Založ si blog

Byť traktoristom je väčšia sloboda pre vaše názory, ako keď chcete dostať príležitosť!

A presne preto musia byť umelci a inteligenti v každej dobe ovce.

 

PRAVDA ku Gottovi:

 

„Čím patetickejšie gesto, tým väčšia ikona, tým nedotknuteľnejší monument, tým menej človeka za postavou umelca. Pravdaže, za to on sám nemôže. Symbol zmenený na verejný majetok žije ďalej tak, ako o ňom rozhodnú ambície iných.“

https://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/528077-ako-pochovat-gotta/

 

 

U nás sa to hodí na Čaputovú a už za života, lebo predstavuje absolútnu podriadenosť Bruselu.

 

 

Na seba prezradím, že ja som Karla Gotta nezbožňovala, lebo ja som všeobecne nemala rada a nemám rada pesničky z rozhlasu. Hlavne kvôli žvástom medzi nimi.

 

Pre mňa je Gott táto pesnička – „Jenže jinak, než chci já!“

 

Karel Gott – Je jaká je

 

 

Celý Gott bol pre mňa taký – Jenže jinak, než chci já! No nie kvôli politike!

 

Ja som sa vyjadrila len k tomu, že politici a novinári vždy umlčiavali umelcov a nútili ich robiť sluhov vo všetkých režimoch a propagandách, aby si ďalej nerušene sami servilne žili na najľahších cestách životom.

 

Českého zpěváka googluje celý svět. Gott na tři hodiny překonal Trumpa

Smrt zpěváka Karla Gotta zasáhla i do pořadí na nejvyšších místech žebříčku nejvyhledávanějších slov. Podle Google Trends byly informace o Karlu Gottovi na chvíli vyhledávanější než informace o americkém prezidentovi, a to celosvětově. Nejvíce hledali Gotta Češi, Slováci, Němci a Rakušané.

https://www.idnes.cz/technet/internet/karel-gott-vyhledavani-google.A191002_132255_sw_internet_pka

 

 

Politici a novinári by mali rešpektovať, čo si ľudia pýtajú! Ale to politici, ani novinári, nevedia!

S Gottom končí éra „normalizačných“ umelcov socializmu. Ale normalizační umelci nekončia. V každej dobe budú vykrikovať z tribún, aby sa uchytili a každý režim si z nich bude robiť propagačných sluhov. Liberáli majú svojich a dokonca aj tých istých, čo slúžili aj v socializme. Ale to vraj museli a teraz už vraj nemusia! Vždy ich len takto umlčiavali. Byť traktoristom je väčšia sloboda pre vaše názory, ako keď chcete dostať príležitosť.

 

 

„Plán uspořádat v katedrále svatého Víta státní pohřeb zpěváka Karla Gotta (†80) doběla rozpálil katolického kněze Tomáše Halíka. V e-mailu pro pražské arcibiskupství ostře zkritizoval, aby se „hvězdě normalizačního průmyslu“ dostalo takové pocty. Podle něj jde o „šílený a nevkusný nápad“, jak z jeho listu citoval web Forum24.cz.

 

„V tomto pokusu o mytizaci hvězdy normalizačního zábavního průmyslu jde nejenom o projev naprosté devalvace hodnot a morální kýč, nýbrž i o politicky účelovou interpretaci našich moderních dějin a také o další pokus zatáhnout náboženské a církevní symboly do politiky zemanovsko-babišovského populismu,“ pokračuje už Halík rozezleně.

 

Je to zároveň projev hrubé neúcty nejen vůči hrdinům disentu a skutečným tvůrčím umělcům, nýbrž i vůči ohromnému množství občanů, kteří se před komunistickou mocí nesklonili.“

 

Podle kněze „je to zároveň tragikomické poselství o současných národních hodnotách, národním sebepochopení a sebeúctě, které tím ‚Gottland‘ vysílá do zahraničí“.

 

Halík svůj elektronický list uzavírá se slovy: „Jsem opravdu zvědav, zda se naše církevní vrchnost propůjčením katedrály zapojí do této blasfemie neonormalizačního režimu. Je to další morální zkouška církve, dilema mezi věrností prorocké tradici odpůrců zla a kýčové, nemravné servilitě vůči jakékoliv moci.“ A před svůj podpis nakonec připojí i poznámku adresovanou přímo Dominiku Dukovi: „Beran, Tomášek a Vlk by řekli: Nemlč, arcibiskupe!“

 

 

Aj ten Halík slúži na dnešnú neonormalizačnú propagandu, hoci ani umelec nie je!

 

 

Viete, čo bolo pre mňa v tom socializme dobré? Že som mohla chodiť do SND zadarmo na balety a opery.

Aj každý tretí deň som bola na balete alebo opere aj zahraničných umelcov. Na index študenta ste sa mohli dostať zadarmo hore na galériu.

Po prvom dejstve som si zhora pozrela, kde je voľné miesto a ďalšie dejstvá videla aj zblízka. Keď boli zahraničné predstavenia, nechceli nás policajti púšťať, ale vždy sa tam oplatilo zostať stáť, lebo napokon nás pustili.

 

 

.

Vráťme sa ku Kuffovi, budem sa s ním porovnávať

08.12.2019

Keď ja vám o niečom píšem, zväčša o tom, čo som osobne zažila a preto viem, k čomu sa vyjadrujem. Nejdem napríklad písať k zdravotníctvu, keď nie som lekár alebo zdravotná sestra. Ale viac »

Vplyv socioekonomického statusu žiaka na jeho výkon je v Slovenskej republike signifikantne silnejší než v priemere krajín OECD

06.12.2019

PISA 2018: "Pomocou indexu ESCS, ktorý kvantifikuje kategorické údaje o socioekonomickom zázemí žiaka, môžeme odhadnúť jeho vplyv na výkon daného žiaka. V PISA 2018 pre krajiny OECD v viac »

Od korbáčov cez nútené adopcie až po nikáb?

04.12.2019

Myslím si, že muži medzinárodne spolupracujú na zvyšovaní násilia voči ženám v Európe. Samozrejme aj voči moslimkám, ktoré tu už neprenasledované žili. To sú dnešní novodobí muži viac »

voda, minerálka, pitný režim, smäd

Česi považujú zálohovanie plastových fliaš za zbytočné a nekoncepčné

08.12.2019 19:30

Zavedenie vlastného systému zálohovania PET fliaš alebo plechoviek v Česku je podľa niektorých výrobcov v praxi nemožné.

poziar, hotel park inn, hasic

Hasiči v Košiciach zasahovali pri úniku plynu v jednom z bytových domov

08.12.2019 19:05

Ako uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, išlo o únik plynu v spoločných priestoroch.

pošta / poštárka / schránka /

V Petržalke vychádzajú dvoje noviny, niektorí nedostanú ani jedny

08.12.2019 18:35

Už v minulosti mestská časť informovala, že ak by niektorí občania nedostali do schránok noviny, môžu sa na miestny úrad obrátiť prostredníctvom e-mailovej adresy noviny@petrzalka.sk.

počasie

Chlad sa vráti, počasie však bude ako na hojdačke

08.12.2019 17:21

Pozrite si vo videopredpovedi TV Pravda, aké počasie očakáva známa meteorologička Miriam Jarošová na tento týždeň.