Založ si blog

Konšpiratívci, čo popierajú všetko a potom fanatici OĽaNO

Chmelár:

 

 

„Považujem za mimoriadne trápne až nehorázne, keď politické elity, vrátane prezidentky Zuzany Čaputovej, oceňujú „záujem občanov“ o testovanie a vyzdvihujú ich „uvedomelosť“. Je to výsmech všetkým obyvateľom Slovenska. Toto predsa nie je prejav ich záujmu. Väčšina občanov sa nešla dať otestovať z vlastnej vôle. Donútili ich k tomu protizákonným vydieraním. Dodržiavaš všetky opatrenia? Dobrovoľne si si vybral sociálnu izoláciu? Ale odmietaš sa vystaviť riziku nákazy na testovaní? Nuž tak Ti zoberieme PN-ku, zoberieme Ti OČR-ku, zničíme Ťa a donútime Ťa poslúchať.

 

Môj názor sa zhoduje s analýzami popredných ústavných právnikov. Budem citovať bývalého podpredsedu Ústavného súdu SR Eduarda Barányho, ktorý na margo vládnych rozhodnutí povedal toto: „Tvrdenie, že plošné testovanie na koronavírus bude dobrovoľné a zároveň pod hrozbou finančnej sankcie nútiť ľudí, ktorí sa nedajú otestovať, aby zostali v domácej karanténe, je propagandistické klamstvo. Je to podvod.“ Aj ústavný právnik Peter Kresák označil sankcie vlády za „ústavný problém“. Vyslovil presvedčenie, že pokiaľ tam táto sankcia zostane, veľmi rýchlo bude napadnutá na ústavnom súde. Je možné, že tak málo ľudí vníma túto donebavolajúcu nespravodlivosť? Je možné, že tak málo ľudí si uvedomuje, že tu bol spáchaný kolosálny podvod na občanoch s využitím dier v zákonoch?

 

Niektorí mlčia, iní už nabrali odvahu a prehovorili. Jeden z nich, lekár a člen Ústredného krízového štábu Peter Visolajský uviedol, že nevidí zmysel v celoplošnom testovaní, ktoré nás napokon aj tak privedie k lockdownu. Potvrdil, že po testovaní by malo okolo milióna ľudí skončiť v karanténe, čo bude mať dosah aj na ekonomiku – výsledok bude rovnaký ako lockdown, len to budeme volať inak. Nemocnice označil za Potemkinove dediny, v ktorých počet lôžok a personálu nezodpovedá realite. Antigénové testy sú navyše nedostatočné na to, aby indikovali, kto je a kto nie je pozitívny na Covid-19. Preto je nielen podľa jeho názoru oveľa dôležitejší okamžitý trojtýždňový lockdown, než testovanie.

 

Napokon, k tomu, čo si myslí o celoplošnom testovaní v Slovenskej republike, sa vyjadril priamo a úplne jasne. Podľa neho „TAKÉTO OPATRENIA NEDÁVAJÚ ZMYSEL“. Podobne ako doktor Visolajský aj on upozornil na to, že antigénové testy sú pomerne nepresné a vyslovil podozrenie, že ide o tunel s tučnou províziou pre niekoho, kto ten nákup za 57 miliónov eur presadil. Správanie Matoviča prirovnal k severokórejskému diktátorovi a pridal aj jeden veľmi dôležitý odkaz: takýto hlúpy megalomanský projekt si podľa neho môže dovoliť len veľmi bohatá alebo veľmi skorumpovaná krajina. https://www.noviny.sk/…/562310-popredny-cesky-vedec…

 

 

 

Ale v novinách sa dočítate drzosť, že vláda využíva diery v zákonoch:

 

 

Križan: Nárok na pandemickú PN nie je. Pre medzeru v zákone

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/566696-krizan-narok-na-pandemicku-pn-nie-je-pre-medzeru-v-zakone/

 

 

 

 

Zase dalšia kardiologička chce niečo otvárať a chce premorenie, lebo počet obetí je zanedbateľný. Nový Bukovský na stránkach Pravdy.

https://nazory.pravda.sk/analyzy-a-postrehy/clanok/566505-koronavirus-a-nase-chybne-opatrenia/

 

z komentárov:

 

„To sú fakt sprostosti. Pravda sa pridala ku konšpiračným médiám.“

 

 

Ja už nemám slov.

