Založ si blog

Nezávislá kandidátka

„Nezávislý politik (iné názvy: nestranícky politiknestraníkbezpartajný politik; u kandidátov: nezávislý kandidát – skratka NEKAobčiansky kandidát) je politik, ktorý nie je členom žiadnej politickej strany.“

 

Ešte stále sa zaujímam o politiku veľmi krátko, keď ma včera udivilo, nakoľko je naša budúca prezidentka závislá na svojej strane. Ešte pred voľbami som si myslela, že sa aspoň hrá divadlo na nezávislých kandidátov, nie že celkom očividne a natvrdo budú prezentovaní ako závislí. Však ešte celkom nedávno, keď som chvíľu počúvala Daňa, tak ten upozorňoval občanov, že pozor, kandidáti s NEKA nie sú nezávislí, ale hľadajte, aké sú za nimi strany. Ešte stále to vyzeralo aspoň na divadlo, keď taký Daňo to ešte musí oznamovať.

 

Aj ja som pochopila, že sa mám tváriť, že akože Čaputová už nič spoločné s Progresívnym Slovenskom nemá, lebo veď potom prečo z neho odišla?

Tak, my sa tu máme všetci tváriť, že z neho odišla a samozrejme je nadstranícka a nezávislá a pritom kľudne už teraz si v novinách píšu, že zahraničnú politiku prezidentky bude určovať  Michal Šimečka z Progresívneho Slovenska?

To akože už ani divadlo nehráme, že je nezávislá? Ako je toto možné? Ako je možné, že Progresívne Slovensko nemusí dostať žiadny mandát vo voľbách (len od predvolebných prieskumov, čo vieme, že sú manipulované), ale bude určovať našu zahraničnú politiku cez svojich straníkov? A ešte to budeme volať, že je nezávislá? Keď je celkom závislá od svojich straníkov?

To ako vážne stačí, že na papieri to urobíme akože odtiaľ odišla, ale budú jej radiť, čo má robiť? To ako vážne potom nebude prezidentom nikým nezvolený Michal Šimečka?

Čo bude potom jej úloha? Len ho reprezentovať?

 

V prvom rade si uvedomme, že Progresívne Slovensko nebolo nikým zvolené. Žiadni ľudia mu ešte nedali žiadny svoj hlas! A ešte aj keby sa Progresívne Slovensko dostalo do parlamentu, tak nie je isté, či sa dostane do vlády a či sa bude mať s kým dostať do koalície. To sa u nás všetko môže obísť tým, že niekto si prostredníctvom manipulácií s predvolebnými prieskumami presadí akože celkom nezávislého človeka, prostredníctvom ktorého ovládne niektorá strana našu zahraničnú politiku? To je tak len na Slovensku alebo aj na celom svete?

Načo potom existujú strany a nezávislí kandidáti? Načo sa tu potom vôbec namáhame so stranami? Potrebuje ešte vôbec Progresívne Slovensko voľby?

Naozaj ma prekvapuje, že ani len s divadlom na nezávislosť sa nenamáhame a to ešte skôr, než sa vôbec stala prezidentkou. Je toto všetko vôbec možné, že sa ani nenamáhame klamaním?

 

 

„Čaputová priznala, že nevylučuje ako poradcu pre zahraničnú politiku Michala Šimečku, ktorý kandiduje do eurovolieb za Progresívne Slovensko. Šimečka jej radil aj v kampani. „Bola by som veľmi rada, uvidíme, či to kapacity dovolia, vzhľadom na to, že kandiduje do europarlamentu. Dúfam, že aspoň v nejakej miere budeme môcť zostať v kontakte. Nesmierne si ho vážim aj pre jeho skúsenosť a vzdelanie a jeho vhľad do zahraničnej politiky,“ uviedla Čaputová.

 

Čaputová pripustila aj to, že si do paláca vezme ľudí zo svojej domovskej strany Progresívne Slovensko, z ktorej po zvolení vystupuje.“

 

TAK NAČO VYSTUPUJE?! VŠAK JEJ TO VŠETKY KAPACITY DOVOLIA!

