Založ si blog

Keby vo svojom vlastnom okolí videli, ako sa chytajú muži na front!

Keď Poliačik v tv kritizuje zbehov z vojny, že ich bude naháňať, rovno sa môže pridať k tejto iniciatíve najväčšej českej alternatívnej stránky za pomoc Ukrajine:

 

 

„Je načase pomoci Ukrajině mobilizovat ukrajinské muže ukryté v ČR!

Ukrajina potřebuje mobilizovat Ukrajince uprchlé před mobilizační povinností do EU, rozhodli jsme se Kyjevu pomoci

Napsali jsme tedy z redakce přímo Michailu Podoljakovi na adresu prezidentské kanceláře v Kyjevě a sdělili jsme mu, že v České republice je prakticky půl milionu Ukrajinců s azylem, kteří uprchli z Ukrajiny různými způsoby, a že vláda Petra Fialy by mohla Ukrajině pomoci mobilizovat uprchlé ukrajinské muže v ČR. Navrhli jsme Podoljakovi, aby ústřední vojenská správa AFU v Kyjevě za pomoci českého ministerstva zahraničí doručovala mobilizační předvolánky ukrajinským mužům na adresy v ČR, a to z hlediska branné povinnosti na Ukrajině, která neumožňuje jiným zemím EU poskytovat azyly těmto mužům, neboť spadají pod ukrajinskou brannou povinnost. Jedinou výjimkou jsou muži mladší 18 let a starší 60 let na území Evropské unie.

Rovněž jsme Michaila Podoljaka upozornili, že podle našich informací část Ukrajinců přichází do EU na falešné doklady, a takovým osobám by měl být zeměmi EU podle mezinárodních standardů odmítnut azyl automaticky bez pardonu, protože osoby cestující na falešné doklady nelze považovat za osoby, které potřebují azyl a mezinárodní ochranu. Výše uvedený případ z Brna to pouze potvrzuje.

Ukrajina potřebuje mobilizovat tolik mužů, kolik jich je k dispozici a v celé EU se odhaduje, že jsou až 3 miliony mužů z Ukrajiny, kteří prokazatelně spadají do mobilizační povinnosti. Je naprostý nesmysl, aby Fialova vláda posílala na Ukrajinu další zbraně, když to hlavní, co Ukrajině chybí, tedy vojenský mobilizovaný personál, se nachází přímo v ČR a je možné ty muže povolat a mobilizovat k nástupu na frontu ihned.

Hrozba nedůsledně kontrolované migrace z Ukrajiny se stává časovanou bezpečnostní bombou v ČR, do země cestují Ukrajinci na falešné doklady…

Fialova vláda chce určitě pomáhat Ukrajině, proto naléhavě vyzýváme Fialovu vládu, aby zahájila jednání s ukrajinskou stranou o možnosti asistované mobilizace ukrajinských mužů v ČR. Ukrajině to pomůže a rovněž to pomůže i České republice tím, že dojde ke snížení objemu ukrajinských uprchlíků. Pokud vláda v Kyjevě nechce jednat o míru, tak v tom případě bude potřebovat k dispozici všechny ukrajinské muže v Evropě, v celé EU. A právě Fialova vláda má možnost poslat Ukrajině nejen české zbraně, ale i ukrajinské muže! Péťo, to chce odvahu! Jdi do toho! Hodili jsme ti laso k Podoljakovi, tak se ukaž!

Proč vláda Petra Fialy nenabídne Zelenskému asistované mobilizace Ukrajinců v ČR? Zástupci AFU by mohli v ČR zřídit své pobočky a detašovaná pracoviště a odvádět Ukrajince přímo v ČR. Pokud Ukrajina nechce jednat o míru, musíme Ukrajině pomoci mobilizovat všechny ukrajinské muže v EU. Bude je potřebovat do strašlivé a dlouhodobé války s Ruskem.“

 

 

 

Kto ma číta, tak vie, že to je práve to, s čím najviac nesúhlasím, aby niekoho do vojny naháňali násilím a nútili ho ísť na skoro istú smrť a pre čo sa nerozhodol sám.

 

Ale keď je tu toľko pokrytcov, čo tvrdia, že toto je správne, týmto ľuďom by veľmi prospelo, keby vo svojom vlastnom okolí videli, ako sa chytajú muži na front! Keby vedľa seba videli, ako ich chytajú po chodníkoch, ako sa tí ľudia bránia, či by okolo prešli len tak – Máš byť hrdina! A máš byť morálny hrdina, tak nech ťa berú! Ja ti budem držať palce na twiteri, keď to budem sledovať na počítači.

