Založ si blog

Čo chce volič OĽaNO

Politológovia a novinári sa sústavne zaoberajú otázkou, čo vlastne voliči chcú a čo by tak chceli, tak odpovedám za seba, aby to bolo jasné, čo napríklad chce volič OĽaNO.

 

Nehcela som tam progresívnu koalíciu so Smerom a preto som volila OĽaNO, aby ich čo najviac vytlačilo!

A to som ani nedúfala, že ich vytlačí celkom! A vôbec si nemyslím, že by dnes boli lepší, teda tá progresívna koalícia so Smerom, hoci ľudia si naivne myslia, že už by zrušili pandémiu, rúška, testovanie, lockdowny aj očkovanie a zaujímali by sa len o liečbu, o ktorú ani nezakopli! Nebolo tu nikoho z nich, koho by bola zaujímala aj liečba, ani ich odborníkov!

 

A napísala som, že len takú stranu budem voliť, ktorá sa bude odteraz zaujímať aj o liečbu a nielen politický boj. Aj tak sa nezaujímajú a len terajšie ministerstvo zdravotníctva v tomto už povolilo aj liečbu lacnými liekmi a ivermektínom.

 

A teraz chcú tí, čo sa nezaujímali vôbec, aby som ich volila? A ešte kvôli nim snáď dala výpoveď, že odmietam nosiť rúško a odmietam sa v školstve testovať, aby mali predčasné voľby? 

Nikto z nich by nebol lepší, lebo sa vôbec nezaujímali o liečbu, len o svoj politický boj!

Najviac pre to aj tak teraz urobilo súčasné ministerstvo zdravotníctva a niekoľko lekárov a novinárov, nie iní politici!

 

 

Ešte pár odpovedí k otázkam:

 

 

„Jaroslav Naď (OĽaNO) reagoval dosť nahnevane. „S kým by Hlas asi tak vládu zostavil? S kotlebovcami? Alebo so Smerom? Samozrejme, veď to je dohoda,“ povedal Naď.“

 

 

No predsa s PS a SaS! Čo iného si čitatelia SME vyklikali? Veď to tam aj písali, že nič iného nevychádza, len ich spolupráca s novým názvom Smeru.

A SaS svojim voličom sľúbila, že nikdy nepôjde do koalície so Smerom a chcú ten záväzok obísť tak, že sa už nebude volať Smer.

 

 

„Podľa politológa Miroslava Řádeka z Katedry politológie na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka je argument o návrate mafie prehnaný. „Súčasné strany vládnej koalície sa odvolávajú na obdobie, keď bol jedinou vládnou stranou Smer. Akákoľvek vláda by však v súčasnosti musela byť zložená z viacerých subjektov. Nepredpokladám preto také vážne korupčné škandály, akých sme boli svedkami v minulosti,“ tvrdí Řádek.“

 

 

To nebude len návrat, ale celkom nová progresívna koalícia so Smerohlasom, kde majú za sebou všetci nejakých oligarchov. Ten Řádek si asi myslí, že oligarchovia už na Slovensku skončili! A preto on naivne už nepredpokladá žiadne korupčné škandály. Pri takej naivite nemá čo byť politológ. 

A on sám osobne sa nikde o liečbu ľudí nezaujímal! Asi ho tiež zaujímajú len politické boje a podľa neho bez budúcich korupčných škandálov. To ale klame, stále nejaké budú, akurát čie?

 

 

„Aneta Világi, politologička z Katedry politológie FiF Univerzity Komenského v Bratislave, hovorí, že vládni politici pri svojich obavách z návratu „mafie“ vychádzajú najmä z prieskumov verejnej mienky. „Prípadné predčasné voľby by vyhrala strana Hlas, ktorá by sa spolu so Smerom zviezla na vlne odporu proti súčasnej koalícií. To, čo by nasledovalo potom, však nevieme s určitosťou predpovedať,“ upozorňuje Világi.“

 

 

Tak, ona nevie ani to, čo už teraz môžu vedieť a vidieť a aj vidia čitatelia SME, že nič iné si ani nevyklikajú, keď im ponúkajú progresívnu koalíciu s Hlasom ako na tácke, nech sa ponúknu. 

 

 

„Podľa nej sa chcú argumentom o návrate mafie koaliční politici vyviniť zo svojich klesajúcich preferencií. „Pre väčšinu ľudí to nie je dostatočne presvedčivý argument. Istá obava z toho, čo by bolo po prípadných predčasných voľbách, tu, samozrejme, je. Občania si však riziká vedia vyhodnotiť. Nemyslím si, že by dvakrát vstúpili do tej istej rieky,“ konštatuje Porubänová.“

 

 

A nie každý na ich mieste by sa vyviňoval? Však to by robili všetci!

Ale to nie je podstatné, lebo dôležité je to, čo chcú voliči a čo chce väčšina voličov. Ja sa neriadim tým, ako sa vyviňuje Matovič alebo Naď alebo Pellegrini atď, ale tým, čo chcem ja. A koho to zaujímalo, zaujímal sa o liečbu! A to neboli opozičné strany! Stále najviac súčasné ministerstvo zdravotníctva, aj keď neskoro, ale opozícia ani teraz!

