Nová mierová iniciatíva je ako uvariť párky!

 

Poraziť Rusov na Ukrajine by bolo lacnejšie, ako s nimi bojovať vo Fínsku a v Poľsku

„Sme už veľkí chlapci, bezpochyby zvládneme uvariť párky.

 

Rusov treba z ukrajinskej zeme vyhnať, alebo ju nimi dôkladne pohnojiť. Vojenskou silou. Keby sa do bojov zapojila bárs iba tá hŕstka európskych štátov, ktoré si uvedomujú, že po Ukrajine sú nevyhnutne na rade, a stále bude menej nákladné vybojovať vojnu na Ukrajine ako vo Fínsku a v Poľsku, vyčerpaná horda by dnes ich protiofenzívu nedokázala ustáť. Bolo by to už oveľa drahšie ako pred troma rokmi, ale ešte by sa to dalo zvládnuť. O pár mesiacov to už nemusí byť možné.

 

Keby sa aspoň časť Európy aktívne zapojila do bojov, Donald Trump by už nemal s Vladimírom Putinom o čom rokovať, pokiaľ by teda nechcel vojensky vstúpiť do konfliktu na strane Ruska. A to je niečo, čo by dokonca aj pred jeho elektorátom ťažko prešlo. Vyšlo by ho oveľa lacnejšie, keby tvrdil, že presne toto bol jeho zámer – konečne dokopať Európu k samostatnosti a prinútiť ju dospieť.

Je úplne jedno, aký je skutočný obsah magľajzu v oranžovej hlave. Trump nás reálne kope. Buď sa necháme dokopať k dospelosti a samostatnosti, alebo nás s Putinom dokopú na smrť.

Na každé rozumné riešenie nájdeme aspoň tucet iracionálnych, neriešiteľných problémov, čiže zrejme musíme prijať ako fakt aj to, že európsky superštát nebude.

Veď dobre, ale stále tu máme solídnu ekonomickú i vojenskú silu reprezentovanú istým počtom európskych krajín, ktoré v plnej miere chápu, že nie je otázkou, či budeme s ruskou hordou bojovať v reálnej horúcej vojne, iba že kedy a kde.

Ani Adolfa Hitlera neporazili v diskusii, neporazíme v nej ani Vladimíra Putina.“

 

====

 

 

konšpirácia číslo 1.:

 

 

Určite napadnú aj nás! Otázne je len „kedy a kde“!

Ale vieme aj „kde sme na rade“

!

To je pre nich držanie sa faktov a nielen slepej viery v konšpirácie!

 

 

konšpirácia číslo 2.:

 

 

To, čo nedokázali USA (lebo nechceli), dalo by sa podľa nich zvládnuť aj bez NATO, len pár štátov! (stačí len chcieť vojnu v Európe)

 

Môžete takto dospieť! Kto nechce vojnu v Európe, zostal puberťákom a nedospel!

 

 

 

Vraj nie je pravda, ze chcú vojnu, ale chcú prekaziť rokovania o mieri! To bude tým, že ako „intelektuálna elita“ nemajú problém pri čítaní s porozumením!

 

„konečne dokopať Európu k samostatnosti a prinútiť ju dospieť.“

 

Keď chcete vojnu v Európe, tak ste dospeli!

 

 

Chce nútiť Ukrajincov bojovať ďalej! A využiť na vojnové pole, že lepšie a lacnejšie to bude u nich!

 

Lebo už aj na Denníku N ich čitatelia do diskusií píšu, že Ukrajinci už nechcú bojovať ďalej, že sa majú ísť pozrieť na Ukrajinu, že už nechcú!

 

 

 

konspirácia číslo 3.: 

 

 

Len slepo veria, že vojna niekoľkých štátov by zostala na Ukrajine a Rusi by sa nebránili tak, aby sa rozšírila o ďalšie štáty!

 

Ich logika „intelektuálnej elity“ je taká, že tomu, aby sa nerozšírila o ďalšie štáty, predídeme tak, že ju my rozšírime o ďalšie štáty!!!

 

 

 

 

A už od začiatku vojny je ich logika „intelektuálnej elity“ taká, že obetiam na životoch zabránime tým, keď ich bude mnohonásobne viac v celej Európe! 

 

Ale toto je ich súcit s obeťami a väčší (ukážkový ako vyššia morálka) než majú iní, ktorí sú k obetiam ľahostajní! Keď ich bude mnohonásobne viac, tým ukážu, že im ľahostajné nie sú!

