Založ si blog

Čo chce volič OĽaNO

Politológovia a novinári sa sústavne zaoberajú otázkou, čo vlastne voliči chcú a čo by tak chceli, tak odpovedám za seba, aby to bolo jasné, čo napríklad chce volič OĽaNO.

 

Nehcela som tam progresívnu koalíciu so Smerom a preto som volila OĽaNO, aby ich čo najviac vytlačilo!

A to som ani nedúfala, že ich vytlačí celkom! A vôbec si nemyslím, že by dnes boli lepší, teda tá progresívna koalícia so Smerom, hoci ľudia si naivne myslia, že už by zrušili pandémiu, rúška, testovanie, lockdowny aj očkovanie a zaujímali by sa len o liečbu, o ktorú ani nezakopli! Nebolo tu nikoho z nich, koho by bola zaujímala aj liečba, ani ich odborníkov!

 

A napísala som, že len takú stranu budem voliť, ktorá sa bude odteraz zaujímať aj o liečbu a nielen politický boj. Aj tak sa nezaujímajú a len terajšie ministerstvo zdravotníctva v tomto už povolilo aj liečbu lacnými liekmi a ivermektínom.

 

A teraz chcú tí, čo sa nezaujímali vôbec, aby som ich volila? A ešte kvôli nim snáď dala výpoveď, že odmietam nosiť rúško a odmietam sa v školstve testovať, aby mali predčasné voľby? 

Nikto z nich by nebol lepší, lebo sa vôbec nezaujímali o liečbu, len o svoj politický boj!

Najviac pre to aj tak teraz urobilo súčasné ministerstvo zdravotníctva a niekoľko lekárov a novinárov, nie iní politici!

 

 

Ešte pár odpovedí k otázkam:

 

 

„Jaroslav Naď (OĽaNO) reagoval dosť nahnevane. „S kým by Hlas asi tak vládu zostavil? S kotlebovcami? Alebo so Smerom? Samozrejme, veď to je dohoda,“ povedal Naď.“

 

 

No predsa s PS a SaS! Čo iného si čitatelia SME vyklikali? Veď to tam aj písali, že nič iného nevychádza, len ich spolupráca s novým názvom Smeru.

A SaS svojim voličom sľúbila, že nikdy nepôjde do koalície so Smerom a chcú ten záväzok obísť tak, že sa už nebude volať Smer.

 

 

„Podľa politológa Miroslava Řádeka z Katedry politológie na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka je argument o návrate mafie prehnaný. „Súčasné strany vládnej koalície sa odvolávajú na obdobie, keď bol jedinou vládnou stranou Smer. Akákoľvek vláda by však v súčasnosti musela byť zložená z viacerých subjektov. Nepredpokladám preto také vážne korupčné škandály, akých sme boli svedkami v minulosti,“ tvrdí Řádek.“

 

 

To nebude len návrat, ale celkom nová progresívna koalícia so Smerohlasom, kde majú za sebou všetci nejakých oligarchov. Ten Řádek si asi myslí, že oligarchovia už na Slovensku skončili! A preto on naivne už nepredpokladá žiadne korupčné škandály. Pri takej naivite nemá čo byť politológ. 

A on sám osobne sa nikde o liečbu ľudí nezaujímal! Asi ho tiež zaujímajú len politické boje a podľa neho bez budúcich korupčných škandálov. To ale klame, stále nejaké budú, akurát čie?

 

 

„Aneta Világi, politologička z Katedry politológie FiF Univerzity Komenského v Bratislave, hovorí, že vládni politici pri svojich obavách z návratu „mafie“ vychádzajú najmä z prieskumov verejnej mienky. „Prípadné predčasné voľby by vyhrala strana Hlas, ktorá by sa spolu so Smerom zviezla na vlne odporu proti súčasnej koalícií. To, čo by nasledovalo potom, však nevieme s určitosťou predpovedať,“ upozorňuje Világi.“

 

 

Tak, ona nevie ani to, čo už teraz môžu vedieť a vidieť a aj vidia čitatelia SME, že nič iné si ani nevyklikajú, keď im ponúkajú progresívnu koalíciu s Hlasom ako na tácke, nech sa ponúknu. 

 

 

„Podľa nej sa chcú argumentom o návrate mafie koaliční politici vyviniť zo svojich klesajúcich preferencií. „Pre väčšinu ľudí to nie je dostatočne presvedčivý argument. Istá obava z toho, čo by bolo po prípadných predčasných voľbách, tu, samozrejme, je. Občania si však riziká vedia vyhodnotiť. Nemyslím si, že by dvakrát vstúpili do tej istej rieky,“ konštatuje Porubänová.“

 

 

A nie každý na ich mieste by sa vyviňoval? Však to by robili všetci!

Ale to nie je podstatné, lebo dôležité je to, čo chcú voliči a čo chce väčšina voličov. Ja sa neriadim tým, ako sa vyviňuje Matovič alebo Naď alebo Pellegrini atď, ale tým, čo chcem ja. A koho to zaujímalo, zaujímal sa o liečbu! A to neboli opozičné strany! Stále najviac súčasné ministerstvo zdravotníctva, aj keď neskoro, ale opozícia ani teraz!

