Založ si blog

Nepáči sa mi, že očkované osoby, keď majú nakazených rodinných príslušníkov, musia chodiť do práce

Nepáči sa mi, že očkované osoby, keď majú nakazených rodinných príslušníkov, môžu – musia chodiť do práce. Myslím si, že je rozdiel, keď očkovaný človek len prišiel do styku s nakazeným a nemusel sa nakaziť, alebo je stále a trvale každý deň vystavený nákaze. Skôr taký človek môže iných nakaziť, lebo každý deň sa doma stretáva s nakazenými o ktorých sa stará. Napríklad matka o nakazené deti a mala by podľa mňa zostať doma a nie pendlovať medzi prácou a nakazenými.

 

Keď sa som sa dnes dozvedela, že máme takúto kolegyňu v práci, tak som hneď odišla z kabinetu a celý deň som bola len vo svojej triede, aby som sa v kabinete nenakazila. No čaká nás klasifikačná porada a okrem toho nás nútia jeden deň v týždni, aby sme boli v práci aj poobede kvôli konzultačným hodinám pre rodičov a to na kope medzi 15 ľuďmi. Všetci spolu máme jeden kabinet. To nikoho nezaujíma, že rodičia teraz nemôžu chodiť na konzultačné hodiny, musíme v práci trčať na kope. Ak sme sa počas dňa vzájomne nenakazili, lebo všetci sme boli po svojich triedach a kolegov nestretli, tak to je povinné stretnutie aby sme sa prípadne už vzájomne nakazili. A tento týždeň nás to čaká s kolegyňou, ktorá má nakazených doma. A nemôžem povedať, že neprídem do kabinetu, lebo nás čaká porada a klasifikačná. Načo sú také opatrenia, koľko ľudí môže byť na svadbe, keď v školstve bežia porady so všetkými učiteľmi a to je ich už minimálne dvakrát viac? To je rozdiel od svadby? Že tam nemáme zákusky? Ani sa už nezaujímam, že kde môže byť koľko ľudí, lebo v školstve všetko beží ako keby pandémia nebola. Aj zabudnem, že v obchode mám byť sama, keď je to malý obchod ako náš kabinet pre pätnástich, keď do obchodu idem od pätnástich v takom priestore.

 

Aspoň očkovaných, čo majú nakazených doma, nechávajte v karanténe aspoň 5 dní tiež, keď majú byť s inými pracovníkmi v školstve na kope.

Tak, žiaci sa nemôžu miešať, ale učitelia z tých tried áno a aj s takými, čo majú nakazených doma? Ako ich proti tomu očkovanie chráni? Už vieme, že nijako alebo veľmi slabo.

 

Vláda sa tu sťažuje na nezodpovednosť občanov, ale keď chce byť človek zodpovedný, nemôže byť a nútia ho chodiť do práce a roznášať nákazu a iných nútia, aby s ním pracovali. Skôr by som sa nenakazila na ulici na nejakom proteste, keď sme na vzduchu, ako keď musím byť povinne s toľkými na jednej kope v kabinete.

Aký to má význam, že nútia učiteľov naraz opravovať písomky v jednej miestnosti? Aj inde je v jednej miestnosti toľko ľudí?

 

Takže mi už nehovorte o zodpovednosti, skôr by som sa nenakazila na proteste, keďže ten nie je v miestnosti ale na vzduchu. A keď sa ja nakazím, tak preto, že ma k tomu nútili, že povinne sa musím nachádzať v jednej malej miestnosti s roznášačmi nákazy.

 

Tak aj poslancov núťte, aby povinne aspoň jeden deň v týždni pracovali celý deň v parlamente v respirátoroch. Prečo by si to mohli robiť doma a bez respirátorov, keď môžu sedieť pekne vedľa seba v respirátoroch? A samozrejme bez testovania ako bežní občania.

 

A to nám ani testy nedali, aby sme sa mohli otestovať, či niekto nie je nakazený!

 

 

 

 

.

Dvojaký meter progresívcov v praxi

11.05.2022

„Najmenšiu ochotu brániť Slovensko respektíve najväčšiu ochotu dezertovať mali podľa prieskumu Focusu voliči PS. Kto by to bol čakal.“ . . „Dôkaz nadpriemernej inteligencie voličov PS.“ . . „Aha. Doteraz som si myslel že to že Ukrajinci tak bránia svoju vlasť je výsledok ich odvahy a statočnosti. A ono je to len nedostatok inteligencie. No [...]

Po príhovore Zelenského

10.05.2022

Tlačovka OĽaNO bola tlačovka totaliťákov. Pozberanci z ulice lokajsky papagájujú, čo im prikázali. Najvýraznejšia sprostosť týchto len lokajov bola, že za vojnu, prípadne tretiu svetovú, vraj môže len jeden jediný človek! Akože sťažujte sa len naňho, keď nás títo pozberanci z ulice doženú do tretej svetovej alebo jadrovej! Samozrejme, títo už totalitní [...]

Ako by potom videl mnoho rokov vojny?

09.05.2022

Ako viete, odkedy mi novinári a dopisovatelia progresívnych denníkov rozoštvali rodinu, že s polkou druhá jej polka skončila ako s fašistami, sa len zvýšil môj záujem o týchto novodobých komsomoľcov, čo sú to za ľudia a ako rozbíjajú rodiny iným, štvaním svojich čitateľov k tomu, aby s členmi svojej rodiny skončili ako s fašistami, keď nebudú mať také isté [...]

Afganistan Taliban / moderátorky / Zakrývanie tváre / TV Zan /

Taliban nariadil televíznym moderátorkám, aby si zakrývali tvár

19.05.2022 21:08

Talibanské úrady upozornili všetky afganské televízne stanice, že nový príkaz je konečný "a nie je možné o ňom diskutovať".

Ukrajina, Rusko, vojna na Ukrajine

Kritizoval ťaženie ruskej armády. Ruský plukovník v zálohe zmenil názor

19.05.2022 19:30

Podľa slov Michaila Chodarionoka bude ukrajinská armáda z nadchádzajúcich plánov ruskej armády nemilo prekvapená.

Vangelis

Zomrel hudobný skladateľ Vangelis. Preslávil sa najmä filmovou hudbou

19.05.2022 18:46, aktualizované: 19:01

Grécky inštrumentalista zomrel vo veku 79 rokov. Patril k najrešpekto­vanejším hudobným skladateľom vo filmovom priemysle.

Richard Sulík, Ide o pravdu

Sulík v Ide o pravdu: Matovič mi sľúbil, že daň z ropy stiahne. Rusku sme za plyn už zaplatili

19.05.2022 17:57

Platba za ruský plyn už prešla, a pozvať Geissenovcov na Slovensko bol dobrý nápad, ktorý pomôže turizmu, hovorí Richard Sulík.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,119
Celková čítanosť: 4433516x
Priemerná čítanosť článkov: 3962x

Autor blogu

Kategórie