Založ si blog

Lebo kam vietor, tam plášť – divadlo na liberalizmus

Myslím si, že moja mama bola liberál od koreňa, hoci mi nikdy nerozprávala, za čo sa politicky považuje. Nezáležalo jej na tom a iste nepatrila k liberálom, pre ktorých je to dnes výnosnou módou, akí sú preto IN s jedine správnym myslením a schválenými názormi priamo redakciou SME alebo smotánky na Denníku N.

Bola liberálom v totalite, keď to vôbec nebolo IN a ľudia so zmyslom pre slobodu boli prenasledovaní. Za to vtedy nedostávala odmeny alebo granty, nezožala žiadny úspech medzi intelektuálnymi snobmi, ktorí len veľmi dobre vycítili, na čo sa prilepiť teraz. Teraz, keď už sa v Európe dostávajú k moci a začínajú iných aj šikanovať. Teraz veľmi dobre vedia, kde a ako urobiť kariéru, na aký projekt sa nacucnúť, však oni slobodu chápali vždy, hoci práve dnes sa z nej stali len žvásty.

Bola som na SME od roku 2005. No, kde boli, keď tam vtedy urážali homosexuálov? To je 14 rokov dozadu a ešte netušili, že hájiť homosexuálov bude IN a spoločenská móda. Preto im boli homosexuáli ukradnutí a čerta starého ich bolo po tom, že homosexuálom tam vtedy ľudia nadávali. Poznáte takých tých ľahostajných, že niekoho šikanujú, tak oni sedia v kúte, len sa prizerajú ale nemiešajú sa, veď čo ich do toho, liberalizmus a módne mólo o ochrane nejakých menšín ešte nebolo v móde. Dnes by vám tvrdili, že vždy sa homosexuálov zastávali. No až teraz, keď je pre spoločenskú prestíž módne ukázať sa na Dúhovom pochode. Celé roky im bolo celkom jedno, či ich partnerom nadávali do kôz, ani prstom nepohli pre nejaké menšiny! Boli im z duše ukradnuté, lebo nikde nikoho, keby sa ich mal niekto zastať. Aspoň tak, že dajte mu preboha pokoj! To ešte nebolo bezpečné, že toto bude IN! A že práve na tomto sa zaskviem, aký som ja úžasný liberál.

Takže mne dnes môže niekto hovoriť, že to nie je len obyčajné intelektuálne snobstvo našej vraj smotánky. Najprv si počkali, čo má byť tá smotánka, kam bude vietor fúkať a potom sa z ničoho nič vyliahli za tri roky všetci. Zrazu sú všetci liberáli a idú sa potrhať kvôli menšinám. Zrazu sa stali všetky intelektuálky citlivé, súcitiace s exotickými deťmi a kde boli, keď ich nezaujímali články o bezdomovcoch a chudobných deťoch?

Jáj, lebo to vtedy bola v móde pravica a IN bolo vypisovať, že kto nemá na deti, nemá ich mať! Vtedy ich cit bol tak rýdzo pravičiarsky, že čo nás po chudobe! Ja som bohatá, ja si to zaslúžim a nebudem sa zaoberať tými, čo si to sami spôsobili. Vtedy ste tam márne hľadali pochopenie, nejaké ľudské cítenie. Nezaujímali ich ani Rómovia, žiadne menšiny!!!

 

Preto ja som svedkom, že toto je len hra, že neexistovali, nebolo ich, za iného, nebodaj nejakú menšinu by neriskovali vôbec nič a nevyčítali si vôbec, že k tomu nemajú žiadny cit. Bojovali hromadne ešte aj proti feministkám a týraným ženám. Celkom nikto ohrozený ich vtedy nezaujímal. Nemali ste sa o koho oprieť, keď ste hľadali niekde súcit, empatiu, predstavu, pochopenie pre nejaké cudzie osudy. Vtedy sa intelektuálky predháňali, ako žiadne feministky nie sú a nikoho netreba brániť.

Aby dnes otočili a keď je módou sa pohoršovať, zrazu sú ako na výstrel všetky jemne liberálne citlivé aj na sexuálne obťažovanie, lebo je to súčasť tej agendy – liberálnej. Zrazu každá je liberálka. Všetkých stádovito dojíma to isté, lebo tak budú presne IN. Veď projekty, možnosti, kariéra a musím sa správne zaradiť na FB. Zrazu sa vyvalilo stádo liberálov a všetkých zaujímali všetky menšiny odjakživa.

 

Akurát, že sa nikdy nezastali homosexuálov. Teraz áno, keď je to už tri roky schválený kanál. Keď pohľadáte na SME akýkoľvek článok o bezdomovcov, nájdete pod ním údaj – diskusia komentárov nula.

