Založ si blog

Budú alebo mali?

Dnes vyšiel na Pravde rozhovor s Luciakom o možnej spolupráci Za ľudí s Pellegrinim a Hlasom. Nadpis toho článku je „Budú kiskovci spolupracovať s Pellegrinim?“

Ale správna otázka by mala znieť – Budú alebo mali?

Lebo keď možno budú, tak možno aj mali, hoci si tu ľudia mysleli, že to nie je možné, lebo Kiska vraj takú spoluprácu odmietol. Ale keď o nej uvažujú už pár mesiacov po voľbách, rovnako mohli aj tesne po voľbách a utvoriť podľa mňa plánovanú koalíciu Za ľudí + PS +Smer. Takže, ako vidíte, to čo povedal Kiska, neplatí a o takej spolupráci sa po voľbách uvažuje, len imidž takejto koalície kazil názov strany Smer. A preto stačí zmeniť názov strany na Hlas a už celé slovo zmenilo, čo im kedy na Smere vadilo.

A to nie preto, že by chceli Smer, ale má to, čo iné strany nemajú a to volebné hlasy. Záujem je tu o prebratie voličov Smeru.

 

V diskusii sa voliči utešujú, že to je nezmysel, lebo strana Za ľudí neprelezie do parlamentu. Ale to už nepreliezla ani PS a nabudúce už prelezie pri takej výdatnej pomoci. A zas ani tu nejde o stranu Za ľudí, ale zas o voličov Za ľudí a PS, čitateľov, ktorí sú školení cez denník SME, aby aj oni mali koho voliť.

 

Pokiaľ voličov zaujímajú len diplomovky a Kyselica, tých, čo utvárajú moc, zaujíma kde nabrať voličov pre ich strany. Keď utvoria seriózny Smer, teda Hlas a pridajú k tomu aj voličov Za ľudí, keby sa im nepáčilo PS, už majú svoju veľkú koalíciu z hlasov voličov Smeru, Za ľudí a PS, ktorú už stačí len pumpovať v predvolebných prieskumoch.

 

Zaujímajte sa o to, čo sa vám ponúka. Majú záujem liberáli o premenovaný Smer, ku ktorému ujdú aj ďalší voliči Smeru?

Majú! Lebo dobre vedia, že Pellegrini by už bol ticho a šťastný, že sa na budúcej moci môžu podieľať. Prebrať voličov Smeru je predsa výborný nápad. Budú si myslieť, že volia Smer v novom krásnom obale, ale bude to koalícia kiskovcov s progresívcami. Tu predsa nerozhodujú strany, ale schopnosť presmerovať voličov tam, kde ich chcú. 

 

Niekto by mohol namietať, že to nie je ešte oficiálne stanovisko Za ľudí, ale nikto z nich by si nedovolil hovoriť o možnej spolupráci, keby to nebolo v pláne ale vylúčené. Také veci sa vždy dejú postupne – Rozhodne nie (Kiska) – Ja si to viem predstaviť – Ešte sme o tom nerokovali – Navrhujeme spoluprácu – Inak sa nedalo.

 

 

Čo iné by mohlo vzniknúť? Za celé mesiace som na to len raz dostala odpoveď, že Smer + Sme rodina a ďalej nevedel. Ale už ani tú Sme rodinu nemáte, lebo je to podľa vás nemorálne, keď vykrikujete o diplomovke. Takže s kým Smer?

Myslíte si, že Pellegrini dá prednosť Smeru pred oveľa lepšou budúcnosťou so Za ľuďmi a Progresívnym Slovenskom?

Ale rozhodne vás v tejto nádeji budú chcieť udržať, že po voľbách sa opäť dva Smery spoja a Smer sa vráti. Preto im voliči Smeru odovzdajú hlas, v nádeji, že príde Smer a svojimi hlasmi napumpujú progresívnu koalíciu. A až po voľbách budú vypisovať, že boli oklamaní, zradení, to nikto nemohol vedieť, to je svinstvo a za všetko môžu tí hnusní liberáli, čo to takto vymysleli. Najhorším zlom potom budú liberáli. Celkom sa zabudne, že to mal byť Matovič. A progresívcom a hlasistom to bude jedno. Už potom im to môže byť jedno a vôbec ich nebude trápiť, čo sa o ich morálke píše. Veď nebude, SME a Denník N bude na ich strane.

