Založ si blog

Švédsky seriál o verbovaní do Islamského štátu

Je to seriál ešte lepší než Černobyľ. Vraj to bude seriál roku 2020. Vôbec ma nelákala táto téma, lebo takéto násilie je pre mňa príliš novodobé, aby som z tohto chcela niečo pozerať. A keď poviem, že je to jeden z najlepších seriálov, aké som kedy videla, o to viac, že napriek tejto téme, ktorá ma hlboko odrádza. Možno som si myslela, že viac zachytí nepochopiteľnú krutosť, ako celkom pochopiteľné vymývanie hláv náboženskými sektami. Prostredie bojovníkov IS vám môže a bude pripomínať aj primitivizmus slovenských primitívov celkom univerzálne, že stačí sa narodiť v moslimskej krajine a toto všetko by sa z nich mohlo stať, z takých mužov, čo by mohli všetko a z takých žien, ktoré budú slúžiť čomukoľvek, ako zotročené ženy s vymytými hlavami. 

 

Jeden divák napísal, že sú tam samé negatívne mužské postavy, ale nie je to pravda. Muži asi viac vnímajú negatívne mužské a ženy ako negatívne tie ženy, čo sú schopné takým mužom pomáhať. Jeho asi vytočili takí muži a mňa ženy. Napísal, že sa nemal s kým stotožniť a musel sa s MOSLIMOM, ako keby s moslimom sa stotožniť nechcel!

 

A prečo by sa nemohol stotožniť mužský divák práve s moslimom? Práve v tom je ten seriál super pre osvetu medzi kresťanmi a moslimami, že tu neprebieha hlavný citový konflikt medzi kresťanmi a moslimami, ale medzi moslimami o záchranu dcér pred vymytím hláv len náboženskou sektou. Divák sa práve učí chápať, že svet moslimov nie je jeden a ten surový, primitívny, ale aj pre moslima ako svet slobody a absurdného zotročenia. Ako divák ste hlavne moslimom a to pomyselnou matkou moslimky, ktorá bojuje o svoju slobodu alebo otcom moslimom, ktorý chce zachrániť svoje dcéry aj proti nim samotným. Preto kresťanov, moslimov a liberálov len zbližuje do spoločného chápania slobody pred zotročením. Liberáli v ňom určite uvidia aj náš náboženský svet, prečo hovorievajú, že kresťania by neboli natoľko iní, ako sa len vidia.

 

 

Chalífát

 

https://www.csfd.cz/film/810920-chalifat/prehled/

https://www.csfd.cz/tvurce/283147-gizem-erdogan/oceneni/

 

„Švédský nervy drásající počin, který nám přibližuje způsoby verbování mladých lidí do řad Islámského státu.“

 

 

 

 

 

2.máj 2020

 

Švédsky seriál Kalifát ukazuje teror Islamského štátu aj trhliny škandinávskej spoločnosti

 

„Osemdielny seriál, ktorý je k dispozícii na Netflixe, mal vo Švédsku rekordnú sledovanosť. Môžu za to vynikajúce herecké výkony a tvorcovia, ktorí sa vyhli klišé a jednostrannému zobrazeniu islamu.

Vyzerá to celkom jednoducho. Charizmatický školský asistent sa začne venovať dvom pubertiačkam, ktoré sa búria voči rodičom aj švédskemu systému. Nič sa im nepáči, s ničím nie sú spokojné; postupne však získajú pocit, že Ibbe je jediný, ktorý im rozumie.

Rieši radikalizáciu na predmestiach alebo plánovanie teroristického útoku, na ktorý sa chystajú rodení Švédi.

Ešte pred jeho uvedením vo švédskej televízii SVT scenáristi tvrdili, že pôjde o ich najťažší a najodvážnejší projekt. Nakoniec to však malo presne opačný priebeh – každý diel mal rekordnú sledovanosť (vyše 600-tisíc divákov) a v krajine spustil diskusiu o mladých, ISIS a, samozrejme, segregácii.“

 

https://dennikn.sk/1878981/svedsky-serial-kalifat-ukazuje-teror-islamskeho-statu-aj-trhliny-skandinavskej-spolocnosti/

 

 

 

 

.

Alternatívne médiá sú vždy o mnoho mesiacov pred propagandou elít

25.09.2021

Blogy na SME už nečítam, ale náhodou som zablúdila, aby som si prečítala, čo si myslia ľudia tam. Depopulačná konšpiračná teória o vakcínach. Sú antivaxeri vždy o krok pred tajnou svetovou elitou alebo je to naopak? https://blog.sme.sk/tomasmihalik/spolocnost/depopulacna-konspiracna-teoria-vakcinach-su-antivaxeri-vzdy-krok-tajnou-svetovou-elitou-naopak Zaujalo ma [...]

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam

24.09.2021

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam, hoci žijeme v spoločnosti, kde verejné diskusie k závažným témam odmietajú s klamstvami, že nikto s nimi diskutovať nechce. Predstavte si akékoľvek, hoci aj malé pracovisko, kde by šéf odmietal akékoľvek diskusie s dôvodom, že nikto s ním diskutovať nechce. Ako by volali na akomkoľvek pracovisku takého [...]

O overovaní lekárov

22.09.2021

Nebudem tvrdiť, že všetci lekári sú zlí, ani to, že všetci sú dobrí lebo liečia a zachraňujú životy. Lekári sú tiež len ľudia a to ľudia bývajú rôzni. V každej profesii nájdete dobrých, vynikajúcich, horších a zlých a myslím si, že tak je to aj s lekármi. Nemyslím si, že môžete dôverovať akémukoľvek remeselníkovi, že niečo neodfušuje a ako musíte [...]

Eduard Heger

Premiér: Pracovná skupina pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov

28.09.2021 13:58, aktualizované: 14:24

Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát mala vypracovať rôzne varianty, rozhodnutie bude na politickej úrovni.

Zuzana Čaputová

Čaputovej prejav bol podľa koalície vyvážený. Fico: Dohromady nič nepovedala

28.09.2021 13:11, aktualizované: 14:10

Predstavitelia koalície i opozície hodnotia správu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky.

NAKA

NAKA obvinila v rámci protidrogovej akcie 15 osôb vrátane "influencerky" Plačkovej

28.09.2021 12:30, aktualizované: 12:58

NAKA pri protidrogovej akcii na západe Slovenska zaistila viac ako deväť kilogramov pervitínu.

Zuzana Čaputová

Prejav prezidentky Čaputovej o stave republiky

28.09.2021 12:06

Prečítajte si celé znenie prejavu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky, ktorý predniesla v pléne NR SR pred poslancami parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 979
Celková čítanosť: 3833357x
Priemerná čítanosť článkov: 3916x

Autor blogu

Kategórie