A HLAVNE UŽ VŠETCI VIEME, ŽE JE ZÁVISLÁ NA SVOJEJ STRANE A BUDE PRESADZOVAŤ ZAHRANIČNÚ POLITIKU NIKÝM NEZVOLENEJ STRANY.

 

ALEBO TO DNES EŠTE NIEKTO NEVIE?

KTO SA EŠTE MÁ TVÁRIŤ, ŽE TO NEVIE?

 

„Politický analytik Ján Baránek vysvetlil, že v niektorých oblastiach môžu mať poradcovia veľmi veľký vplyv na konečné rozhodnutia prezidentky.„Čo sa týka zahraničnej politiky, v ktorej je takisto neskúsená, ako bol jej predchodca Kiska, tam bude odkázaná na poradcov. Podľa toho, z akého názorového okruhu si ich vyberie, tak to bude aj vyzerať. Z tohto pohľadu nečakám nejakú veľkú zmenu v porovnaní so súčasnou zahraničnou politikou terajšieho prezidenta. Čiže vplyv poradcov tam môže byť veľmi veľký,“ nazdáva sa analytik .“

 

https://spravy.pravda.sk/prezidentske-volby-2019/clanok/507661-koho-si-caputova-privedie-do-palaca/

 

 

A to som si ešte stále dodnes myslela, aj v rámci tvárenia sa, že je akože oficiálne nezávislá, že tam v Progresívnom Slovensku majú aj niekoho, kto by jej lepšie radil a že nie sú odkázaní na nejakého Šimečku, ktorého celkom zotrel Sulík, aké hlúposti to hovoril v relácii Pod lampou. To celkom vážne on sa stane bez volieb, bez diskusií, bez námahy, poradcom prezidentky a len preto, že si z nej urobili nezávislého kandidáta? 

Neverím, že by nezvládla rovnaké školenia ako on a ešte by ho na samostatné školenie, ktoré si môže prečítať aj v ich príručkách, ešte potrebovala. To ako on rozumie zahraničnej politike lepšie než ona?

Alebo aj k nemu bola len nesmierne slušná, keďže to bol spolustraník? A bez neho by možno nebola prezidentkou? Teda bez podpory tých správne školených ľudí?

Viem si predstaviť, ako sa už teraz, ešte aj Sulík chytá za hlavu, po zážitku diskusie s ním. Veď už v tej diskusii sa mohol chytať za hlavu.

 

Vidíte v SaS? Mala byť Nicholsonová nesmierne slušná a Sulík mohol byť prezidentom! Nemohla sa aj ona tváriť, že už bude akože nezávislá? Alebo neviete nájsť inú, nesmierne slušnú političku a musí sa na to čakať roky?

A neviete niekto, či tu chce mať Šimečka muničné sklady? Lebo ak chce, môžte sa aj s voľbami schovať.

 

 

Aktuality:

„Nástroje kampane

Prieskumy volebných preferencií sú typickou ukážkou toho, ako virtuálna realita ovplyvňuje skutočné rozhodovanie voličov. Prieskumy už nie sú len nestranným monitoringom verejnej mienky. Sú súčasťou kampane. A nástrojom na ovplyvňovanie „mienky“. Fungujú hlavne tam, kde viacerí porovnateľní hráči súťažia o tú istú skupinu voličov.

Zreteľne viditeľné to bolo pri súťaži Mistríka s Čaputovou pred prvým kolom prezidentských volieb. V hre sa objavili prieskumy, ktoré realizovala donášková služba. Alebo čudesný prieskum, z ktorého boli vyšrtnutí hlavní súperi Čaputovej. O tom, kto z tejto dvojice pôjde dopredu a kto na lavičku, nerozhodli voľby, ale prieskumy.

Ak si niekto láme hlavu, prečo Štefunko a Beblavý počas osláv odstrčili Čaputovú z pódia a začali pred kamerami víťazne mávať rukami, tak práve preto, aby hlavnou postavou v jej pozadí nebol len Kiska.

