Založ si blog

Nemáme jachty, ale stíhačky!

Tak ste tu včera videli, že informácie k stíhačkám žiadne. Ľudia nevedia ani to, či sa na tom dá nabaliť, veď nikto im to ani nevysvetľuje, ani novinári, že ako, len rovno ich liberálkovia obvinia, že sa ako teľce nechajú okrádať.

Zas som hľadala, kde sa o tom bežný človek, čo nerozumie stíhačkám, môže niečo dočítať a ako vrchol informovanosti som našla jeden článok na Aktualitách s porovnaním názorov od piatich odborníkov, kde sa jednotne zhodli, že nevedia, čo je lepšie, ktoré stíhačky, čiže čitateľ sa nedozvedel nič.

https://www.aktuality.sk/clanok/605593/su-americke-stihacky-f-16-najlepsie-riesenie-pre-slovenskych-pilotov/

 

A zase ma v tom zachránili len alternatívne médiá a to konkrétne Juraj Poláček v Komentároch na Slobodnom vysielači, kde tejto téme venoval skoro celú hodinu a rozoberal v nej viac otázok a zo všetkých strán, než by mi napadlo aj vymyslieť. Od toho, aké sme mali doteraz a na aký účel, čo sa ktorými dá, nedá, aké majú náklady na prevádzku, prečo ani zverejnená suma nebude konečná, čo všetko k nej pribudne a prečo, okolo ich výroby a prevádzky, výcviku letcov a obsluhy, čo konkrétne potrebujeme my, ktoré sú lepšie, problémy s dodacími lehotami, iné dodacie lehoty iných štátov v tomto, ktoré si ich objednali tiež a prečo potom naďalej budeme závislí na ruskom servise, pokiaľ nedodajú nové, čo už je špekuláciami, či sa tak nerozhodli preto.

 

V podstate sa zhodol s českým analytikom v tomto:

„O vyššej technickej kvalite amerických stíhačiek sa všeobecne nepochybuje. Visingr si ale myslí, že Slovensko takéto lietadlá nepotrebuje, sú pre našu krajinu luxusom. „Po technologickej stránke je to naozaj skvelý stroj. Aj keď má výrazne vyššie prevádzkové náklady, je lepší, výrazne výkonnejší ako gripen. Nie je mi však úplne jasné, k čomu to má Slovensku slúžiť. Toto je lietadlo na úrovni regionálnej veľmoci. Pripadá mi to zvláštne,“ zhodnotil Visingr.“

 

a taktiež sa zhodol s týmto stručne vyjadreným názorom SME:

„Obranní analytici už vopred upozorňovali na to, že obidve zvažované ponuky nových lietadiel sú dobré, no ponuka F-16 je pridrahá a siaha nad potreby slovenskej armády.

 

Od Hrnka dobra otázka na SME:

“Všetkých tých odborníkov na transparentnosť a korupciu by som chcel poprosiť, aby teraz slovenskej verejnosti vysvetlili a popísali, akým spôsobom korumpuje vláda USA. Teda ak je SNS taká, ako ju obviňujú, mali by vyjasniť spôsob, akým nás bude korumpovať vláda USA,” podotkol na margo kritiky SNS o údajnom korupčnom správaní.“

 

Dôkaz od Hrnka, že sa na tom dá nabaliť:

„Hrnko sa tiež vyjadril k tomu, že mnoho lobistov podporovalo švédsku ponuku a to ako sa zdá, zo zištných dôvodov. “Od ľudí, ktorí už niekoľko rokov pili víno za švédske koruny na svojich akciách na slovenských zámočkoch. S veľkým záujmom si pozriem ďalšie ročníky aktivít. Či sa vôbec zrealizujú a či sa na nich zúčastnia všetci participanti a sponzori, ktorí sa zúčastňovali doteraz.”

 

Na záver Hrnko zopakoval: “Kúpou supersonikov F-16 sme sa vyhli kúpe hračiek. Tak totiž v porovnaní s nimi vychádza Gripen.“

 

Čím ale potvrdil, že rovnakým spôsobom sa mohla nabaliť aj opačná strana, keď je to vôbec možné, čo bežní ľudia nevedeli, či sa vôbec dá! Takže dá!

