Kožuch namiesto syna

Tento týždeň som videla trápne video, kde ruské ženy – vdovy a matky po zabitých ruských vojakoch dostali kožuchy a pekne ďakujú na kameru. 

Kto z vás by chcel ďakovať, že ste za mŕtveho syna alebo otca svojich detí dostali kožuch?

 

A nie je to výmysel, lebo aj toto video som videla na vlastné oči, ako pekne za to ďakujú. Tak isto, ako aj to video, kde Putin vdovám hovorí, že vždy lepšie že padli za vlasť než by sa teraz opíjali v krčme. Čo svedčí o tom, že si o vlastných občanoch myslí, že sú to len opilci.

Dnes som odkaz na to video hľadala a tak našla aj pokračovanie, že tie kožuchy museli vrátiť. Ale to nie je také podstatné, celkom mi stačí informácia, že ženy ďakujú za kožuch miesto syna.

Chuderky, určite k tomu boli morálne donútené ako to vidíme u nás:

 

https://obkec.azet.sk/clanok/fekJjAu/nestastna-ruska-propaganda-vdovy-dostali-za-smrt-vojakov-kozuchy-nakoniec-ich-mali-vratit/

 

Niet na svete nikoho, kto by obhajoval Rusov, že museli vtrhnúť na Ukrajinu! To od východu až po západ odsúdili všetci, aj tí, čo vysvetľujú ako bolo Rusko provokované a ohrozované. Takže na tomto sa všetci zhodujú, že toto bola „chyba“ Rusov a dodávajú, že aj naivita, lebo si to inak predstavovali. Ale niet nikoho, kto by to obhajoval ako múdry krok a to ani v tej nezávislej Amerike s nezávislými kritikmi, ktorých preto cenzúrujú!

 

Znovu musím pripomenúť neskutočné politické diletanstvo Rusov, ktorým by sa neoháňal nikto z nás a nikto normálny ani len v obchode, že nemám doklad, ale niečo tu reklamujem!

A oni takto reklamujú slovný sľub, že sa NATO nebude rozširovať. Keby sa nejakého len slovného sľubu, ktorý nevie dokázať, oháňal náš Matovič, tak sa od smiechu pôjdete rozpučiť!

Veď dnes ste sa aj pučili, že nemá na niečo u Závodského dôkaz.

 

Teraz my a celá Európa máme doplácať na to, že Rusom stačil len slovný sľub? Kam by vás s tým poslal šéf alebo partner, že ste si niekde nepýtali doklad?

 

A takto kompetentní politici rozhodujú o hraniciach NATO a svetovej vojne? Čo pri poslednej babičke by ste si ťukali na čelo, že nevie, že musí mať bloček aj z potravín?

 

Ak nenávidíte Ameriku (nie jej obyvateľov, ale ich zločincov), to neznamená, že by sme mali zabúdať s akou diletantskou politikou Ruska sme tu konfrontovaní. Keby vám teraz vnucovali Rusov, hneď by ste si ťukali na čelo, že chudáci sú Rusi len oklamaní?

 

Taktiež by ste asi nechceli byť zatiahnutí do svetovej vojny za to, čo zažijú občania, ktorí celkom dobrovoľne bývajú v štáte, kde vedia, že ich môžu upáliť. To by ste hneď kričali, že ich zodpovednosť, že tam zostali bývať a neušli!

Alebo vy by ste v takom štáte bývali?

 

Rozhodne si nemyslím, že by ani kvôli týmto ľuďom mala byť svetová vojna a zomierať deti v celej Európe. To si zopakujte nielen pri Ukrajincoch, ale aj pri Rusoch!

 

Ešte ani vojna nebola a pozastavila som sa nad slovami Putina, že aký by to bol svet bez Rusov, potom nech neexistuje žiadny.

No, keby to nebol Putin, ale povedzme nejaký vám nesympatický migrant, bolo by vám jasné, že toto je teroristické myslenie – Keď zabijú niekoho mne, zabijem vás všetkých! Odpálim sa!

 

To je namyslenosť veľmoci, v ktorej Putin robí len to, čo mu dovolia alebo do čoho ho nútia, inak ho tiež zlikvidujú!

O nejakej svojprávnosti ani pri Putinovi nemôže byť reč.

Taktiež majú v prebiehajúcej vojne psychopatov, ktorí si riešia svoje závistivé egá, o čom dnes podrobne referoval aeronet, ako sa medzi sebou ich generáli žerú, lebo si závidia úspechy v okupovanom štáte a ako si robia čistky ako v ZSSR.

 

 

Som veľmi rada, že nie som Ruska, lebo toto by som ani napísať nemohla a musela byť ticho, keď za synov dávajú kožuchy.