 

 

 

Ale toto už naše médiá nezaujíma. To by museli zaútočiť na Kaliňáka:

 

„Kanadská obchodná komora zaútočila na Privatbanku kvôli Kočnerovi.“

Prezident Kanadskej obchodnej komory Joseph Burza pre TREND uvádza, že z ich hľadiska je situácia celkom jasná: „Privatbanka, ktorá je spojená s Pentou, napomáhala nelegálnym obchodom Mariána Kočnera. Myslíme si, že táto banka je namočená vo viacerých veciach okrem iného aj súvisiacich s Gorilou.“

https://www.etrend.sk/ekonomika/kanadska-obchodna-komora-zautocila-na-privatbanku-kvoli-kocnerovi.html

 

 

Marek Vagovič: Haščák sa môže obávať, čo sa ešte dostane na povrch

 

https://www.youtube.com/watch?v=J5Y3nVb9TT0

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=AVb6j4XmYXQ&feature=share&fbclid=IwAR0k4LBw8P9Q-2YjDpVE3qb9j8YpUt3rwjRs-J–SK7G3yGo6TACWXGfqMs

 

 

Ja myslím, že nie, lebo už teraz viem, že to bude konšpirácia. Rovnaká ako čipovanie ľudí.

 

 

.

Celosvetové preteky v primitivizme mužov – bojujú maternicami

10.07.2020

Keby sme aj my mali zotročené ženy a ženy by boli závislé na mužoch a neuživili by sa samé a nebola by antikoncepcia, tiež by nám rodili po 10 detí a porazili by ste ich maternicami, pretekali by sme sa v tom s primitívmi. V čom sa líšia takí muži od nejakých osadníkov alebo radikálov, ktorými pohŕdajú? Poviem vám, sú od nich horší, lebo mali lepšie podmienky, [...]

Nevychovaní rodičia mávajú agresívne deti

09.07.2020

Už v roku 2009 som v článkoch upozorňovala na nemohúcnosť škol poradiť si so sexuálnym obťažovaním a už na základných školách. Ale čo chcete od škôl, keď tu som včera zažila, že 8x mi nejaký starý človek nadáva, že som stará dievka, inokedy, že si mám rúško strčiť do rozkroku a ešte sa na tom všetci tu starí smejú, že takéto mi vadí? Kde ešte staré [...]

Sú starší ľudia slušnejší od mladších a naozaj sú múdrejší? Majú múdrejšie politické názory?

08.07.2020

Prišla som na to, kedy, kde a prečo ľudia útočia na iných v diskusiách. Vždy som to považovala za výhodu diskusií, že na nich existuje anonymita a len nicky, pretože diskutujúci sa mali zamerať na argumenty a nie na to, kto ich píše. Nemalo a nebolo dôležité, kto má koľko rokov, aké vzdelanie, aké pohlavie, ale aké má argumenty. Vždy som takto vnímala [...]

NAKA / Mochovce /

Podnikateľ Peter Kuba, zadržaný v rámci akcie Dobytkár, bude stíhaný väzobne

10.07.2020 11:11, aktualizované: 11:29

Rozhodol o tom v piatok senát Najvyššieho súdu

Ide o pravdu, Silvia Porubänová

Ide o pravdu so Silviou Porubänovou

10.07.2020 09:57

Personálne výmeny v rezorte práce pod vedením Milana Krajniaka pokračujú. Z vedenia Inštitútu pre výskum práce a rodiny odchádza dlhoročná riaditeľka a známa sociologička Silvia Porubänová. Aká je úloha inštitútu? Aká je slovenská rodina?

Covid-19

Pribudlo 19 prípadov nákazy. Testovali 2 172 ľudí

10.07.2020 09:42, aktualizované: 10:12

Celkovo evidujeme 1 870 pozitívne testovaných na koronavírus.

Bärenschützklamm

Treťou obeťou pádu skál v rakúskej rokline je Slovák

10.07.2020 08:36

Pri nešťastí prišli o život aj 50-ročná Maďarka a 21-ročná Rakúšanka. Zranenia utrpelo ďalších deväť osôb.