Založ si blog

Platy lekárov

Vôbec tejto téme nerozumiem, lebo som sa nezaujímala o tabuľky ich platov, koľko mali, koľko majú, koľko majú inde.

Napriek tomu chcem k tomu niečo napísať, čo si o tom myslím ako laik, prečo majú malé platy.

 

Všetky naše peniaze, čo mali ísť na zdravotníctvo, školstvo atď, šli na zbrojenie. Sťažovať sa môžu ľudia, čo sa proti ozývali, napríklad taký Chmelár, ktorý sa proti tomu ozýval. Alebo napríklad ja, čo som sa proti tomu ozývala tiež. A sťažovať sa môžu lekári, čo sa proti tomu ozývali tiež! 

Koľko ich takých poznáte? Viete vymenovať aspoň piatich ako poznáme Chmelára alebo ako poznáte mňa, že aspoň kde mohli?

 

Ja neviem nič o tom, že by sa proti tomu lekári ozývali. Ja viem tak, že všetci držali hubu a robili totalitným rozkazom zhora poskokov.

A tým nemyslím len lekárov, ale aj učiteľov, vždy sa búrili len jednotlivci. Takže preto šli peniaze nie do zdravotníctva a do školstva atď, lebo tu všetci robíme len poslušných poskokov a otrokov zbrojenia, ktoré nám prikážu iné štáty, ktorým sme vazalmi.

 

Takže teraz od koho chcú viac? Už nie je, išlo na zbrojenie s ktorým všetci súhlasili! Tam sú naše platy a aj lekárov, kupujeme si zbrane, rozdávame zbrane, aj lekári si nakúpili svojimi platmi zbrane.

A teraz sa čudujú, že majú malé platy? To nevedeli, že keď sa bude takto zbrojiť, tak nebude a nielen na platy?

 

Kde ste počuli, že sa proti zbrojeniu búria? 

Nikde, takže toto je obyčajná návratnosť. Nikoho tu nezaujíma, že kvôli zbrojeniu nebude na nič dôležité. Ale výsledok sa im nepáči, hoci postup všetci schvaľovali a mlčali! 

 

Tak sa s tým zmierte, že nebude na nič dôležité a náš štát ako vazalsky sprostý kľakne v najdôležitejších veciach a budeme zbrojiť a podporovať vojny. Buďte predsa uvedomelí!

 

Teraz ukážte svoju uvedomelosť, ako ste pri nej mlčali!

 

No a uvedomelosť lekárov je taká, že ako inteligentná skupina ujdú! Nech sú nám uvedomelým príkladom, čo si inteligentní lekári myslia o tej uvedomelosti.

 

Ozvať k platom sa nebáli, k uvedomelosti zbrojenia sa už báli! Asi vedeli prečo!

Asi je ľahšie újsť ako byť povláčený ako lekár médiami!

 

Vlastne sa menej boja umierania ľudí, čo po sebe zanechajú, ako novinárov, keby sa boli proti zbrojeniu ozývali.

Takto mediokracia ohýba aj morálku lekárov. Nechali sa zastrašiť a radšej ujdú.

 

Na ich mieste by som možno bola tiež zbabelá a radšej ušla. O to viac si vážim tých lekárov, čo zbabelí neboli a nechali sa povláčiť v mediokracii médiami. A o to menej si vážim takého Sabaku, čo im robil ešte aj aktívneho poskoka. Možno by bol agitoval ešte aj za zbrojenie, keby to už nebolo trápne. Ale on by sa asi prepožičal na hocčo.

 

Všetko to vypovedá o sile mediokracie a sile, akou na nás ako vazalský štát tlačia. Lekári radšej prestanú liečiť a ujdú, než by si trúfli ozvať sa proti tomu, kde išli ich platy na zbrojenie!

 

 

Toto si nezaslúžili len lekári, čo sa proti tomu ozývali. Len tí s tým morálne nesúhlasili!

 

Ostatní s tým mlčky súhlasili! Teraz zažívajú návratnosť, ktorej sa celkom neuvedomelo zbavia výpoveďou.

 

Pamätajme si hlavne to, že inteligentná skupina lekárov, najinteligentnejšia skupina v odbornosti, nie je ukážkou žiadnej uvedomelosti. 

To sú výlučne len novinári – ukážkou uvedomelosti!

 

Prečo sa im nepodarilo prevychovať aspoň lekárov?

 

Ale kto môže, ujde?

