Založ si blog

Izrael vyzýva medzinárodné spoločenstvo, aby pomohlo zrealizovať „dobrovoľné presídlenie“ Palestínčanov do hostiteľských krajín!

Taktiež pomôcť s nákladmi na ich „dobrovoľné presídlenie“!!!

 

 

Štandard 19.11.:

 

„Podľa izraelskej ministerky pre spravodajské služby by medzinárodné spoločenstvo nemalo financovať obnovu vojnou zničeného Pásma Gazy. Namiesto toho by malo podporovať „dobrovoľné presídlenie“ Palestínčanov z tohto územia po celom svete, uviedla Gila Gamlielová.

 

Gamlielová uviedla, že „namiesto plytvania peňazí na obnovu Gazy alebo neúspešnej UNRWA môže medzinárodné spoločenstvo pomôcť s nákladmi na presídlenie a pomôcť ľuďom v Gaze vybudovať si nový život v ich nových hostiteľských krajinách“. UNRWA je agentúra OSN pre palestínskych utečencov s ročným rozpočtom viac ako jedna miliarda dolárov.

 

Podľa odhadu ministersky si od ovládnutia Pásma Gazy Hamasom v roku 2007 asi 250-tisíc až 350-tisíc prevažne mladých dospelých založilo nový život v zahraničí.

„Gaza bola dlho považovaná za problém bez odpovede,“ napísala Gamlielová. „Musíme vyskúšať niečo nové a vyzývame medzinárodné spoločenstvo, aby to pomohlo zrealizovať.“

 

Mohlo by to byť obojstranne výhodné riešenie: víťazstvo pre tých civilistov v Gaze, ktorí hľadajú lepší život, a víťazstvo pre Izrael po tejto ničivej tragédii,“ dodala.

(tasr, afp, jerusalem post)

https://standard.sk/497461/gamlielova-medzinarodne-spolocenstvo-by-nemalo-financovat-obnovu-vojnou-zniceneho-pasma-gazy

 

 

19. november Denník N (aby ste videli, že aj súkromný „mainstream“):

 

Izraelská ministryně uvedla, že svět by měl podpořit „dobrovolné rozmístění Palestinců po světě“

 

„Izraelská ministryně zpravodajských služeb Gila Gamliel řekla, že svět by po válce měl podpořit „dobrovolné rozmístění Palestinců z Gazy po celém světě“ z humanitárních důvodů.

„Místo toho, aby mezinárodní společenství posílalo peníze na obnovu Gazy nebo na zkrachovalou agenturu UNRWA, může pomoci s náklady na přesídlení a pomoc lidem z Gazy vybudovat si nový život v nových hostitelských zemích,“ uvedla.

Přesídlení by podle ní bylo oboustranně výhodné řešení“.

„Gaza byla dlouho považována za problém bez odpovědi. Musíme se pokusit o něco nového a vyzýváme mezinárodní společenství, aby nám pomohlo to uskutečnit,“ dodala.

Podobná vyjádření o vysidlování Palestinců jsou obzvlášť kontroverzní v arabském světě. Například Egypt odmítal byť jen dočasné přemístění obyvatel Gazy na své území. (The Jerusalem Post)“

https://denikn.cz/minuta/1287760/

 

 

25. október:

 

Tajný dokument izraelskej rozviedky unikol: Podľa plánu majú byť milióny Palestínčanov prevezené loďami do Európy!

 

„Šokující dokument, který osobně autorizovala izraelská ministryně pro tajné služby Gila Gamliel, včera rozlítil Araby po celém světě, a ani evropští politici z něj nebudou mít radost!

Dokument je supertajný, nese logo Ministerstva pro tajné služby Izraele, a označení – v žádném případě nesmí uniknout na veřejnost, pouze pro vnitřní komunikaci vlády Izraele! Dokument však přes přísný zákaz mezi své příznivce rozšiřovalo izraelské hnutí Ústředí osad – Pásmo Gazy, které se snaží vyhnat Araby z jejich půdy, a vybudovat na ní židovské vesnice. A tak dokument unikl na veřejnost.

