Založ si blog

O ochote mužov bojovať

Čo si tak všímam, oblb na mužov, aby šli bojovať, sa deje tak, že najprv ich dostanú na naivitu, že majú len schvaľovať bojovanie u iných. Akože ty nemusíš, to je dobrovoľné, stačí len keď to budeš schvaľovať u iných, čo chcú bojovať. Ty nemusíš, to oni chcú, od teba chceme len tak málo, aby si to schvaľoval, že chcú bojovať, bojujú, ty nemusíš nič, len to schvaľovať! Nič viac!

A keď ich do tohto dostanú, že to len schvaľovali pre iných, čo predsa dobrovoľne chceli, príde čas, že ty už nemáš výber! Aj ty musíš ísť, lebo si to schvaľoval u iných a teraz ty by si sa chcel tomu vyhnúť???

Presne takto postupoval aj Zelenský. Nikde sa nám neoznamovalo – musia bojovať, ale chcú bojovať! To sú hrdinovia, sami od seba chcú, vy to máte len schvaľovať, že oni dobrovoľne chcú.

A teraz, keď dostal petíciu 25 000 mužov, čo bojovať nechcú, ako je to u Afričanov celkom bežné, že nechcú bojovať, tak zrazu u Ukrajincov, je to už hanba, že by nechceli! 
Najprv nám od roku 2015, čo je už sedem rokov, vysvetľovali, že keď je niekde vojna, tak sa odtiaľ uteká a to práve muži, aby zabezpečili na novom mieste rodiny!
A teraz zrazu iný meter a iný kilometer, teraz sa nám hodí, lebo chceme vojnu, aby to zrazu bola hanba, chcieť ujsť a postarať sa na novom mieste o rodinu. 

Tak sa rozhodnite, či je to hanba alebo nie a je hanbou Afričanov, že mladí muži utekali! Alebo to nie je hanba a potom Ukrajinci a Európania nie sú menejcenní ľudia než Afričania a tiež si majú právo zachraňovať holé životy! Tvrdiť raz tak a potom zas celkom naopak, je svedectvom len o tom, že o tom nerozhodujú tie vzletné alebo pravdivé myšlienky, len vojnová propaganda, aká sa kedy hodí pre mocenské ciele. 

 

Zelenský odkázal 25 000 mužom, že to nie jemu patrí tá petícia, ale rodičom tých dobrovoľníkov, čo chceli bojovať! Tých, čo dobrovoľne chceli bojovať a cvičili sa v boji a tým trávili čas. A presne na tých nalákali ostatných, veď to len schváľte, schvaľujte! A teraz sa tými mŕtvymi oháňa, že kvôli nim by aj ďalší a už nie dobrovoľne mali obetovať životy?

 

A zas, Slovákov, Čechov, atď. sa to netýka! Vy len schvaľujte, ako ste schvaľovali prvých! A teraz schvaľujte už nahnanie ďalších, pre ktorých je hanba, že tí by už obetovať holé životy nechceli ako tí prví. A keď schválite nahnanie aj týchto a príde raz na rad aj Slovensko, Česko atď., tak bude pre vás hanba, že ste schvaľovali zomieranie prvých, naháňanie už povinné ďalších a teraz ste si vydláždili k tomu cestu aj u seba! V mene prvých a druhých a už nie dobrovoľnosti, ale povinnosti, naženú aj vás! A zrazu to bude hanba a povinnosť, hoci pred piatimi rokmi to vyhovovalo do politiky celkom inak! No nemáte práva ako Afričania – ujsť. Vy nemáte práva zachraňovať si holé životy. Vy máte celkom iné ľudské práva. V tejto politickej situácii ste bohužiaľ menejcenní.

 

Preto si veľmi dobre premyslite, čo vraj len u iných schvaľujete, lebo to isté schvaľujete aj pre seba!

 

Potuchlina neveje len z Kremľa (komentár SME)

https://komentare.sme.sk/c/22922235/potuchlina-neveje-len-z-kremla-komentar.html

 

 

Potuchlina sa hodila len pri Afrike! Tam ste mohli a mali potuchlo myslieť. Vtedy to potuchlé nebolo, veď Afričania o sebe rozhodovať nemôžu! 

Ale teraz sa do politiky hodí, že to bude potuchlina, keby mohli ujsť. Je to krásne, že môžu sebavedome povinne zomrieť! 

A kto nie, môže sa hanbiť!

