Založ si blog

„To je jedno malé mesto, 10násobná populácia Lidíc. „

Máme nového blogera. Nie síce na Pravde, ale je ním

„kardiológ na Kardiologickej klinike FN Motol v Prahe. Aktuálne pracuje na oddelení oxygenoterapie pre pacientov s ochorením COVID-19. V minulosti pôsobil na kardiologickej klinike v Bavorsku a je čerstvým PhD. študentom v oboru Kardiovaskulárne vedy na 2. lekárskej fakulte Karlovej univerzity v Prahe. Srdcom východniar, rodák z Prešova, mysľou v celom zvyšku sveta.“

 

Chmelár ho uvádza takto:

„Som rád, že sa konečne ozývajú aj kvalifikovaní lekári, ktorí s COVID-om pracujú denne, ja už bojovať s ľudskou hlúposťou nemám chuť, zbytočne oberá o energiu. Nech sa páči, múdrym na poučenie:“

 

Koronavírus z prvej ruky

 

„Denné postrehy lekára z COVID oddelenia a občana v spoločnosti zaplavenej hnevom a dezinformáciami v čase koronakrízy.

Tento text píšem po mojich 26 hodinách v práci, kde som nosil respirátor (nie rúško). To len na začiatok pre odmietačov rúšok, ktorým robí problém nosiť ich pár desiatok minút denne. Mojím cieľom nie je ani niekoho strašiť, ani zľahčovať situáciu, len poľudštiť a priblížiť situáciu v praxi.

Momentálne pracujem ako lekár v Prahe na COVID-19 jednotke so stredne ťažkým priebehom, tzn., kde sú hospitalizovaní pacienti, ktorí už nevedia byť bez kyslíkovej podpory, ale ešte nevyžadujú intubáciu a prístrojovú ventiláciu.

Dnes po službe som si po dlhom čase čítal na internete všetky tie choré názory, konšpirácie, popieračské teórie, zľahčovania, protesty proti opatreniam, nadávky, frustrované a pseudoodborné, ale aj strašiace komentáre a len krútim hlavou. Chápal by som to pred pár mesiacmi, ale pol roka od začiatku pandémie?!

Hospitalizovaní nie sú len ,,starí‘‘ ľudia. Je tam minorita 40-50nikov – speváčka, herec, učiteľka – ľudia exponovaní veľkým kolektívom a paradoxne, tam, kde sa najviac volá po zrušení reštrikcií.

Darom dnešnej spoločnosti, ale aj prekliatím je posun od riešenia dôsledkov k prevencii. Človek neocení fakt, že NEdostal koronavírus (pretože sa to nestalo), pohŕda preventívnymi opatreniami a všeobecne očkovaním. Moderný človek je v bezpečnom svete, tak desenzibilizovaný, že potrebuje najprv ochorieť, potrebuje vidieť, že niekto v jeho okolí zomrel, potrebuje to zažiť na vlastnej koži, aby pochopil. Tam vzniká nedôvera, zľahčovanie, dezinformácie, tam si nájdu miesto pseudoodborníci, ktorí nemajú čo stratiť. Sú ľudia, ktorí namiesto vďaky lekárovi za dobré liečenie jeho hypertenzie uprednostnia ,,pravdu‘‘, že na nich chce zarobiť farmafirma a dajú prednosť vysadeniu liekov a mŕtvici, či infarktu za 10 rokov a zaťažia aj svoje okolie a zdravotný systém. Veď je to ich slobodná voľba. U infekčných ochorení je to trochu zložitejšie o to, že ohrozujete všetkých okolo. A teda…

… k jadru, čo každého trápi. Je riešením pri aktuálnom stave zrušiť obmedzenia, ako to tvrdí toľko pseudoodborníkov? No dobre, urobme to. Aká je ich alternatíva, ich geniálny alternatívny plán??? Počkať, oni nemajú žiaden plán! Je strašne ľahké všetko kritizovať, poučovať, byť odborník a nemať záložný plán. Je to ľahké, nič k tomu nie je treba, nič vás to nestojí. Myslím, že obe vlády robia čo vedia. Všetci – úradníci lekári, hygienici, podnikatelia, bežní ľudia, rodičia – robíme, čo vieme, ako najlepšie vieme.