 

 

Ani mŕtve nie sú ľahostajné, lebo lepšie je nežiť ako takto ľahostajne žiť!

 

 

 

 

Dôkazom, že patrí k „intelektuálnej elite“ je to, že v tom článku označuje Vanceho za len „vidláka“ z USA!

Nepoviem, keby mafiána, ale „vidláka“? Ani tu nezaprel, že patrí k „intelektuálnej elite“ z mesta, aj keď inak z čiernej diery, kde nič nie je, len „intelektuálna elita“ v meste, čo v mene súcitu s obeťami, chce obete v celej Európe!

 

Ale je pravda, že toto majú ošetrené v konšpirácii číslo 3., že Rusi potom určite budú viesť vojnu len na Ukrajine a tam to pre nich bude lacnejšie.

 

 

 

My len nechceme zažiť, že tieto len konšpirácie neplatia a my týmto konšpiráciám neveríme! Považujeme za bezpečnejšie „piť ocot“, čo nemusí každý, ako veriť týmto konšpiráciám!

 

Kľudne nebudeme súcitiť s obeťami tým, že zostanú nažive aj bez „vyššej morálky“!

 

Môžu byť aj živí egoisti, čo majú živé deti!

 

 

 

.

Pokud to udělá, podepíše tím de facto mobilizační dekrety pro 10 milionů českých občanů v horizontu do 5 let od této chvíle

14.12.2025

Musíme se v Evropě připravit na válku takového rozsahu, kterou zažili naši pra a praprarodiče! Generální tajemník NATO tím podpořil výroky ministra britských ozbrojených sil! „Bubnování do války s Ruskem prostě na starém kontinentu neustává, naopak se spíš zdá, že postupně zesiluje. Evropa se prý musí připravit na válku na svých hranicích, [...]

Zaslúžia si slušnosť ženy, čo chcú vládnuť s Matovičom alebo takú koalíciu voliť?

14.12.2025

Podľa Matovičovej logiky nie! Lebo to isté si môžeme povedať my! Zaslúžia si slušnosť ženy, čo volia nacistov? Zaslúžia si slušnosť ženy, čo volia debilov? Zaslúžia si slušnosť ženy, čo sú vojnové štváčky? Zaslúžia si slušnosť ženy, ktorým sú ukradnuté obete vo vojnách včetne detí a stále štvú do vojny? Zaslúžia si slušnosť ženy, čo [...]

Sleduj, čo ste urobili z môjho syna. . .

14.12.2025

Asi takýto šok som obrazne zažila, že ste mu takto vymyli mozog ako voľakedy komunisti mladým! Vo vašom panoptiku kde vymývate mladých do vojny! Že sú len ako vypchaté figuríny za tretiu svetovú! Lobotómia mozgu za tretiu svetovú, za federalizáciu ako bola ZSSR, za stratu veta, za emisné nezmysly, za odsudzovanie iných ľudí, čo nechcú vojnu, za to, [...]

Ružín Nádrž Odpad

Dobrovoľníci opäť čistili Ružín, z vodnej nádrže odstránili 80 ton odpadu

14.12.2025 19:58

Podľa dobrovoľníkov je podiel plastov a fliaš v odpade výrazne menší ako v minulosti.

Austrália Sydney Pláž Streľba

Zranený hrdina z Bondi Beach: Predavač ovocia odzbrojil strelca a zachránil zrejme mnoho životov

14.12.2025 19:20

Austrálčania vyzdvihli odvahu muža, ktorý svojou statočnou reakciou zachránil viacero životov počas najhoršej masovej streľby v krajine za ostatné roky.

česko policie

Šokujúci prípad z Česka: Uneseného chlapca našli uväzneného na chate, volal o pomoc. Podozrivého zadržali

14.12.2025 18:50

Po viac ako dvoch dňoch rozsiahleho pátrania našli policajti na Zlínsku dvanásťročného chlapca, je v poriadku.

Žandársky zbor, žandári

Žandári sú už v teréne. Aké kompetencie má nová bezpečnostná zložka a ako ju rozpoznáte? Opozícia hovorí, že ju chce zrušiť

14.12.2025 18:00

Kým minister Kaliňák hovorí o posilnení bezpečnosti a vykrytí personálneho deficitu v Policajnom zbore, opozícia už teraz vyhlasuje, že ak sa dostane k moci, žandárov zruší.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 2,153
Celková čítanosť: 6301785x
Priemerná čítanosť článkov: 2927x

Autor blogu

Kategórie