Založ si blog

O vás nerozhoduje počet voličov – darmo zbierate svojich extrémistov do volieb

Každý týždeň nesedlám iného koňa. Tak by vyzeralo, keby mal každý slobodu a nevnucovali mu len dvoch, že má jazdiť buď na Fašistovi alebo Liberálnom hnoji.

 

Čo si liberáli píšu o vás na Denníku N, keď sa vás boja celkom rovnako:

 

„Strašná je cena, ktorú zaplatilo mesto za „poriadok“ a „disciplínu“, lebo nikdy nepoznala Ženeva toľko rozsudkov smrti, trestov, mučenia a vyhnanstva ako od chvíle, čo tam začal vládnuť Kalvín v mene božom. Právom preto pokladá Balzac Kalvínov náboženský teror za ešte hrôzostrašnejší než krvavé orgie Francúzskej revolúcie. „Kalvínova zúrivá náboženská netolerancia bola morálne pevnejšia a ukrutnejšia ako politická netolerancia Robespierrova, a keby mala väčšie pole pôsobnosti ako Ženevu, prelial by Kalvín ešte viac krvi ako tento hrozný apoštol politickej rovnosti.“

 

Ženy vo svete extrémistov

Nemám rada, keď mi niekto vnucuje svoju vieru a núti ma veriť tomu, čomu verí on. Ja mám svoju vieru a mám právo na svoju vieru a je to presne to isté, ako s nazormi, ktoré si nenechám vnútiť.

 

Ako si nedám vnútiť názory, rovnako ani cudziu vieru, lebo nielen na vlastné názory mám právo, ale aj na vlastnú vieru! Ja vám nevnucujem ani názory, ani vieru. A keď mi niekto bude vlastnú vieru vnucovať a obhajovať si to celkom rovnako ako liberáli svoje názory, že len tie sú najsprávnejšie, obidve skupiny si to obhajujú celkom rovnako arogantne a drzo. Jedna skupina vnucuje názory ako tie najsprávnejšie a druhá skupina svoju vieru, ako tú najsprávnejšiu. Rozdiel v tom nie je žiadny! Absolútne žiadny! Máte potom totaliťákov na dva spôsoby, čo neuznávajú buď slobodné názory alebo slobodnú vieru.

 

 

Len preto si pripadáte spravodlivejší, lebo ste slabší! Slabších utiskujú a preto sa im deje nespravodlivosť.

Ale to neznamená, že slabší je len preto lepší a keby sa dostal k moci, bol by len preto lepší!

 

Bol by lepší len vtedy, keď sa na svojho tyrana nepodobá, keď on už nemá totalitné názory.

 

Tyran a obeť sa často na seba podobajú a preto sú k sebe pritiahnutí a vzájomne sa musia zákonom rovnorodosti – rovnakosti toho istého problému zažiť. Často rovnaká agresivita je aj u utláčaného a preto zažíva svojho tyrana.

A často obete útlaku poznajú len agresívne riešenia. Napríklad utláčaní muži na ženách alebo utláčané ženy na deťoch alebo utláčaní veriaci na iných veriacich, utláčaní ľudia na iných ľuďoch – na niekom zas od seba slabšom.

Že je niekto utláčaný, nič nehovorí o jeho morálke, že len preto je morálnejší!

Morálnejší je, keď to isté nerobí iným alebo nevracia rovnako a nepretláča žiadne zas svoje dogmy, ktoré rovnako môže vnucovať v mene zas svojho.

 

Ste od nich slabší, ale nie morálnejší. A preto ich nemôžete poraziť, aby ste nimi boli neohroziteľní.

Poraziť by ste ich mohli, keby ste od nich boli lepší!

 

O tom nerozhoduje počet voličov (darmo zbierate svojich extrémistov do volieb), ale vnútorná duchovná kvalita v tej mase, ktorá je utláčaná.