Zrazu Vám niekto ponúkne model zo Švédska (10 mil. obyv.), veď tam toľko obmedzení nie je! Nie je, ale za cenu 6 až 7x viac mŕtvych.  Za posledných 30 rokov sme sa nemuseli takto vo veľkom meradle morálne rozhodovať medzi zachovaním zdravia a fungovaním spoločnosti. Ale dnes vám každý chytrák v krčme alebo na internete povie, že by nechal takto umrieť 5000 ľudí. To je jedno malé mesto, 10násobná populácia Lidíc. Ja by som nikdy nechcel robiť takéto rozhodnutie. No kopu chytrákov to vie po pár poldeci a 2 článkoch z konšpiračných alternatívnych webov a ešte sa promenáduje s týmto názorom v TV…“

(krátené)

https://dennikn.sk/blog/2082880/koronavirus-z-prvej-ruky/?ref=list

 

Čitatelia popierači:

 

„Vidím za tým textom peniaze“

 

Dlheeeeee

 

„Ze sa nepodpísal pod ten článok. A 26 v práci…… A zase niekto mimo sr“

 

„Kolik mu zaplatili“

 

„Jak to myslite?

 

„Jsem lekarka pro zmenu v Brne, a s uvedenym clankem plne souhlasim.“
.
„Presne to je zaujímavé ako pekne je to napísané. Ľudia zobudil sa toto nieje mor, toto je klamstvo ktoré spôsobuje more strachu.
.
Aj dnes na Pravde blogeri šíria, že pandémia je vymyslená a celé je to len podvod:
.

„Asi by si mali členovia tliachaceho epidemiologického krízového štábu prečítať niečo o najnovšej aktivite 500 nemeckých popredných lekárov resp. sa s nimi minimálne telefonicky spojiť a dozvedeli by sa od nich napr. aj také informácie, ktoré doteraz u nás vyslovovali len „blázni“ (napr. Dr. Bukovský) Títo, zatiaľ v počte 500 uznávaných medicínskych odborníkov odkazujú nemeckí, ale aj celosvetovej verejnosti napr. toto – „ Jeden z členov iniciatívy údajne priznal, že disponujú množstvom dôkazov. Podľa nich je to všade na svete ten istý príbeh, v každej krajine je pandémia iba obyčajný podvod. Netvrdí, že samotný vírus neexistuje, ale že nebezpečenstvo, ktoré predstavuje, je vysoko nadsadené.“

Zdroj :

(https://www.badatel.net/500-nemeckych-lekarov-spochybnuje-pandemiu-nastal-cas-vziat-veci-do-vlastnych-ruk/)

 

Z toho istého zdroja:

Anglický lekár o pandémii: Vyľudnené nemocnice a prázdne húkajúce sanitky

 

„Pred časom som poskytol interview jednému aktivistovi bojujúcemu proti reštriktívnym pandemickým opatreniam, ktorému som odhalil svoju totožnosť. Odvtedy som však zmenil názor a momentálne môžem poskytovať informácie len anonymne.

 

Podľa môjho názoru a tiež názoru mnohých mojich kolegov, neexistuje žiadna pandémia koronavírusu, teda určite nie v regióne Surrey. Od kolegov z iných regiónov naprieč krajinou však počúvam to isté.

 

Nikdy tu nebola žiadna pandémia a uvedené fakty vysvetľujú, prečo vo Veľkej Británii bolo o toľko viac prípadov nákazy koronavírusom oproti ostatným európskym krajinám.

 

Po meste behajú prázdne sanitky so zapnutými majákmi a sirénami

 

Prevádzkovatelia záchraniek preháňali mestom prázdne sanitky počas karantény a v tejto praxi pokračujú doteraz.

Pod „preháňajúcimi sa sanitkami“ mám na mysli také, ktoré majú zapnuté majáky a sirény, hoci nevezú ani nesmerujú k žiadnemu pacientovi.

Podľa mňa to robia preto, aby u obyvateľstva vytvárali dojem, že o ambulancie je väčší dopyt ako je v skutočnosti.

Záchranári nosia rúška a iné ochranné pomôcky iba vtedy, keď ich vidia ľudia. Hneď ako sú mimo očí verejnosti, rúška si skladajú a tiež nedodržiavajú vzájomné odstupy.

O ochranných opatreniach som počul množstvo vtipov.“

https://www.badatel.net/anglicky-lekar-o-pandemii-vyludnene-nemocnice-a-prazdne-hukajuce-sanitky/

 

 

Choďte sa niekto presvedčiť, či z Oravy do Ružomberku a Martina premávali prázdne sanitky. Prineste svoje anonymné svedectvo.

Viem, že je to nereálne, ale teoreticky najspravodlivejšie riešenie by bolo také, ako tu jeden navrhol, že nech sa o tom hlasuje, kto si želá bezpečnostné opatrenia a kto si neželá. Takto by o tom národ skutočne rozhodol sám a keďže nezodpovedných je tu viac, predpokladám, že by vyhrali a nezavádzali by sa žiadne bezpečnostné opatrenia.

To by bol dobrý nápad, keby súčasťou tohto hlasovania a vyjadrenia bolo, že chrípočkári by s chrípočkou zostávali doma. Aj tak by to bolo nespravodlivé, lebo nakazili by aj iných, ale aspoň by pre tých nakazených, čo sa chceli chrániť, boli miesta v nemocnici. Dostali by aspoň zdravotnú starostlivosť a nezostali by kvôli popieračom pandémie pred nemocnicou.

