Založ si blog

Koniec normálneho sveta

Pripravovali sme triedu, keď kolegyňa prišla s tým, že zomrela Zagorová. Kolegyne to asi zobralo viac, hoci sú mladšie, ja som jej nejaký fanúšik nikdy nebola. Nebola som fanúšik žiadnych populárnych pesničiek v socializme. Pre mňa to všetko boli len sladké odrhovačky, čo ste počúvali všade. Nikdy som nemala rada tú dobu minulú a nielen pre socializmus, ale pre povrchnosť ľudí. Vždy všetko spoločenské mi pripadalo sladké a povrchné asi ako svadby alebo plesy. Ženy mali otrasné účesy, chlpaté nohy pod silonkami. Asi som nemala rada ľudskú spoločnosť, aká bola. Najvýstižnejšie slovo – povrchná.

A teraz to sladké pomaly odchádza a nastupuje podľa mňa nacizmus. Tak to proti tomu je vám aj za sladkým a povrchným ľúto, že ľudstvo takto končí. Kde sú tie časy, keď aspoň bol normálny vzduch, normálna teplota v ktorej sa dalo žiť vonku, keď mali ľudia záhrady a nie 12 m2 izbičku v paneláku. Keď existovalo drevo a ľan ako niečo bežné a nie cenná pamiatka na niečo prírodné. Tá povrchná spoločnosť ešte stále žila vo svete, ktorý len tak neskončí, lebo o celom svete rozhodovali ešte povrchnejší.

 

Keď som prišla domov, hľadala som, čo tak Zagorovú a tú dobu pre mňa symbolizuje a myslím si, že táto pesnička:

 

 

 

 

Má krásny hlas, ale tá pesnička je o ničom. Ako som videla aj celú tú dobu, že bola o ničom a len o povrchnosti ako vždy. Otrasné spoločenské odevy (asi som žila v inej dobe), otrasné účesy a otrasne vymaľované ženy ako cukrové vaty a všetky vyzerali staro už v mladosti, ženy aj muži. A napriek tomu som plakala, ako keď plačete za hnusnou školou, keď skončila a zabudli ste, že ste si chceli odpľuť na jej schodoch.

 

Tak túto odrhovačku hrali všade a ja sa cítim ako keď sme odniesli mačku alebo psa na dedinu. Chvíle, keď je vám smutno aj za zlým, lebo tak to bolo, takto sladko povrchne. Toto hrali cez tie letá.

 

Zagorovú mi najviac symbolizovala pesnička Dúhová víla, pretože celá bola taká ako je v tej pesničke len o daždi a romantike, večne len vysmiata. Pre mňa už vždy bola takáto dúhová víla o ktorej si počúvajú šestnástky k spoločenskej zábave. Niečo ako morské panny s chvostami. Ale pochovávam tento svet, čo bol ešte vlastne normálny. Som rada, že som ešte zažila normálnu dobu. Hoci povrchnú ale ešte normálnu. 

Dnes je chorý celý svet, prinajmenej Európa a voľakedy sme si o politikoch nemysleli, že sú to čisto postihnutí ľudia s IQ húpacieho koníka a naozaj si vystačia len s poslušnosťou a servilnosťou. Že to celé riadili len nejaké opice.

Môžete to považovať za hoax, ale aj ju zabil kovid na základe pokusov USA s vírusmi a prenosmi na človeka. Na vine nie je kovid, ale USA, čo s tým robilo pokusy. To sú pre mňa nacisti, čo vyhubili toľko ľudí, hoci to nevoláte genocídou celého sveta – len preriedenie, ktoré mladým očividne nevadí.

Nech si dnešní ľudia veria, že vírus môže za ľudské pokusy a nikto za preriedenie ľudstva a nastupujúci nacizmus v dômyselnejšej totalite.

 

Najlepšia pesnička od nej je podľa mňa táto. Napokon aj ju takto zabili. Mala zdravotné problémy po kovide ako toľko umelcov a športovcov. Aj keď si nikto nespomenie, tak všetkým obetiam celosvetovej genocídy, lebo ľudí je priveľa a ľudské len opice im ešte vyčítajú blahobyt akokeby boli žili v blahobyte pri všetkých tých vojnách, čo viedli a kam to dobačovali. Medvede by si takto preriediť nedovolili aby im to pri mladých prešlo, ako pri ľuďoch. Mladým je jedno, ako ich preriedia a ako budú žiť.

 

 

Sanitka – Můj čas !

 

 

 

Viete, aký je rozdiel medzi minulou dobou a touto?

Moja mama nadávala komunistom – Svine! A kto vtedy tušil, že ich vystriedajú nacisti?

Keby žila dnes, nadávala by im – Nacisti!

 

 

 

.

„Uvedomelí“ ľudia by boli veľmi zlí učitelia, nič by nevyšetrovali!

03.06.2023

Veľmi ma rozčuľujú veľmi hlúpe diskusie mainstreamu v televízii. Moderátor akoby úplne osprostel a celá spoločnosť úplne osprostela, čo vlastne predkladajú ľuďom. Tak napríklad včera na TA3 bola diskusia vedená Bielikom na tému Hybridná vojna v slovenskej politike. Zameriam sa len na najhlavnejšiu hlúposť, lebo všetky naraz by sa aj tak nedali riešiť. Bude vám to [...]

Jednostranne informovaní sú len tí, čo sledujú len mainstream

30.05.2023

Prvá vec, čo sa mi na úradníckej vláde nepáčila je to, že ako prioritu majú vydávať 2% HDP na zbrane, hoci napríklad oveľa bohatšie Nemecko toľko nevydávalo, lebo vraj nemajú z čoho! Už týmto boli u mňa odpísaní, že prvý znak lokajstva nevedieť sa zastať vlastného štátu a svojich občanov ako napríklad Nemci. A už počúvame o ďalšom znaku lokajstva, že [...]

Veľmi odporúčam prečítať si ukážku, ako si SME predstavuje správnych voličov!

29.05.2023

Začína to Miklošovou otázkou v nadpise článku: „Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť? Len štyridsať percent z nás netrpí úplnou pomätenosťou.“ A končí: „Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť? Tiež o tom už roky pochybujem!!!!!“ Radím [...]

NRSR, budova, parlament, história, stavba

Prieskum: Smer a Hlas na čele, Progresívne Slovensko si pohoršilo, tesne by do parlamentu preliezli aj Sulík a Matovič

04.06.2023 13:36

Ficov Smer zostal v prieskume agentúry Focus na prvom mieste, v tesnom závese je Pellegriniho Hlas.

sulík fico

Fico nepôjde do vlády so stranou, ktorá chce odchod z NATO a EÚ. Sulík: Strany majú popísane kadečo

04.06.2023 13:06

Lídri Smeru a SaS sa nezhodli v otázke dodávok zbraní Ukrajine.

Maďarsko Voľby Parlamentné Príprava

Maďarský Fidesz k výročiu Trianonu: Hranice má iba štát, nie národ

04.06.2023 12:31

Maďari si pripomínajú podpísanie Trianonskej mierovej zmluvy z roku 1920.

ukrajina, dron, kyjev, šáhid

Ruské rakety zasiahli ukrajinské operačné letisko, na Krym útočili drony

04.06.2023 12:12

Strely, ktoré mierili na oblasť Kyjeva, sa protivzdušnej obrane podarilo zostreliť.