Založ si blog

Títo nebinárni oni sú príliš konzervatívni, čo vidno aj na ich príručke!

Z nebinárnej príručky:

 

„Nikdy sa nenechajte zošikanovať do

mlčania. Nikdy nedovoľte, aby ste sa

stali obeťou. Neprijmite nikoho

definíciu svojho života;

definuj sa ty.“

 

 

Postoj 5.12.2022:

 

Príliš veľa aktivizmu

Predhodili publiku dieťa, ktoré žiada, aby ho okolie oslovovalo v strednom rode

 

Denník N zverejnil rozhovor s neplnoletým dievčaťom, ktoré sa definuje ako nebinárne.

 

„Denník N má za sebou týždne, keď ako na páse zverejňoval rozhovory s ľuďmi z LGBTI komunity. Po teroristickom útoku na Zámockej to bolo z ich strany pochopiteľné a bolo jasné, že budú intenzívne presadzovať túto agendu. 

Keď už Denník N začal robiť rozhovory na queer témy ako na bežiacom páse, už aj skalní čitatelia dvíhali obočie, či to s jednou témou príliš neprepaľujú.

Vrchol novinárskeho aktivizmu však prišiel s rozhovorom so sedemnásťročným dieťaťom, ktoré sa samo označilo ako nebinárne, zmenilo si meno na rodovo neutrálne meno Victory Vargicovie a požaduje od svojho okolia, aby ho oslovovalo v strednom rode.

V mene rešpektu novinárka, ktorá sa venuje prevažne témam okolo LGBTI, vedie celý rozhovor v roztlieskavacom tóne, sama dievča oslovuje v strednom rode a zároveň mu oniká.

V tomto najzraniteľnejšom období hľadanie vlastného ja, navyše v období pandémie, keď boli žiaci mesiace sociálne izolovaní od svojich rovesníkov, vtedy pätnásťročné dievča, ktoré žije doma len so svojou mamou, a ako v rozhovore naznačuje, s otcom ani so širšou rodinou nemá žiaden kontakt, príde na to, že je nebinárne a že sa neidentifikuje so žiadnym pohlavím.

Novinárka išla voľbou respondenta na veľmi tenký ľad. Dá sa povedať, že na otvorenie novej agendy použila pred internetovým publikom dieťa, ktoré hoci vyžaruje domnelé sebavedomie, je oveľa zraniteľnejšie, než sa môže na prvý pohľad zdať.

Pri odpovedi, kde Victory priznáva, že v takejto citlivej záležitosti odmietla pomoc psychoterapeuta, by mali profesionálnej novinárke zablikať všetky červené kontrolky. Možno na rozhovor dostala súhlas matky, čo samo osebe vyvoláva obavy. No aj v takom prípade má novinárka alebo aspoň editor rozmýšľať, čo s dieťaťom v takomto zraniteľnom období života spraví ideologický rozhovor tohto typu.“

https://www.postoj.sk/119849/predhodili-publiku-dieta-ktore-ziada-aby-ho-okolie-oslovovalo-v-strednom-rode

 

 

Nebinárna osoba: Veľmi ma vyčerpáva každému vysvetľovať svoju identitu, preto som vytvorilo Nebinárnu príručku

 

https://dennikn.sk/3127168/nebinarna-osoba-velmi-ma-vycerpava-kazdemu-vysvetlovat-svoju-identitu-preto-som-vytvorilo-nebinarnu-prirucku/?ref=list

 

 

„Keďže na svojej ceste za sebaidentifikáciou nenašlo dostatočné zdroje v slovenčine, neskôr napísalo Nebinárnu príručku. V nej okrem iného bližšie vysvetľuje svoju voľbu stredného rodu, ktorý ešte zneutrálnilo niekoľkými úpravami. Napríklad pri skloňovaní zámena „ono“ uprednostňuje množné číslo.“

 

Jeden zo spôsobov, ako hovoriť o nebinárnych ľuďoch (z Nebinárnej príručky):

 

 

 

 

„Kedy ste si uvedomili, že ste nebinárne?

Mám to zapísané tu na stene. Apríl 2020, teda v pätnástich rokoch. Vlastne to bolo počas covidu, keď sme všetci sedeli doma a nejakým spôsobom premýšľali aj nad sebou. Takisto som začalo reflektovať svoje pocity a skončilo sa to „aktualizáciou“ rodu.

