Založ si blog

Na SME im začína dochádzať, že pochovávajú liberalizmus

Inak by sa tam nepísalo, že liberál je už pomaly nadávka a Havran dnes píše:

 

„Samozrejme, že vieme, odkiaľ to pochádza, kto s tým prišiel, keď označil liberalizmus za nového vnútorného nepriateľa slovenskej spoločnosti a vyhlásil vojnu, ku ktorej sa dnes hlásia takmer všetky politické strany.“

 

„Toto chceme my extrémni liberáli zo Šeligovej hlavy (píše Michal Havran)“

https://komentare.sme.sk/c/22149010/toto-chceme-my-extremni-liberali-zo-seligovej-hlavy.html

 

Presne tak to raz bude, že chyby liberálov pochovajú liberalizmus, pretože ľudia pre tie chyby liberálov znenávidia celý liberalizmus ako niečo, čo bolo ľuďom vnucované.

Rovnako by znenávideli čokoľvek iné, čo by im bolo rovnako nanucované a vnucované v prepojení s nastávajúcou mocou a novými oligarchami, to tu vôbec nejde o liberalizmus, že by ľudia nenávideli slobodu a slobodomyseľných ľudí. Veď dnes už tú slobodu viac predstavujú alternatívne médiá a slobodné diskusie pod nimi a to napriek ich dogmatickému kresťanstvu. Ľudia naopak tiahnu za slobodou.

 

V skutočnosti neexistuje extrémny liberalizmus, lebo v slobodnej spoločnosti by nemohli existovať dvojaké metre, keby neboli podporované opakom slobody – totalitnými praktikami, čo je opakom liberalizmu. V skutočnosti môžu existovať len extrémistickí liberali, aj to len preto, že sa takí extrémisti vydávajú za liberálov.

Pôvodne mohli byť liberálmi a stále sa cítia byť liberálmi, keďže ich morálku predstavuje typická hodnotová liberálna agenda, ale prestávajú byť liberálmi, keď začínajú upierať slobodu slova a iných názorov na riešenie tém, ktoré už ani nemajú veľa čo s liberalizmom, skôr s politickým a mocenským usporiadaním. (federalizácia, sankcie, vojnové štváčstvo, národné štáty, Gorila, Penta, Eset, zbrojenie, cudzie vojská, vojenské základne, migračná politika)

 

Liberála charakterizuje práve to, že dokáže hodnotovo a morálne obhájiť slobodné zmýšľanie a slobodný výber toho, ako chce človek žiť. Dokáže obstáť práve v slobodnej diskusii, pokiaľ ide o akúkoľvek slobodu, ktorá nenarúša slobodu iných. Pokiaľ sa slobodnej diskusie vzdá a vzdáva, pretože v nej pre dvojaké metre nedokáže obstáť, prestáva byť liberálom!

 

Potom sa to, čo predstavuje, nestáva extrémnym liberalizmom, len on sa stáva extrémistickým „liberálom“, čo je diametrálny rozdiel.

Miesto obhajoby slobody človeka, začína obhajovať existenciu dvojakých metrov, oligarchistických skupín a mocenských zámerov rôznych politických skupín.

 

Ľudia nevedia s liberálmi bojovať, lebo na to, aby ste niekoho mohli poraziť, musíte poznať jeho spôsob boja a jeho hodnotové argumenty.

Keď na liberáloch kritizujete ich obhajobu homosexuality a čokoľvek z ich základnej agendy, nedokážete premôcť ani jedného liberála, lebo to je ako u veriacich kritizovať existenciu Boha. Každý veriaci by hneď s vami vnútorne skončil, keby ste kritizovali niečo, čo je preňho základom na ktorý má plné právo.

Preto aj tento boj s liberálmi konzervatívci alebo dogmatici prehrávajú, keď útočia na niečo, čo je neporaziteľné. Všetky základné hodnoty liberálov sú totiž rovnako neporaziteľné, ako je neporaziteľná sloboda človeka, keď ju raz chápe, čo to je, že nezasahuje do slobody iného človeka.

 

Každý útok na základné morálne hodnoty liberálov je len smiešny pokus spochybňovať slobodu človeka, ktorú by napokon chcel každý jeden človek. Aj ten, čo si myslí, že by ju nechcel a kľudne by sa jej aj v mene niečoho vzdal, napokon aj ten by ju chcel, keby mal osobné zážitky s neslobodou, ktorej sa dovoláva.

