Založ si blog

Platy lekárov

Vôbec tejto téme nerozumiem, lebo som sa nezaujímala o tabuľky ich platov, koľko mali, koľko majú, koľko majú inde.

Napriek tomu chcem k tomu niečo napísať, čo si o tom myslím ako laik, prečo majú malé platy.

 

Všetky naše peniaze, čo mali ísť na zdravotníctvo, školstvo atď, šli na zbrojenie. Sťažovať sa môžu ľudia, čo sa proti ozývali, napríklad taký Chmelár, ktorý sa proti tomu ozýval. Alebo napríklad ja, čo som sa proti tomu ozývala tiež. A sťažovať sa môžu lekári, čo sa proti tomu ozývali tiež! 

Koľko ich takých poznáte? Viete vymenovať aspoň piatich ako poznáme Chmelára alebo ako poznáte mňa, že aspoň kde mohli?

 

Ja neviem nič o tom, že by sa proti tomu lekári ozývali. Ja viem tak, že všetci držali hubu a robili totalitným rozkazom zhora poskokov.

A tým nemyslím len lekárov, ale aj učiteľov, vždy sa búrili len jednotlivci. Takže preto šli peniaze nie do zdravotníctva a do školstva atď, lebo tu všetci robíme len poslušných poskokov a otrokov zbrojenia, ktoré nám prikážu iné štáty, ktorým sme vazalmi.

 

Takže teraz od koho chcú viac? Už nie je, išlo na zbrojenie s ktorým všetci súhlasili! Tam sú naše platy a aj lekárov, kupujeme si zbrane, rozdávame zbrane, aj lekári si nakúpili svojimi platmi zbrane.

A teraz sa čudujú, že majú malé platy? To nevedeli, že keď sa bude takto zbrojiť, tak nebude a nielen na platy?

 

Kde ste počuli, že sa proti zbrojeniu búria? 

Nikde, takže toto je obyčajná návratnosť. Nikoho tu nezaujíma, že kvôli zbrojeniu nebude na nič dôležité. Ale výsledok sa im nepáči, hoci postup všetci schvaľovali a mlčali! 

 

Tak sa s tým zmierte, že nebude na nič dôležité a náš štát ako vazalsky sprostý kľakne v najdôležitejších veciach a budeme zbrojiť a podporovať vojny. Buďte predsa uvedomelí!

 

Teraz ukážte svoju uvedomelosť, ako ste pri nej mlčali!

 

No a uvedomelosť lekárov je taká, že ako inteligentná skupina ujdú! Nech sú nám uvedomelým príkladom, čo si inteligentní lekári myslia o tej uvedomelosti.

 

Ozvať k platom sa nebáli, k uvedomelosti zbrojenia sa už báli! Asi vedeli prečo!

Asi je ľahšie újsť ako byť povláčený ako lekár médiami!

 

Vlastne sa menej boja umierania ľudí, čo po sebe zanechajú, ako novinárov, keby sa boli proti zbrojeniu ozývali.

Takto mediokracia ohýba aj morálku lekárov. Nechali sa zastrašiť a radšej ujdú.

 

Na ich mieste by som možno bola tiež zbabelá a radšej ušla. O to viac si vážim tých lekárov, čo zbabelí neboli a nechali sa povláčiť v mediokracii médiami. A o to menej si vážim takého Sabaku, čo im robil ešte aj aktívneho poskoka. Možno by bol agitoval ešte aj za zbrojenie, keby to už nebolo trápne. Ale on by sa asi prepožičal na hocčo.

 

Všetko to vypovedá o sile mediokracie a sile, akou na nás ako vazalský štát tlačia. Lekári radšej prestanú liečiť a ujdú, než by si trúfli ozvať sa proti tomu, kde išli ich platy na zbrojenie!

 

 

Toto si nezaslúžili len lekári, čo sa proti tomu ozývali. Len tí s tým morálne nesúhlasili!

 

Ostatní s tým mlčky súhlasili! Teraz zažívajú návratnosť, ktorej sa celkom neuvedomelo zbavia výpoveďou.

 

Pamätajme si hlavne to, že inteligentná skupina lekárov, najinteligentnejšia skupina v odbornosti, nie je ukážkou žiadnej uvedomelosti. 

To sú výlučne len novinári – ukážkou uvedomelosti!

 

Prečo sa im nepodarilo prevychovať aspoň lekárov?

 

Ale kto môže, ujde?

