Založ si blog

Byť traktoristom je väčšia sloboda pre vaše názory, ako keď chcete dostať príležitosť!

A presne preto musia byť umelci a inteligenti v každej dobe ovce.

 

PRAVDA ku Gottovi:

 

„Čím patetickejšie gesto, tým väčšia ikona, tým nedotknuteľnejší monument, tým menej človeka za postavou umelca. Pravdaže, za to on sám nemôže. Symbol zmenený na verejný majetok žije ďalej tak, ako o ňom rozhodnú ambície iných.“

https://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/528077-ako-pochovat-gotta/

 

 

U nás sa to hodí na Čaputovú a už za života, lebo predstavuje absolútnu podriadenosť Bruselu.

 

 

Na seba prezradím, že ja som Karla Gotta nezbožňovala, lebo ja som všeobecne nemala rada a nemám rada pesničky z rozhlasu. Hlavne kvôli žvástom medzi nimi.

 

Pre mňa je Gott táto pesnička – „Jenže jinak, než chci já!“

 

Karel Gott – Je jaká je

 

 

Celý Gott bol pre mňa taký – Jenže jinak, než chci já! No nie kvôli politike!

 

Ja som sa vyjadrila len k tomu, že politici a novinári vždy umlčiavali umelcov a nútili ich robiť sluhov vo všetkých režimoch a propagandách, aby si ďalej nerušene sami servilne žili na najľahších cestách životom.

 

Českého zpěváka googluje celý svět. Gott na tři hodiny překonal Trumpa

Smrt zpěváka Karla Gotta zasáhla i do pořadí na nejvyšších místech žebříčku nejvyhledávanějších slov. Podle Google Trends byly informace o Karlu Gottovi na chvíli vyhledávanější než informace o americkém prezidentovi, a to celosvětově. Nejvíce hledali Gotta Češi, Slováci, Němci a Rakušané.

https://www.idnes.cz/technet/internet/karel-gott-vyhledavani-google.A191002_132255_sw_internet_pka

 

 

Politici a novinári by mali rešpektovať, čo si ľudia pýtajú! Ale to politici, ani novinári, nevedia!

S Gottom končí éra „normalizačných“ umelcov socializmu. Ale normalizační umelci nekončia. V každej dobe budú vykrikovať z tribún, aby sa uchytili a každý režim si z nich bude robiť propagačných sluhov. Liberáli majú svojich a dokonca aj tých istých, čo slúžili aj v socializme. Ale to vraj museli a teraz už vraj nemusia! Vždy ich len takto umlčiavali. Byť traktoristom je väčšia sloboda pre vaše názory, ako keď chcete dostať príležitosť.

 

 

„Plán uspořádat v katedrále svatého Víta státní pohřeb zpěváka Karla Gotta (†80) doběla rozpálil katolického kněze Tomáše Halíka. V e-mailu pro pražské arcibiskupství ostře zkritizoval, aby se „hvězdě normalizačního průmyslu“ dostalo takové pocty. Podle něj jde o „šílený a nevkusný nápad“, jak z jeho listu citoval web Forum24.cz.

 

„V tomto pokusu o mytizaci hvězdy normalizačního zábavního průmyslu jde nejenom o projev naprosté devalvace hodnot a morální kýč, nýbrž i o politicky účelovou interpretaci našich moderních dějin a také o další pokus zatáhnout náboženské a církevní symboly do politiky zemanovsko-babišovského populismu,“ pokračuje už Halík rozezleně.

 

Je to zároveň projev hrubé neúcty nejen vůči hrdinům disentu a skutečným tvůrčím umělcům, nýbrž i vůči ohromnému množství občanů, kteří se před komunistickou mocí nesklonili.“

 

Podle kněze „je to zároveň tragikomické poselství o současných národních hodnotách, národním sebepochopení a sebeúctě, které tím ‚Gottland‘ vysílá do zahraničí“.