 

Skutočný liberál je človek, ktorého nikdy neporazíte, ako nikdy neporazíte skutočne veriaceho človeka. Môžte ho ponížiť, môžte ho prenasledovať, ale morálne ho nikdy poraziť nemôžte, len keď sa odchýli a práve v tom, v čom sa odchýli od liberálnych hodnôt.

 

Liberál predstavuje vyšší stupeň ľudskej morálky a uvedomenia ľudského spoločenstva a ohroziteľný je len vtedy, keď naopak zrádza tú „nenávidenú liberálnu agendu“.

To vtedy nekritizujete liberalizmus, ale všetko iné, čo liberalizmom už nie je. To kritizujete dvojaké metre, zatajovanie, prekrúcanie, nečestnosť, klamstvo, útočnosť alebo agresivitu, čo všetko je práve vychýlením od morálnych ideálov liberalizmu.

 

Na začiatku som napísala, že liberalizmus raz bude pochovaný pre chyby liberálov. Bude pochovaný len ako nálepka a politická moc (presne to, čím sa pre chyby liberálov stal), ale jeho podstata je vyššia civilizačná úroveň, ktorá bude len dočasne pochovaná spolu s chybami liberálov. Ako nezanikne viera a duchovno, rovnako nezanikne ani liberalizmus. Bude len pochovaný a to samotnými liberálmi, čo zničia všetko to, čo budovali liberáli pred nimi.

Potom raz noví liberáli vstanú, aby pokračovali v tom všetkom, čím liberalizmus skutočne je. Rozhodne nie podnožka pre skupiny oligarchov v Pente alebo v Esete, zbrojárskych lobistov pre USA alebo vojnových štváčov za misku šošovice v nejakých propagandistických mimovládkach.

 

 

 

Nedávno ste niektorí kritizovali názov môjho článku, že ste mu nerozumeli. Havranovmu nadpisu už rozumiete?

 

 

.

Celosvetové preteky v primitivizme mužov – bojujú maternicami

10.07.2020

Keby sme aj my mali zotročené ženy a ženy by boli závislé na mužoch a neuživili by sa samé a nebola by antikoncepcia, tiež by nám rodili po 10 detí a porazili by ste ich maternicami, pretekali by sme sa v tom s primitívmi. V čom sa líšia takí muži od nejakých osadníkov alebo radikálov, ktorými pohŕdajú? Poviem vám, sú od nich horší, lebo mali lepšie podmienky, [...]

Nevychovaní rodičia mávajú agresívne deti

09.07.2020

Už v roku 2009 som v článkoch upozorňovala na nemohúcnosť škol poradiť si so sexuálnym obťažovaním a už na základných školách. Ale čo chcete od škôl, keď tu som včera zažila, že 8x mi nejaký starý človek nadáva, že som stará dievka, inokedy, že si mám rúško strčiť do rozkroku a ešte sa na tom všetci tu starí smejú, že takéto mi vadí? Kde ešte staré [...]

Sú starší ľudia slušnejší od mladších a naozaj sú múdrejší? Majú múdrejšie politické názory?

08.07.2020

Prišla som na to, kedy, kde a prečo ľudia útočia na iných v diskusiách. Vždy som to považovala za výhodu diskusií, že na nich existuje anonymita a len nicky, pretože diskutujúci sa mali zamerať na argumenty a nie na to, kto ich píše. Nemalo a nebolo dôležité, kto má koľko rokov, aké vzdelanie, aké pohlavie, ale aké má argumenty. Vždy som takto vnímala [...]

NAKA / Mochovce /

Podnikateľ Peter Kuba, zadržaný v rámci akcie Dobytkár, bude stíhaný väzobne

10.07.2020 11:11, aktualizované: 11:29

Rozhodol o tom v piatok senát Najvyššieho súdu

Ide o pravdu, Silvia Porubänová

Ide o pravdu so Silviou Porubänovou

10.07.2020 09:57

Personálne výmeny v rezorte práce pod vedením Milana Krajniaka pokračujú. Z vedenia Inštitútu pre výskum práce a rodiny odchádza dlhoročná riaditeľka a známa sociologička Silvia Porubänová. Aká je úloha inštitútu? Aká je slovenská rodina?

Covid-19

Pribudlo 19 prípadov nákazy. Testovali 2 172 ľudí

10.07.2020 09:42, aktualizované: 10:12

Celkovo evidujeme 1 870 pozitívne testovaných na koronavírus.

Bärenschützklamm

Treťou obeťou pádu skál v rakúskej rokline je Slovák

10.07.2020 08:36

Pri nešťastí prišli o život aj 50-ročná Maďarka a 21-ročná Rakúšanka. Zranenia utrpelo ďalších deväť osôb.