Založ si blog

Kto je na vine?

Tento článok je o tom, čo si ja myslím o tom, kto je na vine za kolabovanie nemocníc povedzme v Česku, kde ma to viac zaujíma, ako na Slovensku.

 

Myslím si, že na vine je tá okolnosť, ktorá spôsobila rozšírenie nákazy v Česku a teda tí zodpovední, ktorí jej mohli predísť.

A to som sa z rozhovorov s najväčšími odborníkmi z prvej línie v Česku dozvedela, že nákaza sa v Česku rozšírila po vpúšťaní Ukrajincov a cudzincov, ktorých nikto nekontroloval, či neroznášajú nákazu. Dôkazom bolo to, že pokiaľ hromadne neprichádzali, denne mali 1-2 pozitívne prípady na testovaniach, ale po ich vpustení poskočili testovania pozitívnych na 12-14 prípadov denne a následne na to o dva týždne sa počty nakazených dvihli aj v Česku.

Čiže na vine je podľa tohto vláda, že sa ich rozhodla nerušene púšťať a netestovali ich. Máme vinníka – vláda a jej nezodpovedné rozhodnutie, v ktorom samotná vláda podcenila pandémiu, ako keby boli konšpiračné médiá a nie vláda.

 

No zároveň si myslím, že každá vláda sa rozhoduje pod nátlakom médií a občanov. Keď občanom na niečom záleží a masovo sa búria, vláda sa bojí čokoľvek, čo sa ľuďom nepáči, uskutočňovať a naopak sa nebojí ničoho, pokiaľ sú občania v danej téme ľahostajní alebo nezodpovední tiež.

Taktiež sa každá vláda bojí ísť proti médiám, ktoré jej určujú, čo si môže, nemôže dovoliť, podľa propagandy, ktorú šíria.

Čiže každá vláda koná len pod veľkým tlakom médií a občanov spracovaných médiami.

Takže sa nedá povedať, že za svoje rozhodnutia je zodpovedná len vláda, hoci oficiálne je, keď vlády vždy konajú pod nátlakom médií a občanov. 

 

Všetko sa potom na vlády hádže, ale najväčší podiel na rozhodnutí vlád majú vždy médiá a reakcie občanov na tie médiá.

Nemyslím si, že nám vládnu vlády, ale médiá, ktoré masovo ovplyvňujú mienku ľudí a presne preto na svete prebieha informačná vojna.

Vždy vyhráva nie to, čo chce vláda, ale ako boli ľudia spracovaní médiami, ktorým smerom. Najmocnejší ľudia v pozadí si cez médiá presadzujú aj svoje vlády. Čo chcú urobiť, nezačnú vládami, ale médiami. Nevyhovujúce vlády médiami vymenia, médiami dosadia, médiami zdiskreditujú, médiami postihujú alebo propagujú. 

Za najmocnejší nástroj považujem informácie, ich výber, ovplyvňovanie ľudí a nie nejakú vládu. Najmocnejšími nástrojmi sú novinári alebo konšpiratívci, nie poslanci, ktorých myšlienky nikto ani nepozná. Nie poslanci rozhodujú o novinároch, ale novinári rozhodujú ako výkonná moc o poslancoch, premiéroch, prezidentoch, či môžu byť s nimi ľudia spokojní, či nemôžu, môžu ich trestať, zdiskreditovať – novinári predkladajú ich obraz podľa zadania aj keď sú len pešiakmi.

 

Preto nie česká vláda je zodpovedná za ľahostajnosť alebo nezodpovednosť, ako sa rozhodla, ale médiá ako len výkonná moc rôznych záujmových skupín pri ovplyvňovaní ľudí. 

 

Najviac ľudí v Česku ovplyvnili konšpiračné médiá, aby pandémiu podceňovali. Opäť to vyzerá, že zodpovedné a na vine sú potom konšpiračné médiá, ale pokiaľ by šlo o témy, na ktorých záujmovým skupinám mocných záleží, nijako by neustupovali konšpiračným médiám. Je nemysliteľné, aby si dovolili šíriť rasizmus, neznášanlivosť a zrazu sa ustupovalo konšpiračným médiám a konšpiráciám? To ako si myslíte, že konšpiračné médiá sú také silné? Veľmi ľahko by ich mohli zakázať aj scenzúrovať, čo každý deň vidíme, že čo sa nesmie šíriť, to je vymazané a zmizne zo sveta.

 

Nie, konšpiračné médiá nevyhrali, nemali takú moc, keby niekomu a niektorým záujmovým skupinám nevyhovovalo, čo sa cez konšpiračné médiá šírilo.

Nemohli by šíriť rasizmus, nemohli by šíriť neznášanlivosť, ale mohli šíriť konšpirácie o pandémii, lebo to opozičným stranám v Česku vyhovovalo.

Takže ste potom konšpirácie o pandémii mohli vidieť a čítať nielen na konšpiračných stránkach, ale aj v mainstreame, kde ich dovolili šíriť aj lekárom.

To nebola nemohúcnosť, ale zámer a politický boj medzi stranami.

 

To opozícia napádala vládu a pomáhala si konšpiračnými médiami a konšpiračnými lekármi, ktorým cez médiá zrazu dávala voľné pole!

