Založ si blog

Menej je niekedy viac

Občas ste mi to písali, že menej je niekedy viac, ku mojim dlhým článkom a ešte dôležitejšie je povedať si to v politike, že menej je niekedy viac.

 

To „menej“ je v tomto prípade nevoliť extrémistov, o ktorých už teraz viete, že ich do vlády nikdy nepustia a vaše hlasy spolu s nimi budú odstavené.

To je koho chyba, že vytvorili takú situáciu, že nikto by s nimi nespolupracoval?

 

To „menej“ je zvoliť takú stranu, ktorá sa bude dožadovať reálne splniteľných požiadaviek, ktorých oprávnenosť nikto nemôže spochybniť a spochybňovať.

Taká strana má právo odmietať federalizáciu, štvanie do vojny alebo zvyšovanie výdavkov na zbrojenie, vojenské základne alebo kvóty.

To všetko nie je neprijateľné pre spoluprácu s takou stranou, ktorá by bola nenapadnuteľná, čo by jej zaručovalo existenciu.

 

Ale keď si ľudia myslia, že vyvážia jeden extrém opačným extrémom, stvoria a podporia takú stranu, ktorá sa vlastným extrémizmom odpáli, lebo si nepovedali – Menej je niekedy viac. A potom nedosiahnu nielen menej, ale už celkom nič!

 

 

Keby ste podporili tak masovo stranu „Menej je niekedy viac“, tak tá rozumenjšia strana by vedela svoje požiadavky rozumnejšie presadzovať, aby dokázala v politickom boji po voľbách presvedčiť aj iných, keď vyvstanú tieto otázky, o ktorých sú teraz politici ticho, aby ich mohli presadiť. 

 

Už by sa nedali tak ľahko umlčať, prečo majú právo verejne diskutovať k federalizácii, k vojenským základniam, k zbrojeniu atď.

Už by sa nedali tak ľahko scenzúrovať, lebo ich požiadavky by boli celkom oprávnené a nespochybniteľné.

 

Z tohto dôvodu ja volím Socialistov, lebo tí dokážu presadiť viac a postupujú rozumne. Sú tým nenapadnuteľní.

A keď nedokážu, lebo ich bolo málo, to je vaša chyba, že vaše hlasy skončia v koalícii Smeru s Kiskovcami alebo v smetnom koši spolu s odstavenou stranou ĽSNS aj keby mala 20 %.

Pritom stačilo nedať sa oklamať a povedať si, že menej je niekedy viac. Spolu bude takto odstavených asi 30 % hlasov konzervatívcov, len voličov Smeru a ĽSNS. Menšia časť zahodená a väčšia ukradnutá.

 

 

Vtip je, že tá väčšia bude ukradnutá kvôli zahodeniu menšej. Čiže polku z vás okradnú, aby mohli druhú polku zahodiť.

Darmo sa nádejáte, že Smer tieto polky spojí a požehná.

 

Potom nevzdychajte, keď neviete, že Menej je niekedy viac.

 

 

Mazurek a strana ĽSNS preháňa o tom, čo všetko šíri o Levoči a protestoch tam. Vyvrátili to samotné Hlavné správy, keď priniesli hodinový rozhovor s Rómami zo Smižian, čo tam boli. 

Ale zas si niekto pozrel len pár minútové video a už máte uveriť tomu, čomu nemáte veriť, keď niekto prinesie rozzúreného Mazureka.

Tak, keď vás to zaujíma, pozrite si nielen vysvetlenia Mazureka, ako bol zostrihaný, ale aj hodinový rozhovor s Rómami, či boli podplatení a ako sa tam dostali, keď vás Rómovia tak zaujímajú. Tiež zmeníte svoj pohľad na to, či aj Rómovia nemajú oprávnené protesty zas voči ĽSNS, keď ich prezentovali LEN ako osadníkov.

