Založ si blog

Podobnosť medzi kresťanmi a moslimami, tiež takzvanými veriacimi

Možno si myslíte, že kresťania sú mierumilovnejší. Ale keď je raz niekto náboženský fanatik a štáty to nekontrolujú, zvrhne sa to vždy do množstva agresívnych siekt. Zvlášť agresívni ľudia vyhľadávajú rôzne sekty, kde si svoju nevraživosť voči rôznym skupinám môžu pestovať pod hlavičkou, že to v mene Boha alebo Alaha, cnosti, viery… Z kresťanov sa nemohli stávať takéto agresívne skupiny preto, lebo v Európe máme pre kresťanstvo kontrolované štruktúry. Nemohlo sa stávať, aby sa niekto celkom svojvolne vyhlásil za kňaza a že si v mene viery, Boha alebo záchrany iných bude hlásať čokoľvek. Týmto bolo kresťanstvo neustále kontrolované a pod kontrolou ich mocenskej štruktúry, ktorá týmto zabezpečovala aj ich neagresivitu. Problematického kňaza by jednoducho odvolali.
Touto kontrolou bolo sústavne zabezpečované, aby sa veriaci v ničom neradikalizovali a neohrozovali kvôli svojvoľnej viere iných.

Ak si myslíte, že moslimovia sú nebezpečnejší a viac radikalizovaní, musíte si uvedomiť aj to, ako presne k tejto radikalizácii v Európe dochádzalo. Upozorňujú na to aj samotní moslimovia, ktorí kritizujú radikalizáciu moslimov, že toto, čo sa deje v Európe, by sa nemohlo diať v ich moslimských krajinách, lebo aj tam to kontrolovali zas ich mocenské štruktúry vo viere. Tam sa tiež nemohol niekto svojvoľne vyhlásiť za imáma, pokiaľ nebol pod kontrolou.
No v Európe takúto kontrolu hierarchie vo viere už stratili. Byrokraticky akože fungovali také štruktúry aj v Európe, ale v skutočnosti sa islam v Európe šíril živelne a nekontrolovane. Preto sa stávalo, že islam šírili samozvanci bez vzdelania v islame, čo sa za imámov len tak vyhlásili a presadzovali svoju agresívnejšiu podobu. 

To isté by sa dialo aj s kresťanstvom, keby takéto mocenské štruktúry kontroly neexistovali.

Nemôžeme sa čudovať moslimom, že veria vlastnej viere a navyše vyrástli v spoločnosti, ktorá ľudskú rovnoprávnosť neuznáva.
Keby v niečom takom vyrástli naši kresťania, celkom rovnako by im nič nehovorila.
Napriek tomu, že kresťanstvo v Európe dostávalo civilizovanejšiu podobu, napriek tomu v ňom ľudia veria všetkému, čo sa im káže.
V mene viery môžu ubližovať homosexuálom. To sa oni bránia, že im neubližujú, ale reálne im sústavne nadávajú, že ich majú plné zuby a prečo ich majú právo mať plné zuby. Napokon celá konzervatívna politika je len o homosexuáloch a ženách vrahyniach.


Sústavne vyhľadávajú ukážky ich extrémizmu, akokeby všetci homosexuáli museli byť a boli extrémisti.
Ale keď im ukážete ukážky extrémizmu konzervatívcov a veriacich, čo už dnes splynulo, to už je pre nich len čiernobiele videnie, lebo oni k nim nepatria!

Tak, ukážky buď platia alebo nie! Ak sa majú a môžu používať na homosexuálov, musia a majú sa používať aj na veriacich a konzervatívcov.
A ak sa nemajú, potom ich nemôžu používať ani veriaci a konzervatívci.

Čo je iný meter od liberálov, to hneď všetci konzervatívci zázračne vedia a chápu. Ale keď príde na ich dvojaký meter, zázračne oslepnú a budú dvojaký meter vyčítať len ateistom (skôr sú liberáli) alebo liberálom.

 

 

 

Dajte si povinne vnútiť túto vieru. Najlepšie cez parlament!