Jako první včera v hebrejštině publikoval první úryvky z dokumentu významný izraelský ekonomický portál Calcalist, a od něj dokument okamžitě přebrala arabská média!

Podle textu dokumentu, na který se odvolává vlivný izraelský ekonomický portál Calcalist, který dokument získal, byl dokument vypracován, aby získal vládě podporu sionistů, a je logickým pokračováním extrémistické politiky, kterou současná vláda premiéra Netanjahu provádí od svého nástupu do úřadu.  Podle textu tzv. “konečné řešení palestinské otázky”, (srovnej s  Endlösung der tschechischen Frage!), bude provedeno po násilném vyhnání Palestinců z Gazy při vojenské operaci v 5 etapách:…“

(krátené z náhodnej českej stránky, tieto informácie sú aj na iných)

 

 

.

2015: „Snáď si nemyslíte, že sa Rusko nechá vyprovokovať do samovražednej akcie kvôli pár tankom. „

16.07.2024

A dalo sa! A teraz čo píšu? To isté! Potom zas sa budú hrať na prekvapených? Prečo ste sa hrali na prekvapených, keď Rusko napadlo Ukrajinu, keď sa po celom svete a aj na Slovensku (a aj ja) písalo už sedem rokov – ako sa provokuje vojna s Ruskom? Mohli ste byť všetko, ale nie prekvapení!!! A keď začne malá jadrová alebo [...]

Väčšine progresívcov nahrádza progresivizmus duchovnú skupinu. To, čo si iní odžijú v kostoloch

15.07.2024

Názor z Postoja ako ku ortodoxnej sekte: „Na SME je do znacnej miery vyselektovana skupina ortodoxnych vstupencov progresivizmu, ktori pokial sa spochybnuje nieco co vnimaju ako posvatne, reaguju primerane. No a primeranou reakciou na herezu je predsa exkomunikacia.“ Poväčšine progresívnym ateistom nahrádza duchovno. To, čo si iní väčšinou odžijú v [...]

Daniš: „Bašty šírenia nenávisti sú už roky v prostredí progresívcov a ich spojencov“

14.07.2024

Štandard: „Budú klamať sami sebe. Lebo inak by si museli priznať, že svet, ktorý s krvou v očiach vytvárali, nie je pokrokový, ale chorý.“ Šokoval ma dnes Samo Marec na SME, keď tam napísal článok, aký je zdrvený z toho, že sa z nich Taraba vysmieval, keď napísal status, že toľko múdrych hláv a nevedia si pozrieť predpoveď počasia alebo čosi také [...]

Joe Biden, Zelenskyj, vojna na Ukrajine, Paríž

Som starý, ale sakramentsky bystrý, vyhlásil Biden. V kampani pokračuje

16.07.2024 12:30

Americký prezident Joe Biden opätovne odmietol pochybnosti ohľadom svojej schopnosti uchádzať sa o znovuzvolenie.

Boeing 777 / Raketa / Buk / Malaysia /

Jedna z najväčších tragédií v histórii letectva. Pred 10 rokmi zostrelila raketa z ruského BUK-u lietadlo nad Ukrajinou

16.07.2024 12:15

Boeing 777 spoločnosti Malaysia Airlines prevážal na palube 298 ľudí, väčšina letela na dovolenku do Malajzie.

Keir Starmer / George Robertson /

Británia ide zbrojiť pod taktovkou exšéfa NATO. Ten varoval pred "smrtiacim kvartetom"

16.07.2024 11:54

V prvej polovici roku 2025 má vzísť správa o stave britských ozbrojených síl.

Zubrohlava

V Zubrohlave na Orave majú mimoriadnu situáciu, odtrhlo im breh pri ceste

16.07.2024 11:43

Na miesto by mali v utorok doraziť statik a projektant.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,551
Celková čítanosť: 5631094x
Priemerná čítanosť článkov: 3631x

Autor blogu

Kategórie