Mne, fašistke, jedna ďakovala, čo s nimi robí, že som tam nevypisovala, že si za to môžu sami, ako mali vo zvyku, keď už sa ozvali. A dnes sa hlásia k #meeto, lebo to im do kariéry sekne. Pohoršiť sa, keď je už na to vydupaný ďalší podporovaný kanál. Postavili sa ako leporelo a necítia sa snobmi!

 

Kde ste všetci boli 14 rokov? Zalezení, že čo bude v móde? Raz pravica, raz ľavica? Kde boli všetky tie dnešné bojovníčky, že o nich vôbec nebolo počuť? Všetci precitli náhodou teraz a až od roku 2015 od zatrúbenia propagandy, ste v sebe objavili ľudskosť a liberalizmus? Akoby vás navyrábali všetkých cez kopirák. A celkom náhodou budete brániť presne to, čo je dobre zaplatené a pre kariéru schválené.

A kde ste vôbec boli, keď ešte SaS robila protesty? Či vtedy bola zima a dážď a čo by ste sa namáhali ísť do ulíc?

Povedzte, prečo ste na to potrebovali mŕtvolu? Nestačilo by vám iné zatrúbenie?

Vždy vám budú musieť dodať mŕtvolu?

Nezdá sa vám čudné, že pri každej smrti nosíte odznaky a ako éra žiráf na facebooku, prišla éra zástav za mŕtvoly?

Ale asi to bude tým, že ste žiadneho liberála napokon ani nestretli, keď si na to robíte len výnosné divadlo.

 

Aj tu ľudia so mnou nesúhlasia, ako je to medzi normálnymi ešte bežné. Čo už pre stádo je nepredstaviteľné, že by sa niekto odvážil myslieť inak, keď už potom spoločensky nebude tak IN.

Ale ja som svedkom, že tento liberalizmus je len jedna fraška intelektuálnych snobov, čo keby niečo iné bolo podporované, do dvoch rokov vedia, čo iné si majú myslieť, aj čo majú cítiť, lebo kam vietor, tam plášť!

 

 

.

Všetkých vždy ohrozujú extrémisti

28.10.2020

Ľudia si myslia, že keď niekde vidia extrémizmus, najlepším bojom proti takému extrémizmu bude veľká sila opačného, lebo nepriateľská sila vyžaduje veľkú silu opačného, ako vo vojne. Preto neustále obidve skupiny sú nútené zvyšovať svoju silu a roztáčajú dva opačné extrémy, z ktorých každý je už chorý a extrémny. Švédsko spolieha na dobrovoľný [...]

Opäť sa budem venovať téme, kto je na vine

26.10.2020

V Česku nadávajú na Babiša, že schválne podceňoval opatrenia kvôli voľbám a snažil sa zapáčiť ľuďom a preto všetko mali benevoletnejšie. Áno, je to tak, že má na tom svoju vinu, ale najväčšiu vinu na tom má v Česku ich opozícia a opozičné strany, ktorým vyhovovalo, že sa šírili konšpirácie o pandémii a neškodnosti vírusu, aby mohla všetky opatrenia vlády [...]

Nevedela som, že sa rodí v rúškach

25.10.2020

Doteraz som si myslela, že to len extrémisti na jednom konci preháňajú, že rodičky nútia rodiť v rúškach. A napokon sa dozviem, že nielen že musia rodiť v rúškach, ale pôrodnice sa im môžu vyhrážať, že im zoberú novorodenca, keď nepodstúpia test. „Obludnosť postoja nemocnice umocňuje aj skutočnosť, že WHO v žiadnom prípade neodporúča oddeľovať [...]

pocasie-30-10-2020

Studený front odíde, teplý príde. Daždivé počasie zostáva

29.10.2020 22:17

Po chladnom piatku sa situácia cez víkend zmení. Niekde môžu teploty stúpnuť až na príjemných šestnásť stupňov Celzia.

DOD: Ústavný súd SR

Ústavný súd súhlasil s väzbou pre Urbancovú a Lindtnera

29.10.2020 21:46

Ústavný súd nedal súhlas na vzatie do väzby Jozefa Kolcuna, sudcu Najvyššieho súdu. S väzbou pre Urbancovú a Lindtnera nemal problémy.

Ide o pravdu, Miroslav Kollár

Kollár v Ide o pravdu: Vládu verejne kritizujem až keď nemám odozvu v koalícii

29.10.2020 20:00

Upozorňuje, že plošné testovanie nie je dostatočne pripravené. Poslanec a primátor Miroslav Kollár ale robí všetko preto, aby sa v Hlohovci otestovalo čo najviac ľudí.

Čaputová

Prezidentka telefonovala s nemocnicami, situácia v nich je zlá

29.10.2020 19:36

Nemocnice sú neuralgickým bodom celého úspechu v zápase s pandémiou ochorenia COVID-19, podľa prezidentky je v nich situácia zlá.