 

 

 

 

Chmelár 17.11.2022:

 

Súčasnosť nesie všetky znaky neonormalizácie

 

„Je dôležité uvedomiť si tieto súvislosti. Ján Budaj sa v spomínanom štúdiu Dialóg dušoval, že „musíme vytvoriť okrúhly stôl pre pätnásť miliónov ľudí“, že každý jeden názor je dôležitý a s každým sa počíta. Dnes ako člen vlády patrí k tým, ktorí hlučne podporujú zavádzanie cenzúry (nech už si ju nazývajú reguláciou, blokovaním alebo akokoľvek). Situácia na Slovensku i v Česku nesie všetky znaky neonormalizácie, kriticky zmýšľajúci ľudia sú prenasledovaní, vyhadzujú nás z práce, ešte nás síce nezatvárajú, ale celoživotný disident Ján Čarnogurský sa smeje, že aj to bude… Prívrženci súčasného režimu tieto trendy popierajú, ale práve v tom sa ponášajú na boľševikov na nerozoznanie. No kým počas normalizácie sa vytvárali aspoň „ostrovčeky pozitívnej deviácie“, dnes niet kritickej masy, ktorá by si to uvedomovala. Z revolučne naladených študentov sa stala poddajná atomizovaná vrstva postihnutá „digitálnou demenciou“ (Manfred Spitzer), „najhlúpejšia generácia, ktorá ohrozuje našu budúcnosť“ (Mark Bauerlein).“

 

https://casopisargument.cz/?p=46792&fbclid=IwAR2Pf3hJl2J8yiB7hNQfKnxqgQJDaZJ6QyzaWhrXQcD-17MJ69zlJrC0pcM

 

 

 

 

.

„Tri roky stará správa RAND Corporation teda obsahovala eskalačné opatrenia proti Rusku, po ktorých sa dali očakávať eskalačné protikroky. „

06.02.2023

Proxy vojna USA s Ruskom Dôkazy, že vojna s Ruskom bola vyprovokovaná a dopredu plánovaná ako proxy vojna. „Na preťaženie Ruska sa hodia proxy vojny Ďalšia kapitola navrhuje presiliť Rusko tam, kde má vojenské záväzky alebo sa tam priamo angažuje, a to podporou síl, ktoré budú bojovať proti Rusku v zástupnej vojne miesto USA. Autori sa [...]

„Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být poslán do války, která se nás netýká. „

02.02.2023

Zaujalo ma, čo si myslia ľudia v Česku, teda tí inteligentnejší: „Největší kravina, co se české dezinfo-scéně povedla, je to, že miliony Čechů věří tomu, že nyní, když vyhrál generál Pavel, tak bude mobilizace a půjdeme bojovat na Ukrajinu. Lidé jsou natolik hloupí, že si nezjistili, že žádný občan členského státu NATO nemůže být [...]

„Muži, čo požiadali o zbavenie sa povinnosti mobilizácie, nemajú kúsok hanby v tele“

29.01.2023

Odkedy som scenzúrovaná a odstavená z blogov, tak už nepíšem. Ale nad týmto som sa obzvlášť pozastavila, kam až siaha debilizácia čitateľov na SME, keď žena čitateľka sa pohoršuje nad mužmi, čo by sa chceli vyhnúť mobilizácii do vojny. Dokonca ona je už tak uvedomelo prevychovaná, že sa pohoršuje aj nad matkami, ktoré by nechceli aby ich synovia uvedomelo nenastúpili [...]

ProMaya

ProMaya

08.02.2023 02:39

ProMaya je občianske združenie, ktorého cieľom je podpora a rozvíjanie aktivít zameraných na popularizáciu mezoamerických kultúr s dôrazom na mayskú kultúru.

Autistické centrum Andreas n.o.

Autistické centrum Andreas

08.02.2023 02:34

Autistické centrum Andreas predstavuje komplexný prístup k riešeniu problematiky porúch autistického spektra s dôrazom na rodinu s autistickým členom.

Zjednotení za mier

Zjednotení za mier

08.02.2023 02:30

Presadzujeme prehlbovanie mierových vzťahov a priateľstva medzi národmi, porozumenie, toleranciu, podporu kultúry mieru vrátane mierovej výchovy a vzdelávania.

OZ Misia úsmev a nádej

OZ Misia úsmev a nádej

08.02.2023 02:24

OZ Misia úsmev a nádej pomáha sociálne slabým rodinám s deťmi, zdravotne znevýhodneným a seniorom, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii.