Založ si blog

Lebo kam vietor, tam plášť – divadlo na liberalizmus

Myslím si, že moja mama bola liberál od koreňa, hoci mi nikdy nerozprávala, za čo sa politicky považuje. Nezáležalo jej na tom a iste nepatrila k liberálom, pre ktorých je to dnes výnosnou módou, akí sú preto IN s jedine správnym myslením a schválenými názormi priamo redakciou SME alebo smotánky na Denníku N.

Bola liberálom v totalite, keď to vôbec nebolo IN a ľudia so zmyslom pre slobodu boli prenasledovaní. Za to vtedy nedostávala odmeny alebo granty, nezožala žiadny úspech medzi intelektuálnymi snobmi, ktorí len veľmi dobre vycítili, na čo sa prilepiť teraz. Teraz, keď už sa v Európe dostávajú k moci a začínajú iných aj šikanovať. Teraz veľmi dobre vedia, kde a ako urobiť kariéru, na aký projekt sa nacucnúť, však oni slobodu chápali vždy, hoci práve dnes sa z nej stali len žvásty.

Bola som na SME od roku 2005. No, kde boli, keď tam vtedy urážali homosexuálov? To je 14 rokov dozadu a ešte netušili, že hájiť homosexuálov bude IN a spoločenská móda. Preto im boli homosexuáli ukradnutí a čerta starého ich bolo po tom, že homosexuálom tam vtedy ľudia nadávali. Poznáte takých tých ľahostajných, že niekoho šikanujú, tak oni sedia v kúte, len sa prizerajú ale nemiešajú sa, veď čo ich do toho, liberalizmus a módne mólo o ochrane nejakých menšín ešte nebolo v móde. Dnes by vám tvrdili, že vždy sa homosexuálov zastávali. No až teraz, keď je pre spoločenskú prestíž módne ukázať sa na Dúhovom pochode. Celé roky im bolo celkom jedno, či ich partnerom nadávali do kôz, ani prstom nepohli pre nejaké menšiny! Boli im z duše ukradnuté, lebo nikde nikoho, keby sa ich mal niekto zastať. Aspoň tak, že dajte mu preboha pokoj! To ešte nebolo bezpečné, že toto bude IN! A že práve na tomto sa zaskviem, aký som ja úžasný liberál.

Takže mne dnes môže niekto hovoriť, že to nie je len obyčajné intelektuálne snobstvo našej vraj smotánky. Najprv si počkali, čo má byť tá smotánka, kam bude vietor fúkať a potom sa z ničoho nič vyliahli za tri roky všetci. Zrazu sú všetci liberáli a idú sa potrhať kvôli menšinám. Zrazu sa stali všetky intelektuálky citlivé, súcitiace s exotickými deťmi a kde boli, keď ich nezaujímali články o bezdomovcoch a chudobných deťoch?

Jáj, lebo to vtedy bola v móde pravica a IN bolo vypisovať, že kto nemá na deti, nemá ich mať! Vtedy ich cit bol tak rýdzo pravičiarsky, že čo nás po chudobe! Ja som bohatá, ja si to zaslúžim a nebudem sa zaoberať tými, čo si to sami spôsobili. Vtedy ste tam márne hľadali pochopenie, nejaké ľudské cítenie. Nezaujímali ich ani Rómovia, žiadne menšiny!!!

 

Preto ja som svedkom, že toto je len hra, že neexistovali, nebolo ich, za iného, nebodaj nejakú menšinu by neriskovali vôbec nič a nevyčítali si vôbec, že k tomu nemajú žiadny cit. Bojovali hromadne ešte aj proti feministkám a týraným ženám. Celkom nikto ohrozený ich vtedy nezaujímal. Nemali ste sa o koho oprieť, keď ste hľadali niekde súcit, empatiu, predstavu, pochopenie pre nejaké cudzie osudy. Vtedy sa intelektuálky predháňali, ako žiadne feministky nie sú a nikoho netreba brániť.

Aby dnes otočili a keď je módou sa pohoršovať, zrazu sú ako na výstrel všetky jemne liberálne citlivé aj na sexuálne obťažovanie, lebo je to súčasť tej agendy – liberálnej. Zrazu každá je liberálka. Všetkých stádovito dojíma to isté, lebo tak budú presne IN. Veď projekty, možnosti, kariéra a musím sa správne zaradiť na FB. Zrazu sa vyvalilo stádo liberálov a všetkých zaujímali všetky menšiny odjakživa.