 

Myslela som si, že karanténa trvá 10 dní a toľko si ešte môžem zobrať dovolenku, ale na SME ľudia píšu, že potom do 27.11. máš izoláciu bez príjmu, keď sa nedáš dobrovoľne otestovať. Ľudia sa pýtajú, kto im dá potvrdenie o skončení izolácie na fb pod Matovičom a nikto im neodpovedá, že sa to pýta veľa ľudí, ale nikto im neodpovedá.

Takí sa to vraj majú ísť spýtať na infovojnu, lebo taká možnosť vraj ani nie je, len ísť na test alebo máš pokuty, keď vyjdeš z domu von.

 

Už sú tu tri skupiny ľudí. Konšpiratívci, čo popierajú všetko a potom fanatici OĽaNO. Nič normálne už medzi nimi nie je možné, kde by ste neboli popieračom a dobrovoľne by ste nechceli ísť na test ale do karantény alebo lockdown.

 

 

 

 

 

 

.

Blaha: „To boli oni, kto sedel v exekutíve pri všetkých údajných kauzách Smeru. „

28.11.2020

Blaha: „… vidím, ako mu fandia slintajúci oligarchovia – len slepý nevidí, o čo tu ide.“ Skvelé! Konečne ich môže Blaha kritizovať, čo som mu vyčítala, že tých nekritizoval, ale chápala som to. No teraz ich je jasne vidieť, ktorí to sú. Dnes pôvodný Smer nie je nebezpečný a mňa nezaujíma minulosť, v ktorej, ako vieme, kradli aj [...]

Prečo ja neverím Pellegrinimu

28.11.2020

Počúvala som tlačovku Hlasu a musela som uznať, že pôsobí veľmi seriózne. Aby som voči nemu bola objektívna, rozmýšľala som, prečo ja mu vlastne neverím? Čo ak sa mýlim? Čo ja mám vlastne voči tomuto človeku? Keďže ja sa kauzami Smeru nezaoberám, ja nemám dôvody, aby som vám tu vedela vymenovať, ako on môže byť zapletený do kauz Smeru, takže toto celkom [...]

Kto je pre vás odborník?

27.11.2020

Keďže tu ľudia počúvajú len Bukovského a konšpirácie, prinášam niečo z iných správ. Počet mojich riadkov, čo si o tom myslím ja, je dvanásť, čo tu na článok stačí. Ak viete, k čomu sa vyjadrujem a už ste to všetko čítali, prečítajte si len mojich 12 riadkov k tomu, čo si o tom myslím a preskakujte to, čo ste už čítali a dobre poznáte. Najprv ako [...]

Celoplošné testovanie / Koronavírus /

V sobotu zistili 1100 pozitívnych zo 7536 PCR testov, pribudlo 18 úmrtí

29.11.2020 10:05, aktualizované: 10:52

Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2103 ľudí.

Rusko, Vladimir Putin, Alexej Lichačev, Gleb Nikitin

Putin ako Trump. S rúškom ho neuvidíte

29.11.2020 09:00

Ruských novinárov zaujímalo, prečo ruský prezident Vladimir Putin nejde príkladom a nenosí rúško. Veľa sa toho nedozvedeli.

Boris Johnson, koronavírus

ONLINE: V Európe zomrelo 400-tisíc ľudí, Briti sa chystajú na očkovanie

29.11.2020 07:50, aktualizované: 11:47

Veľká Británia chce čo najrýchlejšie začať očkovať obyvateľov proti koronavírusu, môže to byť už o niekoľko dní.

Francúzsko polícia protesty

Protesty proti policajnému násiliu vyústili v Paríži do výtržností

28.11.2020 21:54

Zranenia utrpeli desiatky policajtov.