 

Lebo zatiaľ to vyzerá tak, že nemocnice nám zapĺňajú popierači, ktorí na akúkoľvek bezpečnosť kašlali a ich obete sa už nedostanú do nemocnice.

Bolo by naozaj spravodlivé, aby ich liečili len na iné choroby, napríklad rakovinu a všetci s chrípočkou a hlasovacím lístkom, že je to vymyslené, zostali doma.

Tým by som odporúčala rozoslať D-vitamín a videá Bukovského, ako si posilovať imunitu.

 

A keby vyhrali bezpečnostné opatrenia, potom by ich museli rešpektovať a miesto by sa aj pre nich našlo.

 

Tiež je to nereálne, ale teoreticky najspravodlivejšie by bolo, keby všetkých čo nedodržiavajú opatrenia, nepokutovali, ale objednali ich do nemocníc až v roku 2022 s chrípočkou. Tiež by nezahltili nemocnice a mohli sa nerušene voziť MHD a spievať po svadbách. Akurát by sa museli tiež s chrípočkou liečiť doma. Aj tak by to bolo nespravodlivé, lebo by mohli iných nakaziť, ale aspoň by svojim obetiam nezaberali miesto a liečili sa so svojou výbornou imunitou len z rakoviny a nie z neexistujúcej pandémie. Alebo myslíte, že by kričali Mor ho! aj pred nemocnicou, že majú právo liečiť sa z neexistujúceho a neškodného vírusu?

 

Celé mesiace som tu sledovala videá, ktoré dokazovali, že nemocnice s koronavírusom sú prázdne a doktori so sestričkami tam tancujú. Už sa niekto bol pozrieť v Ružomberku a v Martine, či tam tancujú?

 

 

 

NA ORAVE TANCUJÚ NOVÝ SVADOBNÝ TANEC – COVIDOVÝ

 

https://bosnak.blog.sme.sk/c/545620/na-orave-tancuju-novy-svadobny-tanec-covidovy.html

 

 

 

 

.

Centrum cenzúruje aj články z Postoja

11.09.2021

Centrum cenzúruje aj Postoj. Vyskúšala som, či sa dá poslať cez centrum Danišov článok z Postoja a nedá, znovu mi prišiel výhražný oznam, že vyhodnotia obsah môjho súkromného listu a odmietajú ho doručiť. Je to teda absurdné, aby si občania nemohli posielať obsah z Postoja! Akokeby Postoj bola nejaká alternatívna konšpiračná stránka. Zaujímalo by ma, či rovnako [...]

Prymula: „To, čo sa deje na Slovensku, to je skutočne experiment! „

10.09.2021

„Pokud totiž očkování proběhne, budou mít očkovací data ze Slovenska o očkování dětí obrovskou cenu, protože Pfizer bude moci data předložit americké FDA, že došlo k uskutečnění in vivo plošné studie v jedné zemí Evropské unie, konkrétně na Slovensku. A to bude silný argument pro to, aby FDA kývla a povolila vakcínu pro děti od 5 let i v USA. Kolik [...]

„Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška! “

07.09.2021

Matovič odkazuje ľuďom: „Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška!“ „Premiér Igor Matovič vyslovil svoju predstavu o tom ako prinútiť ľudí dať sa zaočkovať. Okrem toho, že zrejme bez očkovania, alebo PCR testu nebudú môcť cestovať do zahraničia, premiér navrhuje, aby nezaočkovaní ľudia nosili na Slovensku naďalej rúška.“ [...]

očkovanie v škole, Zvolen

Stredoškolákov zaočkovali priamo v gymnáziu

17.09.2021 20:15

Na pôde zvolenského Gymnázia Ľudovíta Štúra spustili v piatok očkovanie študentov.

lipšic

Lipšic má podozrenie, že ho sleduje SIS. Šeliga to chce riešiť na mimoriadnom výbore

17.09.2021 20:13

Špeciálny prokurátor pred piatkovým rokovaním Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, na ktorý bol prizvaný, naznačil, že ho cestou prenasledovalo auto s neexistujúcimi 'ešpézetkami'.

Výbor NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa

Na Úrade inšpekčnej služby zrealizuje výbor poslanecký prieskum

17.09.2021 18:52, aktualizované: 19:42

Predseda Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť Juraj Krúpa o tom informoval po mimoriadnom zasadnutí k situácii v bezpečnostných zložkách.

Boris Kollár

Ak siahnete na Santusovú, povalím vládu, povedal údajne Kollár

17.09.2021 18:37

Premiér stretnutie nepoprel.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 973
Celková čítanosť: 3803052x
Priemerná čítanosť článkov: 3909x

Autor blogu

Kategórie