Katalánsko už Kataláncom nepatrí

Pravo narodov na sebaurcenie je zakotvene uz v Charte OSN. Madrid nema pravo pouzit hrubu silu proti voli vacsiny obyvatelstva Katalanska.“

(Chmelar)

 

V zivote by ma nenapadlo, ze je mozne, ze keby sme sa chceli oddelit od Cechov, mohli nam zakazat prejavit sa o tom v referende (tu o tom rozhodli inak), branit policajtmi vstup do volebnych miestnosti, vytahovat nas z nich za vlasy, strielat do nas gumovymi projektilmi a mlatit nas hlava nehlava ako nevolnikov vo feudalizme, ktori o sebe nemaju ziadne pravo rozhodovat a ich krajina im nepatri.

 

O falosnosti nasich propagandistov najlepsie svedci tento dnesny komentar vevery:

„Keď postrčila nohu maďarská reportérka pred cudzinca, migranta, ktorý neuposlúchol výzvu policajta, mala z toho nepríjemnosti, tu naopak, policajti mlátia, kopú, sácajú a hádžu o zem pokojných ľudí, mladé ženy, starších ľudí, to sú tie európske hodnoty, policajná brutalita smerom k vlastným, v čiernych odevoch a prilbách, bytosti bez tvárí, pripomínajú mravce, kastu bojovníkov…“

 

Spomente si, ako sa vtedy pohorsovali nad nasilim aj jedneho kopanca a to ani nie policajta, ci ho naozaj kopla alebo nie a pohorsovala sa nad tym cela Europa cele mesiace, aky je to hyenizmus, za ktory tusim bola aj odsudena. A tito isti ludia, co sa pohorsovali a pisali cele mesiace o jej prejave nasilia, su teraz ticho, lebo to uz sa im do propagandy nehodi! Myslite si, ze potom ich naozaj zaujima nasilie na ludoch?

 

Nie, teraz robia presny opak, ze oni su ticho pri este vacsom a masovejsom nasili policajtov a vlady voci vlastnym obyvatelom a navyse klamu, ze je to akokeby sa juh Slovenska chcel odtrhnut – toto pise SME!

Niekto si podla nich moze vybrat aj krajinu v ktorej chce zit, aj cele davy ludi mozu obsadit inu krajinu, lebo patri celemu svetu a ini ludia uz nemozu o svojej krajine, o svojom sebaurceni rozhodovat ani len v referende! Urcovat im to budu novodobi feudali v ktorej krajine kto bude zit, pretoze vsetky tieto krajiny nepatria celemu svetu, ale im, kto maju moc o tom rozhodovat, kto bude byvat vo vasej krajine a komu ta krajina bude patrit. A ked nevolnici tychto krajin nebudu suhlasit, nebudu mat umoznene ziadne referenda rozhodovat o vlastnej krajine, skoncila hra, ze krajiny patria ich obyvatelom. Patria len novodobym feudalom, ktori si mocou vynutia poslusnost svojich nevolnikov!

Policajti budu mat pravo mlatit obyvatelov na prikaz vlad, strielat do nich gumove projektily, hoci v zakonoch to budu mat aj celkom inak (od roku 2014 maju v Spanielsku zakazane pouzivat gumove projektily, po tom co nejakej zene policajti vystrelili oko) a videa o tom, ze zakony v tych krajinach su porusovane a co ludia v uliciach natocili, budu zakazovat sirit, ako uz dnes zakazali sirit toto video uz v niekolkych krajinach:

 

Posledny odhad hovori, ze za nezavislost Katalanska hlasovalo 83% Katalancov: 

http://www.thenational.scot/news/15567874.Huge_upsurge_in_support_for_independence_is_revealed_in_world_exclusive_final_Catalan_poll/

 

Otazky obcanov:

 

„Su Katalanci narodom?

Je to demokratické, trhať sa mir-nix dir-nix? Zvyšok Španielska k tomu nemá čo povedať? Mohli by sa napríklad Rusíni v severovýchodných okresoch SR odtrhnúť od SR na základe vlastného referenda? V Ústave SR je napísané že územie SR je nedeliteľné. Španielsku ústavu som nečítal, možno tam aj oni majú čosi také napísané. Madrid má právo vynucovať dodžiavanie šp. ústavy. Že to robí mimoriad ne hlúpym, až tragickým spôsobom je druhá vec.“

 

Chmelar: „Maju vlastny jazyk, kulturu, dejiny – toto nie je v nasom prave posudzovat. Identita je vylucnou zalezitostou a pravom kazdeho etnickeho spolocenstva.“

 

„A co ak by sa chcela odtrhnut napriklad juzna cast Slovenska? To by bolo tiez na podporu? Ved bolo povedane, ze taketo referendum je protizakonne.“

 

Chmelar: „Juzne Slovensko tvori nejaky osobitny narod, ktory nema vlastny stat? Pletiete jablcka s hruskami a mylite si pravo narodov na sebaurcenie s iredentou.“

No novinari plateni sukromnymi spolocnostami, budu o tom obcanov nie informovat, ale klamat, ze je to ako odtrhnutie juhu Slovenska, pretoze takto sa tym, co ich platia, prave hodi pre ine plany s nevolnikmi v tychto krajinach.

