Založ si blog

Obete dnešnej totality nechajú hladovať

Sankcie majú vyhladovať Európanov. Sú zavedené proti chudobným obetiam v Európe a keby sa chceli búriť, že hladujú, tak sú ešte dezoláti a nepriatelia štátu.

 

Aká solidarita tu existuje, keď energetické spoločnosti dosahujú super zisky?

Sankcie boli zavedené na superzisky energetických spoločností, ktoré budú na hladujúcich zarábať? A ich superzisky poškodia Rusko?

Alebo boli zavedené na preriedenie Európanov, ktorí to neprežijú?

Skrachuje skôr Rusko než Slovensko? A keď Slovensko, to boli sankcie proti komu? Proti Slovensku?

 

Dnes ma zo správ zaujala bezcitnosť a asociálnosť Ursuly Leyenovej voči obetiam debilných sankcií, ktoré nebudú mať na stravu:

 

„Na neúnosnú situáciu s astronomickými účtami za energie upozornila šéfku Eurokomisie francúzska europoslankyňa Manon Aubry počas rozpravy v Štrasburgu. Zároveň jej ukázala niekoľko príkladov nehoráznych účtov za plyn a elektrinu, ktoré jej poslali rozhorčení voliči. Mnohí Francúzi sa sťažujú, že si musia vyberať medzi platením účtov za energie a nákupom potravín. A to v čase, kedy energetické spoločnosti dosahujú super zisky so súhlasom Európskej komisie.

Ursula von der Leyenová na interpeláciu europoslankyne z Francúzska odpovedala: „„Účty, ktoré ste nám ukázali, sa naozaj dajú označiť za „netolerovateľné“. Je to pravda, ale viete čo: pošlite tieto účty do Moskvy! Tam leží dôvod zdražovania“.

 

z článku:

Viktor Orbán označil za urážlivé, ak predsedníčka Európskej komisie odporúča menej solventným Európanom, aby účty za kúrenie posielali do Moskvy

 

Toto sa v socializme nedialo, aby obete socializmu nechávali hladovať. Naopak médiá aj 30 rokov po skončení socializmu vypisovali, že ľudia mesiac nemali toaletný papier! Čo sa bude písať o hyenizme k obetiam v tejto dobe? Že Leyenová bola netvor?

Dnešní obyvatelia Európy sú ešte horší než boli ľudia u nás v socializme voči obetiam totality, lebo je im jedno, že obete budú hladovať a nebudú mať ani na stravu. Ešte im arogantní a bezcitní asociáli budú vypisovať, že to vyriešia dvoma svetrami. Alebo sa hladujúcim posmievať, že nech pošlú účet za nedoplatky do Moskvy, akokeby tieto debilné sankcie, na ktorých budú mať superzisky energetické spoločnosti, vymyslela Moskva a neboli Európanom vnucované debilmi v Bruseli. Alebo chytrými ľuďmi v Bruseli, ktorých k tomu naviedli tí, čo na tom majú zisky a za tučnú odmenu!

Kto by potom také sankcie nechcel? Keď sú na nich superzisky?

 

 

„Nestává se příliš často aby nějaký premiér mluvil otevřeně k novinářům o situaci ve své vlastní zemi. V případě slovenského premiéra Eduarda Hegera k tomu ale došlo, a to navíc pro britský Financial Times. V rozhovoru prohlásil [1], že Slovensko dělí několik dnů, resp. týdnů od kolapsu ekonomiky v důsledku nezvladatelných cen elektřiny a plynu, které začínají likvidovat slovenský průmysl.“

 

https://www.ft.com/content/9a94385a-e007-47dd-a238-7add9f7331c7

 

 

„Odpověď na tuto otázku ve středu přinesl německý Tagesspiegel, který práskl a vynesl ven [3] přísně utajenou informaci německým bezpečnostních služeb, které v úterý večer informovaly německou vládu, že oba dva plynovody jsou poškozeny tak obrovsky a rozsáhle, že už nemusí být nikdy opraveny, protože je to prý prakticky nemožné. Přísně tajná informace vyvolala ve středu mezi průmyslníky hotový poprask a německá vláda zahájila vyšetřování skrze policii, kdo tuto přísně tajnou informaci pro Tagesspiegel vynesl ven.

Informace se ven zjevně dostat neměla, minimálně ne teď v této době. Jak může německá tajná služba vědět, že plynovody již nepůjde opravit? BND se snad šla na to potrubí již podívat, agenti BND navlíkli skafandry a zkontrolovali stav plynovodů na mořském dně? A to zvládli jen pár hodin po explozích, tak rychle?

To samozřejmě ne, to je nesmysl. BND prostě má informace od někoho. Od koho? No, od koho asi? Jedině od někoho, kdo to potrubí viděl zblízka. A kdo se postaral o jeho likvidaci. Chápete? BND dostala informace od amerických bratří, to je celé! A ten skandál s únikem tajné informace teď ohrožuje informační zdroj, protože i tomu nejhloupějšímu Němcovi dojde, odkud BND může vědět takové detaily o stavu zničených plynovodů.