 

Môžno ste už počuli, že božie zákony fungujú dokonalo. Medzi nimi je zákon rovnorodosti, že rovnaké sa priťahuje rovnakosťou. Navyše, čo máš v sebe, to priťahuješ, aby si to po svojom ovocí spoznal.
Keby ľudia v Európe sami boli mierumilovní a neagresívni, neotvárali by sa agresívnej sile zvonku. Tým by boli pred takou silou ochránení.
Ale keď sami v sebe majú agresivitu, neuznávanie ľudskej rovnoprávnosti, vnucovanie voči iným, všetko toto priťahujú aj z vonku. Potom sú zákonite s takými silami konfrontovaní. Nevedia prečo, ale zažijú konfrontáciu s takými silami v iných, ktorých si takto priťahujú pre rovnakosť.
Často si ľudia myslia, veď ja som až tak zlý nebol, ako to ja zažívam a preto nemôže platiť, že sa mi to len vracia. Ale otváranie sa týmto silám, čo som vymenovala, neprebieha tak, že sa ti to nejako nadávkuje a dosť. Čomu sa otváraš, to živelne rastie a skosí ťa to väčšou silou, než ľudia predpokladajú.
Preto akákoľvek pestovaná agresivita, neuznávanie rovnoprávnosti a donucovanie iných, vedie násobením tých ľudí až k vzájomnému vraždeniu.

Veľká škoda, že táto stránka zostala na alternatívnych weboch nepovšimnutá, lebo mnohé alternatívne weby na toto ľudí upozorňujú, aby sa neotvárali agresivite a extrémizmu, lebo ich to skosí a celkom zničí voči pôvodnému oprávnenému odporu. No toto už našich agresívnych konzervatívcov nezaujíma. Ale ľudia to poznajú z bojových umení, čím sa sami zneškodníte a kedy máte najväčšiu silu.

 

O tom vam tu pisal aj Johanides, aj keď ten skôr so zameraním na migrantov. No rovnako to platí na všetkých, čiže na našu nevraživosť, netoleranciu atď k iným, ktorá je taká príznačná práve pre konzervatívcov a dogmatikov k rôznym skupinám. Nehovoriac o tom, že konzervatívcov je omnoho viac než liberálov a preto vytvárajú určujúce sily pre to všetko, čo nás spoločne postihne a je súčtom týchto vnútorných síl. 

 

„Skrytou, najhlbšou a najpodstatnejšou príčinou takéhoto stavu, je kvalita vnútorného života príslušníkov daného národa. Ich spôsob uvažovania, vyznačujúci sa trebárs nevraživosťou, nenávisťou, netoleranciou, násilnosťou a tak ďalej a tak ďalej.

 

Ak ale cielene vytvárané negatívne podnety dokážu zarezonovať s negatívnymi emóciami, ktoré tento národ v sebe prechováva, expanduje potom jeho nenávisť a zloba do vonkajšej podoby teroru a násilia. Avšak skutočná príčina deštrukčného chaosu, v ktorom sa onen národ zrazu ocitá je v prvom rade spojená s jeho vlastnou mentalitou a s jeho vlastným, negatívnym spôsobom myslenia. Jedine on sám je hybnou silou všetkých udalostí, ktoré ho stíhajú.

https://johanides.blog.pravda.sk/2019/12/09/o-migrantoch-a-migracii-bez-servitky/

 

 

Svetoví oligarchovia síce zneužívajú liberalizmus, ale samotní liberáli ako masa ľudí nepredstavujú agresívnu silu. Je zneužívaná ich naivita ale nie agresivita. Na jedného liberálneho Emilka pripadá mnohonásobne viac nebezpečných konzervatívnych primitívov.
Viac nebezpečnej sily sa nachádza v masách konzervatívcov, ktorí sú agresívnejší a pri ohrození viac podliehajú hnevu, odporu a útočeniu.

Asi by konzervatívci boli veľmi prekvapení, keby vedeli, že radikálnych moslimov svojou silou priťahujú práve oni a nie liberáli!


To bude asi tým, že nepochopili, že svetoví oligarchovia používajú liberalizmus na vyhrotenie agresivity konzervatívcov.
Ak sa im podarí vyprovokovať masy konzervatívcov k agresivite, pričom liberálov na to len zneužívajú ako červené súkno, budú mať presne to, čo chcú na presadenie svojho poriadku.