Na tomto a zakaždým inom kilometri podľa politickej objednávky, aké vojny sa kde hodia, pracujú mladí delilkovia. Vymývajú svojich čitateľov statočne, majú tam komentár, že v osobe nejakého jedného muža, čo sa vyhráža, vraj zaznelo, čo chce celá Ukrajina a tých 25 000 mužov, čo nechcú bojovať, ale ujsť, veselo všetci ignorujú, lebo to sa už politicky nehodí! 

Aj ten jeden sa vyhráža tak, že keď nám dodáte zbrane a vaši chudáci budú za to seno žrať. Vždy si musím pripomínať, že nám prezentujú na politickú objednávku len delilov a obyčajní Ukrajinci, čo by nechceli prísť aj o holé životy, sú nám cenzúrovaní ako tých 25 000 mužov! 

 

 

====

 

 

Heger povedal, že nebudú len kúriť a svietiť, ale nevedia ani to!

Tak sa hovorievalo, keď nikto nič nerobí, že len kúri a svieti, za takú samozrejmosť sa teda považovalo aspoň kúrenie a svietenie. A už ani to nie je samozrejmosť, ale vysoký nadštandard, aby politici dokázali aspoň kúriť a svietiť.

Tiež nám potom budú pripomínať, že v socializme vraj nebol toaletný papier, čo som ja nezažila? Tak radšej keby vôbec nebol toaletný papier, ako že sa už nebude ani kúriť!

 

 

 

.

Väčšine progresívcov nahrádza progresivizmus duchovnú skupinu. To, čo si iní odžijú v kostoloch

15.07.2024

Názor z Postoja ako ku ortodoxnej sekte: „Na SME je do znacnej miery vyselektovana skupina ortodoxnych vstupencov progresivizmu, ktori pokial sa spochybnuje nieco co vnimaju ako posvatne, reaguju primerane. No a primeranou reakciou na herezu je predsa exkomunikacia.“ Poväčšine progresívnym ateistom nahrádza duchovno. To, čo si iní väčšinou odžijú v [...]

Daniš: „Bašty šírenia nenávisti sú už roky v prostredí progresívcov a ich spojencov“

14.07.2024

Štandard: „Budú klamať sami sebe. Lebo inak by si museli priznať, že svet, ktorý s krvou v očiach vytvárali, nie je pokrokový, ale chorý.“ Šokoval ma dnes Samo Marec na SME, keď tam napísal článok, aký je zdrvený z toho, že sa z nich Taraba vysmieval, keď napísal status, že toľko múdrych hláv a nevedia si pozrieť predpoveď počasia alebo čosi také [...]

Kto by vás šiel voliť, keď mu progresívci 20x denne napíšu, že je nacista alebo ruská sviňa? To vám zdvihne voličskú základňu?

14.07.2024

Vy ste nevygenerovali len Cintulu, ale generujete občiansku vojnu a prenasledovanie voličov, čo vás nevolili! Stav v diskusiách na Pravde – nájazd vami poštvaných progresívnych voličov Je to tiež len ľahostajnosť progresívnych novinárov, že sa nezaujímajú o to, nakoľko už svojich čitateľov poštvali proti iným občanom, čo ich nevolili. [...]

Keir Starmer / George Robertson /

Británia ide zbrojiť pod taktovkou exšéfa NATO. Ten varoval pred "smrtiacim kvartetom"

16.07.2024 11:54

V prvej polovici roku 2025 má vzísť správa o stave britských ozbrojených síl.

Zubrohlava

V Zubrohlave na Orave majú mimoriadnu situáciu, odtrhlo im breh pri ceste

16.07.2024 11:43

Na miesto by mali v utorok doraziť statik a projektant.

Denys Šmyhal / Petr Fiala /

Fiala privítal v Strakovej akadémii ukrajinského premiéra Šmyhala a ministrov

16.07.2024 11:34

Česko patrí medzi podporovateľov krajiny, ktorá vyše dva roky čelí ruskej vojenskej invázii.

orbán, Si Ťin-pching

Orbán listom informoval Michela o svojich návštevách Ruska, Číny či USA

16.07.2024 11:15

Maďarský premiér v liste vyzval predsedu Európskej rady na rokovania s Čínou o mierovej konferencii, ako aj na obnovenie diplomatických vzťahov s Ruskom.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,550
Celková čítanosť: 5631000x
Priemerná čítanosť článkov: 3633x

Autor blogu

Kategórie