme nezameškali?

 

Školstvo nás obmedzuje! Žiadnu slobodu rozhodovania nemáme!

Nepotrebujeme tretiu hodinu telesnej výchovy v zime, keď nemáme takú kapacitu v telocvičniach, ale potrebujeme slobodu v teplom období mať telesnú aj každý deň! Píšem o prvom stupni ZŠ, kde sa to dá ľahko zorganizovať a využiť aj motivačne!

 

 

 

.

„Uvedomelí“ ľudia by boli veľmi zlí učitelia, nič by nevyšetrovali!

03.06.2023

Veľmi ma rozčuľujú veľmi hlúpe diskusie mainstreamu v televízii. Moderátor akoby úplne osprostel a celá spoločnosť úplne osprostela, čo vlastne predkladajú ľuďom. Tak napríklad včera na TA3 bola diskusia vedená Bielikom na tému Hybridná vojna v slovenskej politike. Zameriam sa len na najhlavnejšiu hlúposť, lebo všetky naraz by sa aj tak nedali riešiť. Bude vám to [...]

Jednostranne informovaní sú len tí, čo sledujú len mainstream

30.05.2023

Prvá vec, čo sa mi na úradníckej vláde nepáčila je to, že ako prioritu majú vydávať 2% HDP na zbrane, hoci napríklad oveľa bohatšie Nemecko toľko nevydávalo, lebo vraj nemajú z čoho! Už týmto boli u mňa odpísaní, že prvý znak lokajstva nevedieť sa zastať vlastného štátu a svojich občanov ako napríklad Nemci. A už počúvame o ďalšom znaku lokajstva, že [...]

Veľmi odporúčam prečítať si ukážku, ako si SME predstavuje správnych voličov!

29.05.2023

Začína to Miklošovou otázkou v nadpise článku: „Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť? Len štyridsať percent z nás netrpí úplnou pomätenosťou.“ A končí: „Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť? Tiež o tom už roky pochybujem!!!!!“ Radím [...]

sulík fico

Fico nepôjde do vlády so stranou, ktorá chce odchod z NATO a EÚ. Sulík: Strany majú popísane kadečo

04.06.2023 13:06

Lídri Smeru a SaS sa nezhodli v otázke dodávok zbraní Ukrajine.

Maďarsko Voľby Parlamentné Príprava

Maďarský Fidesz k výročiu Trianonu: Hranice má iba štát, nie národ

04.06.2023 12:31

Maďari si pripomínajú podpísanie Trianonskej mierovej zmluvy z roku 1920.

ukrajina, dron, kyjev, šáhid

Ruské rakety zasiahli ukrajinské operačné letisko, na Krym útočili drony

04.06.2023 12:12

Strely, ktoré mierili na oblasť Kyjeva, sa protivzdušnej obrane podarilo zostreliť.

Robert Fico

Smer kritizuje mediálnu kampaň, ktorú má na Slovensku organizovať NATO

04.06.2023 11:38

Fico to považuje za priamy zásah do volebnej kampane na poškodenie opozície.