 

 

„Podľa neho by teda stačila zmena na poste premiéra. „Musia si najskôr urobiť poriadok sami medzi sebou. To, že sa vráti mafia, nemusí byť vôbec pravda,“ myslí si Kleinmann.“

 

 

No jasne, už vymrela a iní neexistujú! Všetci títo politológovia pretláčajú len Hlas a za nimi už všetci vymreli, aj za každým!

A čo ich charakterizuje je, že ich zaujíma len politický boj a občania už nie, lebo by sa boli zaujímali aj o liečbu a nielen o konšpirácie na ktorých sa vozia, aby ľudia boli nespokojní a chceli predčasné voľby. Ale riešenia žiadne! Tie ich riešenia sú – zahadzovať rúška, miesto odstupov natlačené masy na protestoch, všetko otvárať, žiadny lockdown, keď nie je, tak aby bol, aby nebolo testovanie, len v ohniskách, potom ani v ohniskách. Len nech je čím horšie, tým lepšie, aby boli ich predčasné voľby!

Nič konštruktívne som nepočula, o liečbe ani slovo a ich odborníci si celé mesiace protirečia, čo som už písala, konkrétne ako.

 

 

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/576211-matovic-alebo-navrat-mafie-otazka-takto-nestoji/

 

 

 

Teraz sa máte starať o to, aby sa lacná liečba dostala do ambulancií všeobecných lekárov a vyskúšala sa jej účinnosť na množstve ľudí na Slovensku.

A o tom kde máte diskusie? Kde na to tá opozícia reaguje?

No zas nikde, lebo stále ich zaujíma len ich politický boj a nie konštruktívne riešenie krízovej situácie!

Nemám záujem ich voliť a zbytočne mi ich vnucujete!

A keď chcem niekoho vymeniť, tak Jarčušku a o tom opozícia nehovorí nikde! Lebo veľmi dobre vedia, že obchody s remdesivirom by poslúchali všetci! Na EÚ si netrúfnu, len na Matoviča, ktorý o tom nerozhoduje a je len pešiak vyšších záujmov. 

 

Nechcú nič zmeniť, len tam byť miesto neho! Myslím pre ľudí, pre seba vždy vedia, čo chcú zmeniť.

 

 

 

 

.

Centrum cenzúruje aj články z Postoja

11.09.2021

Centrum cenzúruje aj Postoj. Vyskúšala som, či sa dá poslať cez centrum Danišov článok z Postoja a nedá, znovu mi prišiel výhražný oznam, že vyhodnotia obsah môjho súkromného listu a odmietajú ho doručiť. Je to teda absurdné, aby si občania nemohli posielať obsah z Postoja! Akokeby Postoj bola nejaká alternatívna konšpiračná stránka. Zaujímalo by ma, či rovnako [...]

Prymula: „To, čo sa deje na Slovensku, to je skutočne experiment! „

10.09.2021

„Pokud totiž očkování proběhne, budou mít očkovací data ze Slovenska o očkování dětí obrovskou cenu, protože Pfizer bude moci data předložit americké FDA, že došlo k uskutečnění in vivo plošné studie v jedné zemí Evropské unie, konkrétně na Slovensku. A to bude silný argument pro to, aby FDA kývla a povolila vakcínu pro děti od 5 let i v USA. Kolik [...]

„Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška! “

07.09.2021

Matovič odkazuje ľuďom: „Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška!“ „Premiér Igor Matovič vyslovil svoju predstavu o tom ako prinútiť ľudí dať sa zaočkovať. Okrem toho, že zrejme bez očkovania, alebo PCR testu nebudú môcť cestovať do zahraničia, premiér navrhuje, aby nezaočkovaní ľudia nosili na Slovensku naďalej rúška.“ [...]

kollár lipšic

Lipšic: Nech sa Kollár verejne ospravedlní za slová o čurillovskej mafii!

17.09.2021 22:05

Daniel Lipšic zdôraznil, že vyšetrovateľ NAKA Ján Čurilla viedol úspešné vyšetrovanie proti zločineckým skupinám piťovcov a takáčovcov.

Mária Kolíková

Kolíková: Očista sa musí udiať zákonne, riešením je nové nastavenie systému

17.09.2021 21:36

Riešenie, ktoré bude viesť k obnove dôvery v právny štát, vidí Kolíková v nastavení systému tak, aby zabránil v rámci trestného konania konfliktu jednotlivých inštitúcií.

očkovanie v škole, Zvolen

Stredoškolákov zaočkovali priamo v gymnáziu

17.09.2021 20:15

Na pôde zvolenského Gymnázia Ľudovíta Štúra spustili v piatok očkovanie študentov.

lipšic

Lipšic má podozrenie, že ho sleduje SIS. Šeliga to chce riešiť na mimoriadnom výbore

17.09.2021 20:13

Špeciálny prokurátor pred piatkovým rokovaním Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorý bol prizvaný, naznačil, že ho cestou prenasledovalo auto s neexistujúcimi 'ešpézetkami'.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 973
Celková čítanosť: 3803134x
Priemerná čítanosť článkov: 3909x

Autor blogu

Kategórie