 

 

Napríklad riešiť sme to mohli aj takto:

 

„Pán Chmelár, ako by ste riešili ochranu vzdušného priestoru Slovenska?“

„Napriklad dohodou s Ceskom (podobnu dohodu maju Slovinci s Talianmi), vysla by nas neporovnatelne lacnejsie.“

 

Námietka Chmelárovi:

 

„2% HDP ročne na armádu je v zmluve s NATO. Členské štáty ako Slovensko ju však veľmi radi nedodržiavali a OS podvýživili. Kiska mohol akurát tak podotknúť, že sa budeme ako krajina snažiť naše záväzky voči NATO začať konečne plniť a nielen užívať výhody.“
Chmelár a jeho odpovede voči námietkám:

Dokazete rozoznat pravne zavaznu medzinarodnu zmluvu od politickej dohody? Nic take zmluvme nie je zakotvene, napokon, Nemci uz Trumpovo ultimatum odmietaju a Nori tiez, myslite si, ze my mame na rozdiel od bohatych Nemcov peniaze nazvys? A Kiska nic nepodotkol, ako najvyssi velitel ozbrojenych sil na summite vo Walese pred styrmi rokmi ohlasil a presadil tento ciel, ktory je absolutne samoucelny.“

„To je len dalsi z mytov, ktore nam tlacili do hlav od devatdesiatych rokov a ktoremu ste podlahli. V com je nasa obrana teraz lacnejsia? V ktorych polozkach konkretne, ked NATO systematicky tlaci na zvysovanie zbrojenia? Porovnajte si naklady clenov NATO a neutralnych statov.“ www.sipri.org

 

Este raz a naposledy: opakujete ako mantru „riesenie, riesenie“ ale ak ho tu nevidite, potom klamete. Napisal som ho pre citatelov do statusu, napisal som ho pre nevsimavych sem a zopakujem ho naposledy pre ludi, ktori maju problem citania s porozumenim: NEKUPOVAT. Kazdy stat musi poznat vlastne pri ority a kupovat to, co si moze dovolit.Kupit 14 stihaciek pre taku malu krajinu je ako keby si stvorclenna rodina v panelaku kupila styri mercedesy, a pritom nema na najomne a zateka jej do bytu. To, ze Vy s mojim riesenim nesuhlasite, neznamena, ze som Vam ho niekolkokrat nedal.“

„Z medzinarodnych zmluv nevyplyva ziadny nas zavazok nakupovat stihacky. Bodka.“

„Po prve, ochrana vzdusneho priestoru sa da riesit dohodou s Cechmi, podobne to riesili Slovinci s Talianmi, pre taky maly stat je to neporovnatelne vyhodnejsie a lacnejsie. A po druhe, nie, skoly a dochodky nie su od veci. To prve by malo byt nasou prioritou a buducnostou. Od veci je kupovat 14 (sic!!!) stihaciek pri vsetkych problemoch, ktore mame.“

„Kazdy stat ma nakupovat to, na co ma. Kupit 14 stihaciek pri sucasnych problemoch Slovenska je nieco podobne, ako keby si stvorclenna rodina v panelaku kupila dve vyletne jachty, a pritom nema na najomne a zateka jej do bytu. Az to je „kravina“. A hanbit by sa mali ti, ktori takto nezodpovedne rozhadzuju nase obmedzene zdroje. Ak je pre Vas armada prioritou, pre mna ani omylom.“

„Toto je jeden z najvacsich mytov, ktore nam tlacili do hlav od devatdesiatych rokov, ale ako to uz byva, nie je to celkom pravda a je to ovela zlozitejsie. Pozrite si armadne vydavky neutralnych statov a ich vyvoj na stranke.“ www.sipri.org

 

Nesúhlas vyjadrujú aj liberálkovia:

„Nie, vôbec nie je jedno, aké stíhačky kúpime. Nie je jedno, koľko zaplatíme za tých pár lietadiel, ktoré nás majú chrániť pred nepriateľmi.

spôsob, akým SNS a vlastne celá vláda dospeli k rozhodnutiu kúpiť americké stíhačky F-16, je škandalózny. A škandalózne sú aj vyjadrenia niektorých ministrov, že sa síce v problematike ochrany vzdušného priestoru a leteckej techniky nevyznajú, ale za ich nákup aj tak zodvihnú ruku. Tento nákup smrdí ako niekoľkodňová konská mršina. A nad ňou sa vznáša mrchožrútsky klon orla zo znaku strany, ktor á ten nákup v utajení zrealizovala, presadila, a teraz netrpezlivo čaká, keď sa konečne bude môcť pustiť do porciovania koristi.

https://www.tyzden.sk/nazory/49222/pred-kym-ma-prudovy-orol-sns-chranit-slovensko/

 

 

Ale tí môžu nesúhlas vyjadrovať aj preto, čo Smatana vyjadril takto:

 

„Ministerka za SNS. Strany, ktorá má parazitovanie na verejných zdrojoch vo svojej DNA. Urobiť kšeft s Američanmi, a tým vlastne predľžiť zmluvu s Rusmiznamená dať veľa peňazí za menej obrany. Aké esenesácke! A ministri za MOST. Podobná korupcia, len ju nevidíme kvôli jazykovej bariére.“

„Ako vlastne vypadol z hry európsky Gripen, ktorý je lacnejší a závislosť od Ruska by dokázal odstrániť o niekoľko rokov skôr?

