Založ si blog

Na SME im začína dochádzať, že pochovávajú liberalizmus

Inak by sa tam nepísalo, že liberál je už pomaly nadávka a Havran dnes píše:

 

„Samozrejme, že vieme, odkiaľ to pochádza, kto s tým prišiel, keď označil liberalizmus za nového vnútorného nepriateľa slovenskej spoločnosti a vyhlásil vojnu, ku ktorej sa dnes hlásia takmer všetky politické strany.“

 

„Toto chceme my extrémni liberáli zo Šeligovej hlavy (píše Michal Havran)“

https://komentare.sme.sk/c/22149010/toto-chceme-my-extremni-liberali-zo-seligovej-hlavy.html

 

Presne tak to raz bude, že chyby liberálov pochovajú liberalizmus, pretože ľudia pre tie chyby liberálov znenávidia celý liberalizmus ako niečo, čo bolo ľuďom vnucované.

Rovnako by znenávideli čokoľvek iné, čo by im bolo rovnako nanucované a vnucované v prepojení s nastávajúcou mocou a novými oligarchami, to tu vôbec nejde o liberalizmus, že by ľudia nenávideli slobodu a slobodomyseľných ľudí. Veď dnes už tú slobodu viac predstavujú alternatívne médiá a slobodné diskusie pod nimi a to napriek ich dogmatickému kresťanstvu. Ľudia naopak tiahnu za slobodou.

 

V skutočnosti neexistuje extrémny liberalizmus, lebo v slobodnej spoločnosti by nemohli existovať dvojaké metre, keby neboli podporované opakom slobody – totalitnými praktikami, čo je opakom liberalizmu. V skutočnosti môžu existovať len extrémistickí liberali, aj to len preto, že sa takí extrémisti vydávajú za liberálov.

Pôvodne mohli byť liberálmi a stále sa cítia byť liberálmi, keďže ich morálku predstavuje typická hodnotová liberálna agenda, ale prestávajú byť liberálmi, keď začínajú upierať slobodu slova a iných názorov na riešenie tém, ktoré už ani nemajú veľa čo s liberalizmom, skôr s politickým a mocenským usporiadaním. (federalizácia, sankcie, vojnové štváčstvo, národné štáty, Gorila, Penta, Eset, zbrojenie, cudzie vojská, vojenské základne, migračná politika)

 

Liberála charakterizuje práve to, že dokáže hodnotovo a morálne obhájiť slobodné zmýšľanie a slobodný výber toho, ako chce človek žiť. Dokáže obstáť práve v slobodnej diskusii, pokiaľ ide o akúkoľvek slobodu, ktorá nenarúša slobodu iných. Pokiaľ sa slobodnej diskusie vzdá a vzdáva, pretože v nej pre dvojaké metre nedokáže obstáť, prestáva byť liberálom!

 

Potom sa to, čo predstavuje, nestáva extrémnym liberalizmom, len on sa stáva extrémistickým „liberálom“, čo je diametrálny rozdiel.

Miesto obhajoby slobody človeka, začína obhajovať existenciu dvojakých metrov, oligarchistických skupín a mocenských zámerov rôznych politických skupín.

 

Ľudia nevedia s liberálmi bojovať, lebo na to, aby ste niekoho mohli poraziť, musíte poznať jeho spôsob boja a jeho hodnotové argumenty.

Keď na liberáloch kritizujete ich obhajobu homosexuality a čokoľvek z ich základnej agendy, nedokážete premôcť ani jedného liberála, lebo to je ako u veriacich kritizovať existenciu Boha. Každý veriaci by hneď s vami vnútorne skončil, keby ste kritizovali niečo, čo je preňho základom na ktorý má plné právo.

Preto aj tento boj s liberálmi konzervatívci alebo dogmatici prehrávajú, keď útočia na niečo, čo je neporaziteľné. Všetky základné hodnoty liberálov sú totiž rovnako neporaziteľné, ako je neporaziteľná sloboda človeka, keď ju raz chápe, čo to je, že nezasahuje do slobody iného človeka.