 

 

 

 

Chmelár 17.11.2022:

 

Súčasnosť nesie všetky znaky neonormalizácie

 

„Je dôležité uvedomiť si tieto súvislosti. Ján Budaj sa v spomínanom štúdiu Dialóg dušoval, že „musíme vytvoriť okrúhly stôl pre pätnásť miliónov ľudí“, že každý jeden názor je dôležitý a s každým sa počíta. Dnes ako člen vlády patrí k tým, ktorí hlučne podporujú zavádzanie cenzúry (nech už si ju nazývajú reguláciou, blokovaním alebo akokoľvek). Situácia na Slovensku i v Česku nesie všetky znaky neonormalizácie, kriticky zmýšľajúci ľudia sú prenasledovaní, vyhadzujú nás z práce, ešte nás síce nezatvárajú, ale celoživotný disident Ján Čarnogurský sa smeje, že aj to bude… Prívrženci súčasného režimu tieto trendy popierajú, ale práve v tom sa ponášajú na boľševikov na nerozoznanie. No kým počas normalizácie sa vytvárali aspoň „ostrovčeky pozitívnej deviácie“, dnes niet kritickej masy, ktorá by si to uvedomovala. Z revolučne naladených študentov sa stala poddajná atomizovaná vrstva postihnutá „digitálnou demenciou“ (Manfred Spitzer), „najhlúpejšia generácia, ktorá ohrozuje našu budúcnosť“ (Mark Bauerlein).“

 

https://casopisargument.cz/?p=46792&fbclid=IwAR2Pf3hJl2J8yiB7hNQfKnxqgQJDaZJ6QyzaWhrXQcD-17MJ69zlJrC0pcM

 

 

 

 

.

Superdebata lídrov kandidátiek do EÚ – Nerudová v nej bola paródiou na progresívcov

16.04.2024

To, čo nám tu celé roky chýba, sú diskusie k rôznym závažným politickým témam. V našom mediálnom priestore sa diskusie k politike už celé roky nevedú, vymenili ich len jednostranné diskusie jednej politickej strany. Škoda, že na Slovensku sa takejto politickej diskusie nedočkáme a aby bola taká dlhá! Všimnite si, že moderátorka v nej len moderuje [...]

„jak je Západ poštval do války, nechal beze zbraní chcípat, a potom nakonec zradil, aby chránil Izrael, a nemusel obětovat své vlastní finanční zisky“

15.04.2024

„USA přitom mají 8000 vozidel M-113 ve skladech a 5000 v arzenálu!“ „Západní mocnosti tak nemají problém za den vystřelit na ochranu Izraele víc raket, než Kyjevu dodaly za celou válku“ Progresívni šialenci sústavne len Slovákom obúchavajú o hlavu, že Ukrajine nedodávame zbrane, čo my sme im už dali všetko a nemáme ani na [...]

„. . . a ty zhmotnený sen mnohých gayov skončíš na úrade práce skôr, ako kohút zakikiríka v jedno ráno. „

14.04.2024

Už aj minister vnútra si všimol a vypočul zhodnotenie našich progresívnych novinárov od liberálov z Česka, o čom som písala predchádzajúci článok, že by si podľa nich mali radšej vybrať inú prácu, keď to robia len takto zaostalo primitívne: Nie, voľby nerozhodli ľudia, ktorí nenávidia demokraciu, odkazuje minister novinárom „Minister vnútra Matúš [...]

tbilisi, gruzínsko, protest

V Tbilisi protestovalo vyše 20 000 ľudí proti zákonu o zahraničnom vplyve

17.04.2024 23:24

Poslanci vládnej strany Gruzínsky sen schválili návrh tohto sporného zákona v prvom čítaní.

Nemecko Rusko špionáž

Prokurátori v Nemecku obvinili bývalého zamestnanca tajnej služby zo špionáže pre Rusko

17.04.2024 23:09

Carsten Linke poprel obvinenia a povedal, že sa snažil naverbovať taktiež obvineného Arthura Ellera ako potencionálny zdroj.

beňa

V Kongu zadržali bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu

17.04.2024 21:24, aktualizované: 21:54

Slovenská polícia to neeviduje. Beňa bol odsúdený v roku 2021 na trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov za korupciu a vynášanie informácií.

Andrej Plenkovič

V chorvátskych voľbách zvíťazila strana premiéra Plenkoviča, naznačil exit poll

17.04.2024 19:57

Stredo-pravicová Chorvátska demokratická únia by mohla v 151-člennom parlamente podľa prieskumu obsadiť 58 mandátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,490
Celková čítanosť: 5538374x
Priemerná čítanosť článkov: 3717x

Autor blogu

Kategórie