Čo si myslím, prečo ma posielal uprostred noci preč.
Nepovedal mi, že si začal s inou. Ale začal a bola z toho istého mesta ako on, tak konečne mal po dvoch rokoch milenku, lebo ja som s ním nespávala a navyše bola ďaleko. Takže neodolal pokušeniu, že zrazu súhlasím s milovaním. Ale ja len zo zvedavosti, aby som si raz nevyčítala, že takto som ho ešte nespoznala, keď spolu končíme. Robil to so zlým svedomím, že je neverný, ale to ja som nevedela.
A po tom milovaní zrazu dostal výčitky svedomia.
To musí byť fest zážitok, že so ženou s ktorou sa rozchádza kvôli druhej, mal lepší sex než s tou, ktorú si našiel, keď naposledy taký sex zažil s manželkou. Ale kvitujem, že jej aspoň verný zostal.
No nemyslím si, že o tom rozhodol sex, ale obyčajný pragmatizmus, že ona mala len jedno dieťa a ja tri. Muži sú praktickí.
Voľakedy som cítila kvôli tomu krivdu, že tým, že mám tri deti, som znevýhodnená. U nás na dedine sa hovorilo, že kto by chcel kravu s teľaťom. A ja ešte s toľkými deťmi.
Ale potom som zažila niečo také, že som tých mužov pochopila. Proste som to zažila naopak.
Ozval sa mi na inzerát jeden muž vdovec, ktorému zomrela žena a deti mal ešte tak maličké, že obidve na prvom stupni ZŠ.
A keď som sa s ním stretla, bol to mimoriadne pekný a príťažlivý muž, ešte mal aj dom a nemohla som pochopiť, že má problém nájsť si ženu.
Ale bolo to jasné, kvôli deťom. To nie je sranda chcieť muža s dvomi malými deťmi.
A keďže sa mi páčil, chcela som sa s ním stretávať a ísť s ním na výlet, ale on chcel aj s deťmi.
A teraz som bola v tej situácii naopak. Mne konečne deti odrástli a odkrútila som si tri deti sama. A keď konečne chcem ísť na výlet len s mužom a zažiť partnerstvo, tak nie dosť, že mám 25 detí celý týždeň v škole, na výlete budem mať znovu dve malé a robiť im zábavu.
Pre mnoho žien by to bolo príťažlivé, keď majú inú prácu a nie s deťmi. Ale predstava, že by sme ich mali spolu päť, keby som ho chcela, ja som sa cítila, že ja už nevládzem! Ja už nevládzem, ešte starať sa o jeho ďalšie dve deti.
Takže som ho kvôli jeho dvom deťom tiež nechcela. A tento muž, moja prvá platonická láska mal svoje malé dve deti a často boli uňho.
To som na ňom aj obdivovala, že sa sám stará aj o ročného syna, mal deti každý druhý víkend. A s novou ženou ich mali len tri a nie päť ako by mal so mnou.
Nie, neľutujem, že som nechcela toho s dvomi deťmi, lebo ja by som to už nebola vládala. Keby naraz, že naraz ich máme päť. Ale nie tak, že najprv si odkrútim svoje tri sama a keď sú už konečne v puberte, pribudnú mi ďalšie dve.
Takže aj takéto praktické veci rozhodujú o partnerstvách.
No množstvo mužov by takúto ženu s dvomi deťmi zneužilo len na sex. Najprv by jej dávali nádej, rozvíjali vzťah, dostali ju do sexu a potom nechceli, lebo s ňou nechcú aj jej deti.
Aj ja som mohla tohto muža zneužiť len na sex. Lebo páčil sa mi aj keď zamilovaná som nebola. Keby nemal dve malé deti, ktoré potrebovali mamu a ženu, ktorá by im nahradila matku, tak si s ním začnem.
Ale ako cítiaci človek som ho neťahala za nos. Dopredu som si odpovedala na otázky, či ho chcem vážne alebo nie. A v tom je rozdiel medzi mnou a tými mužmi. Ja som toho muža neobrala o čas, kedy mohol hľadať mamu pre svoje deti.
.
Celá debata | RSS tejto debaty