Založ si blog

Koniec normálneho sveta

Pripravovali sme triedu, keď kolegyňa prišla s tým, že zomrela Zagorová. Kolegyne to asi zobralo viac, hoci sú mladšie, ja som jej nejaký fanúšik nikdy nebola. Nebola som fanúšik žiadnych populárnych pesničiek v socializme. Pre mňa to všetko boli len sladké odrhovačky, čo ste počúvali všade. Nikdy som nemala rada tú dobu minulú a nielen pre socializmus, ale pre povrchnosť ľudí. Vždy všetko spoločenské mi pripadalo sladké a povrchné asi ako svadby alebo plesy. Ženy mali otrasné účesy, chlpaté nohy pod silonkami. Asi som nemala rada ľudskú spoločnosť, aká bola. Najvýstižnejšie slovo – povrchná.

A teraz to sladké pomaly odchádza a nastupuje podľa mňa nacizmus. Tak to proti tomu je vám aj za sladkým a povrchným ľúto, že ľudstvo takto končí. Kde sú tie časy, keď aspoň bol normálny vzduch, normálna teplota v ktorej sa dalo žiť vonku, keď mali ľudia záhrady a nie 12 m2 izbičku v paneláku. Keď existovalo drevo a ľan ako niečo bežné a nie cenná pamiatka na niečo prírodné. Tá povrchná spoločnosť ešte stále žila vo svete, ktorý len tak neskončí, lebo o celom svete rozhodovali ešte povrchnejší.

 

Keď som prišla domov, hľadala som, čo tak Zagorovú a tú dobu pre mňa symbolizuje a myslím si, že táto pesnička:

 

 

 

 

Má krásny hlas, ale tá pesnička je o ničom. Ako som videla aj celú tú dobu, že bola o ničom a len o povrchnosti ako vždy. Otrasné spoločenské odevy (asi som žila v inej dobe), otrasné účesy a otrasne vymaľované ženy ako cukrové vaty a všetky vyzerali staro už v mladosti, ženy aj muži. A napriek tomu som plakala, ako keď plačete za hnusnou školou, keď skončila a zabudli ste, že ste si chceli odpľuť na jej schodoch.

 

Tak túto odrhovačku hrali všade a ja sa cítim ako keď sme odniesli mačku alebo psa na dedinu. Chvíle, keď je vám smutno aj za zlým, lebo tak to bolo, takto sladko povrchne. Toto hrali cez tie letá.

 

Zagorovú mi najviac symbolizovala pesnička Dúhová víla, pretože celá bola taká ako je v tej pesničke len o daždi a romantike, večne len vysmiata. Pre mňa už vždy bola takáto dúhová víla o ktorej si počúvajú šestnástky k spoločenskej zábave. Niečo ako morské panny s chvostami. Ale pochovávam tento svet, čo bol ešte vlastne normálny. Som rada, že som ešte zažila normálnu dobu. Hoci povrchnú ale ešte normálnu. 

Dnes je chorý celý svet, prinajmenej Európa a voľakedy sme si o politikoch nemysleli, že sú to čisto postihnutí ľudia s IQ húpacieho koníka a naozaj si vystačia len s poslušnosťou a servilnosťou. Že to celé riadili len nejaké opice.

Môžete to považovať za hoax, ale aj ju zabil kovid na základe pokusov USA s vírusmi a prenosmi na človeka. Na vine nie je kovid, ale USA, čo s tým robilo pokusy. To sú pre mňa nacisti, čo vyhubili toľko ľudí, hoci to nevoláte genocídou celého sveta – len preriedenie, ktoré mladým očividne nevadí.

Nech si dnešní ľudia veria, že vírus môže za ľudské pokusy a nikto za preriedenie ľudstva a nastupujúci nacizmus v dômyselnejšej totalite.