 

Akurát, že sa nikdy nezastali homosexuálov. Teraz áno, keď je to už tri roky schválený kanál. Keď pohľadáte na SME akýkoľvek článok o bezdomovcov, nájdete pod ním údaj – diskusia komentárov nula.

Mne, fašistke, jedna ďakovala, čo s nimi robí, že som tam nevypisovala, že si za to môžu sami, ako mali vo zvyku, keď už sa ozvali. A dnes sa hlásia k #meeto, lebo to im do kariéry sekne. Pohoršiť sa, keď je už na to vydupaný ďalší podporovaný kanál. Postavili sa ako leporelo a necítia sa snobmi!

 

Kde ste všetci boli 14 rokov? Zalezení, že čo bude v móde? Raz pravica, raz ľavica? Kde boli všetky tie dnešné bojovníčky, že o nich vôbec nebolo počuť? Všetci precitli náhodou teraz a až od roku 2015 od zatrúbenia propagandy, ste v sebe objavili ľudskosť a liberalizmus? Akoby vás navyrábali všetkých cez kopirák. A celkom náhodou budete brániť presne to, čo je dobre zaplatené a pre kariéru schválené.

A kde ste vôbec boli, keď ešte SaS robila protesty? Či vtedy bola zima a dážď a čo by ste sa namáhali ísť do ulíc?

Povedzte, prečo ste na to potrebovali mŕtvolu? Nestačilo by vám iné zatrúbenie?

Vždy vám budú musieť dodať mŕtvolu?

Nezdá sa vám čudné, že pri každej smrti nosíte odznaky a ako éra žiráf na facebooku, prišla éra zástav za mŕtvoly?

Ale asi to bude tým, že ste žiadneho liberála napokon ani nestretli, keď si na to robíte len výnosné divadlo.

 

Aj tu ľudia so mnou nesúhlasia, ako je to medzi normálnymi ešte bežné. Čo už pre stádo je nepredstaviteľné, že by sa niekto odvážil myslieť inak, keď už potom spoločensky nebude tak IN.

Ale ja som svedkom, že tento liberalizmus je len jedna fraška intelektuálnych snobov, čo keby niečo iné bolo podporované, do dvoch rokov vedia, čo iné si majú myslieť, aj čo majú cítiť, lebo kam vietor, tam plášť!

 

 

.

Prečo sa na učiteľov toľko nadáva

21.09.2019

Musím vám vysvetliť, prečo sa na učiteľov toľko nadáva, čo je za tým, lebo to si ľudia už neuvedomujú a nevedia to, nič nevedia o manipuláciách o učiteľoch! Keby sa na nich v spoločnosti viac »

Wallaceovia sa nám hádajú, doplatíme na to všetci!

20.09.2019

Jáj, pekne to vymysleli, že pokiaľ sa budú naše strany hádať, vnútia nám tu kvóty na nelegálnych migrantov alebo ekonomické tresty za neposlušnosť. Dnes proeurópskym znamená byť proimigračným, viac »

Reakcia Blahu na naliehanie americkej ambasády

17.09.2019

Koncom júna sa len jediný poslanec nášho parlamentu ohradil proti tomu, aby do našich vnútorných záležitostí nezasahovali Američania a nediktovali a nevnucovali našim politikom, čo presne viac »

New York, One World Observatory, One World Trade Centre, WTC, vyhliadková plošina, Manhattan, Ground Zero

Medzi USA a Čínou to stále škrípe, dohoda sa nečrtá

21.09.2019 23:01

Vyhliadky na skoré ukončenie obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa zhoršujú.

Bratislava, pochod za život, námestie snp.

Súčasťou programu Národný pochod za život bol aj futbalový zápas v Trnávke

21.09.2019 20:44

Projekt Gól za život spája futbalové hodnoty fair-play, krásu a nadšenie pre hru so zodpovednosťou a krásou života a otcovstva.

zima, sneh, mráz, Bielorusko,

SHMÚ varuje pred nočnými mrazmi na veľkej časti územia Slovenska

21.09.2019 19:10

Výnimkou je Bratislavský a Trnavský kraj.

Hlina, KDH,

KDH vylučuje povolebnú spoluprácu so Smerom, ĽSNS a SNS

21.09.2019 17:50

Po skončení celoslovenskej Rady KDH o tom v sobotu v Bratislave informoval predseda mimoparlamentnej strany Alojz Hlina.