 

To ale neznamená, že nebudem kritizovať tých, ktorí by nám tu také Rusko chceli usporiadať a sú to naši vlastní občania.

 

Takže, keby som dnes niekoho poslala do Ruska, tak mentalitou sa tam hodí Naď, Heger, Krúpa a mnohí novinári, čo by rovnako slúžili aj v Rusku! Tu vyskakujú na Rusov len za to, že nie sú v Rusku, ale vidíme ich zbabelú úslužnosť totalite, cenzúre a čomukoľvek!

 

Ako len slúžili, mnohí ukázali už v socializme.

 

 

 

Odporúčam tieto svedectvá od Draxlera:

 

Čím viac klame, tým väčší intelektuál! Draxler kritizuje Martina M. Šimečku

 

„Politik si väčšinou nemôže dovoliť hovoriť plnú pravdu, inak by sa ďaleko nedostal. Musí dbať na verejnú mienku, musí pracovať s rôznorodými blokmi voličov a namiešať komunikáciu tak, aby tie preňho kľúčové nejako spájal a odpovedal na ich rôznorodé frustrácie. Vyjadrujúc a pritom tak, aby ho väčšinový volič ľahko pochopil. Verejný intelektuál je práve ten, kto by mal hovoriť aj nepríjemné veci, aj zložitejšie veci. A búrať klišé. U nás je to ale PRESNE NAOPAK,” konštatuje v závere svojho statusu Juraj Draxler.“

 

https://www.hlavnespravy.sk/cim-viac-klame-tym-vacsi-intelektual-draxler-kritizuje-simecku-tentoraz-predviedol-uplne-excelentny-vykon/3052036

 

U nás sú predajní viac novinári ako politici.

Politika je špinavá vec, aj novinárčina je špinavá vec.

 

 

 

.

Držím palce Rusku a Rusom

02.04.2026

Nevyprovokovali túto vojnu, lebo majú svojich surovín a územia dosť. Opäť sú za tým oligarchovia v Izraeli, ktorí sa schovávajú za Židov akokeby boli Židmi a nie umelo napumpované opice, čo tu desaťročia okrádali všetkých a celý svet. Nepochybne aj holokaust si naplánovali, aby sa mohli hrať na obete a dali povraždiť Židov. To sú presne tí oligarchovia, [...]

Dúfam, že skončíte v pekle už na tejto zemi

02.04.2026

Neodpustím novinárom a ďalším nacistom, že nás rozdelili do dvoch svetov v ktorom som pre vlastnú rodinu nacistom. Neodpustím ani tebe, lebo si súčasťou tejto mašinérie zla. A vraj priateľ. Dúfam, že božia spravodlivosť funguje a budete so svojimi blízkymi vo vašej vojne rozdelení. Najmä novinári. Niet na svete väčšieho zla ako novinári. Dávajú do [...]

V sítku na čaj

02.04.2026

Miešam tváre, túžby, sny, varím si čaj z čírej tmy. Tam, kde sa hviezdy zrážajú, žije vo mne iný svet, pohľady vymyslených, prepojení ktorých niet. Tam, kde objavuješ seba a chceš ísť lesom byliniek, iní sú v tebe len tvoj obraz, prepojení ktorých niet. Miešam tváre, vety, sny varím si čaj z čírej tmy. [...]

Russia Ukraine War Oligarchs

Oligarcha navrhol, aby Rusi robili šesť dní v týždni a dvanásť hodín denne. Čo mu odkázali politici?

03.04.2026 00:00

Do akého obdobia by sa vrátili pracujúci v Rusku, keby sa splnila predstava miliardára Olega Deripasku len o jednom voľnom dni v týždni?

USA Washington Trump Nawrocki stretnutie rokovanie diplomacia

Clo vo výške 100 percent na dovoz patentovaných liekov. Trump podpísal nariadenie

02.04.2026 23:40

USA majú podľa nariadenia nové clá začať uplatňovať o 120 dní voči niektorým veľkým firmám a o 180 dní voči menším spoločnostiam.

Trump vance

Vance sa na budúci týždeň v Budapešti stretne s Orbánom, potvrdil Biely dom

02.04.2026 23:35

Americký viceprezident tiež prednesie prejav o bohatej spolupráci medzi Spojenými štátmi a Maďarskom.

Ukrajina, Debaľcevo, tank, armáda, vojak, vojaci, streľba, zbrane, zbraň,

Po prvý raz za dva a pol roka vojny. Rusi nezískali na Ukrajine žiadne nové územie

02.04.2026 21:30

Ukrajinským silám sa podarilo získať späť deväť štvorcových kilometrov územia, zatiaľ čo postup ruských jednotiek sa pozdĺž frontovej línie spomalil.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,324
Celková čítanosť: 6463255x
Priemerná čítanosť článkov: 2781x

Autor blogu

Kategórie