Založ si blog

Ako obviňujú miesto záchrany

Pellegrini:

„Ja nemôžem niesť zodpovednosť za všetko, čo sa nám za tri týždne podarilo alebo nepodarilo.“

https://www.hlavnespravy.sk/pellegrini-opatovne-reagoval-matovica-padli-aj-slova-spolocnej-vazenskej-cele/2118988

 

Súhlasím, lebo je to logické, že Pellegrini nemôže sám niesť zodpovednosť za všetko, čo sa im za tri týždne podarilo aj nepodarilo. Ale potom to platí aj na Matoviča, že on sám nemôže niesť zodpovednosť za všetko, čo sa im za tri týždne podarilo a nepodarilo. A to najmä, keď Pellegrini mal mnohoročné skúsenosti a nezačínal a Matovič so svojou vládou ešte len začínali a rovno do pandémie.

Toto si uvedomí objektívny človek a neuvedomí primitívny človek, ktorý jednoducho bude chcieť Pellegriniho milovať bez ohľadu na to, že je pandémia a ohrozuje životy ľudí každá neobjektívnosť, ktorá sa zneužíva na zvrhnutie novej vlády a konkrétne Matoviča, ktorý nechce otvárať obchody a spúšťať premorenie.

 

V tejto súvislosti Pellegrini v relácii televízie Markíza, kde diskutoval s ministrom vnútra Romanom Mikulcom uviedol, že ak je on vinný, tak s Matovičom budú zdieľať rovnakú celu, keďže ako už Hrabko uviedol, aj Matovič stanovil povinnosť karantény v štátnych zariadeniach až s odstupom času.

 

Tu urobili závažnú chybu obidvaja.

 

A teraz čo?

 

Dajte ich obidvoch do basy a otvorte obchody. Chcete sa predsa nakaziť a premoriť.

 

Ale keby ste to chceli náhodou aj riešiť, tak si povedzte meno politika, ktorý chce udržať bezpečnú situáciu, že sa ešte obchody neotvoria. A preto navrhujem, aby sme ani Pellegriniho, ani Matoviča nedali do basy a ešte neotvárali obchody.

 

Ak neprídete na iné meno, kto by to tak mohol byť, použite na to Matoviča. Všetci iní chcú otvoriť obchody a premorit vás.

Takže tu nie je spor o Matoviča, ale o spustenie obchodov a premorenie.

Rovno píšte – Sme za premorenie, je to ako chrípka a zomrú len niektorí na chrípku a starobu. Chceme zachraňovať ekonomiku a už uznávame Sulíka.

 

 

Dnes je 10.4. Potom sa nesťažujte, keď bude kolaps nielen dopravy, ale aj nemocníc. Chceli ste sa premoriť a zachraňovať ekonomiku.

 

 

„Švédska vláda sa vybrala inou cestou ako európske štáty, kým v krajine rapídne nenarástol počet mŕtvych. Škandinávska krajina má momentálne spomedzi severských krajín najvyšší počet obetí na milión obyvateľov.

Vláda preto cez víkend informovala, že mierne odporúčania ľuďom nestačia, a preto pripravuje novú legislatívu, ktorá umožní zavedenie zvláštnych opatrení v boji s COVID-19.“

https://dennikn.sk/1848590/pripravili-aj-polnu-nemocnicu-svedsko-pre-narast-mrtvych-konci-s-volnym-rezimom/?ref=tit

 

Ale zas sa vykašlite na Švedov, lebo my sme už koronavírus zvládli a budeme svetové prvenstvo až do vašej smrti.

Zaujímavé na tom je, že nás nemajú čo zaujímať iné štáty, ale Prymula, ktorý hlása premorenie ÁNO!

A prečo, keď ten je z Česka?

Vysvetlite mi tú logiku, prečo nás nemajú zaujímať iné štáty ale zároveň nás majú zaujímať iné štáty, keď sa v nich nájde niekto, kto hlása premorenie obyvateľstva.

Prečo nás nemajú zaujímať iné štáty ale majú nás zaujímať iné štáty, ktoré budú hlásať premorenie obyvateľstva alebo postupné premorenie obyvateľstva?

