Založ si blog

Slovensko je krajina, v ktorej súťažia sociálne balíčky s hudobným festivalom

Prave som si pozrela video z Pohody – rozhovor Hríba s prezidentom.

Nepáčilo sa mi na ňom, že som si uvedomila, že hudobný festival sa využíva na politiku (nemyslela som si, že to bude až také okaté). Vlastne na tento festival mohli ísť voliči len niektorých politických strán, lebo inak by si nemohol celý festival nárokovať prezentáciu niektorých politických strán.

Zaznievali tam od prezidenta slová: „My všetci vieme…“, čím aj predpokladal, že na hudobnom festivale sú len voliči určitých strán a je to teda skôr politický míting, než hudobný festival. Alebo: „Musíme prevziať moc…“

Hríb sa ho doslova pytal, ktorých dobrých kandidatov máme a tak bolo nadiktované účastníkom hudobného festivalu, koho majú voliť.

Veľakrát sa liberálkovia smiali z obyvateľov Slovenska, že sa dajú za klobásu kúpiť, keď sa zúčastnia niekde, kde sa k politike dáva klobása. No klobása nikdy nemôže byť pre mladých ľudí takým lákadlom, ako zažiť atmosféru hudobného festivalu. Samotný Denník N píše, že takáto atmosféra je neopakovateľná, pretože kde sa mladí ľudia tak stretnú? V kostole?

A do tohto jediného, takého veľkého stretnutia a v suvislosti s kapelami sa mieša politika a politická agitácia.

Prezident povedal, že sme mafiánska krajina. Áno, lebo u nás aj festivaly určuje politika a manipulácia s ľuďmi.

Podľa toho by sme vedeli, že žijeme v slobodnom štáte, keby sa hudobného festivalu zúčastnili rôzni politici, rôznych názorov a strán, pretože politika by šla aspoň na chvíľu bokom, kvôli hudobnému festivalu. Nie, že sa na to ešte využíva ako predvolebné stretnutie, kde kapely sú klobásou.

Už dopredu takto vyháňajú z festivalu voličov iných strán a z festivalu robia predvolebné stretnutia na agitáciu voličov.

Áno, robí to aj Smer, ale z toho sa predsa liberálkovia vždy smiali, že Smer takto manipuluje dôchodcov na MDŽ. Nie, nie je to nič iné, len to isté. Dokonca viac ľudí šlo na ten hudobný festival kvôli kapelám a nie politike, ako by na MDŽ šli ľudia len kvôli MDŽ, čiže oveľa viac neutrálnych ľudí chcú zmanipulovať, než to robí Smer na MDŽ.

Môžme to skôr prirovnať k sociálnym balíčkom, že Slovensko je krajina, v ktorej súťažia sociálne balíčky s hudobným festivalom. Každému jeho klobásu.

Chmelár k jeho politickému vystúpeniu na hudobnom festivale. Čim z tohto podujatia urobili Festival politickej piesne.

 

Andreja Kisku prestalo baviť hrať sa na nadstraníckeho prezidenta a otvorene sa definoval ako hlava opozície. Hovorím – hrať sa na nadstraníckeho – pretože on v skutočnosti nadstraníckym nikdy nebol, na polovicu obyvateľstva vyslovene kašľal a podprahovo rozdeľoval túto spoločnosť ako málokto, čo dnes už vnímajú všetci okrem jeho fanatických prívržencov. Dnes však zašiel ešte ďalej. Po prvý raz v dejinách tohto štátu sa stalo, že úradujúca hlava štátu ešte pred prvým kolom prezidentských volieb vyjadril podporu niektorým kandidátom. Tvrdím však, že je to dobre. Konečne bude totiž jasné, kto za koho kope. Kto tvrdí, že chce pokračovať v šľapajach Andreja Kisku, stotožňuje sa s jeho štýlom, neprekážajú mu ani jeho kauzy, ani neplnenie ústavných povinností, hlási sa k jeho militaristickej politike a proamerickým postojom na úkor posilňovania Európy. Práve voči týmto praktikám sa vyhraňujem, práve voči takémuto videniu sveta a chápaniu povinností hlavy štátu vytváram alternatívu s cieľom presvedčiť ľudí, že sa to dá robiť inak, lepšie a prospešnejšie pre všetkých.

