Založ si blog

Čo nás čaká so sociálnym kreditom, ktorý sa už v Európe testuje!

Peterson varuje Západ pred totalitným systémom sociálneho kreditu. Spoločnosť o tom ani len netuší

 

„Kanadský psychológ, autor a známy anti-woke mysliteľ Jordan Peterson varoval západné krajiny, že príchod totalitného systému sociálneho kreditu je vysoko pravdepodobný. Referuje o tom server Fox News

 

V nedávnom rozhovore pre austrálsku televíziu Sky News Peterson vyhlásil, že politiky a obmedzenia, ktoré západné krajiny zaviedli počas pandémie COVID-19, môžu pripraviť pôdu pre automatizovaný systém sociálneho kreditu a digitálneho pasu, ktorý by ohrozil práva občanov. Taktiež povedal, že väčšina verejnosti ani len netuší, že by k niečomu takému mohlo dôjsť.

Na základe spomínaného systému budú občanom poskytované rôzne úrovne prístupu k verejným službám, ich sociálny kredit bude posudzovaný na základe spoločenského správania jednotlivca. Dôležité je zdôrazniť, že tento systém v súčasnosti praktizuje Čína.

Systém sociálnych kreditov, ktorý využíva Čína, reguluje správanie svojich občanov na základe bodového systému. V jeho rámci sú občania zoradení v rôznych oblastiach občianskeho života pomocou údajov zozbieraných zo súdnych dokumentov, vládnych alebo firemných záznamov a v niektorých prípadoch aj od občianskych pozorovateľov.“

https://www.hlavnespravy.sk/peterson-varuje-zapad-pred-totalitnym-systemom-socialneho-kreditu-spolocnost-o-tom-ani-len-netusi/2993524

 

 

 

Veľmi dobrý je scifi seriál Black Mirror, v ktorého jednej časti je ukážka k čomu vedie sociálny kreditný systém ktorý funguje v Číne a zapáčil sa západným mocnostiam. Kde sa o tom píše, to som sem mohla dať, ale keďže len na alternatíve, zas by to boli len „konšpirácie“, hoci v Číne už funguje a v Európe sa už testuje v dvoch štátoch o čom som už písala a linkovala zdroje. 

Napriek tomu to ľudí nezaujíma, pretože drvivá väčšina ľudí o tom netuší, že sa to už testuje aj v Európe a mainstream o tom neinformuje!

 

Ak chcete vedieť ako by to mohlo fungovať, kedy môžete cestovať alebo môžete a nemôžete čokoľvek podľa sociálneho kreditného systému, vtipnou formou je to ukázané v tejto časti Black Mirror:

 

Black Mirror S03E01 

 

6 minútová ukážka s opisom (zapnúť prekladač):

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=bxCb4BbYqoo

 

 

2 minútová ukážka, ako nespĺňa kreditné bodovanie, aby mohla cestovať lietadlom:

 

 

 

 

2 minútová ukážka, ako jej nikto ani nezastaví ako človeku s nízkym kreditom:

 

 

Zastaví jej len žena s ešte nižším kreditom len 1,4 (najväčší je 5,00, taký nemá nikto). A úplne najlepší je rozhovor s tou ženou, ktorá už kašle na sociálny kredit ako „dezolátka“! Dokonca jej povie, že voľakedy mala sociálny kredit vyše 4,0, asi až 4,3, čo je mimoriadne vysoký, ale ako sa stalo, že on prišla. V podstate je to rozhovor s „dezolátom“!

 

 

 

 

Tu je aj s prekladačom, voľakedy mala kredit až 4,6:

 

 

 

 

 

Dnes ste „dezolát“ ešte bez kreditu. Môžete cestovať, nikto to o vás nevie. To skončí, keď budete pod digitálnym dozorom a všade a vo všetkom kontrolovaní. Toto je budúcnosť dnešných mladých – moderní otroci s premakaným sytémom kontroly.

 

Bodované budú názory a vaša politická uvedomelosť!

 

Progresívne uvedomelí vás radi budú bodovať! Nie je to scifi, testuje sa to už v dvoch štátoch Európy (už aj vo Francúzsku) a kritikov tohto systému nepúšťajú do mainstreamu tak, aby to ľudia vedeli. Zatiaľ to má mať akože len výhody – bodovanie za to, kde ste sa zúčastnili, akého kultúrneho programu, protestu, pochodu, čo ste si kúpili atď. za čo sú ešte odmeny, tak na to ľudí lákajú.

 

Neskôr to bude povinné pre všetkých a prídu už nie odmeny, ale tresty za politickú neuvedomelosť – nezúčastnil si sa pochodu, protestu, nesúhlasíš, neopakuješ, nevykazuješ, tak nebudeš mať to, čo iní, nepocestuješ atď. TRESTY!

 

 

 

.

„Tri roky stará správa RAND Corporation teda obsahovala eskalačné opatrenia proti Rusku, po ktorých sa dali očakávať eskalačné protikroky. „

06.02.2023

Proxy vojna USA s Ruskom Dôkazy, že vojna s Ruskom bola vyprovokovaná a dopredu plánovaná ako proxy vojna. „Na preťaženie Ruska sa hodia proxy vojny Ďalšia kapitola navrhuje presiliť Rusko tam, kde má vojenské záväzky alebo sa tam priamo angažuje, a to podporou síl, ktoré budú bojovať proti Rusku v zástupnej vojne miesto USA. Autori sa [...]

„Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být poslán do války, která se nás netýká. „

02.02.2023

Zaujalo ma, čo si myslia ľudia v Česku, teda tí inteligentnejší: „Největší kravina, co se české dezinfo-scéně povedla, je to, že miliony Čechů věří tomu, že nyní, když vyhrál generál Pavel, tak bude mobilizace a půjdeme bojovat na Ukrajinu. Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být [...]

„Muži, čo požiadali o zbavenie sa povinnosti mobilizácie, nemajú kúsok hanby v tele“

29.01.2023

Odkedy som scenzúrovaná a odstavená z blogov, tak už nepíšem. Ale nad týmto som sa obzvlášť pozastavila, kam až siaha debilizácia čitateľov na SME, keď žena čitateľka sa pohoršuje nad mužmi, čo by sa chceli vyhnúť mobilizácii do vojny. Dokonca ona je už tak uvedomelo prevychovaná, že sa pohoršuje aj nad matkami, ktoré by nechceli aby ich synovia uvedomelo nenastúpili [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.