 

 

 

 

 

Zlo – nevedomosť sa dá poraziť iba neagresiou a neprítomnosťou strachu, hnevu a odporu.

 

Každý človek je ako ten Hobit – maličký. Biely kôň znamená silu odolať strachu, hnevu a odporu, či vás môžu zachrániť vyššie sily. Nemohla by s ním prekonať rieku a nič by ho nemohlo zachrániť, keby ho nemohli preniesť. V nej obrazne môžete vidieť anjela (vyššie sily) alebo vymyslenú rozprávkovú bytosť, podľa toho, či ste veriaci alebo ateista. A či tomu veríte alebo to pozeráte ako rozprávku.

 

 

 

 

https://www.postoj.sk/28279/citajte-tolkiena-otvori-vam-oci

 

 

 

.

Aj mnohí novinári podporovali Hitlera. Akí to boli ľudia? Neboli nacisti?

28.05.2024

Novinári mu robili propagandu a vydávali absolútne zlo za dobro. A pritom pracovali pre nacizmus. Máte z týchto slov dojem, že ich neprirovnávam k nacistom? Tu máte dôkaz, že ich neprirovnávam a je to len moja slobodná tvorba: Denník N Newsfilter 27.5.: V Markíze sa píše história. Prítomní sú hrdinovia aj kolaboranti „Šimečka pritom Fica k Hitlerovi [...]

Každý deň čítam, ako sa ich nadutí hlupáci – ich vraj intelektuálni čitatelia, rozčuľujú, že či nás majú vychovávať!

25.05.2024

Mám tu veľa materiálu o manipuláciách denníkov SME a N za minulé dni, to by som mohla písať aj tri články denne. Ale nechce sa mi pokračovať, tak rovno prejdem na celkový dojem z ich čitateľov, ktorým sa obyčajne nevenujem, len keď som chcela ukázať, aký účinok majú na nich novinári. Každý deň čítam, ako sa ich nadutí hlupáci – ich vraj intelektuálni [...]

Aby ste mali predstavu o IQ čitateľov na Denníku N

24.05.2024

Šnídl ich takto očividne manipuluje a výraz na jeho čitateľov, že sú len ovce, je slabý. To je nedostatočná rozumová činnosť! Atentátnik a Slovenskí branci na videu: nesedí Kaliňákova verzia o pacifistovi, ktorého zradikalizovali až médiá [...]

Peter Pellegrini

Prieskum SANEP o dôvere k politikom: Len jednému viac ľudí dôveruje ako nedôveruje

30.05.2024 07:00

Zuzana Čaputová je stále v prvej trojke politikov s najväčšou dôverou, Ivan Korčok je na tom lepšie ako Michal Šimečka, vyplýva z prieskumu SANEP-u.

Európsky parlament / EP /

Prieskum SANEP po atentáte: Kto má najväčšiu šancu dostať sa do europarlamentu? Hore je to tesné

30.05.2024 07:00

Poslancov zo Slovenska do Európskeho parlamentu by podľa aktuálneho prieskumu spoločnosti SANEP poskladalo šesť politických strán.

Ruský útok, Charkov, požiar, hasiči, vojna na Ukrajine, hypermarket

ONLINE: Charkov bol opäť pod paľbou, bilancia úderu zo soboty sa vyšplhala na 19 mŕtvych

30.05.2024 06:10, aktualizované: 06:41

Ruská armáda opätovne zaútočila na Charkov, vypálila naň najmenej osem striel.

Litva, NATO

Rusi testujú hranice NATO v Pobaltí. Čo urobí Západ?

30.05.2024 06:00

Šéf Kremľa Vladimir Putin v roku 2016 vyhlásil, že sám nevie, kde sa končia hranice Ruska. Zároveň povedal, že to bol vtip. Smeje sa ešte niekto?

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1,515
Celková čítanosť: 5584911x
Priemerná čítanosť článkov: 3686x

Autor blogu

Kategórie