Prezident však použil aj jeden výraz, z ktorého ma mierne zamrazilo. Môže a nemusí niečo znamenať, ale treba na to upozorniť. Andrej Kiska doslova povedal, že „treba prevziať moc“, čo je citát ako z Leninovho spisu Štát a revolúcia. Tento slovný zvrat sa zväčša používa pri revolúciách a prevratoch, nie pri demokratických parlamentných voľbách…“

 

Štefan Hríb povedal, že niektorí prezidenta nenávidia. Tak mňa by zaujímalo, či si myslí, že každý, kto by ho už nechcel, ho musí nenávidieť.

Každý, kto ho nechce za prezidenta, tak mu na ňom vadia presne tie veci, ktoré vymenoval aj Chmelár:

1. jeho kauzy

2. jeho politika podporujúca zbrojenie a útočenie na Rusko, ktoré vyhlasuje za nášho nepriateľa

3. jeho proamerické postoje a obhajovanie zaujmov iných štátov, nie nášho

 

Je to dosť na to, aby ho za prezidenta veľa ľudí nechcelo. K tým bodom vôbec nie je nutné ho ešte nejako nenávidieť.

No Štefan Hríb sa z toho vysmial, že jeho kauzy neexistujú a sú len také zanedbateľné (inak povedané skutok sa nestal) a presne takú politiku potrebujeme.

 

Dnes je už jasné, že náš prezident v budúcom období bude na Slovensku bojovať o prevzatie moci cez politické skupiny. A rozhodne nie liberálov, lebo za liberálov sa len vydávajú, aby to malo nejaký pekný názov, akože niečo o slobode ľudí, pričom týchto ľudí najviac charakterizuje povinná jednoliata stádovitosť, v ktorej sa navyše zastrašujú mediálnym prenasledovaním pri rôznych názoroch – aj medzi sebou navzájom (príklad Adela, Hanus – kto s nimi nesúhlasí, s tým končia).

Jednoliatu masu povinných názorov sme tu už mali desiatky rokov, ľudia sa boja novej totality a to ešte viac, než rozkrádania štátu LEN LOKÁLNOU VLÁDOU!

Boja sa straty základných ľudských práv, politického prenasledovania, zbrojenia, podnecovania ďalších vojnových konfliktov. To všetko sú veci ešte závažnejšie, než korupcia len doma v malom.

 

Taktiež sa Hríb vysmial spolupráci so „Sorošom“.

 

„Keď sme pri tajomnom Sorosovi, za riaditeľovania Wienk Aliancia len priamo od jeho organizácii v 44 transakciách inkasovala skoro milión Eur, čo činí 42% z jej celkových príjmov 2,2 mil. Eur (bez roku 2005). K tomu prirátajme aj peniaze tečúce od „domácich“ mimovládok, ktoré George Soros spolu s americkými korporátnymi a vládnymi peniazmi „postavil na nohy“, rozumejme roky primárne sponzoroval a teda tam má (na peňazovody) podľa všetkých merítok zdravého rozumu svoj vplyv. A nezabudnime na doláre priamo od americkej vlády, či už z ambasády alebo amerických vládnych agentúr. Celkovo sa tým dostaneme na 72% všetkých do Aliance Fair-play od jej vzniku pritečených prostriedkov. Podrobnosti v priložených tabuľkách.

Je smutným mementom dnešnej doby, že všetci lamentujú na tým, aká je postfaktuálna, ale tí, čo najviac kričia o potrebe faktov, sa na tie kľúčové, t. j. na výročné správy mimovládok, ani nepozreli. Veď načo, Soros je konšpirácia, lebo ako by to robil. Ale logika tvrdých faktov výročiek Aliancie poskytuje jednoznačný a jediný logický záver: Aliancia Fair-play je americký korporátny a vládny projekt. S Georgom Sorosom ako ústrednou mediálnou postavou v pozadí. Je jedno, či bol takto rovno vymyslený, alebo len „zachytený“ a využitý. Podotknime, že na motivácii ľudí v Aliancii pri tom nezáleží: práve čím idealistickejšia, tým len lepšie.“