 

Najlepšia pesnička od nej je podľa mňa táto. Napokon aj ju takto zabili. Mala zdravotné problémy po kovide ako toľko umelcov a športovcov. Aj keď si nikto nespomenie, tak všetkým obetiam celosvetovej genocídy, lebo ľudí je priveľa a ľudské len opice im ešte vyčítajú blahobyt akokeby boli žili v blahobyte pri všetkých tých vojnách, čo viedli a kam to dobačovali. Medvede by si takto preriediť nedovolili aby im to pri mladých prešlo, ako pri ľuďoch. Mladým je jedno, ako ich preriedia a ako budú žiť.

 

 

Sanitka – Můj čas !

 

 

 

Viete, aký je rozdiel medzi minulou dobou a touto?

Moja mama nadávala komunistom – Svine! A kto vtedy tušil, že ich vystriedajú nacisti?

Keby žila dnes, nadávala by im – Nacisti!

 

 

 

.

Superdebata lídrov kandidátiek do EÚ – Nerudová v nej bola paródiou na progresívcov

16.04.2024

To, čo nám tu celé roky chýba, sú diskusie k rôznym závažným politickým témam. V našom mediálnom priestore sa diskusie k politike už celé roky nevedú, vymenili ich len jednostranné diskusie jednej politickej strany. Škoda, že na Slovensku sa takejto politickej diskusie nedočkáme a aby bola taká dlhá! Všimnite si, že moderátorka v nej len moderuje [...]

„jak je Západ poštval do války, nechal beze zbraní chcípat, a potom nakonec zradil, aby chránil Izrael, a nemusel obětovat své vlastní finanční zisky“

15.04.2024

„USA přitom mají 8000 vozidel M-113 ve skladech a 5000 v arzenálu!“ „Západní mocnosti tak nemají problém za den vystřelit na ochranu Izraele víc raket, než Kyjevu dodaly za celou válku“ Progresívni šialenci sústavne len Slovákom obúchavajú o hlavu, že Ukrajine nedodávame zbrane, čo my sme im už dali všetko a nemáme ani na [...]

„. . . a ty zhmotnený sen mnohých gayov skončíš na úrade práce skôr, ako kohút zakikiríka v jedno ráno. „

14.04.2024

Už aj minister vnútra si všimol a vypočul zhodnotenie našich progresívnych novinárov od liberálov z Česka, o čom som písala predchádzajúci článok, že by si podľa nich mali radšej vybrať inú prácu, keď to robia len takto zaostalo primitívne: Nie, voľby nerozhodli ľudia, ktorí nenávidia demokraciu, odkazuje minister novinárom „Minister vnútra Matúš [...]

tbilisi, gruzínsko, protest

V Tbilisi protestovalo vyše 20 000 ľudí proti zákonu o zahraničnom vplyve

17.04.2024 23:24

Poslanci vládnej strany Gruzínsky sen schválili návrh tohto sporného zákona v prvom čítaní.

Nemecko Rusko špionáž

Prokurátori v Nemecku obvinili bývalého zamestnanca tajnej služby zo špionáže pre Rusko

17.04.2024 23:09

Carsten Linke poprel obvinenia a povedal, že sa snažil naverbovať taktiež obvineného Arthura Ellera ako potencionálny zdroj.

beňa

V Kongu zadržali bývalého námestníka riaditeľa SIS Borisa Beňu

17.04.2024 21:24, aktualizované: 21:54

Slovenská polícia to neeviduje. Beňa bol odsúdený v roku 2021 na trojročný trest s podmienečným odkladom na päť rokov za korupciu a vynášanie informácií.

Andrej Plenkovič

V chorvátskych voľbách zvíťazila strana premiéra Plenkoviča, naznačil exit poll

17.04.2024 19:57

Stredo-pravicová Chorvátska demokratická únia by mohla v 151-člennom parlamente podľa prieskumu obsadiť 58 mandátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,490
Celková čítanosť: 5538388x
Priemerná čítanosť článkov: 3717x

Autor blogu

Kategórie