Založ si blog

Izrael vyzýva medzinárodné spoločenstvo, aby pomohlo zrealizovať „dobrovoľné presídlenie“ Palestínčanov do hostiteľských krajín!

Taktiež pomôcť s nákladmi na ich „dobrovoľné presídlenie“!!!

 

 

Štandard 19.11.:

 

„Podľa izraelskej ministerky pre spravodajské služby by medzinárodné spoločenstvo nemalo financovať obnovu vojnou zničeného Pásma Gazy. Namiesto toho by malo podporovať „dobrovoľné presídlenie“ Palestínčanov z tohto územia po celom svete, uviedla Gila Gamlielová.

 

Gamlielová uviedla, že „namiesto plytvania peňazí na obnovu Gazy alebo neúspešnej UNRWA môže medzinárodné spoločenstvo pomôcť s nákladmi na presídlenie a pomôcť ľuďom v Gaze vybudovať si nový život v ich nových hostiteľských krajinách“. UNRWA je agentúra OSN pre palestínskych utečencov s ročným rozpočtom viac ako jedna miliarda dolárov.

 

Podľa odhadu ministersky si od ovládnutia Pásma Gazy Hamasom v roku 2007 asi 250-tisíc až 350-tisíc prevažne mladých dospelých založilo nový život v zahraničí.

„Gaza bola dlho považovaná za problém bez odpovede,“ napísala Gamlielová. „Musíme vyskúšať niečo nové a vyzývame medzinárodné spoločenstvo, aby to pomohlo zrealizovať.“

 

Mohlo by to byť obojstranne výhodné riešenie: víťazstvo pre tých civilistov v Gaze, ktorí hľadajú lepší život, a víťazstvo pre Izrael po tejto ničivej tragédii,“ dodala.

(tasr, afp, jerusalem post)

https://standard.sk/497461/gamlielova-medzinarodne-spolocenstvo-by-nemalo-financovat-obnovu-vojnou-zniceneho-pasma-gazy

 

 

19. november Denník N (aby ste videli, že aj súkromný „mainstream“):

 

Izraelská ministryně uvedla, že svět by měl podpořit „dobrovolné rozmístění Palestinců po světě“

 

„Izraelská ministryně zpravodajských služeb Gila Gamliel řekla, že svět by po válce měl podpořit „dobrovolné rozmístění Palestinců z Gazy po celém světě“ z humanitárních důvodů.

„Místo toho, aby mezinárodní společenství posílalo peníze na obnovu Gazy nebo na zkrachovalou agenturu UNRWA, může pomoci s náklady na přesídlení a pomoc lidem z Gazy vybudovat si nový život v nových hostitelských zemích,“ uvedla.

Přesídlení by podle ní bylo oboustranně výhodné řešení“.

„Gaza byla dlouho považována za problém bez odpovědi. Musíme se pokusit o něco nového a vyzýváme mezinárodní společenství, aby nám pomohlo to uskutečnit,“ dodala.

Podobná vyjádření o vysidlování Palestinců jsou obzvlášť kontroverzní v arabském světě. Například Egypt odmítal byť jen dočasné přemístění obyvatel Gazy na své území. (The Jerusalem Post)“

https://denikn.cz/minuta/1287760/

 

 

25. október:

 

Tajný dokument izraelskej rozviedky unikol: Podľa plánu majú byť milióny Palestínčanov prevezené loďami do Európy!

 

„Šokující dokument, který osobně autorizovala izraelská ministryně pro tajné služby Gila Gamliel, včera rozlítil Araby po celém světě, a ani evropští politici z něj nebudou mít radost!

Dokument je supertajný, nese logo Ministerstva pro tajné služby Izraele, a označení – v žádném případě nesmí uniknout na veřejnost, pouze pro vnitřní komunikaci vlády Izraele! Dokument však přes přísný zákaz mezi své příznivce rozšiřovalo izraelské hnutí Ústředí osad – Pásmo Gazy, které se snaží vyhnat Araby z jejich půdy, a vybudovat na ní židovské vesnice. A tak dokument unikl na veřejnost.