Ked sa budu nabuduce rozhorcovat nad nejakym nasilim, spomente si na to, ze nasilie ich vobec nezaujima! A ked propaganda zaveli – Nad tymto zavriet oci, tak okamzite plnia poziadavky, ze oslepnu a su ticho!

 

Tom Nicholson dnes v svojom Komentari „Rodinna hadka v Katalansku sa stala krvavou“:

„Ale ako Katalánci možno práve zisťujú, len to, že sa cítia ako charakterní povstalci, nemusí stačiť na to, aby ich svet podporil alebo schvaľoval ich nárok na slobodu.

 

Podla neho sa rodinna hadka v Katalansku stala krvavou. A nas to ma zaujimat asi tak, akokeby sa rodinna hadka v susednom byte stala krvavou!

Nebudeme robit nic, take nasilie nestaci na to, aby susedia zavolali policiu a schvalovali nejaky narok na slobodu. Su to raz nerozlucitelni manzelia, tak co nas do toho, kto bude v susednom byte koho aj krvavo mlatit?

Este mate dojem, ze SME niekedy naozaj zaujimalo nasilie? Ked sa im hodi do propagandy, tak budu aj cele mesiace zistovat, ci to bol naozaj kopanec a aky je to hyenizmus! No podla mna je hyenizmom takato falosnost, ked sa niekto hra a cele noviny, ze ich zaujima nasilie a zneuzivaju ho len na propagandu. Voci mnozstvu nasilia, ktore sa uz v Europe deje, su celkom lahostajni a slepi na prikaz. 

 

.

Empati

27.06.2026

Myslím si, že skoro všetci ľudia by mohli byť empati, keby nepreferovali len rozum a myšlienky. O to lepšie sa v niečom pohybujete, o čo viac to používate. A keď svet od vás vyžaduje x vecí, ktoré zaťažujú vaše myšlienky a rozumovú pamäť, vytláča vaše citové vnímanie. Minulý týždeň sa mi stalo, že som sa rozprávala s jednou osobou a zrazu z [...]

Bola som aj ich svetlo, aj ich temnota

27.06.2026

Skvelé, skvelé, čo som našla. Presne toto som zažila a nenapadlo ma, že je to osvietenie, keďže ja som osvietenie nikdy nehľadala. Ja som vždy hľadala lásku, niečo veľmi egoistické a osobné. Preto som sa nebála temnoty ani v sebe. Už dávno ju nedokážete nevidieť a preto ju dobre znášate aj u iných. Patrí k ich celistvosti ako ju najlepšie opísal v ľuďoch [...]

A viete, čo je na tom najlepšie?

25.06.2026

Že všetko toto som si dala sama. Škoda, že až v 49-tke. Dovtedy som ako iné čakala potvrdenie zvonku. Či stojím za lásku alebo pochopenie. Či sa iným páčim! Zametať mnou už mohol len môj syn, ktorý sa nemá rád a preto zúfalo bojuje o moje uznanie, ktoré ja mu dať zvonku nemôžem. Preňho som vlastným sebavedomím len namyslená a pomýlená. Chce [...]

Thajsko, policajti,

Telo 17-ročnej dievčiny našli v kufri pri trati. Muža chytili na letisku

27.06.2026 17:00

Z bytu odišiel s čiernym kufrom. O pár hodín v ňom polícia našla mŕtvu tínedžerku.

foto roka 2023, Taliansko, násilie

Ženy zomierajú, pretože systém zlyháva. Ľudskoprávna koalícia spustila výzvu Už ani jedna!

27.06.2026 16:51

Upozornili, že vražda Zuzany z Gelnice nebola tragickou náhodou, ale práve dôsledkom zlyhania systému ochrany žien pred násilím.

andrej Danko

Danko hrozí stopkou rozpočtu. Žiada vyššie penzie pre 26-tisíc najstarších dôchodcov

27.06.2026 16:14

SNS nepodporí rozpočet, ak dôchodcovia nad 90 rokov nedostanú aspoň 824 eur.

Iran War Strait of Hormuz

Ďalší tanker zasiahol projektil. Hormuzský prieliv je opäť na hrane vojny

27.06.2026 14:50

Útok na tanker, hrozby Iránu a americké údery.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,472
Celková čítanosť: 6673950x
Priemerná čítanosť článkov: 2700x

Autor blogu

Kategórie