Až keď som v rámci samoštúdia začalo rozumieť rôznym identitám, pochopilo som, že práve nebinárnosť vystihuje moje pocity.“

Nebinárna príručka

 

 

„Obe tieto identity reprezentujú niekoho, kto je v “strede” a

adaptuje charakteristiky aj ženské aj mužské.

 

Známe sú napríklad pomenovania Muxes

z regionálnej oblasti Oaxaca v Mexiku, či Māhū z Havajskej a Tahitskej

kultúry. Obe tieto identity reprezentujú niekoho, kto je v “strede” a

adaptuje charakteristiky aj ženské aj mužské. Ďalší príklad máme aj zo

Zuni kultúry, kde existovala identita Lhamana s podobným významom

ako dva predošlé spomenuté rody. Záznamy z 19. storočia nám

rozprávajú o človeku menom We’wha zo Zuni, ktorá sa identifikoval ako

Lhamana. Nosila zmiešané mužské a ženské oblečenie a jeho rodina a

blízki striedavo používali mužský a ženský gramatický rod. Jeho úlohou

bolo pomáhať a delegovať vzťahy medzi Americkými kolonistami a

požiadavkami jej ľudu.“

 

https://drive.google.com/file/d/1cAzhcGQStgebxbQ1CqJCChlmxOu-7jSe/view

 

„Na začiatok ti stačí:

Ono bolo pekné. Ich kabát.“

 

 

„Nikdy sa nenechajte zošikanovať do

mlčania. Nikdy nedovoľte, aby ste sa

stali obeťou. Neprijmite nikoho

definíciu svojho života;

definuj sa ty.“

 

==============

 

 

Ja som bola vychovaná ako človek. Nie ako žena, ale ako človek. Nikdy mi mama nehovorila – správaj sa tak alebo tak, lebo si dievča alebo budúca žena. Hovorievala mi – Správaj sa tak a tak, lebo to je ľudské od človeka. Pripravovala ma na to, aby som bola dobrým človekom, nie dobrou ženou.

 

Byť ženou je v mnohom otravné, čo by si muži uvedomili, keby na nich boli také požiadavky. A keďže sa táto rola, akú od žien zväčša muži požadovali, mnohým dievčatám ani ženám nepáčila, keby mali také vymoženosti nezaradiť sa do toho, tak sa nezaradia a skoro všetky sme nebinárne. Takže, keby som zas bola v puberte, prečo by som sa mala chcieť identifikovať ako žena? Čo by som z toho mala? Tie povinnosti, ako sa očakávajú od ženy?

Ale ani mužom by som nechcela byť, lebo aj od mužov sa vyžadujú iné hlúposti. Takže najlepšie je nebyť ani ženou ani mužom, len človekom, čo nesúhlasí s tými hlúposťami, čo by mala žena a čo by mal muž alebo čo by mal uvedomelý človek (to najhoršie z toho).

 

Podľa mňa je to celkom normálne, že človek v živote rozmýšľa aj nad tým, či by chcel byť radšej ženou alebo mužom. Zvažuje výhody a nevýhody, čím by chcel byť radšej, potom kde by chcel bývať, v ktorej krajine, v ktorej dobe sa narodiť a často sa mu viac páči, že by chcel žiť v inej krajine a v inej dobe. A niekedy by radšej chcel byť mužom a niekedy ženou, podľa okolností.

 

Ja sa definujem ako človek. A zdá sa mi nepodstatné, či ste ženou alebo mužom. V najpodstatnejších veciach to nie je rozhodujúce ani dôležité.

 

Neviem, prečo sa chce niekto cítiť ako mužom aj ženou zároveň alebo ako ničím z toho, keď mu môže stačiť cítiť sa ako človek!

 

A je preto človek nejaký stredný rod? Je to niečo nad tým, čo by nás malo spájať a nie rozdeľovať špeciálnym skloňovaním alebo „onikaním“.

V dnešnej dobe môžete byť radi, keď sa s vami ľudia slušne rozprávajú a nenadávajú vám do fašistov a dezolátov, ako to práve títo progresívci robia!

 

A oni majú ešte tú drzosť pýtať sa, ako sa identifikuješ?