Tak jeden z tých vraj osadníkov má viac rozumu, než mnohí primitívni diskutéri na Hlavných správach dohromady.

Samotné Hlavné správy taký rozhovor priniesli!

 

Mgr. Peter Pollak:

„Už vo štvrtok, keď ich prečíslili v Sabinove, Mazurek šíril legendu, že prišli len Rómovia z osád, ktorých tam autobusmi navozili progresívci. Dôkazy? Nula.

Keď ich potom prečíslili v Košiciach, Kotlebov dvorný hoaxer Mario Vidák rozšíril fámu, že Rómom za to sľúbili 15 eur. Dôkaz? Screenshoty dvoch anonymov z Facebookou.

No a v Levoči tento príbeh len ďalej rozvíjali. Ukázali kričiacich Rómov a Lívia Garčalová zahlásila: „Toto je to, čo vy organizujete, pán Truban, na toto ste sa zmohli.“

Lívia Garčalová v skutočnosti domotala niekoľko vecí. V Levoči sa v ten deň konalo niekoľko rôznych protestov. Bolo tam aj zapaľovanie sviečok, na ktoré odkazuje na videu, lenže to sa konalo v inej časti námestia.

A hlavne. Pokiaľ Rómov niekto zvolával, tak to bol niekto úplne iný, než Truban s Kiskom: samotní Rómovia.

Napríklad študent a rómsky aktivista Boris Kočko na Facebooku zverejnil video, v ktorom vyzýval Rómov, aby prišli vyjadriť svoj názor na Kotlebu. Jeho video malo skoro tisíc zdieľaní.

https://www.facebook.com/bororko/videos/1310105835862481/

19.1.

„Zjednoťme sa v boji proti rasizmu! 👍🚫

Zdieľajte 🙏🏽

Nie sme profesionáli v nahrávaní ale sme na 100% autentickí“

 

„Dopredu sme apelovali na Rómov, aby neboli agresívni a aby nepili alkohol. Priamo na mieste sme na to aj dohliadali. Z toho kotlebovského videa som zhrozený, úplne skresľuje realitu,“ povedal Kočko, aktuálne študent učiteľstva v Ružomberku.

Novinár Ľudma mi hovoril o skupinke rómskych robotníkov, ktorí robia na stavbe na Štrbskom Plese. Cestovali desiatky kilometrov do Levoče, lebo tam chceli byť.

„Vypýtali sa z práce skôr, aby to stihli. Chceli ukázať, že proti Kotlebovi protestujú normálni, pracujúci Rómovia a nie len nejakí asociáli z osád,“ povedal Ľudma.

A čo tie transparenty?

Áno, niekoľko z nich, vrátane píšťaľok, rozdali miestni politici. Lenže prekvapenie: z úplne inej strany, než o ktorej rozprávajú Koltlebovci.

Časť Rómov priviedol Peter Pollák z OĽaNO, syn prvého rómskeho europoslanca Petra Polláka. „Nechceli sme z takéhoto podujatia vytĺkať politické body. Na transparenty sme ručne napísali heslá ako „Stop ĽSNS“ alebo „Stop fašizmu“. Nebola na nich žiadna propagácia hnutia OĽANO,“ hovorí.

Jemu a ďalším kolegom z OĽaNO sa podľa Polláka podarilo zmobilizovať viac než 200 účastníkov, vrátane Rómov z osád.

„Nerobil som rozdiely, či sú z osady alebo nie. Levoča je moje rodné mesto, preto som považoval za povinnosť prísť jasne vyjadriť svoj názor na extrémizmus. Som rád, že sa nás našlo viac,“ dodáva.

A na záver jedno zhrnutie. Už niekoľko rokov hovorím, že Kotlebovi v rozhodujúcej miere pomohli dve americké firmy: Facebook a Youtube. Tie jeho strane umožnili šíriť úplne čokoľvek, bez ohľadu na dobré mravy i na fakty. Cez Facebooku a Youtube dokážu zmobilizovať významné percento užívateľov, ktorí ich verziu reality nekriticky šíria ako písmo sväté. A keď im ponúknete fakty, tak to označia za „liberálnu propagandu“.

