Založ si blog

Jednoduchá mapa, čomu verím, neverím

1. Považujem sa za liberála, pretože si myslím, že skutočný liberalizmus je najvyššia forma pre slobodnú spoločnosť, myslím najvyššia forma civilizácie.

S týmto súhlasia liberáli, nesúhlasia konzervatívci.

 

2. Za príčiny migračnej krízy nepovažujem moslimov, ale bielych politikov v Európe.

S týmto mnohí ľudia nesúhlasia, lebo sú podľa mňa manipulovaní, aby nenávideli moslimov. Následne by preto mohli vznikať občianske vojny a následne preto by mohla vzniknúť totalita. Preto sa taká nenávisť účelovo vyvoláva.

S týmto by skôr súhlasili liberáli a skôr nesúhlasili konzervatívci.

 

3. Verím v mierumilovný islam a v dostupnú osvetu, ktorá by na svete mohla spropagovať mierumilovný islam. Viem ako na to a viem, že sa to dá!

No to nie je v záujme skupín vypočítavých bielych politikov, pretože sledujú ciele v druhom bode.

S týmto by skôr súhlasili liberáli a skôr nesúhlasili konzervatívci.

 

4. Súhlasím s celou liberálnou agendou, ako bola do dnešných dní prezentovaná, pretože pokiaľ sa nepoužívajú dvojaké metre a liberálna agenda nezachádza do extrémov, tak je cestou k vytvoreniu slobodnej spoločnosti.

To znamená, že súhlasím s rovnakými právami homosexuálov, súhlasím s feminizmom, súhlasím so sexuálnou výchovou do škôl, so slobodným rozhodnutím žien o donosení dieťaťa.

S týmto by súhlasili liberáli a nesúhlasili konzervatívci.

 

5. Nesúhlasím, aby sa liberalizmus zneužíval na presadzovanie iných politických cieľov a aby sa akákoľvek liberálna agenda alebo osveta šírila a zavádzala extrémistami, ktorí si neuvedomujú negatívne javy, ktoré to všetko prináša a preto im nevedia predchádzať a ani ich riešiť!

S týmto by nesúhlasili liberáli a súhlasili konzervatívci.

 

6. Myslím si, že na mafii sa podieľali aj koaličné aj opozičné strany a že v týchto mafiách spolupracujú.

S tým by nesúhlasili ani liberáli, ani konzervatívci, lebo chcú vidieť mafiánov len na opačnej strane.

 

7. Považujem za múdrych ľudí tých, ktorí sa nachádzajú v strede medzi extrémistami liberálov a extrémistami konzervatívcov (náboženskí fanatici).

Takých ľudí je mimochodom najviac, pretože bežní ľudia nie sú extrémisti, hoci extrémisti z obidvoch strán o nich bojujú.

S tým by nesúhlasili ani liberáli, ani konzervatívci, lebo obidve skupiny si naivne myslia, že extrémizmus na jednej strane sa vyvažuje extrémizmom na druhej. Pritom práve tak sa roztáča akýkoľvek extrémizmus a to dokonca na objednávku, za ktorou sú špecifické politické ciele – totalita na ovládnutie všetkých.

 

 

 

Vo filme „Vesničko má středisková“ bola tá scénka, keď stará pani opakuje vzápätí pre rôzne strany sporu: „Má pravdu!“

O chvíľu pre opačného: „Má pravdu!“

 

Keby tá stará pani bola v politike a každá chvíľu by pre opačnú stranu opakovala: „Majú pravdu!“ a o chvíľu pre opačných: „Majú pravdu!“, tak by o nej povedali, že nie je ani skutočný liberál, ani skutočný konzervatívec, lebo extrémisti to vždy tak vidia, že kto je niekde na polceste k ich extrému, tak ešte uvedomelo po ich extrém nedospel a oni už dospeli!

Zažila som to už x krát. Keď som mala pochopenie aj pre veriacich, aj pre ateistov, tiež to vždy vyhodnocovali podľa svojich extrémov. Pre veriacich som bola len na polceste k ich náboženskej uvedomelosti a podľa ateistov som bola len na polceste k ich rozumnosti.

