Chceme sa vzdať zvrchovanosti alebo nie?

Moj osobny nazor je, ze ludia by to nechceli, keby sa o to zaujimali.

Myslim si, ze sa o to nezaujimaju, pretoze maju mnozstvo inych osobnych starosti so zabezpecovanim svojich rodin, svojich domacnosti, deti a tak im na to, co sa okolo nich deje, ci uz v domacej politike alebo este aj zahranicnej politike, nezostava cas. Zostava im len dufat, ze nasi politici vedia, co robia a predsa by… predsa by nas nezapredavali kvoli len osobnym vyhodam. No ked raz nemate cas, nezostava vam nic, len dufat a po rokoch byt prekvapeny, ze to nefunguje ani v domacej politike a so zahranicnou to nie je o nic lepsie.

Keby sa obcania mali prilis dobre, hrozilo by politikom, ze budu mat cas ich kontrolovat, co vsetko robia alebo nerobia. Teda oplati sa obcanov udrzovat na zlej zivotnej urovni. Rozhodne nie, aby sa mali prilis dobre a mali na politiku cas alebo este silu.

 

Nazor alternativnych medii, akym je napriklad Slovensky vysielac, je ze uz je neskoro a o zvrchovanost Slovenska, pokym ludia nemali na politiku cas, sme uz prisli a preto uz nema zmysel, aby sa este koalicia s opoziciou hadala – o tom, co uz je aj tak o nas bez nas rozhodnute a mali by spolupracovat na zachrane toho, co sa este da v tejto situacii pre Slovensko vyhadat. Aj prave preto povazujem ich pristup za velmi objektivny k zucastnenym stranam, ze maju k tomu tento celkom pragmaticky pristup, ktory ale nezaujima ani politikov, ani obcanov, pretoze ti zas nemaju cas. Z tejto situacie prave tazi aj opozicia, ktora sustavne klame zaneprazdnenych obcanov tym, akokeby vsetko toto spiskala len koalicia a len Fico, aby na akychkolvek nezdaroch zbierali politicke body – My sme to hovorili, my by sme to tak neurobili, hoci na tom spolupracovali mlcanim a nicnerobenim tiez. Ale to dufaju, ze sa ich volici nikdy nedozvedia alebo na to zabudnu.

 

Aj ked sme sa uz zvrchovanosti vzdali a peticiu proti tomu obcania statocne odignorovali a sucasne bola cenzurovana, aby sa o nej nikto nedozvedel, nadalej sa nam tu Fico so Sulikom hadaju, ci to teda obcania chceli (jadro) alebo nechceli (jadro).

Sulik oznacil prieskumy, ktorymi sa ohanal Fico, za zmanipulovane tym, ze ludom boli tie otazky v prieskumoch podavane zmanipulovane a to tak, ze netusili s cim vlastne suhlasia alebo nesuhlasia a preto vacsina s tym (jadrom) suhlasila a ochotne sa vzdala zvrchovanosti Slovenska.

Aby to dokazal, dala si SaS vypracovat iny prieskum, kde tie otazky, ci s tym obcania suhlasia, boli polozene tak, aby ludom bolo jasne s cim konkretne este suhlasia, ked s tym suhlasia a preto ten prieskum od agentury Polis Slovakia uz dopadol inak!

O vysledkoch tohto prieskumu a ake boli tie konkretne polozene otazky, sa mozte docitat tu:

Na zaklade tohto prieskumu vyslo, ze Slovaci s jadrom a vzdavanim sa zvrchovanosti nesuhlasia. 

 

Nasi propagandisti na to zareagovali takto:

„Stačí ho porovnať s ďalšou „národnou konzultáciou, ktorú v týchto dňoch spúšťa premiér Viktor Orbán o tom, ako vraj chce George Soros skántriť Maďarsko a zvyšok sveta. Najprv podobnosti. Aktuálna národná konzultácia, od príchodu Orbána k moci v roku 2010 v poradí už siedma, sa rovnako ako Sulíkov prieskum tvári ako snaha zistiť mienku občanov o aktuálnych otázkach. V oboch prípadoch ide o súčasť predvolebnej kampane, snahu mobilizovať svoj voličský tábor a azda ho aj trochu rozšíriť. Otázky s ú v oboch prípadoch veľmi sugestívne, respondentom sa priamo podsúva „správna“ odpoveď. Cieľom údajného prieskumu v skutočnosti nie je zistiť, čo si opýtaný myslí, ale poriadne ho vystrašiť hrozbami, ktoré sú súčasťou manipulatívnych otázok.“ (Morvay, Dennik N)

 

Sulikove snahy v tomto prirovnavaju Orbanovi, lebo on tiez nie je poslusny (no Sulik je, ako pisem hore, ze je to len divadlo) a Sulik sa vraj len tvari, ze chce zistit mienku obcanov o tomto. Vraj je to len jeho predvolebna kampan, co naozaj aj je, kedze SaS realne nic, co este mohla, nezastavila a proti nicomu neprotirecila, len naoko. Ale v kazdom pripade sa z toho noveho prieskumu dalo naozaj a realne zistit, ze s tymto by uz obcania a Slovaci nesuhlasili, keby teda vedeli, ako boli oklamani.  No propagandisti tieto vysledky noveho prieskumu zhadzuju tym, ze tieto nove a spresnujuce otazky, aby obcania vedeli s cim konkretne este suhlasia, boli vraj nie viac informacne, ale viac sugestivne a ludom vraj bola podsuvana ina odpoved. Cielom toho prieskumu vraj nebolo zistit, co si naozaj obcania myslia, ale vys trasit ich hrozbami, ktore boli manipulativne.