 

A keď je tu toľko pokrytcov Ukrajincov, čo tvrdia, že toto je správne a pritom sa tu schovávajú pred mobilizáciou – len nie ich osobne. Nech chytajú iných a tam, kde to nikto nevidí.

 

Títo Ukrajinci tvrdia, že je to správne, lebo im, keď ušli pred mobilizáciou, už to nehrozí a k hrdinstvu nechajú nútiť iných a to svojich vlastných spoluobčanov, čo teda najviac nechápem, že aj vlastní spoluobčania.

 

Nech teda to hrdinstvo, ku ktorému nútia iných, ukážu, či naozaj s ním súhlasia.

 

Toto by ešte mohlo otvoriť ľuďom oči, keď im oči neotvára to, že Poliačik sa vyhráža slovenským teoretickým zbehom z vojny, ale ukrajinským už nie. Ak si to teda myslí pri všetkých zbehoch, môže to ukázať ako a čo by im ukázal.

 

 

„Dost lidí v EU si neuvědomuje, že jakmile začne jít teď na jaře do tuhého na frontě, tak ukrajinská armáda bude potřebovat stovky tisíc mužů, které nemá. Kde je najde? No přece v Evropské unii. Otázkou teď je, jestli dojde na povolávací rozkazy Ukrajinců v EU, anebo místo nich začnou chodit povolávací rozkazy Čechům.

Ale potom nenaříkejte a nenadávejte, až jednoho dne zjistíte, že místo nich musíte na frontu, třeba… třeba v rámci Asistenční mise Evropské unie pro Ukrajinu. Oni to myslí vážně s tou porážkou Ruska. A to znamená, že jsou připraveni i na válku s Ruskem.“

 

 

Potom by bola na mieste otázka, prečo Ukrajinec môže byť zbeh a môže sa schovávať u nás a Slovák nemôže byť?

 

 

 

.

„Ficova země“

02.12.2023

Ja som s výsledkom volieb veľmi spokojná. Oproti tomu, že som tak na 99 % očakávala výhru progresívnej totalitnej koalície a prenasledovanie občanov tvrdou cenzúrou, na ktorú už mali pripravený program aj peniaze, je to ako dar z neba! Teda, keď to vôbec nečakáte! Pre mňa je dôležité, aby to u nás nevyzeralo ako v Česku, že vláda a ich médiá označujú za [...]

Porovnanie progresívnych médií, čo prenasledovali ešte aj liberálov, s domácim násilníkom!

30.11.2023

V predchádzajúcom článku som opísala, ako aj voči mne nepriateľské médiá prenasledovali ešte aj liberálov, ktorí sa celé roky angažovali napríklad za práva homosexuálov (ako ja), aby ich ľudia nevyháňali z rodín, ale chápali ľudskú rovnoprávnosť. Aby sme sa dožili, že ešte aj voči liberálom budú ich rodiny a okolie huckať, ak nebudú jednotne myslieť a [...]

Dezinformácie súkromného mainstreamu neomarxistov!

30.11.2023

Úplne prvý šok zo sfanatizovania bývalých liberálov som zažila v roku 2015, ešte na SME ako blogerka. Mala som len nevhodné otázky v článkoch – Ako budeme neprispôsobivých migrantov vracať, keď podľa mňa sa vracať nebudú dať? Toto boli ideologicky zakázané otázky! (na vyradenie blogera) Nimi ste na seba upozornili, že nepatríte k uvedomelým [...]

polícia sneh

Na D3 pri Čadci v smere do Poľska havaroval kamión, úsek uzavreli

02.12.2023 16:31

Vodiči úsek obchádzajú cez mesto a stoja v kolónach už od Kysuckého Nového Mesta.

gaza

Izraelská ofenzíva v Gaze má podľa Hamasu už vyše 15-tisíc obetí, rokovanie v Katare stroskotali

02.12.2023 15:50, aktualizované: 17:03

Ministerstvo zdravotníctva v Gaze od 11. novembra bilanciu aktualizuje nepravidelne.

kolóna

600 kamiónov. Kolóna na Ukrajinu má takmer 17 kilometrov. Cez Maďarsko je to ešte horšie

02.12.2023 15:06

Maďarsko obmedzilo vstup kamiónov smerujúcich na Ukrajinu.

slávnostný snem SMER jazdiareň fico

Dvojnásobné ceny plynu? ÚRSO pripravil Smeru „darček“. Jurisa zaškrtím vlastnými rukami, hovorí Fico

02.12.2023 13:23, aktualizované: 13:46

„Nebudeme siahať na dosiahnutý sociálny štandard,“ skonštatoval Fico. Na mysli mal vianočný, rodičovský či trinásty dôchodok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,406
Celková čítanosť: 5430876x
Priemerná čítanosť článkov: 3863x

Autor blogu

Kategórie