Vrahmi môžu byť aj ľudia, ktorým veria

Nikdy som sa nezaujímala o vraždy, teda ani o reláciu Štefana Hríba s vrahmi Ľudmily Cervanovej. Predstavte si, že ja som o tom vôbec nevedela, že s akýmito vrahmi sa on rozprával, akí vrahovia sa to vôbec spomínajú?

Celé som sa to dozvedela až dnes:

 

Ocenenie pre manipulátora

Nadácia otvorenej spoločnosti organizuje od roku 2004 udeľovanie Novinárskej ceny v rôznych kategóriách. Na stránke tejto súťaže sa okrem iného uvádza, že ide o „fórum kvalitnej žurnalistiky, otvorené pre novinárov, zástupcov médií, ale i širšiu odbornú i laickú verejnosť“.

Tieto bohumilé ciele sa Nadácii otvorenej spoločnosti podarilo na jar 2012 naplniť tak, že za rok 2011 v kategórii „Najlepší rozhovor, beseda, diskusia v elektronických médiách“ dostali novinárske ocenenie relácia Večer pod lampou a jej moderátor Štefan Hríb, a to direkt za besedu s vrahmi Ľudmily Cervanovej. Vtedy už bolo dávno známe, že licenčná rada udelila RTVS za odvysielanie tohto neprofesionálneho a nekompetentného propagandistického predstavenia pokutu 50 tisíc eur. Porote v zložení Miroslav Kollár, Václav Moravec, Ildikó Nagy a Lenka Poláková, ktorá o udelení ocenenia Hríbovi rozhodla, to oč ividne neprekážalo. Pán Kollár bol v tom čase analytikom Inštitútu pre verejné otázky a členom Rady RTVS. Moderátor a novinár Václav Moravec dodnes v Českej televízii moderuje politickú diskusiu s mierne kultovo-osobnostným názvom Otázky Václava Moravce. Ildikó Nagy bola novinárkou a členkou Rady RTVS. Pani Lenka Poláková bola hlavnou dramaturgičkou publicistiky Českej televízie Ostrava.“

http://www.datel.sk/clanok/stefan-hrib-moralny-spolupachatel-vrahov-ludmily-cervanovej

 

 

„Zmenil názor

„S týmto príbehom presviedčajú politikov, umelcov aj novinárov a majú úspech. Takto vznikne konšpirácia o sprisahaní komunistickej aj postkomunistickej justície a tejto konšpirácii uveria mnohí, ktorí nemajú radi komunizmus, Mečiara ani Fica. Tejto konšpirácii som dlho veril aj ja, dokonca som bol jej mediálnou súčasťou,“ píše v knihe Hra sa skončila novinár Martin Hanus z denníka Postoj.“

https://www.aktuality.sk/clanok/591127/novinar-hanus-zverejni-nahravku-klucovej-svedkyne-v-kauze-cervanova/

„Mediálna konšpirácia, ktorá týchto mužov stavala do pozície martýrov a nespravodlivo odsúdených, tak dostáva ďalšie trhliny.

„Na rade je teraz prezident Andrej Kiska, ktorý by sa mal ospravedlniť matke zavraždenej študentky a slušným ľuďom za to, že sa na nedávnom otvorení klubu Pod lampou v decembri 2017 zabával s dvojicou odsúdených vrahov,“ vyhlásil Glváč. Na Kiskov prešľap vtedy upozornil aj denník Pravda. „Očakávam od hlavy štátu verejné vyhlásenie, v ktorom sa jednoznačne bude dištancovať od mediálnych obhajcov odsúdených vrahov, a to Štefana Hríba či Eugena Kordu, ktorí mu namočili ruky do krvi Ľudmily Cervanovej.

Ani prezident sa predsa nemôže na jednej strane dennodenne odvolávať na smrť Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a hovoriť o slušnosti, no pritom sa nedištancovať od vrahov mladej nevinnej študentky. To nie je žiadna slušnosť, to je obyčajné farizejstvo,“ dodal Glváč.“

 

 

Ak sú to naozaj vrahovia, ako tvrdí novinár Hanus, tak to je teda gól, že liberálkovia nevedia a nerozoznajú, kedy rozprávajú s vrahmi. Veď aj teraz sa možno rozprávajú s vrahmi a nevedia o tom. Možno ich celkom rovnako aj obhajujú, lebo pre nich je nepredstaviteľné, že by vrahmi Kuciaka mohli byť aj ľudia, ktorým veria.

Aj teraz predsa veria svojej konšpirácii, že vrahmi musia byť ľudia napojení na vládu. Ale to je tiež len konšpirácia, lebo vrahmi môžu byť aj ľudia, ktorým veria a ktorým uverili. Možno ich oklamali celkom rovnako.

 

.

 

 

Je tak skutočný ako ja

29.01.2026

Môj muž mi často opakoval, že nikto ma tak nemiloval a nemiluje ako on. A že uvidím, že nikto ma tak už milovať nebude ako on. Že to uvidím, akí sú muži, čo ženy len zneužívajú. To mi opakoval, keď sme už mali podané o rozvod. Keď to neúčinkovalo, tak skúšal po zlom, nech sa pozriem na seba, kto ma teraz bude chcieť, keď mi už ovísajú prsia. Medzitým [...]

Archetyp – mužská úsoba v ženách

28.01.2026

Stala som sa tým, čo som videla v láske. Ako svoj tieň, čím nie som a je to vo mne ako krásny obraz muža. Takéhoto muža obdivujem. Nie toho herca, čo to len hrá. Nie predstavu ako by som mala vyzerať pre iných, keď tak nevyzerám. Ale ako by som mala vyzerať pre seba! Čo som ja autentická. Po čom túžim, čím byť. Viac sa naňho podobá môj syn, aj [...]

Železnica cez cudzie územie

28.01.2026

Toto je môj starý článok z augusta 2019: Tieto dni som si pozrela so synom nové spracovanie Winnetoua. Keď bola scéna, ako Old Shatterhand sedí v spoločnosti bielych snobov, ktorí sa ho pýtali na divochov, povedala som synovi: „Aj ja som taký Old Shatterhand. Je to také isté, čo zažívam ja, keď ja som prišla od liberálov k divochom, ktorí majú len [...]

Polícia / Policajné auto /

Na úteku bol tri týždne. Polícia chytila väzňa z Hurbanova

30.01.2026 15:03

Hľadaný muž bol zadržaný v Zemianskej Olči v okrese Komárno.

Sicília, Niscemi

VIDEO: Horor na Sicílii: zem sa otvorila a pohltila časti mesta. Pozrite si následky skazy

30.01.2026 14:50

V Niscemi vyvolali náhle evakuácie u obyvateľov úzkosť a hnev.

rusko polícia

Rukojemnícka dráma na Sibíri sa skončila tragicky: ruský dezertér uniesol ženu, napokon ju uškrtil

30.01.2026 14:30

Šéf ženského útulku, v ktorom obeť žila, ostro kritizuje vojakov po návrate z frontu. Varuje, že pod krytím vojny páchajú zločiny s pocitom beztrestnosti.

Taraba Macinka Turek

Taraba: SR a ČR budú tandem, ktorý sa v Bruseli nebude báť otvárať rôzne témy

30.01.2026 14:03

Nechcú však podľa neho vytvárať konflikty, ale debatovať konštruktívne.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,232
Celková čítanosť: 6366908x
Priemerná čítanosť článkov: 2853x

Autor blogu

Kategórie