 

 

Prečo budú lepší? Budú mať inú zahraničnú politiku? Vystúpia z NATO, z EÚ? Prestanú zvyšovať výdavky na zbrojenie, čo sa nikde ako nemorálne nekritizuje?

Nie, zmizne ryža na tanieri, motorka, prežijete radosť, že ste vyhrali nad bláznom a zahraničná politika sa v ničom nezmení!

Táto časť bola len dočasný oblb.

 

Ale, Slovensko bude za federáciu, federalizovanie dlhov a liberáli lepšie vedia, na čo peniaze rozdeliť, na aké projekty a prečo.

Okrem toho sa povolia sobáše homosexuálom, zavedie sexuálna výchova do škôl a konečne budeme mať liberálnu vládu.

Tomuto sa budem tešiť, aj vy?

Akurát neverím, že sa tie granty a pôžičky využijú lepšie a títo už netúžia po moci, len tí, čo tam teraz sú.

 

 

Tu končí môj článok, ktorý mal 34 riadkov.

 

===============================================================================================================

 

 

Odtiaľto začína, čo si k doteraz najväčšej kauze OĽaNO myslí Daniš, kto bol za Kyselicom. Je to len výber najzaujímavejšieho z jeho článku.

 

 

Dag Daniš:

 

„Neboli to Pellegriniho ľudia (ako sa to snaží podsúvať Matovič). A neboli to ani spravodajské služby. Aspoň vo formálnom, inštitucionálnom zmysle.

Predpokladáme, že „tajní“ – použití ako nástroj či zbraň – boli ľudia s minulosťou v spravodajských službách, ktorí pôsobili v šedej zóne. Ako obchodníci s informáciami a dodávatelia „špeciálnych služieb“. Použití mohli byť aj aktívni príslušníci tajných služieb a ich šéfovia, no len načierno.

Ďalej predpokladáme, že zadávateľmi úloh, pre ktorých mohli pracovať všetky divízie kampane (aj spravodajské), je skupina v pozadí politiky, ktorú opísal Peter Tóth vyšetrovaciemu tímu Búrka.

 

 

Podľa Tótha sa zásadné rozhodnutia nerobili ani vo vláde, ani v predsedníctve Smeru, ale v hoteli oligarchov Double Tree by Hilton. Na uzavretom privátnom poschodí sa tam mali stretávať Fico, Kaliňák a kľúčoví oligarchovia: Brhel, Výboh, Široký a Bödör.

 

 

Norbert B.

Táto skupina, považovaná za „dozornú radu“, ktorá riadila Slovensko, mala dosah na vládu, spravodajské služby, volebné tímy. A zrejme aj na políciu a prokuratúru. Slovom, mala ovládať mocenskú mašinériu, schopnú zasahovať do politického boja.

Navyše, cez Norberta Bödöra mali dosah aj na „súkromnú políciu“. Bödörovci vlastnia najväčšiu súkromnú bezpečnostnú službu Bonul s tisíckami zamestnancov. A roky mali vplyv na vedenie polície, vedenie NAKA a na prácu spravodajských služieb.

Ak sa vám zdajú špekulácie o spravodajských útokoch v kampani a oligarchoch prehnané, treba si pripomenúť kulisu volebného boja. Opozičné strany vyhlásili vojnu oligarchom z pozadia Smeru. A oligarchovia sa bránili. S použitím všetkých dostupných zbraní.

Ako sme videli po zadržaní Norberta Bödöra, v tejto zrážke nešlo len o to, kto vyhrá voľby – a kto ich prehrá. Z pohľadu viacerých účastníkov išlo o otázku, kto prevezme velenie – a kto pôjde do basy.“

https://www.aktuality.sk/clanok/810264/komentar-daga-danisa-tajni-zrejme-nepracovali-len-na-matovicovi/?_ga=2.19258168.1214789928.1595894517-1470942584.1593176054

 

 

z komentárov pod tým:

 

 

„Konečne sa niekto venuje tomu, čo je podstatné. Oligarchom, bývalým ŠTB-ákom a ich ŠTB-áckim detičkám.
Zbaviť sa iba Fica nemá zmysel. „Oni“ si vyrobia Ficov, koľko chcú. Ambicióznych zúfalcov je stále dosť. Spravodajské služby by tiež konečne mohli začať robiť to, na čo boli v prvom rade vytvorené (teda z môjho pohľadu. Asi nie z pohľadu oligarchov…)“