 

Tak, majú nás zaujímať alebo nie? Alebo len vtedy a výlučne len vtedy, keď hlásajú záchranu ekonomiky za cenu obetí?

 

.Ale keď sa pozriete na tie iné štáty, tieto štáty robia chybu, že núdzové stavy zavádzajú až keď už neskoro, keď masívne umierajú ľudia alebo kolabujú ich nemocnice.

O to neskôr sa tieto štáty pozviechajú na záchranu svojej ekonomiky.

Takže je múdrejšie zaviesť núdzový stav na začiatku, keď nám ešte neskolabovali nemocnice a nemáme vyradených pracovníkov, aby sme sa potom lepšie a rýchlejšie pozviechali. Tento krok sa nám už raz oplatil a oplatí sa aj v budúcnosti.

Na otázku, či to musí byť do nekonečna, je odpoveď, že nie do nekonečna. O nekonečne chcú počuť len tí, čo chcú premorenie. Má to byť šesť týždňov, ktoré sme ešte nezrealizovali. Školy by mali byť zatvorené aj do jesene, s tým, že budú existovať školy a MŠ pre najpotrebnejších pracovníkov.

Týmto sa realizuje nielen záchrana pred nákazou, ale aj záchrana zamestnancov a ekonomiky.

Ľudí v karanténe dávajte do škol s dobrovoľníkmi. Alebo do hotelov a predstavujte si, že zachraňujete migrantov, tak to liberálom pôjde lepšie.

 

 

https://dennikn.sk/1848326/svetovy-newsfilter-prve-staty-ukazali-ako-sa-chcu-zapinat-normalny-zivot-to-zatial-nebude/?ref=tit

Zaujímavé je, že pôvodný názov tohto článku bol – Normálny život to zatiaľ nebude.

Ale zmenili to a to celkom propagačne na – že už sa vracajú k normálnemu životu, aby čitateľov ovplyvnili a zmanipulovali, aby sa tiež chceli vracať k normálnemu životu.

A prečo?

Aktuality znižujú platy

https://e.dennikn.sk/1848633/mediabrifing-na-sme-su-clanky-prvu-hodinu-zadarmo-aktuality-znizuju-platy-refresher-ma-5000-predplatitelov/?ref=tit

 

 

Novinárov prepúšťajú, znižujú im platy. Budú tí, ktorých si nechajú, písať slobodne a objektívne?

Alebo ich ešte väčšia núdza donúti písať podľa požiadaviek ich oligarchov?

 

A čo budú tí oligarchovia chcieť? Sú ohrození koronavirusom a nedostatkom ventilátorov? Sú aj oni ohrození?

Oni a ich príbuzní nie, lebo im tu patrí všetko, majú nemocnice, lekárne, svojich si zabezpečia.

 

Takže budú tlačiť len na záchranu ekonomiky a to aj za cenu ľudských životov.

Keď im boli ukradnuté predtým, budú aj teraz.

 

A preto finančne podporia takých novinárov a politikov, ktorí budú presadzovať ich záujmy. 

Nie záujmy všetkých občanov, ale ich záujmy!

 

Vedeli ste to len doteraz alebo to viete aj teraz?

Ak to viete aj teraz, musí vám byť jasné, že sa chcú a musia zbaviť Matoviča. 

 

 

Chcete elegantnejších psychopatov? Zaručene ani jeden by sa na tlačovke nerozplakal. Obetujú aj tisíce ľudí so správnym štátnickým výrazom na tvári.

 

„Švédske nacistické postupy opísal zdravotník zo Slovenska“

 

Bohužiaľ na konci marca nám do nemocníc prišlo ofic.nariadenie emailom, že môžeme odpájať od prístrojov pacientov nielen starých ale i mladých, týka sa to už aj detí. Čo mne príde už ako nacistické postupy. Som z toho v šoku. Doteraz bolo nariadenie, iba u pacientov vo veku nad 80r. a keď mali veľa chronických ochorení. Skúsili sme ho napojiť na pár hodín a keď to nešlo tak sme ventilátor zobrali a dali sme ho niekomu inému kto bol mladší alebo prišiel k nám niekto ďalší, kto vyzeral, že by možno mal šancu. Odpájať pacientov od prístrojov je pre mňa to najhoršie čo som kedy zažil za 20r. praxe. Ešte to človek musí robiť rýchlo. Prídem na izbu, oznámim príbuzným, že musím odpojiť, lebo prístroj potrebujeme pre niekoho iného. Dám im 5 min., odpojím a odídem. Keď sa vrátim o pol hodinu viem, že pacient už bude mŕtvy. Pre nás zdravot.personál je to niečo slovami neopísateľné, ale ten pocit aktívne toto vykonávať je strašný.