Za výbuchy stojí americká vláda a je vlastně jedno, jestli to zařídila skupina potápěčů Navy Seals, nebo americké námořnictvo poslalo proti potrubí torpédo. Výsledkem prostě je stav, který jsem popsal v článku v úterý, že plynovody jsou prostě zničeny. A proč je nelze opravit? Protože to Američané prostě nedovolí! Každé potrubí lze opravit, když je vůle, jenže zde je přímo zákaz vydaný okupační správou v Německu. Ano, je to tak, Američané stále udržují v provozu Úřad okupační správy v Německu, jeho ústředí je zde ve Frankfurtu na půdě amerického konzulátu.“

(česká alternatíva)

https://www.tagesspiegel.de/wirtschaft/eu-halt-pipeline-sabotage-fur-wahrscheinlich-und-droht-mit-sanktionen-8687140.html

 

z prekladača:

„Nemecké bezpečnostné úrady predpokladajú, že tri rúry baltského ropovodu Nord Stream 1 a 2 budú po údajných sabotážach navždy nepoužiteľné. Ak sa rýchlo neopravia, natečie veľa slanej vody a rozkoroduje potrubia, dozvedel sa Tagesspiegel z vládnych kruhov.

Podľa Dánskej energetickej agentúry už z postihnutých vedení unikla viac ako polovica plynu. Linky by preto mali byť v nedeľu pravdepodobne prázdne, ako povedal na stredajšej tlačovej konferencii šéf úradov Kristoffer Böttzauw.

Ako vypočítal úrad, klimatický vplyv úniku plynu zodpovedá približne tretine celkového vplyvu Dánska na klímu za jeden rok. Konkrétne zdravotné riziko pre obyvateľstvo – najmä na ostrove Bornholm v Baltskom mori – neexistuje, uviedla.

Incidentu sa medzitým ujal aj krízový tím Spolkového ministerstva zahraničných vecí a o dôsledkoch rokujú viaceré federálne ministerstvá a kancelária.

Ako prvý krok sa zintenzívňuje kontrola nemeckých suverénnych vôd federálnou políciou, ktorej lode budú dôkladnejšie monitorovať príslušné trasy kritickej infraštruktúry. Okrem toho by mali spolkové krajiny posilniť ochranu pobrežných oblastí Severného mora a Baltského mora. Obavy vyvoláva aj ochrana v súčasnosti budovaných terminálov na skvapalnený plyn a podmorské a telekomunikačné káble.“

 

 

 

.

O medzinárodnom terorizme USA, o ktorom sú médiá ticho

21.03.2023

Počúvajte hlavne od 15 min o medzinárodnom terorizme: Ukrajina v NATO znamená 3 svetovú vojnu – JUDr. Miroslav Kamenský Scott Ritter o zločincoch v USA, ktorí obetovali Ukrajinu a počte obetí 21.3.: “Najväčšie klamárske duo slovenskej politiky, ktoré sa ani nevie dohodnúť pred tlačovkou na [...]

„Šimečka ako šéfredaktor Sme formoval verejnú mienku štvavými kampaňami proti všetkým, ktorí chceli mier a odmietali vykonštruované obvinenia proti Iraku. „

20.03.2023

„Šimečka sa pokúša vyviniť z toho, že pred dvadsiatimi rokmi špinil čestných ľudí a chcel im zničiť život, no dnes robí to isté: o ľuďoch požadujúcich diplomatické rokovania píše ako o kolaborantoch“ Bývalý inšpektor OSN: CIA klamala. Príbehy o zbraniach v Iraku nedávali zmysel „V Iraku ste pred inváziou boli späť ako inšpektor [...]

Ani pred rokom som neurobila „chybu“, aby som inváziu Ruska na Ukrajinu schvaľovala a to som nebola ani šéfredaktor SME ako Šimečka!

19.03.2023

19.3.2023 po 20-tich rokoch MARTIN M. ŠIMEČKA Chyba, ktorej som sa dopustil pred 20 rokmi „Invázia do Iraku, ktorú som vtedy schvaľoval, urobila svet horším a hoci sa mala stať dôkazom úspešného šírenia demokracie vo svete, v skutočnosti ju oslabila. Iba raz som sa mýlil naozaj tak zásadne, že sa dodnes pýtam, prečo sa mi vtedy také zatmenie mysle prihodilo. Najmä [...]

vlak, železnice, trať, koľaje

Pri Senci zrazil rýchlik muža, železničná doprava je úplne odstavená

22.03.2023 20:52

V blízkosti železničného priecestia pri Senci v smere Veľký Biel zrazil rýchlik muža, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

Britský princ William.

Princ William nečakane prišiel do Poľska za vojakmi pomáhajúcimi Ukrajine

22.03.2023 19:47

Britský princ William v stredu podnikol neohlásenú cestu do Poľska, aby poďakoval britským a poľským vojakom zapojeným do podpory Ukrajine.

world bank

Obnova Ukrajiny bude drahá. Vypočítali ju na 411 miliárd dolárov

22.03.2023 19:18

Ukrajina, ktorá sa už viac než rok bráni invázii ruskej armády, bude na obnovu a rekonštrukciu potrebovať najmenej 411 miliárd dolárov (približne 381 miliárd eur).

klus

Klus by nemal byť auditorom. Zamietol ho výbor Európskeho parlamentu

22.03.2023 18:54

Odhadovaný plat na pozícii audítora je zhruba 20 000 eur mesačne.