 

Takže, možno sa tak vláda rozhodla preto (ale to je len konšpirácia!), aby našu závislosť na Rusku predĺžila, keďže budeme omnoho dlhšie potrebovať ruských technikov na staré lietadlá, keď tieto nové stíhačky prídu o niekoľko rokov neskôr. V každom prípade nás to ale ožobráčilo a ešte len ožobráči, keďže ani zverejnené sumy nie sú konečné, o čom bežní ľudia tiež nemajú predstavu, že prečo. Takže mohol v tom byť aj politický zámer (okrem iných) a teraz už vieme, že zarovno sa dá aj na tomto priživovať.

Nové stíhačky sú jednoznačne lepšie, ale konkrétne my také až nepotrebujeme a ani možno nevyužijeme len pre nás. Taktiež bude problém, kde letci vo výcviku na nové, budú získavať letovú prax. Tiež je len konšpiráciou, či tieto stíhačky majú služiť len nám a nie na nám aj neznáme vojenské účely v budúcnosti.

 

No máme všetci akoby dve luxusne jachty, ktoré budeme mať najskôr o tri roky, tešte sa. A dlhšiu spoluprácu s Ruskom, čo sa už liberálkovia netešia.

 

V každom prípade, viac som sa, ako vždy, dozvedela z alternatívnych médií, než z novín alebo od politikov. Takže PRETO tu máme alternatívne médiá a PRETO ich ľudia sledujú.

No Havran ich vo včerajšom článku nazval: „pošukové internetové rádiá moderované nacistami a hlupákmi“.

 

A podľa mňa je servilný hlupák tento novinár zo SME, čo po návrhu Trumpa na zvýšenie výdavkov už na 4%, napísal článok:

 

„Možno Trumpovi ešte poďakujeme, že nás zobudil“

https://komentare.sme.sk/c/20869329/mozno-trumpovi-este-podakujeme-ze-nas-zobudil.html

 

Ale je aj taká konšpirácia, že nás takto chce zobudiť do oslabenia neokonzervatívcov v Európe (a inak politicky nemôže), keďže servilných hlupákov v tak hojnom počte neočakáva.

 

.

Dobre si rozmyslite, či chcete náboženstvám do parlamentov dláždiť cestu!

21.11.2019

"Ako upozorňuje Kormanová, z hľadiska katolíckej morálnej teológie sa však výhrada vo svedomí týka aj prípravkov vyvinutých neetickým spôsobom, ide napríklad o niektoré druhy vakcín, ktoré viac »

Inak sa nedá

20.11.2019

Včera som sa dozvedela, že na kandidátke ĽSNS bude kandidovať muž, ktorý znásilnil ženu a tá žena to naňho neohlásila. Na Slovensku je veľmi veľa neohlásených znásilnení, takže sa tomu viac »

O Kuffovi

19.11.2019

V poslednom čase som si dvakrát vypočula kázeň Kuffu, keďže sa o ňom toľko hovorí a napíšem vám, čo si ja o ňom myslím. Prvú som počula asi pred niekoľkými mesiacmi a našla som v jeho viac »

kolumbia protest demonštrácia

Počas protestov v Kolumbii zahynuli najmenej traja ľudia

22.11.2019 22:54

Demonštranti vyjadrovali nesúhlas s údajnými plánmi vlády zvýšiť vek odchodu do dôchodku a znížiť minimálnu mzdu pre mladých ľudí.

Ján Kuciak, námestie SNP bratislava

Medzinárodná novinárska organizácia poskytne dáta k vražde Kuciaka

22.11.2019 21:37

Medzinárodná novinárska organizácia Projekt na sledovanie korupcie a organizovaného zločinu (OCCRP) uviedla, že 57 terabajtov dát poskytne zodpovedným médiám.

Andrea Kalavská

SaS vyzýva Kalavskú, aby vysvetlila miliónové dotácie pre ziskové nemocnice

22.11.2019 20:06

Šéfka rezortu podľa strany SaS udelila finančnú injekciu v podobe 14 mil. eur pre päť akciových spoločností.

apollo, dunaj, bratislava

Polícia prehľadávala miesto, kde našli v Bratislave zabitú mladú Violu

22.11.2019 18:37

V pondelok 11. novembra ráno našli okoloidúci v kríkoch ležať 34-ročnú Violu M., ktorá bola učiteľkou v jednej z bratislavských jazykových škôl.