 

Halík svůj elektronický list uzavírá se slovy: „Jsem opravdu zvědav, zda se naše církevní vrchnost propůjčením katedrály zapojí do této blasfemie neonormalizačního režimu. Je to další morální zkouška církve, dilema mezi věrností prorocké tradici odpůrců zla a kýčové, nemravné servilitě vůči jakékoliv moci.“ A před svůj podpis nakonec připojí i poznámku adresovanou přímo Dominiku Dukovi: „Beran, Tomášek a Vlk by řekli: Nemlč, arcibiskupe!“

 

 

Aj ten Halík slúži na dnešnú neonormalizačnú propagandu, hoci ani umelec nie je!

 

 

Viete, čo bolo pre mňa v tom socializme dobré? Že som mohla chodiť do SND zadarmo na balety a opery.

Aj každý tretí deň som bola na balete alebo opere aj zahraničných umelcov. Na index študenta ste sa mohli dostať zadarmo hore na galériu.

Po prvom dejstve som si zhora pozrela, kde je voľné miesto a ďalšie dejstvá videla aj zblízka. Keď boli zahraničné predstavenia, nechceli nás policajti púšťať, ale vždy sa tam oplatilo zostať stáť, lebo napokon nás pustili.

 

 

.

Lekári každý deň čakajú na súhlas na mimoriadny dovoz ivermektínu na Slovensko

21.01.2021

Keď si schválili nový liek Remdesivir za dva týždne!!! motivácia: Bol drahý a dalo sa na ňom zarábať. 21.01.2021 Čakáme na schválenie lieku, ktorý pomáha pri COVIDE-19 . „Súhlasí s odborníkmi, ktorí pri liečbe ochorenia na COVID-19 odporúčajú liek ivermektín. Podľa nej lekári každý deň čakajú na súhlas na mimoriadny dovoz ivermektínu na [...]

Viete, že vlastník centrumu bojuje proti liečbe ivermektínom?

19.01.2021

Otvorený list hlavnému poštárovi! Isteže, takému vlastníkovi, len poštárovi, by mohlo byť jedno, čo si ľudia píšu, ale jeho kamarátom by mohli pokaziť obchody s testovaním a vakcínami, keby sa nebodaj vyliečili. Alebo máte lepší nápad, prečo hlavnému poštárovi záleží na tom, aby sa ľudia na Slovensku nič nedozvedeli o liečbe lacnými liekmi? Napríklad ja [...]

Aké dôkazy mal Sabaka na Remdesivir?

18.01.2021

TYZDEN.SK 17.1.: „Ministerstvo zdravotníctva rozhoduje o tom, či sa na Slovensku bude môcť používať liek, ktorý podľa mnohých štúdií a skúseností lekárov vykazuje dobré výsledky pri liečení pacientov s covidom-19.Existujú však odborníci, ktorí vyzývajú vyčkať a počkať si na výskumné štúdie. Nabádajú k opatrnosti a k tomu, aby ľudia nepodliehali [...]

Bernard Papánek

Zomrel 101-ročný hrdina druhej svetovej vojny Bernard Papánek

22.01.2021 00:50

V nedeľu sa dožil krásnych 101 rokov, tento štvrtok zomrel. Slovensko stratilo Bernarda Papánka, jedného z najdlhšie žijúcich vojenských veteránov, čo bojovali proti nacizmu.

učiteľ slovenska 2020

Učiteľom Slovenska 2020 je pedagogička zo Senca

21.01.2021 18:42

V novovytvorenej kategórii Učiteľ na diaľku vyhral Dávid Králik.

český parlament

Potýčka kvôli rúškam. V českom parlamente sa pobili poslanci

21.01.2021 18:16

Nezaradený poslanec Lubomír Volný sa dostal do slovného konfliktu s podpredsedom Poslaneckej snemovne Tomášom Hanzelom.

NR SR

Čepček opäť navrhuje obmedzenie potratov, vysvetľovať to má na klube OĽANO

21.01.2021 17:44

Poslanec Martin Čepček (OĽANO) podobný návrh už podával v lete minulého roka.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 837
Celková čítanosť: 3079481x
Priemerná čítanosť článkov: 3679x

Autor blogu

Kategórie