Kolaps českých nemocníc je výsledkom politického boja medzi stranami, ktoré na to využívali aj konšpiračné médiá, lebo zrazu ich politickému boju vyhovovali! 

 

 

A presne to isté si myslím aj o situácii na Slovensku.

 

 

Možný kolaps aj slovenských nemocníc je výsledkom politického boja opozičných strán proti tejto vláde.

 

Jasným dôkazom je to, že pokiaľ si myslíte niečo neželané, jednoducho vaše myšlienky vymažú, zrušia, obvinia vás, zastrašia vás, zdiskreditujú vás a už si ani neškrtnete. Mohli sme to posledné roky a nielen posledné roky vidieť na rôznych témach. Nemôžete šíriť žiadne neželané konšpirácie o rasizme, neznášanlivosti, NATO, EÚ, aby vás v tom navyše ešte niekto podporoval. 

 

Ale zázračne nechali prenikať konšpirácie o pandémii k celej verejnosti, zrazu púšťali konšpiračných lekárov k slovu, aby slobodne a masovo ovplyvňovali občanov a konšpirácie odrazu mohli šíriť aj opoziční politici. Celý mainstream ustúpil konšpiráciam a nechal sa konšpiračným médiám prevalcovať? Pre nemohúcnosť, ktorú nikdy nemali? Skúsili by ste k nejakej dôležitej téme, ktorú by si neželali a bola by hneď cenzúra ako remeň.

 

Celý mainstream ustupoval konšpiračným médiám a konšpiračným lekárom, ktorým dávali priestor aj v mainstreame preto, lebo opozičným stranám to vyhovovalo a viedli cez médiá svoj politický boj. Cieľom bolo zdiskreditovať túto vládu, vyvolať predčasné voľby a dosadiť svojich pretláčaných, využiť na to chaos.

 

Dnes tomu ľudia neuveria, lebo médiá sú v tom veľmi úspešné a vytvoria čokoľvek a akúkoľvek realitu na objednávku.

Boj o moc medzi politickými stranami a záujmovými skupinami spôsobil kolapsový stav našich nemocníc. Svojmu boju ako vždy obetovali aj občanov. 

Preto na vine sú opozičné strany a ich médiá, ktorým konšpiračné stránky teraz len vyhovovali!

 

To si myslím bez ohľadu na to, čo si o tom myslíte vy a ktorí podceňujete vplyv médií a čo sa šíri a hlavne neuveriteľnú benevolentnosť voči všetkým konšpiráciám.

 

Keď sa to niekomu hodí, budú mať prechodne aj konšpiračné médiá pravdu! Ak sa to dá využiť a zneužiť!

 

 

 

 

.

Blaha: „To boli oni, kto sedel v exekutíve pri všetkých údajných kauzách Smeru. „

28.11.2020

Blaha: „… vidím, ako mu fandia slintajúci oligarchovia – len slepý nevidí, o čo tu ide.“ Skvelé! Konečne ich môže Blaha kritizovať, čo som mu vyčítala, že tých nekritizoval, ale chápala som to. No teraz ich je jasne vidieť, ktorí to sú. Dnes pôvodný Smer nie je nebezpečný a mňa nezaujíma minulosť, v ktorej, ako vieme, kradli aj [...]

Prečo ja neverím Pellegrinimu

28.11.2020

Počúvala som tlačovku Hlasu a musela som uznať, že pôsobí veľmi seriózne. Aby som voči nemu bola objektívna, rozmýšľala som, prečo ja mu vlastne neverím? Čo ak sa mýlim? Čo ja mám vlastne voči tomuto človeku? Keďže ja sa kauzami Smeru nezaoberám, ja nemám dôvody, aby som vám tu vedela vymenovať, ako on môže byť zapletený do kauz Smeru, takže toto celkom [...]

Kto je pre vás odborník?

27.11.2020

Keďže tu ľudia počúvajú len Bukovského a konšpirácie, prinášam niečo z iných správ. Počet mojich riadkov, čo si o tom myslím ja, je dvanásť, čo tu na článok stačí. Ak viete, k čomu sa vyjadrujem a už ste to všetko čítali, prečítajte si len mojich 12 riadkov k tomu, čo si o tom myslím a preskakujte to, čo ste už čítali a dobre poznáte. Najprv ako [...]

Celoplošné testovanie / Koronavírus /

V sobotu zistili 1100 pozitívnych zo 7536 PCR testov, pribudlo 18 úmrtí

29.11.2020 10:05

Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2103 ľudí.

Rusko, Vladimir Putin, Alexej Lichačev, Gleb Nikitin

Putin ako Trump. S rúškom ho neuvidíte

29.11.2020 09:00

Ruských novinárov zaujímalo, prečo ruský prezident Vladimir Putin nejde príkladom a nenosí rúško. Veľa sa toho nedozvedeli.

Boris Johnson, koronavírus

ONLINE: V Európe zomrelo 400-tisíc ľudí, Briti sa chystajú na očkovanie

29.11.2020 07:50, aktualizované: 08:33

Veľká Británia chce čo najrýchlejšie začať očkovať obyvateľov proti koronavírusu, môže to byť už o niekoľko dní.

Francúzsko polícia protesty

Protesty proti policajnému násiliu vyústili v Paríži do výtržností

28.11.2020 21:54

Zranenia utrpeli desiatky policajtov.