Založ si blog

Byť traktoristom je väčšia sloboda pre vaše názory, ako keď chcete dostať príležitosť!

A presne preto musia byť umelci a inteligenti v každej dobe ovce.

 

PRAVDA ku Gottovi:

 

„Čím patetickejšie gesto, tým väčšia ikona, tým nedotknuteľnejší monument, tým menej človeka za postavou umelca. Pravdaže, za to on sám nemôže. Symbol zmenený na verejný majetok žije ďalej tak, ako o ňom rozhodnú ambície iných.“

https://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/528077-ako-pochovat-gotta/

 

 

U nás sa to hodí na Čaputovú a už za života, lebo predstavuje absolútnu podriadenosť Bruselu.

 

 

Na seba prezradím, že ja som Karla Gotta nezbožňovala, lebo ja som všeobecne nemala rada a nemám rada pesničky z rozhlasu. Hlavne kvôli žvástom medzi nimi.

 

Pre mňa je Gott táto pesnička – „Jenže jinak, než chci já!“

 

Karel Gott – Je jaká je

 

 

Celý Gott bol pre mňa taký – Jenže jinak, než chci já! No nie kvôli politike!

 

Ja som sa vyjadrila len k tomu, že politici a novinári vždy umlčiavali umelcov a nútili ich robiť sluhov vo všetkých režimoch a propagandách, aby si ďalej nerušene sami servilne žili na najľahších cestách životom.

 

Českého zpěváka googluje celý svět. Gott na tři hodiny překonal Trumpa

Smrt zpěváka Karla Gotta zasáhla i do pořadí na nejvyšších místech žebříčku nejvyhledávanějších slov. Podle Google Trends byly informace o Karlu Gottovi na chvíli vyhledávanější než informace o americkém prezidentovi, a to celosvětově. Nejvíce hledali Gotta Češi, Slováci, Němci a Rakušané.

https://www.idnes.cz/technet/internet/karel-gott-vyhledavani-google.A191002_132255_sw_internet_pka

 

 

Politici a novinári by mali rešpektovať, čo si ľudia pýtajú! Ale to politici, ani novinári, nevedia!

S Gottom končí éra „normalizačných“ umelcov socializmu. Ale normalizační umelci nekončia. V každej dobe budú vykrikovať z tribún, aby sa uchytili a každý režim si z nich bude robiť propagačných sluhov. Liberáli majú svojich a dokonca aj tých istých, čo slúžili aj v socializme. Ale to vraj museli a teraz už vraj nemusia! Vždy ich len takto umlčiavali. Byť traktoristom je väčšia sloboda pre vaše názory, ako keď chcete dostať príležitosť.

 

 

„Plán uspořádat v katedrále svatého Víta státní pohřeb zpěváka Karla Gotta (†80) doběla rozpálil katolického kněze Tomáše Halíka. V e-mailu pro pražské arcibiskupství ostře zkritizoval, aby se „hvězdě normalizačního průmyslu“ dostalo takové pocty. Podle něj jde o „šílený a nevkusný nápad“, jak z jeho listu citoval web Forum24.cz.

 

„V tomto pokusu o mytizaci hvězdy normalizačního zábavního průmyslu jde nejenom o projev naprosté devalvace hodnot a morální kýč, nýbrž i o politicky účelovou interpretaci našich moderních dějin a také o další pokus zatáhnout náboženské a církevní symboly do politiky zemanovsko-babišovského populismu,“ pokračuje už Halík rozezleně.

 

Je to zároveň projev hrubé neúcty nejen vůči hrdinům disentu a skutečným tvůrčím umělcům, nýbrž i vůči ohromnému množství občanů, kteří se před komunistickou mocí nesklonili.“

 

Podle kněze „je to zároveň tragikomické poselství o současných národních hodnotách, národním sebepochopení a sebeúctě, které tím ‚Gottland‘ vysílá do zahraničí“.

 

Halík svůj elektronický list uzavírá se slovy: „Jsem opravdu zvědav, zda se naše církevní vrchnost propůjčením katedrály zapojí do této blasfemie neonormalizačního režimu. Je to další morální zkouška církve, dilema mezi věrností prorocké tradici odpůrců zla a kýčové, nemravné servilitě vůči jakékoliv moci.“ A před svůj podpis nakonec připojí i poznámku adresovanou přímo Dominiku Dukovi: „Beran, Tomášek a Vlk by řekli: Nemlč, arcibiskupe!“

 

 

Aj ten Halík slúži na dnešnú neonormalizačnú propagandu, hoci ani umelec nie je!

 

 

Viete, čo bolo pre mňa v tom socializme dobré? Že som mohla chodiť do SND zadarmo na balety a opery.

Aj každý tretí deň som bola na balete alebo opere aj zahraničných umelcov. Na index študenta ste sa mohli dostať zadarmo hore na galériu.

Po prvom dejstve som si zhora pozrela, kde je voľné miesto a ďalšie dejstvá videla aj zblízka. Keď boli zahraničné predstavenia, nechceli nás policajti púšťať, ale vždy sa tam oplatilo zostať stáť, lebo napokon nás pustili.

 

 

.

VYKRÚŽKUJ SI PODOBU SMERU – najväčší oblb Smeru a oligarchov

19.01.2020

Blaha 18.1. "TOTO JE ROZHODUJÚCE - AK TO NEDÁŠ FICOVI, ALE KOTLEBOVI, V SKUTOČNOSTI POMÁHAŠ KISKOVI Ľudia musia pochopiť, že ĽS NS im nemá ako pomôcť, aj keby neboli fašisti. Budú sedieť viac »

Chcem vás upozorniť na jeden predvolebný podvod z roku 2016, ktorý teraz ide zopakovať iná strana

17.01.2020

V roku 2016 sa SaS začala deliť na progresívcov slniečkárov a Sulíka, ktorý bol proti kvótam a servilnosti voči EÚ. Dnes je presne tento istý problém v Smere, kde Smer sa začal deliť na pomáhačov viac »

Ako zachrániť základné ľudské práva v Európe

15.01.2020

Ziolkovský: "Kresťanské argumenty k téme človeka majú rovnocenné miesto vo verejnom diskurze,“ dodal na záver." Také isté ako moslimské alebo inej viery alebo ateistické. Európa už viac »

Peniaze, graf, burza, ekonomika, euro, dolár, trh

Najvýnosnejšie investície majú byť v tomto roku do akcií

19.01.2020 14:06

Po investične výnimočne priaznivom roku 2019 očakávajú trhy v nasledujúcich 12 mesiacoch nižšie zhodnotenie investícií.

truban bugár

Bugár: Rozhodnutie o prepustení Trnku bolo prekvapivé. Podľa Trubana sa politici iba vyhovárajú

19.01.2020 13:26

V relácii RTVS O 5 minút 12 diskutovali predseda strany Mosta-Híd Béla Bugár a líder koalície PS/Spolu Michal Truban.

jadrova elektraren mochovce

Slováci chcú znížiť emisie cez jadro, Rakúšania ho chcú vygumovať

19.01.2020 13:21

Slovensko si nevie predstaviť, že by ciele v oblasti klímy splnilo bez využívania jadrovej energie. Rakúsko chce byť čisto zelené skôr ako ostatní.

Dukla, oslavy 75. vyrocia bojov Dukla, Zuzana čaputová

Čaputová: Fašizmus pestuje v ľuďoch hnev a pohŕdanie inými

19.01.2020 13:00

Prezidentka to skonštatovala počas spomienkového podujatia pri príležitosti 75. výročia vypálenia obcí Ostrý Grúň a Kľak nacistickými jednotkami.