Pellegrini: „Vláda ich schválila, a preto sú pre vládu záväzné bez toho, aby ich schválil parlament.“
„Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) koncom novembra v reakcii na to, že parlament stále návrhy neschválil, uviedol, že je to pre neho čisto technická záležitosť. „Vláda ich schválila, a preto sú pre vládu záväzné bez toho, aby ich schválil parlament,“ konštatoval Pellegrini s tým, že vláda vie, kde sú jej spojenci a kde si má plniť svoje práva a povinnosti.“
https://www.aktuality.sk/clanok/654631/bezpecnostna-strategia-sa-prerabat-nebude-odkazal-bugar/
Chmelár 31.1.2021:
Desať najväčších lží o vojne v Iraku
Pravda oslobodzuje, hovorieval Ježiš Kristus. Pravda oči kole, platí skôr v dnešnom svete. Tri roky od začiatku invázie do Iraku by mnohí najradšej zabudli na to, čo vtedy hovorili. Obzvlášť na Slovensku sa kritická sebareflexia veľmi nenosí. A to nielen…
https://www.sme.sk/c/2638835/desat-najvacsich-lzi-o-vojne-v-iraku.html
Dnes tu prebieha konflikt s vojnovými štváčmi, ktorí riskujú jadrovú vojnu
Bola som proti zasahu v Iraku a za nesuhlas s preletom bojovych lietadiel nad nasim uzemim. Ked som to pisala v diskusiach, tak mi odpovedali, ze ja tomu nerozumiem, ale lepsie rozumeju ti nasi intelektuali – novinari, co to sprostym ludom vysvetlovali ako ti, co tomu najlepsie rozumeju, kedze sa politikou zaoberaju cele dni.
.
Velmi lutujem, ze som si neodkladala tie ich clanky, kde na to nas sprosty narod ako intelektuali presviedcali ako ti vzdelanejsi, co tomu lepsie rozumeju. Lebo uz tie clanky neexistuju, vymazali ich, aby im to uz nikto nemohol pripomenut ich vlastnymi slovami, co vtedy pisali a ako sa vysmievali z ludi, ze tomu nerozumeju. Kazdy, kto bol proti, bol len nevzdelany blbec. Dnes sa to znovu opakuje a zas, kto s nimi nesuhlasi, je len nevzdelany blbec.
Dnes mozu 18 rocnych aktivistov presviedcat, ze ako intelektuali musia tomu, o com rozhoduju teraz, rozumiet lepsie. Ti osemnastrocni nemaju spomienky na to, ako ludi zavadzali vtedy na politicku objednavku.
.
Ak tie ich mudre, inteligentne vysvetlenia, ako tomu lepsie rozumeju teraz, nevyjdu, tiez tieto svoje sucasne clanky vymazu, aby ste im nemohli ukazat, co pisu teraz, ked to zas bude len omylom.
.
Ja som si z toho zobrala to, ze ako ich inteligencia nebola zarukou vtedy, presne tak isto nie je ani teraz a uz sa nedam presvedcit, ze tomu rozumeju lepsie a nie vzdy len politickym objednavkam.
Uprostred leta roku 1964 bola atmosféra nad Tonkinským zálivom napätá
Řetěz událostí
Přes všechny pochyby se po událostech ze srpna 1964 rozběhl řetěz událostí, na jejichž konci bylo masivní nasazení amerických vojáků ve Vietnamu. Prezident Johnson ještě v noci 4. srpna 1964 amerického času vystoupil s rozhlasovým projevem, ve kterém popsal útok severovietnamských plavidel na americké lodě a zároveň mluvil o právu na vojenskou odplatu.
To byla ale jen předehra americké účasti ve válce ve Vietnamu, kterou formálně umožnila takzvaná Tonkinská rezoluce, kterou schválily obě komory Kongresu 7. srpna 1964. Nebyla sice formálním vyhlášením války, prezidentovi ale umožnila nasadit tolik vojáků a techniky, kolik on sám považoval za nutné.
Američtí velitelé postupně k útokům využili prakticky celý letecký arzenál – od stíhaček z letadlových lodí až po mohutné bombardéry B-52, jež si na vietnamském nebi odbyly bojovou premiéru. Celkem svrhli Američané na Vietnam na 45 milionů tun bomb i miliony litrů chemikálií, včetně neblaze proslulého herbicidu Agent Orange.
Válka ve Vietnamu si podle odhadů vyžádala v letech 1954 až 1975 životy asi dvou milionů vietnamských civilistů. Ve Vietnamu padlo 58 tisíc Američanů a dalších 300 tisíc utrpělo zranění.