Všetkých, čo sú v zdravom strede, vždy mnohí ľudia vidia len ako na polceste k ich extrémom!

 

Veľa kamarátov si v politike nájdete, keď ste uvedomelý progresívny liberál alebo keď ste konzervatívec s dogmatickými presvedčeniami a názormi. A preto som si nikdy veľa kamarátov v politike nenašla, lebo tým, že som v zdravom strede, nie som obľúbencom ani jednej z týchto pre mňa extrémistických skupín.

Ale mne to nevadí, lebo takých ľudí, ako som ja, je tiež veľmi veľa a tým nemusíte vysvetľovať nič. Lebo ako sa hovorí: „Nikdy nič ľuďom nevysvetľujte. Nepriatelia vás aj tak nepochopia a priatelia to nepotrebujú!“

 

Napriek tomu si myslím, že môžete iným ľuďom vysvetľovať svoje myšlienky, keď vašim cieľom je len obyčajná osveta, pretože čokoľvek, čo sme v civilizovanej spoločnosti dosiahli, sme dosiahli len vďaka osvete.

 

 

.

Vysvetlím vám rozdiel východného a západného Slovenska

10.08.2020

Vysvetlím vám rozdiel východného a západného Slovenska v mojich očiach. Možno to tak nie je, ale ja som to tak vnímala. Ten môj raj je a bol na západnom Slovensku a preto som ostro vnímala všetky rozdiely, keď sme cestovali z východu na západ. Na východe som nezažila takú zdieľnosť ľudí, ako na západnom Slovensku. Vyzeralo to asi tak, že keby ma hodili do vlaku a neviem, [...]

Lebo oni sú už seriózni!

09.08.2020

Darmo sa tu nad Blahom hádate, väčšina politikov nemá odvahu pomenovať, že sme vazalmi a znovu len poslúchame. Takého politika len tak vysmejú ako v socializme, že nechápe, nie je uvedomelý! A konkrétne Matovič sa z toho zobudil len raz a potom znovu zaspal. Kto si toto myslí, je pre našu spoločnosť blázon a oveľa nebezpečnejší, než keby sa fotil na motorke: [...]

Blahova ukážka, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru

08.08.2020

a prečo Blahovi držím palce Blaha 7.8.: „15. Fakt si ten podcast vypočujte, je to krásne svedectvo o tom, ako sa v bratislavskej kaviarni boja Smeru. A ako by nás chceli zničiť, no nevedia ako. Úprimne súcitíme… https://www.aktuality.sk/clanok/812541/minar-premier-je-stelesnenim-archetypu-jokera-otazkou-je-ci-moze-klaun-krajine-vladnut-podcast/„ „Premiér je [...]

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Francúzsky expert: V bejrútskom prístave sú stále nebezpečné chemikálie

11.08.2020 12:24

Chemici a hasiči pracujú na zabezpečení najmenej 20 kontajnerov s potenciálne nebezpečnými chemikáliami v zničenom prístave, keďže zistili, že z jedného kontajnera uniká chemikália.

Mikulec Libanon  pomoc humanitárna  Ibrahim Assaf brocková

Slovensko poskytne Libanonu 100-tisíc eur, zdravotnícky materiál aj potraviny

11.08.2020 12:05

Slovensko poskytne Libanonu pomoc v súvislosti s minulotýždňovým výbuchom v Bejrúte.

podpalacstvo nepouzivat

Považskobystrickému viceprimátorovi Máťošovi zhorelo v noci auto

11.08.2020 11:45

Za podpálením automobilu môže byť politický motív, uviedol poškodený viceprimátor Peter Máťoš.

Mike Pompeo / Susan Pompeo /

Pompeo začal v ČR cestu po krajinách strednej Európy

11.08.2020 11:42

V priebehu štvrtka pocestuje americký minister zahraničných vecí do Rakúska, poslednou zastávkou Pompea bude v sobotu Poľsko.