 

Každý útok na základné morálne hodnoty liberálov je len smiešny pokus spochybňovať slobodu človeka, ktorú by napokon chcel každý jeden človek. Aj ten, čo si myslí, že by ju nechcel a kľudne by sa jej aj v mene niečoho vzdal, napokon aj ten by ju chcel, keby mal osobné zážitky s neslobodou, ktorej sa dovoláva.

 

Skutočný liberál je človek, ktorého nikdy neporazíte, ako nikdy neporazíte skutočne veriaceho človeka. Môžte ho ponížiť, môžte ho prenasledovať, ale morálne ho nikdy poraziť nemôžte, len keď sa odchýli a práve v tom, v čom sa odchýli od liberálnych hodnôt.

 

Liberál predstavuje vyšší stupeň ľudskej morálky a uvedomenia ľudského spoločenstva a ohroziteľný je len vtedy, keď naopak zrádza tú „nenávidenú liberálnu agendu“.

To vtedy nekritizujete liberalizmus, ale všetko iné, čo liberalizmom už nie je. To kritizujete dvojaké metre, zatajovanie, prekrúcanie, nečestnosť, klamstvo, útočnosť alebo agresivitu, čo všetko je práve vychýlením od morálnych ideálov liberalizmu.

 

Na začiatku som napísala, že liberalizmus raz bude pochovaný pre chyby liberálov. Bude pochovaný len ako nálepka a politická moc (presne to, čím sa pre chyby liberálov stal), ale jeho podstata je vyššia civilizačná úroveň, ktorá bude len dočasne pochovaná spolu s chybami liberálov. Ako nezanikne viera a duchovno, rovnako nezanikne ani liberalizmus. Bude len pochovaný a to samotnými liberálmi, čo zničia všetko to, čo budovali liberáli pred nimi.

Potom raz noví liberáli vstanú, aby pokračovali v tom všetkom, čím liberalizmus skutočne je. Rozhodne nie podnožka pre skupiny oligarchov v Pente alebo v Esete, zbrojárskych lobistov pre USA alebo vojnových štváčov za misku šošovice v nejakých propagandistických mimovládkach.

 

 

 

Nedávno ste niektorí kritizovali názov môjho článku, že ste mu nerozumeli. Havranovmu nadpisu už rozumiete?

 

 

.

Prečo sa na učiteľov toľko nadáva

21.09.2019

Musím vám vysvetliť, prečo sa na učiteľov toľko nadáva, čo je za tým, lebo to si ľudia už neuvedomujú a nevedia to, nič nevedia o manipuláciách o učiteľoch! Keby sa na nich v spoločnosti viac »

Wallaceovia sa nám hádajú, doplatíme na to všetci!

20.09.2019

Jáj, pekne to vymysleli, že pokiaľ sa budú naše strany hádať, vnútia nám tu kvóty na nelegálnych migrantov alebo ekonomické tresty za neposlušnosť. Dnes proeurópskym znamená byť proimigračným, viac »

Reakcia Blahu na naliehanie americkej ambasády

17.09.2019

Koncom júna sa len jediný poslanec nášho parlamentu ohradil proti tomu, aby do našich vnútorných záležitostí nezasahovali Američania a nediktovali a nevnucovali našim politikom, čo presne viac »

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Medzi USA a Čínou to stále škrípe, dohoda sa nečrtá

21.09.2019 23:01

Vyhliadky na skoré ukončenie obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa zhoršujú.

Bratislava, pochod za život, námestie snp.

Súčasťou programu Národný pochod za život bol aj futbalový zápas v Trnávke

21.09.2019 20:44

Projekt Gól za život spája futbalové hodnoty fair-play, krásu a nadšenie pre hru so zodpovednosťou a krásou života a otcovstva.

zima, sneh, mráz, Bielorusko,

SHMÚ varuje pred nočnými mrazmi na veľkej časti územia Slovenska

21.09.2019 19:10

Výnimkou je Bratislavský a Trnavský kraj.

Hlina, KDH,

KDH vylučuje povolebnú spoluprácu so Smerom, ĽSNS a SNS

21.09.2019 17:50

Po skončení celoslovenskej Rady KDH o tom v sobotu v Bratislave informoval predseda mimoparlamentnej strany Alojz Hlina.