Založ si blog

Na SME im začína dochádzať, že pochovávajú liberalizmus

Inak by sa tam nepísalo, že liberál je už pomaly nadávka a Havran dnes píše:

 

„Samozrejme, že vieme, odkiaľ to pochádza, kto s tým prišiel, keď označil liberalizmus za nového vnútorného nepriateľa slovenskej spoločnosti a vyhlásil vojnu, ku ktorej sa dnes hlásia takmer všetky politické strany.“

 

„Toto chceme my extrémni liberáli zo Šeligovej hlavy (píše Michal Havran)“

https://komentare.sme.sk/c/22149010/toto-chceme-my-extremni-liberali-zo-seligovej-hlavy.html

 

Presne tak to raz bude, že chyby liberálov pochovajú liberalizmus, pretože ľudia pre tie chyby liberálov znenávidia celý liberalizmus ako niečo, čo bolo ľuďom vnucované.

Rovnako by znenávideli čokoľvek iné, čo by im bolo rovnako nanucované a vnucované v prepojení s nastávajúcou mocou a novými oligarchami, to tu vôbec nejde o liberalizmus, že by ľudia nenávideli slobodu a slobodomyseľných ľudí. Veď dnes už tú slobodu viac predstavujú alternatívne médiá a slobodné diskusie pod nimi a to napriek ich dogmatickému kresťanstvu. Ľudia naopak tiahnu za slobodou.

 

V skutočnosti neexistuje extrémny liberalizmus, lebo v slobodnej spoločnosti by nemohli existovať dvojaké metre, keby neboli podporované opakom slobody – totalitnými praktikami, čo je opakom liberalizmu. V skutočnosti môžu existovať len extrémistickí liberali, aj to len preto, že sa takí extrémisti vydávajú za liberálov.

Pôvodne mohli byť liberálmi a stále sa cítia byť liberálmi, keďže ich morálku predstavuje typická hodnotová liberálna agenda, ale prestávajú byť liberálmi, keď začínajú upierať slobodu slova a iných názorov na riešenie tém, ktoré už ani nemajú veľa čo s liberalizmom, skôr s politickým a mocenským usporiadaním. (federalizácia, sankcie, vojnové štváčstvo, národné štáty, Gorila, Penta, Eset, zbrojenie, cudzie vojská, vojenské základne, migračná politika)

 

Liberála charakterizuje práve to, že dokáže hodnotovo a morálne obhájiť slobodné zmýšľanie a slobodný výber toho, ako chce človek žiť. Dokáže obstáť práve v slobodnej diskusii, pokiaľ ide o akúkoľvek slobodu, ktorá nenarúša slobodu iných. Pokiaľ sa slobodnej diskusie vzdá a vzdáva, pretože v nej pre dvojaké metre nedokáže obstáť, prestáva byť liberálom!

 

Potom sa to, čo predstavuje, nestáva extrémnym liberalizmom, len on sa stáva extrémistickým „liberálom“, čo je diametrálny rozdiel.

Miesto obhajoby slobody človeka, začína obhajovať existenciu dvojakých metrov, oligarchistických skupín a mocenských zámerov rôznych politických skupín.

 

Ľudia nevedia s liberálmi bojovať, lebo na to, aby ste niekoho mohli poraziť, musíte poznať jeho spôsob boja a jeho hodnotové argumenty.

Keď na liberáloch kritizujete ich obhajobu homosexuality a čokoľvek z ich základnej agendy, nedokážete premôcť ani jedného liberála, lebo to je ako u veriacich kritizovať existenciu Boha. Každý veriaci by hneď s vami vnútorne skončil, keby ste kritizovali niečo, čo je preňho základom na ktorý má plné právo.

Preto aj tento boj s liberálmi konzervatívci alebo dogmatici prehrávajú, keď útočia na niečo, čo je neporaziteľné. Všetky základné hodnoty liberálov sú totiž rovnako neporaziteľné, ako je neporaziteľná sloboda človeka, keď ju raz chápe, čo to je, že nezasahuje do slobody iného človeka.

 

Každý útok na základné morálne hodnoty liberálov je len smiešny pokus spochybňovať slobodu človeka, ktorú by napokon chcel každý jeden človek. Aj ten, čo si myslí, že by ju nechcel a kľudne by sa jej aj v mene niečoho vzdal, napokon aj ten by ju chcel, keby mal osobné zážitky s neslobodou, ktorej sa dovoláva.