 

Tak, určite sa množstvo ľudí neidentifikuje ako „dezolát“ alebo „fašista“. A napriek tomu nám to vnucujú, hoci sa tak neidentifikujeme!

Tak čo keby ste sa tých všetkých občanov spýtali, ako sa chcú sami identifikovať?

 

Napríklad ľudia proti vojne! Takto sa hlavne identifikujem. A rešpektujete to? Rešpektujú to progresívci? Či len stredný rod a pri nepodstatných rodoch aj skončíme? V inom sa už ako človek identifikovať nemôžete?

 

Nemusíte mi onikať, ale rešpektujte, že sa neidentifikujem ako „dezolát“ a „fašista“!

 

A môžete ukázať, ako to rešpektujete! 

 

To je fakt choré, že by som sa musela identifikovať len ako žena, muž alebo stredný rod a ako človek, čo niečo nechce, už nie!

 

Sloboda nie je o tom, že povieš, že si muž, žena, stredný rod a potom sklapni a my ti povieme, čo si! Alebo kým musíš byť, keď sa máš identifikovať sám.

 

Tiež sa nenechám zošikanovať do mlčania!

 

 

 

Aké sú to charakteristiky ženské a mužské?

 

„Obe tieto identity reprezentujú niekoho, kto je v “strede” a

adaptuje charakteristiky aj ženské aj mužské.

 

Ktorá charakteristika je len ženská a ktorá len mužská?

 

Nie sú títo nebinárni oni príliš konzervatívni?

 

Včetne toho, že si vymysleli na to aj príručku! 

 

 

 

Nebinárna príručka:

https://drive.google.com/file/d/1cAzhcGQStgebxbQ1CqJCChlmxOu-7jSe/view

 

 

.

Na toto prispievate – len na väčší počet obetí!

18.04.2024

Aby ste dokázali pochopiť Ukrajincov, musíte si na ich mieste predstaviť seba. Ale to niektorí ľudia nedokážu. Bohužiaľ, to niektorí ľudia nedokážu, lebo vedia si predstaviť len seba a nemajú žiadnu empatiu. Takže, predstavte si seba. Predstavte si Slovákov o ktorých viete, že ešte aj väčšina progresívnych voličov by pred vojnou ušla. Keby vyhlásili vojnu a [...]

Superdebata lídrov kandidátiek do EÚ – Nerudová v nej bola paródiou na progresívcov

16.04.2024

To, čo nám tu celé roky chýba, sú diskusie k rôznym závažným politickým témam. V našom mediálnom priestore sa diskusie k politike už celé roky nevedú, vymenili ich len jednostranné diskusie jednej politickej strany. Škoda, že na Slovensku sa takejto politickej diskusie nedočkáme a aby bola taká dlhá! Všimnite si, že moderátorka v nej len moderuje [...]

„jak je Západ poštval do války, nechal beze zbraní chcípat, a potom nakonec zradil, aby chránil Izrael, a nemusel obětovat své vlastní finanční zisky“

15.04.2024

„USA přitom mají 8000 vozidel M-113 ve skladech a 5000 v arzenálu!“ „Západní mocnosti tak nemají problém za den vystřelit na ochranu Izraele víc raket, než Kyjevu dodaly za celou válku“ Progresívni šialenci sústavne len Slovákom obúchavajú o hlavu, že Ukrajine nedodávame zbrane, čo my sme im už dali všetko a nemáme ani na [...]

Kaczynski lech

Poľská vláda čelí kritike za spochybnenie ruskej stopy v Kaczyňského kauze

19.04.2024 23:16

Letecké nešťastie sa odohralo 10. apríla 2010 pri meste Smolensk na západe Ruska.

Navaľná

Julija Navaľná prevzala nemeckú Cenu za slobodu médií

19.04.2024 21:51

Manželia Navaľní dostali toto ocenenie "za odvahu prejavenú v hnutí odporu a za odvážny a nenásilný boj proti brutálnej diktatúre v Rusku"

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37, aktualizované: 22:18

Polícia neskôr oznámila jeho totožnosť. Jeho čin mohol byť motivovaný konšpiračnými teóriami.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,491
Celková čítanosť: 5541683x
Priemerná čítanosť článkov: 3717x

Autor blogu

Kategórie