 

„Slovensko musí strpieť aj vládu amatérov, aby sa odkrylo čo najviac špinavostí bolševického charakteru. Matovič rozhodne nie je prototyp špičkového premiéra, v súčasnom chaose ale považujem jeho nevyspytateľnosť za veľké plus. Totiž ak by sa s ním niekto dohodol na spolupráci nekalého typu, nikdy si nemôže byť istý, či ho na najbližšej tlačovke nenatre. Aj Procházka by o tom vedel povedať niečo z vlastných skúseností.“

Tak to je naozaj nepopierateľné Matovicove plus (bez irónie, aj v mojich očiach bol, je a asi bude Top v boji proti korupcii), škoda, že v premiérskom kresle asi jediné. A ešte väčšia škoda, že jeho veľká huba predbiehajuca hlavu aj toto nepopierateľné plus kazí.“

 

z komentárov na Pravde:

 

„Neverím že by toho Pelegrini bol schopný.Ak áno, ľavicových voličov určite stratí.“

 

„Neverím žeby sa Pelegrini spojil z PP mafiou.

Pellegrini a celá demokratická opozícia práve poukazujú a kritizujú vládnu MAFIU.“

 

 

 

.

Prečo sa iní liberáli na vašu stranu nepridajú a radšej budú hopkať na námestiach

22.02.2024

Predstavte si tých ľudí na námestiach z ich liberálnych bublín, keby zrazu s nimi nesúhlasili a stali by sa kritickí. Môžete si každý deň prečítať na SME, ako na takých reagujú. Okamžite im nadávajú, že sú smeráci, kremloboti a taký človek zažíva nátlak, aby stíchol, aby sa zaradil a nepísal nič kritické voči nim, aby bol ticho. Prečo sú takí ľudia [...]

Čekan uviedol, že nebojoval za odstavovanie nezaočkovaných z internetu!

21.02.2024

Experimentálne očkovanie, za ktoré nikto neberie zodpovednosť, má byť dobrovoľné. Slovo dobrovoľné znamená, že nemá byť k takému očkovaniu, za ktoré si má byť sám zodpovedný, donucovaný alebo vydieraný! Jeden sám Čekan by nikoho nemohol donucovať alebo vydierať, keby to nerobili novinári, ktorí dennodenným písaním prenasledovali a odsudzovali ľudí, čo [...]

Príbeh mnohých, ktorých vydierajú cez rodiny

19.02.2024

Cesta od liberála k dezolátovi Toto píšem tebe, Luna, o svojich zážitkoch na blogu Pravdy. Myslím si, že sa tu na mňa ľudia hnevali, že tu píšem veľa liberálnych myšlienok, názorov, agendy, ale ja som náhle prešla sem z úplne opačného tábora. Ja som prišla od tých zo SME, kde sa vždy písalo, že na Pravde sú primitívi, čo volia Smer. Verila som tomu. Ja som [...]

protest, šimečka

Šimečka vyzval koalíciu, aby obnovila vojenskú pomoc Kyjevu: Ukrajina si po dvoch rokoch ruskej agresie zaslúži podporu

23.02.2024 13:22

Lídrov vládnej koalície vyzval, aby prestali hazardovať s bezpečnosťou a dobrým menom Slovenska.

Vladimir Putin

Voda, vzduch a zem. Rusko podľa Putina zmodernizovalo takmer všetky jadrové sily

23.02.2024 13:17

Ruské letectvo prevzalo štyri nové nadzvukové jadrové bombardéry.

HZS, záchranári

Na Martinských holiach zomrel turista, horskí záchranári ho našli už bez známok života

23.02.2024 12:58

Horskí záchranári hľadali 67-ročného slovenského turistu, ktorý odišiel na "Martinskú" ferratu a rodina sa s ním nevedela skontaktovať.

Kryvyj Rih, ruské bombardovanie, civilné domy, vojna na Ukrajine

Ukrajinský vicepremiér Kubrakov: Ak by sa vojna skončila teraz, rekonštrukcia by trvala desať rokov

23.02.2024 12:36

V sobotu uplynú dva roky od začiatku ruskej invázie. Napáchané škody odvtedy prekonali sumu približne 500 miliárd eur.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,435
Celková čítanosť: 5488176x
Priemerná čítanosť článkov: 3825x

Autor blogu

Kategórie