Prekrútenie udalosti v USA
Rôzne mediálne zdroje, vrátane Time, Life a Newsweek uverejňovali v auguste rôzne články týkajúce sa incidentu. Time napríklad napísal: „Skrz temnotu, zo západu a juhu… votrelci opovážlivo vpadli… na jmenej šesť z nich… začali strieľať na torpédoborce automatickými zbraňami, tentoraz zo vzdialenosti 2 000 yardov.“[18] Time ďalej písal, že „nie je pochýb o názore admirála Sharpa, že Spojené štáty budú musieť na útok odpovedať,“
Toto si všimnite, že tomu slúžili MÉDIÁ ako vojnychtivé, lebo takýmto cieľom slúžia niektoré aj dnes – doslova na zavlečenie do vojnového konfliktu alebo lokálnej vojne v Európe.
„Séria incidentov ako zámienka na zatiahnutie USA do vojny sledovala popudenie verejnosti proti Severnému Vietnamu, ako aj amerických politikov, ktorí mali volať po vystupňovaní vojny.[19]„
Nie je to tak aj dnes?
„Severovietnamský generál Vo Nguyen Giap vyhlásil, že hliadky Desoto boli poslané do Zálivu, aby vyprovokovali Severný Vietnam k zámienke na vystupňovanie vojny.[19] Viacerí vl ádni úradníci zastávali podobný názor.[19] Americkí politici a stratégovia plánovali provokačné akcie proti Severnému Vietnamu už dlhšiu dobu. Po vojne povedal americký diplomat George Ball britskému novinárovi, že „v tom čase veľa ľudí hľadalo zámienku na začatie bombardovania.“[19] Sú dôkazy, že tieto plány existovali ešte pred Incidentom v Tonkinskom zálive.“
Dala mu právo „uskutočniť všetky potrebné kroky, vrátane použitia ozbrojených síl, na asistenciu ktorémukoľvek členovi Spoločnej obrannej zmluvy Juhovýchodnej Ázie požadujúcemu pomoc v obrane jeho slobody.“ Táto rezolúcia slúžila Spojeným štátom ako legálne ospravedlnenie vystupňovania americkej účasti vo Vietnamskej vojne.“
https://sk.wikipedia.org/wiki/Tonkinsk%C3%BD_incident
Dokumenty přinášejí novou pravdu o Vietnamské válce
„Nejnovější obrat v pohledu na působení amerických vojsk v jihovýchodní Asii přinášejí nově odtajněné dokumenty z Národní bezpečnostní agentury, o které požádala Federace amerických vědců (FAS).
McNamara si vymýšlel
Nejzásadnější jsou ale informace o incidentu v Tonkinském zálivu z roku 1964. Tehdejší americký ministr obrany Robert McNamary severovietnamské síly obvinil z útoku na americké lodě.
Důkazy posléze předložil Kongresu a prezident Lyndon Johnson vedl zemi do války.
Podle FASu šlo – viděno očima amerického rádiového zpravdoajství – o lež. Nejen že důkazy o nočním útoku neexistovaly, hlavně k němu vůbec nedošlo.“
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dokumenty-prinaseji-novou-pravdu-o-vietnamske-valce/r~i:article:518412/?redirected=1543328086
https://malinova.blog.pravda.sk/2018/11/28/uprostred-leta-roku-1964-bola-atmosfera-nad-tonkinskym-zalivom-napata/
Čo sa môže obyčajný človek dozvedieť o Bezpečnostnej stratégii?
Občania sa teda od hovorcu ministerstva zahraničných veci dozvedeli, že na vypracovaní tohto dokumentu sa podieľali aj mimovládne organizácie, ktoré nikto nevolil. Ale akonáhle toto skritizoval aj poslanca Blaha, tak Lajčák tvrdí, že kto to tvrdí, klame:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/497880-lajcak-kto-tvrdi-ze-bola-bezpecnostna-strategia-pisana-nadaciou-klame/
Takže Lajčák teraz tvrdí, že hovorca ministerstva zahraničia o tom klame, keď tvrdí, že sa na tom podieľali aj mimovládne organizácie. Prečo potom maju na ministerstve zahraničia za ich hovorcu klamára? Alebo len prezradil to, čo nemal? A už to nie je pravda, keď je to verejne kritizované?
Poslanci mali o návrhoch obrannej a bezpečnostnej stratégie SR rokovať pred pár týždňami. Predložili ich opoziční poslanci, k rokovaniu ale nedošlo. Podpredseda SNS Anton Hrnko je totiž presvedčený, že materiály môže predložiť len vládny kabinet. Na jeho návrh preto väčšina snemovne materiál z rokovania vypustila.
Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) koncom novembra v reakcii na to, že parlament stále návrhy neschválil, uviedol, že je to pre neho čisto technická záležitosť. „Vláda ich schválila, a preto sú pre vládu záväzné bez toho, aby ich schválil parlament,“ konštatoval Pellegrini s tým, že vláda vie, kde sú jej spojenci a kde si má plniť svoje práva a povinnosti.“
https://www.aktuality.sk/clanok/654631/bezpecnostna-strategia-sa-prerabat-nebude-odkazal-
. . .