To by sa dalo povedat vtedy, keby tie otazky boli zavadzajuce a tie spresnujuce informacie v otazkach boli nepravdive!

 

Takze propagandisti vlastne tvrdia, ze nie je pravdou, ze:

1. byt v jadre EU znamena zvysovanie dani na dorovnanie so zapadoeuropskym statom

2. byt sucastou jadra znamena platenie dalsich penazi do Grecka

3. byt sucastou jadra znamena suhlas s prerozdelovacimi kvotami na utecencov

4. byt sucastou jadra znamena suhlas s rucenim za vklady problemovych europskych bank

 

Vsetko toto je podla propagandistov nepravda, klamstvo, zavadzanie, manipulovanie a hrozby, ktore nie su realne a preto SaS klamala, ked toto spaja s jadrom alebo so stratou zvrchovanosti.

 

Mozme si toto vsetko zapamatat a keby sa cokolvek z tohto stalo pravdou, mate dokaz, ze propagandisti klamali, ze to su vymysly a klamstva.

Druha vec je, ze naco nam taky dokaz bude, ked clanky a tvrdenia zapadnu, zmenia sa, diskusie pomazu, dokazy scenzuruju a ziadne klamstva na ich ceste ich nikdy nevyrusovali?

Dolezite je teraz suhlasit a potom uz bude neskoro. A nielen potom, uz teraz je neskoro! Presne takto funguje propaganda.

 

A tento clanok mi hovori z duse, absolutne s tymto autorom suhlasim:

http://hase.blog.pravda.sk/2017/10/05/katalansko-vs-narodni-trida-1989/

 

Prave som si vsimla, ze bloger spozabukakuk napisal presne opacny clanok.

Nie, neprajem si, aby som mala pravdu ja! Kiez ju ma on a ja sa teraz mylim!

.

Najlepší prejav do duše k morálke a sionistickej zberbe

17.12.2025

AFÉRA V PROGRESÍVNOM SLOVENSKU 17.12.2025 .

Českí progresívni youtuberi: „Je tu příliš mnoho demokracie! Maďaři mněli být dávno oploceni a vybombardováni! „

16.12.2025

Hádka troch českých progresívcov – youtuberov: Lukas: „Ale zase by bylo fajn, kdyby se tu zavedlo ministerstvo pravdy. . . Aby jsme věděli, co si tedy máme myslet. A co je dobře a co je spatně z pohledu strategie EÚ. . A pak bys konečne mněl jasno v tom, co je teda ten směr a co máš dělat , abys pomáhal naplňovat tu strategii. Jó? . Klidně ať si lidi [...]

Povedzme si, čo je morálka, keď chcete hrať iným predstavenie, scénku na svoju morálku

16.12.2025

Nie tak, že si to pohľadáte na wikipédii, čo je podľa iných alebo definície morálka, ale čo si vy myslíte, že je morálka a tú definíciu máte stvoriť vy! Čo by teda malo byť morálkou! Vy si ju môžete zadefinovať tak, že morálka je, čo máš urobiť ty, ale ja to neurobím! Presne takto najčastejšie vyzerá morálka v podaní konzervatívnych a [...]

EÚ, protest

Putin ich nazval sviňami. Zoberú mu lídri únie peniaze?

18.12.2025 17:05

Európska únia sa musí dohodnúť na tom, ako finančne podporovať Ukrajinu, ktorá sa bráni ruskej agresii.

Magyar

Magyar: Fidesz aj v Bruseli zradil Maďarov žijúcich na Slovensku

18.12.2025 16:55

Strana TISZA v EP napadla slovenský zákon o Benešových dekrétoch. Fidesz však iniciatívu zablokoval, čím podľa Magyara uprednostnil Fica pred krajanmi.

Volodymyr Zelenskyj, eú, Ukrajina, summit eú

Zelenskyj apeluje na lídrov EÚ: Agresor musí niesť následky, zaplatiť ruským majetkom za zločiny je morálne a spravodlivé

18.12.2025 16:45

Nikto podľa neho nikdy nebude schopný vysvetliť ľuďom žijúcim v ukrajinských dedinách zničených ruskými bombami, prečo bolo nesprávne použiť ruské peniaze na obnovu týchto domov.

parlament, poslanci, nr sr

SAV: Politika nie je výrazným zdrojom konfliktov v rodinách na Slovensku

18.12.2025 16:45

Na otázku „Do akej miery existujú politické konflikty v rámci vašej najužšej rodiny?“ odpovedalo 56,2 percenta ľudí, že nemá v rodine žiadne politické konflikty.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,158
Celková čítanosť: 6306521x
Priemerná čítanosť článkov: 2922x

Autor blogu

Kategórie