Lenže dávať fakty je to jediné, čo môžme robiť. A to bol aj zmysel tohto dlhého statusu.“

https://www.youtube.com/watch?v=fN5kw4y_l0g&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3bmWQnOpeVTdwMu3ITZkafteygSU7_TG4AeTDoAzbKKHZFzsY4kL-VF3A

 

Ale to je tak, keď niekto nemá zdravý rozum a kvôli tomu, že mu ho zatemnil hnev na Rómov – osadníkov, svoj hlas odpáli.

Doslova je to tak, že o ne prídete kvôli:

 

1. osadníkom

 

2. ženám vrahyniam

 

3. a holým zadkom

 

A to aj smeráci, lebo vaše hlasy budú handrou na tieto.

A to presne je duchovná kvalita nášho národa, prečo ľahko prejde od federalizácie po vojenské základne čokoľvek.

 

 

 

.

Alternatívne médiá sú vždy o mnoho mesiacov pred propagandou elít

25.09.2021

Blogy na SME už nečítam, ale náhodou som zablúdila, aby som si prečítala, čo si myslia ľudia tam. Depopulačná konšpiračná teória o vakcínach. Sú antivaxeri vždy o krok pred tajnou svetovou elitou alebo je to naopak? https://blog.sme.sk/tomasmihalik/spolocnost/depopulacna-konspiracna-teoria-vakcinach-su-antivaxeri-vzdy-krok-tajnou-svetovou-elitou-naopak Zaujalo ma [...]

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam

24.09.2021

Občania majú právo na verejné diskusie k závažným témam, hoci žijeme v spoločnosti, kde verejné diskusie k závažným témam odmietajú s klamstvami, že nikto s nimi diskutovať nechce. Predstavte si akékoľvek, hoci aj malé pracovisko, kde by šéf odmietal akékoľvek diskusie s dôvodom, že nikto s ním diskutovať nechce. Ako by volali na akomkoľvek pracovisku takého [...]

O overovaní lekárov

22.09.2021

Nebudem tvrdiť, že všetci lekári sú zlí, ani to, že všetci sú dobrí lebo liečia a zachraňujú životy. Lekári sú tiež len ľudia a to ľudia bývajú rôzni. V každej profesii nájdete dobrých, vynikajúcich, horších a zlých a myslím si, že tak je to aj s lekármi. Nemyslím si, že môžete dôverovať akémukoľvek remeselníkovi, že niečo neodfušuje a ako musíte [...]

Eduard Heger

Premiér: Pracovná skupina pripravila zatiaľ 17 konkrétnych návrhov

28.09.2021 13:58, aktualizované: 14:24

Pracovná skupina pre obnovu dôvery v právny štát mala vypracovať rôzne varianty, rozhodnutie bude na politickej úrovni.

Zuzana Čaputová

Čaputovej prejav bol podľa koalície vyvážený. Fico: Dohromady nič nepovedala

28.09.2021 13:11, aktualizované: 14:10

Predstavitelia koalície i opozície hodnotia správu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky.

NAKA

NAKA obvinila v rámci protidrogovej akcie 15 osôb vrátane "influencerky" Plačkovej

28.09.2021 12:30, aktualizované: 12:58

NAKA pri protidrogovej akcii na západe Slovenska zaistila viac ako deväť kilogramov pervitínu.

Zuzana Čaputová

Prejav prezidentky Čaputovej o stave republiky

28.09.2021 12:06

Prečítajte si celé znenie prejavu prezidentky Zuzany Čaputovej o stave republiky, ktorý predniesla v pléne NR SR pred poslancami parlamentu.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 979
Celková čítanosť: 3833370x
Priemerná čítanosť článkov: 3916x

Autor blogu

Kategórie