Jako první včera v hebrejštině publikoval první úryvky z dokumentu významný izraelský ekonomický portál Calcalist, a od něj dokument okamžitě přebrala arabská média!

Podle textu dokumentu, na který se odvolává vlivný izraelský ekonomický portál Calcalist, který dokument získal, byl dokument vypracován, aby získal vládě podporu sionistů, a je logickým pokračováním extrémistické politiky, kterou současná vláda premiéra Netanjahu provádí od svého nástupu do úřadu.  Podle textu tzv. “konečné řešení palestinské otázky”, (srovnej s  Endlösung der tschechischen Frage!), bude provedeno po násilném vyhnání Palestinců z Gazy při vojenské operaci v 5 etapách:…“

(krátené z náhodnej českej stránky, tieto informácie sú aj na iných)

 

 

.

„Ficova země“

02.12.2023

Ja som s výsledkom volieb veľmi spokojná. Oproti tomu, že som tak na 99 % očakávala výhru progresívnej totalitnej koalície a prenasledovanie občanov tvrdou cenzúrou, na ktorú už mali pripravený program aj peniaze, je to ako dar z neba! Teda, keď to vôbec nečakáte! Pre mňa je dôležité, aby to u nás nevyzeralo ako v Česku, že vláda a ich médiá označujú za [...]

Porovnanie progresívnych médií, čo prenasledovali ešte aj liberálov, s domácim násilníkom!

30.11.2023

V predchádzajúcom článku som opísala, ako aj voči mne nepriateľské médiá prenasledovali ešte aj liberálov, ktorí sa celé roky angažovali napríklad za práva homosexuálov (ako ja), aby ich ľudia nevyháňali z rodín, ale chápali ľudskú rovnoprávnosť. Aby sme sa dožili, že ešte aj voči liberálom budú ich rodiny a okolie huckať, ak nebudú jednotne myslieť a [...]

Dezinformácie súkromného mainstreamu neomarxistov!

30.11.2023

Úplne prvý šok zo sfanatizovania bývalých liberálov som zažila v roku 2015, ešte na SME ako blogerka. Mala som len nevhodné otázky v článkoch – Ako budeme neprispôsobivých migrantov vracať, keď podľa mňa sa vracať nebudú dať? Toto boli ideologicky zakázané otázky! (na vyradenie blogera) Nimi ste na seba upozornili, že nepatríte k uvedomelým [...]

polícia sneh

Na D3 pri Čadci v smere do Poľska havaroval kamión, úsek uzavreli

02.12.2023 16:31

Vodiči úsek obchádzajú cez mesto a stoja v kolónach už od Kysuckého Nového Mesta.

gaza

Izraelská ofenzíva v Gaze má podľa Hamasu už vyše 15-tisíc obetí, rokovanie v Katare stroskotali

02.12.2023 15:50, aktualizované: 17:03

Ministerstvo zdravotníctva v Gaze od 11. novembra bilanciu aktualizuje nepravidelne.

kolóna

600 kamiónov. Kolóna na Ukrajinu má takmer 17 kilometrov. Cez Maďarsko je to ešte horšie

02.12.2023 15:06

Maďarsko obmedzilo vstup kamiónov smerujúcich na Ukrajinu.

slávnostný snem SMER jazdiareň fico

Dvojnásobné ceny plynu? ÚRSO pripravil Smeru „darček“. Jurisa zaškrtím vlastnými rukami, hovorí Fico

02.12.2023 13:23, aktualizované: 13:46

„Nebudeme siahať na dosiahnutý sociálny štandard,“ skonštatoval Fico. Na mysli mal vianočný, rodičovský či trinásty dôchodok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,406
Celková čítanosť: 5430888x
Priemerná čítanosť článkov: 3863x

Autor blogu

Kategórie