 

 

„Podľa neho by teda stačila zmena na poste premiéra. „Musia si najskôr urobiť poriadok sami medzi sebou. To, že sa vráti mafia, nemusí byť vôbec pravda,“ myslí si Kleinmann.“

 

 

No jasne, už vymrela a iní neexistujú! Všetci títo politológovia pretláčajú len Hlas a za nimi už všetci vymreli, aj za každým!

A čo ich charakterizuje je, že ich zaujíma len politický boj a občania už nie, lebo by sa boli zaujímali aj o liečbu a nielen o konšpirácie na ktorých sa vozia, aby ľudia boli nespokojní a chceli predčasné voľby. Ale riešenia žiadne! Tie ich riešenia sú – zahadzovať rúška, miesto odstupov natlačené masy na protestoch, všetko otvárať, žiadny lockdown, keď nie je, tak aby bol, aby nebolo testovanie, len v ohniskách, potom ani v ohniskách. Len nech je čím horšie, tým lepšie, aby boli ich predčasné voľby!

Nič konštruktívne som nepočula, o liečbe ani slovo a ich odborníci si celé mesiace protirečia, čo som už písala, konkrétne ako.

 

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/576211-matovic-alebo-navrat-mafie-otazka-takto-nestoji/

 

 

 

Teraz sa máte starať o to, aby sa lacná liečba dostala do ambulancií všeobecných lekárov a vyskúšala sa jej účinnosť na množstve ľudí na Slovensku.

A o tom kde máte diskusie? Kde na to tá opozícia reaguje?

No zas nikde, lebo stále ich zaujíma len ich politický boj a nie konštruktívne riešenie krízovej situácie!

Nemám záujem ich voliť a zbytočne mi ich vnucujete!

A keď chcem niekoho vymeniť, tak Jarčušku a o tom opozícia nehovorí nikde! Lebo veľmi dobre vedia, že obchody s remdesivirom by poslúchali všetci! Na EÚ si netrúfnu, len na Matoviča, ktorý o tom nerozhoduje a je len pešiak vyšších záujmov. 

 

Nechcú nič zmeniť, len tam byť miesto neho! Myslím pre ľudí, pre seba vždy vedia, čo chcú zmeniť.

 

 

 

 

.

„Opitý vodič sa v ničom nelíši od teroristu“

03.10.2022

Neviem, či len pre Slovensko je typické, že všetko sa rieši až keď sú obete – mladé obete, deti alebo veľa obetí. Nebezpečné úseky na cestách sa riešia zas až keď sú obete, mladé obete, deti, veľa obetí. Keby sa to bolo riešilo skôr, aby sa ľudia báli sadať za volant po požití alkoholu, dnešné obete mohli žiť!!! Ale ľudia sa neboja sadať za [...]

Slniečkári otočili

02.10.2022

Čitateľ SME: „Tu sa krasne ukazuje ake ohybne chrbtice tito ludia maju.“ Novinári – slniečkári otočili, ale najprv tu celé roky prenasledovali občanov, ktorí mali akékoľvek otázky alebo výhrady k prijímaniu migrantov. Kto absolútne s týmito novinármi nesúhlasil, bol nimi vyhlasovaný rovno za vraha, čo by chcel migrantov topiť a vraždiť. To tiež [...]

Matovič sa opäť pustil do novinára – šéfredaktora Denníka N

01.10.2022

Som rada, že špecifikoval, že nejde o všetkých novinárov, ale o progresívnych kvôli ktorým dramaticky klesla dôvera Slovákov v médiá. Matovič 1.10.: „Neuplynul deň od verejného moralizovania Matúša Kostolného a spol. a opäť sa verejne púšťa do šírenia podlých lží. Hrubo klame, podsúva a manipuluje. Praktiky, za ktoré by sa ani Ruttkayová [...]

Ukrajina Rusko vojna Charkov uarus

Ukrajina navrhuje koordinovať s USA ciele svojich útokov, ak dostane rakety ATACMS

03.10.2022 23:00

Ukrajina požiadala Spojené štáty o dodávku taktických balistických rakiet ATACMS s dosahom 300 kilometrov.

Elon Musk

Musk pobúril Ukrajincov. Jeho "mierový plán" Kyjev odmieta

03.10.2022 21:57

Najbohatší muž planéty si na Ukrajine pokazil povesť. Od Kyjeva chce, aby sa zriekol Krymu, v anektovaných oblastiach by zopakoval hlasovanie.

tank

Česi sa zložili na tank pre Ukrajinu. Meno dostal po Masarykovi

03.10.2022 21:05

V Česku sa v rámci kampane Darček pre Putina podarilo vyzbierať 33 miliónov korún (vyše 1 344 000 eur).

Zochova, Bratislava nehoda zastávka HaZZ polícia BAX

Zhabať auto, zvyšovať tresty: Sprísňovať zákon kvôli jednému prípadu?

03.10.2022 20:30

V podcaste denníka Pravda odpovie dopravný analytik Jozef Drahovský, advokát zastupujúci previnilcov Milan Ficek, či bývalá prokurátorka, v súčasnosti obhajkyňa, Eva Mišíková.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,192
Celková čítanosť: 4809661x
Priemerná čítanosť článkov: 4035x

Autor blogu

Kategórie