 

Zdravotnícky personál sa proste NE-TE-STU-JE!!! 2 dni od symptómov musí každý naspäť do roboty. Nezvládame toto. My máme v tomto týždni 13 ochorených zdravot.sestier iba na jednom oddelení. Tu nemá kto robiť. Ja som z toho psychicky úplne rozhodený, plus to odpájanie pacientov… Ja sa nečudujem tým príbehom, ktoré čítam na internete, že sestry páchajú samovraždy v Taliansku, Španielsku… Je to fakt na bedňu toto, čo tu zažívame. Na psychiku je to čosi strašné.“

https://mbenova.blog.pravda.sk/2020/04/10/svedsko-nacisticke/

 

Ešte stále sú vám vzorom alebo na nich kašleme?

Len nech Matovič kľudne aj plače, dôležité je to, čo urobí, keď sa ho nezbavia a či máme niekoho iného, kto bude chcieť to isté.

 

 

 

.

Ešte chce niekto spochybňovať, že keby tu nebolo OĽaNO, bola by tu progresívna koalícia so Smerom?

27.05.2020

Rovno prvý komentár, čo som teraz otvorila na SME, znel: „Pelletko a „obrodený“ SMER… … je vážna hrozba pre demokratizáciu Slovenska! Ak Pelletko vypudí Hranatého a začne nacvičovať zdanie „slušnej a modernej sociálnej demokracie“ obživne aj boľševik Štefunko a skočí po ňom, ako po optimálnom koaličnom partnerovi. Spojenie Smeru a [...]

Úžasné, Anna Záborská zmenila názor

26.05.2020

Záborská už nechce zákaz interrupcií: „Rešpektujem rozhodnutie ženy ísť na potrat“ Nech si teraz muži a vraj katolíci vypisujú, čo chcú, toto bolo rozhodnutie pravej kresťanky, ktorá napriek tomu, že celé roky bojuje za ideál spoločnosti, v ktorej by sa nerobili potraty, urobila takéto rozhodnutie kvôli matkám v núdzi. Nie, určite ho neurobila kvôli tomu, ako [...]

Úvahy nad zotročenými ženami

25.05.2020

„Ak je akurát právo rozhodovať o svojom tele, výdobytkom novodobej emancipácie žien, tak sa podľa môjho názoru, stala niekde veľmi vážna chyba a dosiahnutá rovnoprávnosť žien, je v skutočnosti len mýtus.“ To nie je jediným výdobytkom rovnoprávnosti. „Je to moje telo, a môžem si s ním robiť, čo chcem, nikto ma už nevlastní, tak nemá [...]

pocasie-28-5-2020

Koniec bude vlhký, kde všade môže pršať?

28.05.2020 00:00

Posledné obdobie zachránilo reputáciu mesiacu máj, že dokáže priniesť vlahu. Kde možno očakávať zrážky?

PREZIDENTKA čaputová

Čaputová sa zhoduje s názorom, že kandidátom na šéfa GP by mal byť prokurátor

27.05.2020 20:54

Zároveň vníma ako problém, že navrhované zmeny v zákone o prokuratúre by mohli byť chápané účelovo.

Virus Outbreak Sweden

Zlyhalo Švédsko proti pliage?

27.05.2020 19:45

Švédi sa zrejme musia zmieriť s tým, že na nejaký čas budú mať na hraniciach neviditeľnú železnú oponu. Príčinou je ich prístup k pandémii choroby COVID-19.

kamión vietnamci migranti pašovanie británia

V prípade smrti Vietnamcov v kamióne zatkli 26 osôb

27.05.2020 19:17

Justičné orgány uviedli, že séria zásahov prebehla súbežne v utorok v skorých ranných hodinách v okolí Bruselu a Paríža.