Tie fakty a tabuľky príjmov sú uvedené tuto, môžte vysvetľovať, či sú vymyslenou konšpiráciou:

https://slobodnyvyber.sk/peter-marman-o-mimovladkach-sorosovi-a-konspiraciach-v-kocke/

Je skutočne dojímavé vidieť, ako americkej korporátnej filantropii a vládnemu establišmentu leží na srdci stav našej korupcie. Pritom korupcia korupcií zakývajúca rovno celým globálnym finančno-hospodárskym systémom prišla v roku 2008 práve z amerického korporátneho prostredia. Už desať rokov na to aj my tu na Slovensku doplácame. Zadĺžili sme sa na národnej aj európskej úrovni a o ďalších hrozbách, ktoré sú len otázkou času, čvirikajú vrabce na streche. Nedá sa nepoužiť staré osvedčené o zametaní si pred vlastným prahom.

Korupcia a korupcia

Lebo o tom je celá pointa: Prečo sa z amerických a teraz už aj bruselských peňazí skúma zásadne len národná vládna korupcia, t. j. vo verejnom sektore a v rozdeľovaní verejného rozpočtu? Keď mnohonásobne väčšia – korporátna – nie. Ukradnúť sa dá totiž aj to, čo do rozpočtu má prísť, nie len to, čo z neho odchádza. A o rád (!) väčšia škoda na verejnom rozpočte vzniká nezdanením u nás vytvorených ziskov hlavne nadnárodnými spoločnosťami, ktoré si optimalizujú svoje daňové základy odvedením profitu do zahraničia, pričom u nás zaplatia torzo daní. Ešte raz, o rád! A to je len najväčšia forma korporátnej korupcie s dopadom na verejné zdroje, existuje ešte celý rad ďalších.“

(Marman – za kritiku označený ako konšpirátor)

.

Večer si ľahneš spať ako pravičiar a do rána je z teba podľa potreby ľavičiar!

23.09.2019

Opäť tu máme "Zlodej kričí chyťte zlodeja", keď tí, čo sa oháňajú slovom "PROEURÓPSKY" a prenasledujú politikov, či sú alebo nie sú "proeurópski", sú sami "PROTIEURÓPSKI": "Po hlasovaní viac »

Chcem sa poďakovať nášmu premiérovi a našim politikom za to, že bránili Slovensko a mali k tomu odvahu

22.09.2019

Dnes odvaha nie je samozrejmosť a každý jeden politik zažíva ťažký nápor, keď je nútený konať proti svojmu vlastnému vnútornému presvedčeniu, s čím by súhlasil alebo nesúhlasil. viac »

Prečo sa na učiteľov toľko nadáva

21.09.2019

Musím vám vysvetliť, prečo sa na učiteľov toľko nadáva, čo je za tým, lebo to si ľudia už neuvedomujú a nevedia to, nič nevedia o manipuláciách o učiteľoch! Keby sa na nich v spoločnosti viac »

Kôň

Po kohútovi Mauriceovi sa francúzsky súd bude zaoberať kauzou koňa Sésama

23.09.2019 17:34

Majiteľov koňa žalujú susedia, ktorým prekáža zápach konského trusu a moču, ako aj stála prítomnosť múch a zvuky, ktoré kôň vydáva.

euro, bankovky, peniaze

Dánske dôchodkové fondy plánujú investovať do zelených aktív

23.09.2019 17:33

Dánske dôchodkové fondy plánujú investovať zhruba 47 miliárd eur do tzv. zelených aktív v rámci boja proti zmene klímy.

Pocasie 24 09

Meteorológ Jurčovič: Babie leto dorazí až v októbri!

23.09.2019 16:47

Ustúpia nočné a ranné mrazy? Kam vystúpia denné teploty?

HONGKONG protest, demonštrácia, oheň, barikáda

Policajti zadržali cez víkend v Hongkongu takmer 50 demonštrantov

23.09.2019 16:41

Od júnového začiatku protestov bolo zatknutých už 1 556 ľudí.