Takže, ešte raz, liberáli sú len súkno na vyprovokovanie konzervatívcov.
Tá agresívna sila sa využije od konzervatívcov.
To nebudú liberáli, čo pôjdu vraždiť moslimov, to budú konzervatívci v mene viery, Boha, ctnosti…ochrany! Ale liberáli to nebudú, čo tu začnú občianske vojny na želanie svetových oligarchov. Na to sa použije primitívna sila v ľuďoch. 
Takže bez našich konzervatívcov by sa to nemohlo udiať!
Keby v Európe žili len liberáli, tak je od radikálneho islamu ušetrená. Ale tomu konzervatívci neuveria, hoci väčšina z nich je veriacich, lebo ako veriaci neveria v takú silu neagresivity. To je tiež paradox, že veriacim by ste mali vysvetľovať silu mierumilovnosti a neagresivity. Ale to by naozaj museli byť veriaci.
Už to, že v ňu neveria, hoci vidia okolo seba množstvo skoro bezbranných slniečkárov, svedčí o tom, že čo v sebe nemáš, v to u druhých neuveríš!
Predpokladáš u iných to, čo je v tebe samom!
Preto slniečkári toto nebezpečenstvo podceňujú – podľa seba. A preto ho konzervatívci preceňujú – podľa seba.

 

 

„Byť výnimočný pre stádo dokáže najskôr človek, čo prezentuje jeho priemer. Stáva sa len maskotom toho stáda.“

 

 

.

„Uvedomelí“ ľudia by boli veľmi zlí učitelia, nič by nevyšetrovali!

03.06.2023

Veľmi ma rozčuľujú veľmi hlúpe diskusie mainstreamu v televízii. Moderátor akoby úplne osprostel a celá spoločnosť úplne osprostela, čo vlastne predkladajú ľuďom. Tak napríklad včera na TA3 bola diskusia vedená Bielikom na tému Hybridná vojna v slovenskej politike. Zameriam sa len na najhlavnejšiu hlúposť, lebo všetky naraz by sa aj tak nedali riešiť. Bude vám to [...]

Jednostranne informovaní sú len tí, čo sledujú len mainstream

30.05.2023

Prvá vec, čo sa mi na úradníckej vláde nepáčila je to, že ako prioritu majú vydávať 2% HDP na zbrane, hoci napríklad oveľa bohatšie Nemecko toľko nevydávalo, lebo vraj nemajú z čoho! Už týmto boli u mňa odpísaní, že prvý znak lokajstva nevedieť sa zastať vlastného štátu a svojich občanov ako napríklad Nemci. A už počúvame o ďalšom znaku lokajstva, že [...]

Veľmi odporúčam prečítať si ukážku, ako si SME predstavuje správnych voličov!

29.05.2023

Začína to Miklošovou otázkou v nadpise článku: „Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť? Len štyridsať percent z nás netrpí úplnou pomätenosťou.“ A končí: „Máme vôbec na vlastnú štátnosť? Zaslúžime si slobodu a nezávislosť? Tiež o tom už roky pochybujem!!!!!“ Radím [...]

NRSR, budova, parlament, história, stavba

Prieskum: Smer a Hlas na čele, Progresívne Slovensko si pohoršilo, tesne by do parlamentu preliezli aj Sulík a Matovič

04.06.2023 13:36

Ficov Smer zostal v prieskume agentúry Focus na prvom mieste, v tesnom závese je Pellegriniho Hlas.

sulík fico

Fico nepôjde do vlády so stranou, ktorá chce odchod z NATO a EÚ. Sulík: Strany majú popísane kadečo

04.06.2023 13:06

Lídri Smeru a SaS sa nezhodli v otázke dodávok zbraní Ukrajine.

Maďarsko Voľby Parlamentné Príprava

Maďarský Fidesz k výročiu Trianonu: Hranice má iba štát, nie národ

04.06.2023 12:31

Maďari si pripomínajú podpísanie Trianonskej mierovej zmluvy z roku 1920.

ukrajina, dron, kyjev, šáhid

Ruské rakety zasiahli ukrajinské operačné letisko, na Krym útočili drony

04.06.2023 12:12

Strely, ktoré mierili na oblasť Kyjeva, sa protivzdušnej obrane podarilo zostreliť.