„To vytvára dojem, že SME si to dočista vymýšľa, že poslanci Smeru za túto bezpečnostnú stratégiu hlasovali.
No aj ministerstvo zahraničných vecí písalo Blahovi:
„S poslancami sme o znení Bezpečnostnej stratégie SR diskutovali na samostatnom pracovnom rokovaní. Je nám ľúto, že pán poslanec sa na tomto stretnutí nezúčastnil.
Dokument bol jednomyseľne schválený v Bezpečnostnej rade aj vo vláde, čiže aj hlasmi všetkých ministrov za stranu Smer-SD.
Bezpečnostná rada SR – zoznam členov:
https://www.vlada.gov.sk//496/zoznam-clenov/
Predseda Rady
Peter PELLEGRINI
predseda vlády
Podpredseda rady
Peter KAŽIMÍR
podpredseda vlády a minister financií
Členovia rady
Peter GAJDOŠ
minister obrany
Denisa SAKOVÁ
ministerka vnútra
Miroslav LAJČÁK
minister zahraničných vecí a európskych záležitostí
Peter ŽIGA
minister hospodárstva
Arpád ÉRSEK
minister dopravy a výstavby
Gábor GÁL
minister spravodlivosti
Andrea KALAVSKÁ
ministerka zdravotníctva
Toto sú ministri, ktorí tento dokument jednomyseľne schválili. Akurát tam nebol Blaha (to si SME vymyslelo). Ale Blahovi sa darí medzi sympatizantmi Blahu, Fica a Smeru udržiavať dojem, že toto spískali „americkí pudlíci“ a nie členovia Smeru, ktorí sú len ich obeťami, proti ktorým Smer bojuje.
Poslanci Smeru nie sú obeťami „amerických pudlíkov“, klamanými obeťami sú tu voliči Smeru, že Smer sa na tom svojimi súhlasmi nepodieľa.
A keď som to vytkla SaS, že niečo celkom iné hovorí Sulík na tlačovkách a niečo celkom iné napokon SaS robí, tak nevidím dôvod, prečo takéto klamstvá na získavanie voličov Smeru cez Blahu, nevytknúť aj Smeru!
Alebo aj ja mám voliť SaS len za divadlá Sulíka na tlačovkách? Lebo to by som sa zachovala presne ako voliči Smeru, ktorí si myslia, že chudáci poslanci Smeru sú len obeťami „amerických pudlíkov“.
Ak je SaS pre vás strana pudlíkov, o to viac Smer, ktorý to jednomyseľne schválil. Okrem Blahu, ktorého majú tak na parádu, ako SaS Sulíka – aby im neušli voliči! Lebo že akože nesúhlasí!
Ak chcete, aby sa voliči „liberálov“ zobudili, začnite od seba a nie tak, že oni sa majú zobudiť, ale vy sa budete hrať na obete nejakej inej strany. To je VAŠA strana! A je to presne tá strana, ktorej dávate hlasy.
Ďalej ministerstvo zahraničných vecí píše:
„Pán poslanec v priebehu prípravy Bezpečnostnej stratégie nepredložil zásadné pripomienky k jej zneniu. Navrhol niektoré úpravy textu ako obyčajné pripomienky, čo znamená, že konečnú verziu ich zapracovania nechal na spracovateľovi dokumentu, teda MZVaEZ SR. Ďakujeme mu za túto dôveru.“
Z tohto sa Blaha vysekáva tak, že na facebooku píše voličom Smeru svoje pripomienky. Keby mal dôkazy a dokumenty, ako čo podnikol vo fáze príprav Bezpečnostnej stratégie, tak ich zverejní tiež a nielen svoj list pre SME.“
https://malinova.blog.pravda.sk/2019/01/11/ako-blaha-zavadza-volicov-smeru/
Blaha sa toho nezúčastnil, ale vymenovaní poslanci Smeru to podpísali!
Svedčí to o tom, že keby sa bol dostal Smer s Pellegrinim do vlády, tak tú zmluvu schvália a podpísali to Pellegrini, Kažimír, Gajdoš, Saková, Lajčák, Žiga, Érsek, Gál, Kalavská.
RADOSLAVA BRHLÍKOVÁ Katedra politológie a euroázijských štúdií, Filozofická fakulta, Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Nitra, Slovenská republika
Bilaterálne dohody o obrannej spolupráci – dohoda medzi Slovenskom a USA1
http://www.sps.sav.sk/wp-content/uploads/2021/01/SPS_02_2020_Brhlikova.pdf
Dobrý článok. Presne tak. ++++++ ...
Presne tak to je - mediálna ignorácia a... ...
Dézolé malina vypočuj si prosím marxistického... ...
regulienka a ty si si už ďobla? ...
S proti-slovenskými naciSStami z ĽSNS a z jej ... ...
Celá debata | RSS tejto debaty