 

Skutočný liberál je človek, ktorého nikdy neporazíte, ako nikdy neporazíte skutočne veriaceho človeka. Môžte ho ponížiť, môžte ho prenasledovať, ale morálne ho nikdy poraziť nemôžte, len keď sa odchýli a práve v tom, v čom sa odchýli od liberálnych hodnôt.

 

Liberál predstavuje vyšší stupeň ľudskej morálky a uvedomenia ľudského spoločenstva a ohroziteľný je len vtedy, keď naopak zrádza tú „nenávidenú liberálnu agendu“.

To vtedy nekritizujete liberalizmus, ale všetko iné, čo liberalizmom už nie je. To kritizujete dvojaké metre, zatajovanie, prekrúcanie, nečestnosť, klamstvo, útočnosť alebo agresivitu, čo všetko je práve vychýlením od morálnych ideálov liberalizmu.

 

Na začiatku som napísala, že liberalizmus raz bude pochovaný pre chyby liberálov. Bude pochovaný len ako nálepka a politická moc (presne to, čím sa pre chyby liberálov stal), ale jeho podstata je vyššia civilizačná úroveň, ktorá bude len dočasne pochovaná spolu s chybami liberálov. Ako nezanikne viera a duchovno, rovnako nezanikne ani liberalizmus. Bude len pochovaný a to samotnými liberálmi, čo zničia všetko to, čo budovali liberáli pred nimi.

Potom raz noví liberáli vstanú, aby pokračovali v tom všetkom, čím liberalizmus skutočne je. Rozhodne nie podnožka pre skupiny oligarchov v Pente alebo v Esete, zbrojárskych lobistov pre USA alebo vojnových štváčov za misku šošovice v nejakých propagandistických mimovládkach.

 

 

 

Nedávno ste niektorí kritizovali názov môjho článku, že ste mu nerozumeli. Havranovmu nadpisu už rozumiete?

 

 

.

Alternatívne médiá sú vždy o mnoho mesiacov pred propagandou elít

25.09.2021

Blogy na SME už nečítam, ale náhodou som zablúdila, aby som si prečítala, čo si myslia ľudia tam. Depopulačná konšpiračná teória o vakcínach. Sú antivaxeri vždy o krok pred tajnou svetovou elitou alebo je to naopak? https://blog.sme.sk/tomasmihalik/spolocnost/depopulacna-konspiracna-teoria-vakcinach-su-antivaxeri-vzdy-krok-tajnou-svetovou-elitou-naopak Zaujalo ma [...]

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam

24.09.2021

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam, hoci žijeme v spoločnosti, kde verejné diskusie k závažným témam odmietajú s klamstvami, že nikto s nimi diskutovať nechce. Predstavte si akékoľvek, hoci aj malé pracovisko, kde by šéf odmietal akékoľvek diskusie s dôvodom, že nikto s ním diskutovať nechce. Ako by volali na akomkoľvek pracovisku takého [...]

O overovaní lekárov

22.09.2021

Nebudem tvrdiť, že všetci lekári sú zlí, ani to, že všetci sú dobrí lebo liečia a zachraňujú životy. Lekári sú tiež len ľudia a to ľudia bývajú rôzni. V každej profesii nájdete dobrých, vynikajúcich, horších a zlých a myslím si, že tak je to aj s lekármi. Nemyslím si, že môžete dôverovať akémukoľvek remeselníkovi, že niečo neodfušuje a ako musíte [...]

zá¡chranka / sanitka /

Petko: Kolaps nemocníc pri tretej vlne nepredpokladám

28.09.2021 15:28

Prezident Asociácie nemocníc Slovenska tiež uviedol, že nemocnice sú na tretiu vlnu pripravené po materiálno-technickej stránke lepšie, problémom je však chýbajúci personál.

Eduard Heger

Premiér: Pracovná skupina pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov

28.09.2021 13:58, aktualizované: 14:24

Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát mala vypracovať rôzne varianty, rozhodnutie bude na politickej úrovni.

Zuzana Čaputová

Čaputovej prejav bol podľa koalície vyvážený. Fico: Dohromady nič nepovedala

28.09.2021 13:11, aktualizované: 15:38

Predstavitelia koalície i opozície hodnotia správu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky.

NAKA

NAKA obvinila v rámci protidrogovej akcie 15 osôb vrátane "influencerky" Plačkovej

28.09.2021 12:30, aktualizované: 12:58

NAKA pri protidrogovej akcii na západe Slovenska zaistila viac ako deväť kilogramov pervitínu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 979
Celková čítanosť: 3833437x
Priemerná čítanosť článkov: 3916x

Autor blogu

Kategórie