Založ si blog

A miesto toho sa máte zaujímať o to, ako Danko flirtuje

Je mesiac pred voľbami a v novinách nie sú témy k voľbám!

 

Každý volič potrebuje vedieť, aký postoj majú jednotlivé strany k federalizácii EÚ a federalizácii dlhov EÚ.

Aký majú postoj k zvyšovaniu súm na zbrojenie.

Aký majú postoj ku vojenským základniam na Slovensku.

Aký majú postoj ku prerozdeľovaniu migrantov.

 

Osuský sa vyhováral, že politici nemôžu vedieť, aký postoj majú k tomu voliči a či by im dali k tomu svoj mandát, lebo v čase posledných volieb tieto témy neboli aktuálne a neriešili sa pred voľbami.

No teraz pred voľbami je a tieto témy sa už riešia, takže presne teraz je ten čas, aby mohli jednotlivé strany získať k týmto témam mandát od svojich voličov.

 

A kde sa ho jednotlivé strany pokúšajú získať? Kde sa k týmto témam vyjadrujú, aby sa vo voľbách dozvedeli, že aj k tomuto dostali mandát?

 

Ak nikde, tak z toho dôvodu, aby po voľbách mohli klamať, že voľbami získali mandát aj ku témam, o ktorých sú teraz celkom ticho a nikde voličom neoznamujú, čo budú presadzovať. 

Alebo aby sa mohli vyhovárať, že tieto témy sú nové až po voľbách a preto o tom nemohli hovoriť pred voľbami.

 

 

Každý volič by mal vedieť odpovedať, aký má strana, ktorú volí, k týmto témam postoj a aký mandát a k čomu tým od voličov získala.

A vedia to voliči?

Viete, čo bude vami vybraná strana v týchto témach presadzovať a oháňať sa tým, že vo voľbách k tomu získala mandát od občanov?

 

 

Ešte raz otázky, na ktoré má vedieť odpovedať každý volič akejkoľvek strany:

 

1. Bude vaša strana presadzovať federalizáciu EÚ a federalizáciu dlhov EÚ?

 

2. Bude vaša presadzovať zvyšovanie súm na zbrojenie?

 

3. Bude vaša strana presadzovať vojenské základne na Slovensku?

 

4. Bude vaša strana súhlasiť s prerozdeľovaním migrantov aj keď to dostalo iný názov než kvóty?

 

 

Pokiaľ neviete na tieto otázky odpovedať, tak neviete, čo volíte a čo bude vaša strana presadzovať, hoci vám po voľbách bude tvrdiť, že voľbami ste jej k tomu dali mandát. 

 

Podpisujete takto aj pôžičky, že neviete s čím všetkým ste dali súhlas a čo bude vo vašom mene presadzované?

Podpísali by ste hoci len pôžičku, keby ste nevedeli, aké dodatky k nej si dopíšu v budúcnosti, že ste s tým svojim podpisom – voľbou tej strany dali súhlas?

 

Niečo také by naozaj podpísal len zmanipulovaný človek, ktorý ani netuší s čím všetkým dáva súhlas a to aj proti vôli iných občanov.

Lebo ak si podpíšete takúto zmanipulovanú pôžičku, postihne to len vás a nie aj vašich susedov. Ale v tomto prípade podpisujete aj za svojich spoluobčanov, k čomu dávate svoj súhlas a aj za nich.

 

 

A miesto toho sa máte zaujímať o to, ako Danko flirtuje. Presne rovnako postupujú aj podomoví obchodníci, čo majú svoje triky na odpútanie pozornosti od toho, čo všetko podpíšete a čo vás predtým nezaujímalo. 

Presne toto sú témy, ktoré vytiahnu až po voľbách, že ste k nim dali voľbami mandát.

Dali? Dávate? Viete k čomu ho dávate? Povedali vám to vaše strany v predvolebných diskusiách? Vyjadrili sa k tomu jasne alebo sú o nich TICHO?

Boli ste o tom informovaní?

 

 

Ak áno, dávajte príklady kde! Lebo ja vidím, že vás informujú o tom, ako Danko flirtuje.

To je tá dôležitá predvolebná téma, ktorá vás má zaujímať?

 

 

Osobne som si ani jeden taký článok neotvorila, žiadne vyjadrenia k tomu, lebo ma to nezaujíma a ako volič sa dožadujem predvolebných tém.

Je mesiac pred voľbami a nič, ako keby tieto témy neexistovali! 

Kedy sa budú rozoberať? Kedy budú o nich jednotlivé strany informovať – K čomu chcú vo voľbách získať od občanov mandát?

 

 

 

.

Najviac ma zaujíma, ako odstavia Matoviča a OĽaNO

25.02.2020

Strana Za ľudí má asi najviac odborníkov, ktorí, keby naozaj chceli pracovať pre Slovensko, dokázali by to. Ale je to hlavne ideologická strana oligarchov, ktorí keď si chcú nahrabať, musia viac »

Fašisti a nacisti v našom štáte

22.02.2020

Najnebezpeční ľudia sú tí, ktorí majú na svedomí životy iných a ktorí ohrozujú životy ďalších v mene princípu nadčloveka, že môžu iných ľudí považovať za menejcennejších alebo viac »

Sen našich oligarchov – progresívna koalícia so Smerom

20.02.2020

Keby som si myslela, že progresívne strany dokáže prevážiť Smer, tak by som volila Smer a to bez ohľadu na ich minulosť, lebo momentálne považujem za väčšiu hrozbu budúce progresívne strany. viac »

ZŠ Jeséniova Bratislava, voľby 2020

ONLINE: Volebná sobota je tu, volí sa v 5998 okrskoch

29.02.2020 04:00

Od 7.00 do 22.00 môžu milióny slovenských voličov využiť svoje právo voliť. Prichádzajú na voľby aj zo zahraničia, časť už hlasovala písomne.

Turecko, Sýria, Idlib

Erdogan hovoril s Trumpom o bojoch v Sýrii, nežiadal NATO o pomoc

29.02.2020 03:28

Donald Trump sa zhodol s Recepom Tayyipom Erdoğanom, že sýrska armáda a jej spojenec Rusko by mali ukončiť vojenskú ofenzívu v sýrskej provincii Idlib.

Jakub Prokeš, šéfredaktor

Poďme voliť

29.02.2020 00:00

V sobotu sa rozhodne. Na Slovensku sa konajú parlamentné voľby. Ich výsledok určí charakter našej krajiny na najbližšie štyri roky.

Trump Climate

Trump posiela Pompea do Dauhy na podpis dohody o prímerí s Talibanom

28.02.2020 22:50

Mali by sa začať mierové rokovania za účasti všetkých strán konfliktu v Afganistane.